4000 word artical işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  98,331 4000 word artical iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Woocommerce tabanli bir e-ticaret sitemiz ve 3000-4000 arasinda ürünümüz var. Sitemizde teknik olarak herhangi bir sorun yok fakat hiz performansi konusunda sorunlarimiz var. Sitenin hizlanmasi icin konusunda uzman bir arkadasin destegine ihtiyacimiz var. Asagida site ile alakali bazi detaylari yaziyrum eger gerekirse daha ayrinti da verebilriim. Server : AWS Database : Yine Amazon üzerine kurulu RDS () Theme : WoodMart (Themeforest 'ten satin alindi) - Site ortalama 10-15 saniyede aciliyor, yapilacak bir calisma ile bu süreyi makul bir seviyeye cekmek istiyoruz. - Sitenin yavasliginin daha cok SQL sorgularindan kaynaklandigini düsünüyoruz. - AWS deneyimi olan ve linux serverdan anlayan arkadaslar tercihimizdir.

  €552 (Avg Bid)
  €552 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €917 (Avg Bid)
  €917 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €988 (Avg Bid)
  Yerel
  €988 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €379 (Avg Bid)
  €379 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €201 (Avg Bid)
  €201 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1380 (Avg Bid)
  €1380 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €223 (Avg Bid)
  €223 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €274 / hr (Avg Bid)
  €274 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba. Bana senaye ve ya aqrobiznesle ilgili bir biznes ideya lazim. 3000 - 4000 usd budce ile ne yapa bilirim? Ve ya hangi hizmet sahesi ile mesgul olmam tavsiyye edilir. Azerbaycanda yashiyorum. Bakude. Onceden teshekkurler. Saygilarla Ravan Musayev

  €3988 (Avg Bid)
  €3988 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba, Bir web sitem için SEO, Alexa Rank, Backlink, Outlink, Page Rank, Sandbox vb. gibi konularda özgün makalelerin yazılması gerekiyor. Makaleler en az 2000 karakter en fazla 4000 karakter olucak şekilde yazılmalı ve makaleler İngilizce olmalı. 1 hafta içinde 5 makale yazılması gerekiyor. Makaleler özgün ve temiz anlatım ile yazılırsa her ay 5 makale yazdırmayı düşünüyorum. İş senin için uygunsa bana yaz lütfen. Teşekkürler.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  hi, Our organization needs 5 specialist to recruit somebody encountered and talented up-and-comers. Decipher a word report from french to Chinese language as will as local language. in the event that somebody intrigued, ping me for more conversation here in consultant talking box. Much appreciated in regards to..

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  hi, Our organization needs 5 specialist to recruit somebody encountered and talented up-and-comers. Decipher a word report from french to Chinese language as will as local language. in the event that somebody intrigued, ping me for more conversation here in consultant talking box. Much appreciated in regards to..

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I would like to replicate the attached image as a MS Word .docx file for this to be used as a template. There will still need to be room for headers and footers so company logos and details can be added.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  77 teklifler

  I have a pdf document. want to retype into a word document. 13 pages total including the cover sheet need expedited request in 24 hours. will pay an expedited fee. Thank you.

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  with vba coding, we need to select & copy excel rows from excel worksheet, into microsoft word with VBA (from excel).

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I need Word Template Design. More details will be given on chat. Please provide past work regarding Word Template Design.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Here is what we would like to do: Each customer of ours will have a different Quote format (Word documents), and we will allow them to upload their format & our program will allow them to map /populate the data from a Data Source (any database using API) into those Word templates, including multi-row data like from Product tables. Convert these to PDF after populating the data.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I’d run article on copyscape before approval. Articles are about travel and food. Articles need to be submitted in 3 hours. Native English speakers only. Please only bid if you’re fine with this budget. To show you read this, start your bid with ‘I’d like to be paid $7 for your 750 word article.’

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  We are looking for someone who can take an Open-Office WORD document, and translate it into a pdf. We use FOP currently, which is slow in development and not user friendly enough for a business (nontechnical) person. The resulting PDF will include data merged from our database, e.g., Name and Address, but also variable data such as a list of automobiles (yes, this is the hard part)... The PDF must have exact FONTs and can include jpeg files...

  €1469 - €2937
  Özellikli Acil Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €1469 - €2937
  11 teklifler

  Hi David Dundas, I'm working on a short story which will be read aloud / narrated on youtube. Focus's on delivering ideas of absurdism/existentialism/purpose in life as a digestible narrative. it's about 4000 words in semi rough draft I want prose improved, metaphors and symbolism added and any feed back or suggestions you might have to improve Similar ideas to the myth of sisyphus by Albert Camus I would like it to be poetic and inspiring. Thanks!

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  hello, i need to convert word file into pdf file and alligning the lines for to printing the book and publish on kindel

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Content creation for blog 5 gün left
  ONAYLI

  I need 20 contents for a blog related to immigration and the Startup visa industry. Each content must have from 3500 to 4000 words.

