Freelancer Ücret ve Bedelleri

İşverenler İçin

Projeler

Freelancer sitesinde kaydolmak, bir proje ilan etmek, freelancerlardan teklifler almak, freelancerın portföyünü incelemek ve proje gereksinimlerini tartışmak ücretsizdir. Eğer projeyi vermeyi tercih ederseniz ve freelancer kabul ederse, bir giriş ücreti olarak sizden seçilen teklifin değeriyle ilişkili küçük bir proje ücret tahsil ederiz.

Maliyet ve bu ücretin nasıl tahsil edileceği proje tipine bağlıdır.

For fixed price projects, a fee of 3% or €2.00 EUR (whichever is greater) is levied at the time a project that has been awarded by you has been accepted by each freelancer you award. If you subsequently pay the freelancer more than the original bid amount we will also charge the project fee on any overage payments.

For hourly projects, a fee of 3% is levied on each payment that you make to the freelancer.

Ücretinizin tam iadesi için projeyi panonuzdan proje kabul edildikten sonraki 7 (yedi) güne kadar herhangi bir zamanda iptal edebilirsiniz.

İsteğe bağlı proje yükseltmeleri satın alınabilir.

Yarışmalar

Bir yarışma ilan ederken işverenler toplam yarışma ödülüne eşdeğer tutarı sağlamalıdır. Bu ödül parası için Para İade Garantimiz mevcuttur.

Para İade Garantisi size, eğer girdilerden memnun değilseniz, yarışmanızın kapanmasından itibaren 30 güne kadar paranızı geri alma hakkı verir. Paranızı destek ile iletişime geçerek basitçe geri alabilirsiniz.

Para iadelerinin 'Garantili yarışmalarda' kullanılabilir olmadığını ve bu para iadesinin yarışmalar için seçmiş olabileceğiniz herhangi bir yükseltmeyi içermediğini unutmayın. Eğer bir girdiyi zaten kazanan olarak seçtiyseniz ve ödül parasını onlara serbest bırakan yarışma devir teslimini tamamladıysanız, bir para iadesi için uygun niteliklere sahip değilsiniz.

İşverenlerin yarışma ilan etmeleri ve ödüllendirmelerinde hiçbir yarışma ücreti yoktur.

Her fazladan ödüllendirilen girdi, o girdi için ödülün ödenmesini de gerektirecektir.

İsteğe bağlı yarışma yükseltmeleri satın alınabilir.

Hizmetler

At the time of ordering a service, employers must provide funds equivalent to the total service price. The payment is protected by the Freelancer Milestone Payment System. Only release the payment once you are 100% happy with the work that has been delivered.

Freelancerlar İçin

Freelancer sitesinde kaydolmak, bir profil oluşturmak, ilgilendiğiniz projelerin becerilerini seçmek, bir portföy yüklemek, proje bildirimleri almak, proje detaylarını işveren ile tartışmak, projelere teklif vermek (ücretsiz üyeler başlangıçta aylık 8 teklif verme hakkı edinirler) ve yarışmalara girmek ücretsizdir.

İsteğe bağlı teklif yükseltmeleri bir teklifi desteklemek için satın alınabilir.

Projeler

Sabit fiyatlı projeler için eğer bir proje için seçilir ve bunu kabul ederseniz, bir giriş ücreti olarak seçilen teklifin değeriyle ilişkili olarak sizden küçük bir proje ücret tahsil ederiz. Eğer bunu takiben asıl teklif tutarından daha fazla ödeme alırsanız, aşan her ödeme üzerinden de sizden proje ücreti tahsil ederiz.

Saatlik projeler için ücret her ödeme üzerinden, size işveren tarafından ödeme yapıldığında alınır.

The fee for fixed price projects is 10% or €4.00 EUR, whichever is greater, and 10% for hourly projects.

Yarışmalar

Bir yarışmaya girdiler göndermek ücretsizdir. Yarışma ücretleri size bir yarışma ödülü verildiğinde uygulanır. Bu ücret yarışma size verildikten, girdi malzemelerinin devir teslimi yarışmayı ilan edenin isteğine uygun olarak tamamlandıktan sonra ödül serbest bırakıldığında tahsil edilir.

The freelancer contest fee is 10% or €4.00 EUR, whichever is greater.

Hizmetler

If you are subsequently hired to perform that Service, a 20% fee of the total service price is charged. This is charged when the service is ordered by way of a deduction from the payment you receive.

Tercih Edilen Freelancer Programı

If you are in the Preferred Freelancer Program, you will be charged 15% project fee when you are awarded and accept a Recruiter project. This will not be charged upfront, like on regular projects, but rather when you receive the payment.

Bonus Kredi olarak geri ödenir

Bazı durumlarda, ücretlerin geri ödenmesi bonus kredi olarak yapılabilir. Bu bonus sadece sitede kullanılabilir ve çekilemez ya da transfer edilemez. Bonusun süresi, alındıktan sonraki 90 gün içinde dolacaktır.

