Freelancer Ücret ve Bedelleri

İşverenler İçin

Projeler

Freelancer sitesinde kaydolmak, bir proje ilan etmek, freelancerlardan teklifler almak, freelancerın portföyünü incelemek ve proje gereksinimlerini tartışmak ücretsizdir. Eğer projeyi vermeyi tercih ederseniz ve freelancer kabul ederse, bir giriş ücreti olarak sizden seçilen teklifin değeriyle ilişkili küçük bir proje ücret tahsil ederiz.

Maliyet ve bu ücretin nasıl tahsil edileceği proje türüne bağlıdır.

Sabit Fiyatlı projeler için sizin verdiğiniz bir proje seçtiğiniz her freelancer tarafından kabul edildiği zaman sizden %3 ya da €2.00 EUR (hangisi daha büyükse) tahsil edilir. Eğer bunun ardından freelancera asıl teklif tutarından daha fazla ödeme yaparsanız asıl teklif tutarını aşan her ücret üzerinden de proje ücreti tahsil ederiz.

Saatlik projeler için, freelancera yaptığınız her ödeme üzerinden %3 tutarında bir ücret alınır.

Ücretinizin tam iadesi için projeyi panonuzdan proje kabul edildikten sonraki 7 (yedi) gün içinde istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İsteğe bağlı proje yükseltmeleri satın alınabilir.

Yarışmalar

Bir yarışma ilan ederken işverenler toplam yarışma ödülüne eşdeğer tutarı sağlamalıdır. Bu ödül parası için Para İade Garantimiz mevcuttur.

Para İade Garantisi size, eğer girdilerden memnun değilseniz, yarışmanızın kapanmasından itibaren 30 güne kadar paranızı geri alma hakkı verir. Paranızı destek ile iletişime geçerek basitçe geri alabilirsiniz.

Para iadelerinin 'Garantili yarışmalarda' kullanılabilir olmadığını ve bu para iadesinin yarışmalar için seçmiş olabileceğiniz herhangi bir yükseltmeyi içermediğini unutmayın. Eğer bir girdiyi zaten kazanan olarak seçtiyseniz ve ödül parasını onlara serbest bırakan yarışma devir teslimini tamamladıysanız, bir para iadesi için uygun niteliklere sahip değilsiniz.

İşverenlerin yarışma ilan etmeleri ve ödüllendirmelerinde hiçbir yarışma ücreti yoktur.

Her fazladan ödüllendirilen girdi, o girdi için ödülün ödenmesini de gerektirecektir.

İsteğe bağlı yarışma yükseltmeleri satın alınabilir.

Hizmetler

Bir hizmeti sipariş etme sırasında işverenler toplam hizmet ücretine eşdeğer tutarı sağlamalıdır. Ödeme Freelancer Aşama Ödeme Sistemi tarafından korunur. Ödemeyi sadece teslim edilen işten %100 memnun olduğunuz zaman serbest bırakın.

Freelancerlar İçin

Freelancer sitesine kaydolmak ücretsizdir, bir profil oluşturun, ilgilendiğiniz projelere ilişkin becerileri seçin, bir portföy yükleyin, proje bildirimleri alın, proje detaylarını işverenle tartışın, projelere teklif verin (ücretsiz üyeler başta aylık 8 teklif alır) ve yarışmalara girin.

Bir teklifi desteklemek için isteğe bağlı teklif yükseltmeleri satın alınabilir.

Projeler

Sabit fiyatlı projeler için eğer bir proje için seçilir ve bunu kabul ederseniz, bir giriş ücreti olarak seçilen teklifin değeriyle ilişkili olarak sizden küçük bir proje ücret tahsil ederiz. Eğer bunu takiben asıl teklif tutarından daha fazla ödeme alırsanız, aşan her ödeme üzerinden de sizden proje ücreti tahsil ederiz.

Saatlik projeler için ücret her ödeme üzerinden, size işveren tarafından ödeme yapıldığında alınır.

Sabit fiyatlı projeler için ücret %10 ya da €4.00 EUR (hangisi büyükse) ve saatlik projeler için %10 tutarındadır.