  €905 (Avg Bid)
  €905 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  I need help setting up several macros on Microsoft Word for Mac. It involves a document with about 126 pages- changing fonts in certain places, fixing spacing issues, etc. Would probably require a Zoom meeting where I show you what I'm trying to accomplish. We are in need of freelancers that can handle simple typing job with fast and appropriate typing skills I hope you can do that

  €377 (Avg Bid)
  €377 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  I need a 62 page PDF document converted to an editable Word document

  €75 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €75 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  السلام عليكم ورحمة الله وبركاته مطلوب تعليق صوتي لـ كلمة واحدة سوف يتم ارسال الكلمة عبر الدردشة الخاصه لها الصوت المطلوب انثى او ذكر م يهم يهم محتوى الصوت ويوجد مثال الخدمة مقابل : 5 دولار Hi A voice comment is required for one word, the word will be sent via private chat to her The required voice is female or male. It does not matter what the content of the voice is. There is an example like this :

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  PDF to Word 3 gün left

  I have a PDF file that I need converted to a Word document. I do not want a simple conversion, I would like the Word document to look exactly like the PDF with proper fonts and graphic placement.

  €29 - €245
  Mühürlü
  €29 - €245
  140 teklifler

  MAKING/Building a team of passionate digital assistant who can work on my project requires good knowledge of web search, online media to gather info teaching will be given to have to retype data from web search,pdf,datasets to excel and word. Correct values and missing sentence. Good typing speed and communication skill needed Country: IN PREFERRED LANGUAGE: (H.I.N.D.I.)

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Hello we have someone spamming one of our client sites and he cant tolerate anymore We do not want to use any paid spam plugins Find a creative idea to remove the spam in the contact form $20 Thank you We need it ASAP we would provide you full access Thx

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  80 teklifler

  We are looking for indian new free lancers .

  €628 (Avg Bid)
  €628 Ortalama Teklif
  320 teklifler
  PDF to Ms Word 2 gün left
  ONAYLI

  I have a pdf file that you need to convert to Microsoft word.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  418 teklifler

  We need a simple word logo (SAHARA) design.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  102 teklifler

  100 pages of handwriting to be converted to text. Images are in heic format. May need to be converted to jpeg if using an OCR. Example attached. Pages to be labeled correctly within their folders and in order. Text to be supplied

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  59 teklifler

  I have a word document of terms all ready in alphabetical order - 83 pages and 40477 words. I know this not a big job - but is there a way to make it a search able document. I have had good success with Freelancer in the past.

  €261 (Avg Bid)
  €261 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Hello, ONLY DEVELOPERS / PROGRAMMERS ((I DON'T NEED DATA ENTRYYYYYYYYYYY) I have a generated excel file that we generate everyday, we would like to convert specific files from this excel to a word table

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I want a Word Document made into a Template so that I can change the middle text portion, and the Title to reflect different promotional pieces, webinar Invitations, News items and so on. I can supply copies of the logo, layout Mock-Ups and Font Selections suggestions. One Single Word Doc template to begin, more as needs develop. Like to have this done in the next couple of days. I have a set budget. This could be the first of more tasks. . I have a Mock Up in PowerPoint to begin with. We must communicate Directly to confirm the task and you can begin. Thank you, Tom

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  82 teklifler

  We need to copy PDF file into the Word file. And have to analysis the word should it be in odder. All data will be given in English language only.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  435 teklifler

  Must design wordpress website for a new clothing line. Domain and wordpress already installed and ready to edit as required. You will have Full creative control. Must link back to my printify account. Design includes putting up images of new clothing line and linking it to printfy account and woocommerace account so that users can purchase the clothing line directly from my new website. Once project is awarded I will create a username and password for the wordpress website. Looking for experience in marketing clothing lines as well as wordpress development.

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  132 teklifler

  I need multiple documents produced from my drafts into professional, editabme final drafts used for presentationnand projects.

  €29 - €245
  Acil Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €29 - €245
  15 teklifler

  ...have to show your competency by providing me a sample on my Topic and Instructions within next 3-4 hours. It might be about 600-800 words. It will be paid if accepted. # My price may vary in future but right now I will be working at INR 140 for 500-600 words. First two payments will be weekly then we will work in Monthly payment according to the Worksheet provided by us. # I will need daily 2000-4000 words without any error of Grammar, Punctuation, Fluffs and Plagiarism. # I have different types content writing projects, so if you're good with any type of writing or researches, it will be a plus point. # The communication should be excellent if you are in. I will need you to start immediately. P.S. Without reading my details and sample, you should not Bid in GENERIC, el...

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  100 pages of handwriting to be converted to text. Images are in heic format. May need to be converted to jpeg if using an OCR. Example attached. Pages to be labeled correctly within their folders and in order. Text to be supplied

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  144 teklifler

  We will have 2 milestone for coming week. Installation (Saturday) -- 50$ Testing (I will do the testing). 1> Are instances shutting down after inactivity 2> Are instance spinning up -- 50$ Note: 2nd payment I will make in Rupees. (INR 4000).

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Create a new database in Microsoft office and Edit the scraper JPG work into the Microsoft Word. Also you have to maintain good number of accuracy.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  90 teklifler