0% Fees Promotion

Freelancer project commissions charged for freelancers who refer new employers that do not have an existing account on Freelancer.com and who join and create a new account, will be reduced from 10% to 0%, for all future projects performed by the referring freelancer for the referred employer.

Bu izleyen koşullara tabidir:

 • Yeni işverenler https://www.freelancer.com/no-commission üzerindeki belirli promosyon linkleri kullanılarak yönlendirilmelidir.
 • For the avoidance of doubt, the reduced freelancer project commission of 0% applies only in relation to new work performed by the freelancer who has successfully applied for this promotion for the specific employer to whom the application relates. The new projects must commence after the employer creates a new account on Freelancer.com and be initiated using that new account.
 • Project commission fees for the freelancer only are lowered from 10% to 0% under this promotion. All other fees and charges remain unaffected including but not limited to employer commissions and transaction fees.
 • Bu promosyon diğer yarışmalara uygulanmaz.
 • Freelancer bu promosyonun adil kullanımını sağlamak üzere, bu promosyon için işverenlerin sınıflandırılmasını yeni işverenler olarak inceleme hakkını saklı tutar. İşverenlerin bu promosyonu kullanmak için başvuran freelancerla bu promosyonun başlangıcından önce, örneğin farklı bir platformda, çalışmış ve freelancera ödeme yapmış olmaları gerekir. Freelancerlardan komisyon indirgemesine uygun olmaları için bu önceki çalışmanın ve ödemenin kanıtını sağlamaları istenebilir. Bu promosyona uygun niteliklere sahip olmak için işverenlerin yeni hesap oluşturmalarının hemen öncesindeki 6 ay içinde bir ödemenin yapıldığı aktif bir Freelancer.com hesabına sahip bulunmamış olmaları gerekir.
 • Başvurmaya devam etmek üzere Kullanıcı Anlaşmasının tüm diğer öğeleri için - bakınız https://www.freelancer.com/about/terms.
 • Başvurmaya devam etmek üzere İlave Şartların Ücret ve Bedeller bileşeninin tüm diğer öğeleri için - bakınız https://www.freelancer.com/feesandcharges.
 • Freelancer ödemelerin serbest bırakılmasından önce her iki tarafın profillerini doldurup tamamlamasını ve/veya kimlik kontrollerinden geçmelerini isteyebilir.
 • Freelancer komisyon indiriminin uygulandığı her proje için detayların uygun şekilde tamamlanmış olmasını isteyebilir.
 • İşveren ve freelancer arasında anlaşmazlık durumlarında ya da başka herhangi bir nedenle, eğer önemli geri dönmeler, sahtecilik ya da ters ibrazlar gözlemlenirse, Freelancer paranın geri dönmeye ya da ters ibraza tabi olma riski bulunduğuna inanırsa bu promosyon belirli bir kullanıcı için geri çekilebilir,
 • Freelancer bu promosyonun adil kullanımı bakımından ve herhangi bir şüpheli sahteciliği engellemek için, tek ve mutlak sorumluluğu kendisine ait olmak üzere bu promosyonun kullanımına izin vermeme hakkını saklı tutar.
 • Freelancer sahteciliği araştırma, risk yönetimi ve ilgili amaçlarla bu promosyonu kullanmak üzere başvuruda bulunan herhangi bir taraftan daha fazla bilgi göndermesini isteme hakkını saklı tutar.
 • Freelancer bu promosyonu herhangi bir zamanda iptal etme ya da değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Eğer herhangi bir bölgede yaşayanlara bu promosyonu sunmak kanunsuz sayılır ya da kanunsuza dönüşürse, Freelancer promosyonu o bölgede iptal etme hakkını saklı tutar.

Üyelik Planları

Hizmetimiz için ödeyeceğiniz ücretleri belirlemek üzere farklı üyelik planları içinden seçim yapın. Sitede ücretsiz bir üye olarak işveren ya da freelancer olarak çalışabilir ya da ücretli bir plana yükseltme yaparak ilave avantajlar kazanabilirsiniz.

Üyelikler iptal edilmediği sürece aboneliğinizin ay dönümünde ya da yıl dönümünde aylık ya da yıllık bazda yenilenecektir. Eğer para yetersiz ise para mevcut hale getirilinceye değin, 30 güne kadar üyeliğinizi yenilemeyi deneriz.

Üyeliğinizi kullanıcı ayarları sayfasından herhangi bir zamanda iptal edebilirsiniz. Bunu yapmanız üyelik döneminizin sonunda ilave masraflar olmaksızın faturalamayı sona erdirecektir.