Yarışmalar

Bir yarışmaya girdiler göndermek ücretsizdir. Yarışma ücretleri size bir yarışma ödülü verildiğinde uygulanır. Bu ücret yarışma size verildikten, girdi malzemelerinin devir teslimi yarışmayı ilan edenin isteğine uygun olarak tamamlandıktan sonra ödül serbest bırakıldığında tahsil edilir.

Freelancer yarışma ücreti hangisi daha büyükse %10 ya da €4.00 EUR tutarındadır.

Hizmetler

Eğer o Hizmeti gerçekleştirmek için sonrasında işe alındıysanız, toplam hizmet fiyatının %20'si tutarında bir ücret tahsil edilir. Bu tutar hizmet sipariş edildiği zaman aldığınız ödemeden düşme yoluyla tahsil edilir.

Tercih Edilen Freelancer Programı

Eğer Tercih Edilen Freelancer Programındaysanız, İşe Alım Destekli bir Proje için seçildiğiniz ve bunu kabul ettiğiniz zaman sizden %15 tutarında proje ücreti tahsil edilecektir. Bu tutar normal projelerde olduğu gibi önceden değil, ödemeyi aldığınız zaman tahsil edilecektir.

Bonus Kredi olarak geri ödenir

Bazı durumlarda, ücretlerin geri ödenmesi bonus kredi olarak yapılabilir. Bu bonus sadece sitede kullanılabilir ve çekilemez ya da transfer edilemez. Bonusun süresi, alındıktan sonraki 90 gün içinde dolacaktır.

%0 Ücret Promosyonu

Freelancer.com'da mevcut bir hesaba sahip olmayan, Freelancer'a katılan ve yeni bir hesap oluşturan yeni işverenleri yönlendiren freelancerlardan tahsil edilen Freelancer proje komisyonları, yönlendirilen işveren için yönlendiren freelancer tarafından gelecekte yapılacak tüm projeler için %10'dan %0'a düşürülecektir.

Bu izleyen koşullara tabidir:

 • Yeni işverenler https://www.freelancer.com/no-commission üzerindeki belirli promosyon linkleri kullanılarak yönlendirilmelidir.
 • Şüphenin önüne geçmek için, %0 indirgenmiş freelancer proje komisyonu sadece, başvuruyla ilgisi bulunan belirli bir işveren için bu promosyona başarılı bir şekilde başvuruda bulunmuş olan freelancer tarafından gerçekleştirilen yeni çalışmayla ilgili olarak uygulanır. Yeni projeler işveren Freelancer.com'da yeni bir hesap oluşturduktan sonra ve bu yeni hesap kullanılarak başlatılmalıdır.
 • Proje komisyon ücretleri bu promosyon altında sadece freelancerlar için %10'dan %0'a düşürülür. İşveren komisyonları ve işlem ücretleri dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm diğer ücret ve bedeller etkilenmeden aynı kalır.
 • Bu promosyon diğer yarışmalara uygulanmaz.
 • Freelancer bu promosyonun adil kullanımını sağlamak üzere, bu promosyon için işverenlerin sınıflandırılmasını yeni işverenler olarak inceleme hakkını saklı tutar. İşverenlerin bu promosyonu kullanmak için başvuran freelancerla bu promosyonun başlangıcından önce, örneğin farklı bir platformda, çalışmış ve freelancera ödeme yapmış olmaları gerekir. Freelancerlardan komisyon indirgemesine uygun olmaları için bu önceki çalışmanın ve ödemenin kanıtını sağlamaları istenebilir. Bu promosyona uygun niteliklere sahip olmak için işverenlerin yeni hesap oluşturmalarının hemen öncesindeki 6 ay içinde bir ödemenin yapıldığı aktif bir Freelancer.com hesabına sahip bulunmamış olmaları gerekir.
 • Başvurmaya devam etmek üzere Kullanıcı Anlaşmasının tüm diğer öğeleri için - bakınız https://www.freelancer.com/about/terms.
 • İlave Şartların Ücret ve Bedeller bileşeninin tüm diğer öğeleri uygulanmaya devam edilir; https://www.freelancer.com/feesandcharges adresine bakın.
 • Freelancer ödemelerin serbest bırakılmasından önce her iki tarafın profillerini doldurup tamamlamasını ve/veya kimlik kontrollerinden geçmelerini isteyebilir.
 • Freelancer komisyon indiriminin uygulandığı her proje için detayların uygun şekilde tamamlanmış olmasını isteyebilir.
 • İşveren ve freelancer arasında anlaşmazlık durumlarında ya da başka herhangi bir nedenle, eğer önemli geri dönmeler, sahtecilik ya da ters ibrazlar gözlemlenirse, Freelancer paranın geri dönmeye ya da ters ibraza tabi olma riski bulunduğuna inanırsa bu promosyon belirli bir kullanıcı için geri çekilebilir,
 • Freelancer adil kullanımı bakımından ve herhangi bir şüpheli sahteciliği engellemek için, tek ve mutlak sorumluluğu kendisine ait olmak üzere bu promosyonun kullanımına izin vermeme hakkını saklı tutar.
 • Freelancer sahteciliği araştırma, risk yönetimi ve ilgili amaçlarla bu promosyonu kullanmak üzere başvuruda bulunan herhangi bir taraftan daha fazla bilgi göndermesini isteme hakkını saklı tutar.
 • Freelancer bu promosyonu herhangi bir zamanda iptal etme ya da değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Eğer herhangi bir bölgede yaşayanlara bu promosyonu sunmak kanunsuz sayılır ya da kanunsuza dönüşürse, Freelancer promosyonu o bölgede iptal etme hakkını saklı tutar.

Üyelik Planları

Hizmetimiz için ödeyeceğiniz ücretleri belirlemek üzere farklı üyelik planları içinden seçim yapın. Sitede ücretsiz bir üye olarak işveren ya da freelancer olarak çalışabilir ya da ücretli bir plana yükseltme yaparak ilave avantajlar kazanabilirsiniz.

Üyelikler iptal edilmediği sürece aboneliğinizin ay dönümünde ya da yıl dönümünde aylık ya da yıllık bazda yenilenecektir. Eğer para yetersiz ise para mevcut hale getirilinceye değin, 30 güne kadar üyeliğinizi yenilemeyi deneriz.

Üyeliğinizi kullanıcı ayarları sayfasından istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu yapılınca, üyelik döneminizin sonunda, herhangi bir ilave masraf olmaksızın faturalama sona erdirilir.

Üyelik planlarımızı görüntüleyin

Diğer Ücretler

Projeler

İzleyen ücretler isteğe bağlı olarak ilave hizmetler için tahsil edilir. Ücretli bir üyelik planının avantajlarına göre aksi belirtilmedikçe:

Bir Proje İlan Etmek ÜCRETSİZ
Özellikli €9.00 EUR
Acil €9.00 EUR
Özel €19.00 EUR
Tam Zamanlı €181.00 EUR
İşe Alım Görevlisi €9.50 EUR
Gizlilik Anlaşması (NDA) €19.00 EUR
IP Anlaşması €19.00 EUR
Mühürlü €9.00 EUR
Öncelik €5.00 EUR
Uzat €9.00 EUR

Yarışmalar

İzleyen ücretler isteğe bağlı olarak ilave hizmetler için tahsil edilir. ücretli bir ödeme planının avantajlarına göre aksi belirtilmedikçe:

Bir Yarışma İlan Etmek ÜCRETSİZ
Yarışma Ödüllendirme ÜCRETSİZ
İlave freelancerların ödüllendirilmesi ÜCRETSİZ
Garantili ÜCRETSİZ
Özellikli €30.00 EUR
En İyi Yarışmalar €30.00 EUR
Acil €35.00 EUR
Öne çıkar €15.00 EUR
Mühürlü €30.00 EUR
Özel €20.00 EUR
Gizlilik Anlaşması (NDA) €20.00 EUR
Uzat Maliyetler:
3 gün = %15 .
5 gün = %20 .
7 gün = %30 .
14 gün = %40 .
21 gün = %50 .
Masrafların yarısı yarışma ödülünü artırmak için kullanılacaktır (en yakın tam sayıya yuvarlanır).