Üyelik planlarımızı görüntüleyin

Diğer Ücretler

Projeler

İzleyen ücretler isteğe bağlı olarak ilave hizmetler için tahsil edilir. Ücretli bir üyelik planının avantajlarına göre aksi belirtilmedikçe:

Bir Proje İlan Etmek ÜCRETSİZ
Özellikli €9.00 EUR
Acil €9.00 EUR
Özel €19.00 EUR
Tam Zamanlı €181.00 EUR
İşe Alım Görevlisi €19.00 EUR
Gizlilik Anlaşması (NDA) €19.00 EUR
IP Anlaşması €19.00 EUR
Mühürlü €9.00 EUR
Öncelik €5.00 EUR
Uzat €9.00 EUR

Yarışmalar

İzleyen ücretler isteğe bağlı olarak ilave hizmetler için tahsil edilir. Ücretli bir üyelik planının avantajlarına göre aksi belirtilmedikçe:

Bir Yarışma İlan Etmek ÜCRETSİZ
Yarışma Ödüllendirme ÜCRETSİZ
İlave freelancerların ödüllendirilmesi ÜCRETSİZ
Garantili ÜCRETSİZ
Özellikli €30.00 EUR
En İyi Yarışmalar €30.00 EUR
Acil €35.00 EUR
Öne çıkar €15.00 EUR
Mühürlü €30.00 EUR
Özel €20.00 EUR
Gizlilik Anlaşması (NDA) €20.00 EUR
Uzat Maliyetler:
3 days = 15% .
5 days = 20% .
7 days = 30% .
14 days = 40% .
21 days = 50% .
Masrafların yarısı yarışma ödülünü artırmak için kullanılacaktır (en yakın tam sayıya yuvarlanır).

Teklif Ücretleri

Projelere teklif vermek ÜCRETSİZ
Sponsorlu teklif 0.75% of bid amount (minimum $5.00 USD, maximum $20.00 USD)
Teklifi Öne Çıkar €1.00 EUR

Yarışma Giriş Ücretleri

Bir Girdi Göndermek ÜCRETSİZ
Mühürlü Girdi €0.50 EUR
Girdiyi Öne Çıkar €0.50 EUR

Rehber Ücretleri

Rehber sponsorluğu Sposnsorluk sırasında seçildiği gibi (en düşük €35.00 EUR)

Sınavlar

Bir sınava girmek Dependent on exam. As specified prior to purchase. Typically either free, €5.00 EUR, €10.00 EUR, or €15.00 EUR.

İşlem Ücretleri

Transaction fees incurred for using Credit Card, PayPal or Skrill.* €0.35 EUR + 2.3%
Yerel Banka Mevduatı ÜCRETSİZ
Uluslararası Banka Havalesi €15.00 EUR
*Australian users incur $0.30AUD + 0.99% for Credit/Debit card transactions.

Hakemlik Ücretleri

The arbitration fee for a milestone dispute is €5.00 EUR or 5%, whichever is greater.

Anlaşmazlık çözüm sistemimiz iki tarafa aşama ödemesiyle ilgili sorunları hakem kararına gitmeksizin kendi aralarında çözümlemesine olanak vermek üzere tasarlanmıştır.

Bir anlaşmazlığın kayda geçirilmesinden 4 gün sonra (ya da eğer anlaşmazlık freelancer tarafından kayda geçirildiyse 7 gün sonra) taraflardan herhangi biri anlaşmazlığı ücretli hakem kararına taşımayı seçebilir. Daha sonra diğer tarafın bu ücreti ödemeyi kabul etmesi ve her iki tarafın herhangi bir nihai kanıtı göndermesi için 4 günü daha olacaktır. Eğer diğer taraf zamanında ödeme konusunda başarısız olursa, anlaşmazlığı kaybedecektir.

Hakemlik ücreti anlaşmazlığın kazananına geri ödenecektir.

Para Çekim Ücretleri

Para çekim yöntemine göre ücretler isteğe bağlı olarak alınabilir. Para çekme yöntemini sunan üçüncü taraflar ilave ücretler alabilirler.

Hızlı Para Çekme ÜCRETSİZ
PayPal ÜCRETSİZ
Skrill (Moneybookers) ÜCRETSİZ
Payoneer Bankamatik Kartı ÜCRETSİZ
Uluslararası Havale €25.00 EUR

Ücretlerden sonra 30$ USD olan bir minimum çekim tutarı uygulamaktayız.

Bakım Ücreti

User Accounts that have not logged in for six months will incur a maintenance fee of up to €10.00 EUR per month until either the account is terminated or reactivated for storage, bandwidth, support and management costs of providing hosting of the user's profile, portfolio storage, listing in directories, provision of the HireMe service, file storage and message storage. These fees will be refunded upon request by users on subsequent reactivation.

Vergiler

Australian residents are subject to GST of 10%. Other government taxes may apply, depending on your region.

Kullanıcı Anlaşması

The fees and charges summarised on this page are governed by the terms of the Freelancer User Agreement and related site policies. The User Agreement includes other important terms and should be read in full. In particular section 23 of the User Agreement specifies the consequences of termination for violations of the User Agreement. Those consequences can include fines for damages that Freelancer will sustain as a result of actions that breach the User Agreement.