Teklif Ücretleri

Projelere teklif vermek ÜCRETSİZ
Sponsorlu teklif Teklif tutarının %0.75 oranı (en düşük $5.00 USD, en yüksek $20.00 USD)
Teklifi Öne Çıkar €1.00 EUR

Yarışma Giriş Ücretleri

Bir Girdi Göndermek ÜCRETSİZ
Mühürlü Girdi €0.50 EUR
Girdiyi Öne Çıkar €0.50 EUR

Rehber Ücretleri

Rehber sponsorluğu Sposnsorluk sırasında seçildiği gibi (en düşük €35.00 EUR)

Sınavlar

Bir sınava girmek Sınava bağlıdır. Satın alımdan önce belirtildiği gibidir. Genellikle ücretsiz, €5.00 EUR, €10.00 EUR ya da €15.00 EUR tutarındadır.

İşlem Ücretleri

Kredi Kartı, Paypal ya da Skrill kullanmak nedeniyle oluşan işlem ücretleril.* €0.35 EUR + 2.3%
Yerel Banka Mevduatı ÜCRETSİZ
Uluslararası Banka Havalesi €15.00 EUR
*Avustralyalı kullanıcılar Kredi/Banka kartı işlemleri için 30 $AUD + %0.99 ücrete tabidir.

Hakemlik Ücretleri

Bir aşama anlaşmazlığı için hakem kararı ücreti, hangisi daha büyükse €5.00 EUR ya da %5 tutarındadır.

Anlaşmazlık çözüm sistemimiz iki tarafa aşama ödemesiyle ilgili sorunları hakem kararına gitmeksizin kendi aralarında çözümlemesine olanak vermek üzere tasarlanmıştır.

Bir anlaşmazlığın kayda geçirilmesinden 4 gün sonra (ya da eğer anlaşmazlık freelancer tarafından kayda geçirildiyse 7 gün sonra) taraflardan herhangi biri anlaşmazlığı ücretli hakem kararına taşımayı seçebilir. Daha sonra diğer tarafın bu ücreti ödemeyi kabul etmesi ve her iki tarafın herhangi bir nihai kanıtı göndermesi için 4 günü daha olacaktır. Eğer diğer taraf zamanında ödeme konusunda başarısız olursa, anlaşmazlığı kaybedecektir.

Hakemlik ücreti anlaşmazlığın kazananına geri ödenecektir.

Para Çekim Ücretleri

Para çekim yöntemine göre ücretler isteğe bağlı olarak alınabilir. Para çekme yöntemini sunan üçüncü taraflar ilave ücretler alabilirler.

Hızlı Para Çekme ÜCRETSİZ
PayPal ÜCRETSİZ
Skrill (Moneybookers) ÜCRETSİZ
Payoneer Bankamatik Kartı ÜCRETSİZ
Uluslararası Havale €25.00 EUR

Ücretlerden sonra 30$ USD olan bir minimum çekim tutarı uygulamaktayız.

Bakım Ücreti

Altı ay boyunca giriş yapılmamış kullanıcı hesapları, hesap sonlandırılana ya da tekrar aktif şekle getirilene kadar depolama, bant genişliği, kullanıcı profiline barındırma sağlamanın destek ve yönetim masrafları, portföy depolama, rehberlerde listeleme, Beni İşe Al hizmetinin tedariği, dosya depolama ve mesaj depolama için her ay 10.00$ USD tutarına kadar bir bakım ücretine neden olacaktır. Bu ücretler takip eden tekrar aktive etmede kullanıcıların talebi üzerine geri ödenecektir.

Vergiler

Avustralya'da ikamet edenler % 10 oranında Mal ve Hizmetler Vergisine tabidir. Bölgenize bağlı olarak diğer devlet vergileri uygulanabilir.

Kullanıcı Anlaşması

Bu sayfada özetlenen ücret ve bedeller Freelancer Kullanıcı Anlaşması ve ilgili site politikaları tarafından yönetilir. Kullanıcı Anlaşması diğer önemli şartları içerir ve tamamının okunması gerekir. Özellikle Kullanıcı Anlaşması'nda bölüm 23, Kullanıcı Anlaşması'nın ihlali nedeniyle sonlandırmanın sonuçlarını belirtir. Bu sonuçlar Freelancer sitesinin Kullanıcı Anlaşması'nı çiğneyen eylemler nedeniyle uğrayacağı hasarlar için cezaları içerebilir.