Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  525,131 Re type iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  For the international research firm, 300 newly graduated research analysts will be recruited to establish and organize networking and inter-company connections. Works will be Home-Office. Salary is $200 + Bonus... Job Type: Full-time

  €206 (Avg Bid)
  €206 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  dc motor, batarya, elektronik kart ve type-c konnektörden oluşan ürününün tasarım aşamasında hizmet verecek elektronik mühendisi arayışımız bulunmaktadır.

  €187 (Avg Bid)
  €187 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Yapılması gereken iş basit, ama kodlar uzun. Kullanıcıya hangi direnç tipini hesaplayacağını soruyorsunuz. 4 band resistor, 5 band resistor veya SMD resistor diye, sonra kullanıcıdan direncin renk kodlarını istiyorsunuz, hesap yapılıp direncin kaç olduğu yazılacak seçilen direnç çeşidine uygun şekilde. The work to be done is simple, but the codes are long. You are asking the user which type of you to calculate. It will be designed as 4 band resistor, 5 band resistor SMD resistor, after or from the user to design the additives color codes, designed to be designed.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Drupal 9 kurulu bir sitede rss için media:content itemi eklencektir. İster çekirdek yapıya müdahale ile ister eklenti ile işlem gerçekleştirilebilir. Eklenmek istenen item örneği aşağıda mevcuttur. <media:content url="resim_adresi" type="image/jpeg" medium="image" width="resim_yukseklik" height="resim_genislik"> <media:thumbnail url="resim_thumbnail_adresi" width="150" height="150" /> </media:content>

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We create a desktop application using the Nativefier system, but when the URL type is "_blank" it opens in a new window. We want to prevent it from opening in a new window and open it in the default window.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Proje şartnameleri: · En az 10 parçadan oluşacak bir montaj resmi (sistemde cıvata, somun ve rondela bağlantısı olması zorunludur, parça numaraları, montaj başlığı ve kağıt antedi doldurulacak) · Standart olmayan parçaların yapım resimleri (ölçüler ve toleranslar verilecek, kağıt antetleri ...olması zorunludur, parça numaraları, montaj başlığı ve kağıt antedi doldurulacak) · Standart olmayan parçaların yapım resimleri (ölçüler ve toleranslar verilecek, kağıt antetleri doldurulacak) · Tek bir dosyada standart parçaların çizimleri (sadece ölçülerin verilmesi yeterli olacak) · Bu çizim dosyaları tek bir dosyada "d...

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, satın almış olduğum bir mobil uygulamanın re-skin işlemlerini yaptırmak istiyorum. Çok gelişmiş bir uygulama değil, o yüzden makul fiyat tekliflerinizi bekliyorum. Günlük Burçlar Mobil Uygulaması . ___ Hello, It is a small diameter horoscope application. Developed with Android Studio. I want to change the design again for the application. plus the new mobile app logo. I want to re-skin a mobile application that I have purchased. Daily Horoscope Mobile Application.

  €304 (Avg Bid)
  €304 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhaba, Instagram hashtag üzerinde nitel ve nicel bir araştırma yapmak istiyorum. İstediğim veri: bir instagram hastag adresinden 1. Download all posts under a hashtag #............... 2. I need the following data set for each posts; - Post - Type of post (Foto, video) - Caption - Creator/user name, - Like number, - Date, - Hashtag number and list, - Share number - Comments İlginiz için teşekkürler .

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Photoshop urun resimi duzenleme Ürün fotoğraflarını temizleyip yeniden düzenleyebilen ve bizim için psd dosyaları oluşturabilen birine ihtiyacım var. Düzenlemeye hazır olduklarında ürün dosyaları sağlayacağız Türkçe bilen birine ihtiyacımız var. ___ Photoshop product image editing I need some one who can able to clean and re organize product photos and create psd files for us. we'll provide product files when they ready to edit We need someone who can speak Turkish.

  €5 / hr (Avg Bid)
  Yerel
  €5 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Çalışmanın Temel Özellikleri-Nasıl Yapılacağı? Topic: When and Why States Fail? Essay Type: Response Essay Genel Essay Taslağı: 1. Introduction Hook Sentence (Önerim bu essay için soru cümlesi ile başlamamanız.) Background Thesis Statement 2. Main Idea I (Pharaphrase yaparak başlarsanız) Paraphrase Support Example 3. Main Idea II (Diyelim ki quotation iledevam ettik) Quotation Support Example 4. Main Idea III (Diyelim ki Citing ile bitiriyoruz) Citing Support Example 5. Conclusion Genel taslak bunun üzerine olacaktır. Kullanılacak Kaynaklar: 1. 2. 3. 4. Özellikle Bu kaynakta

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  English We have complated game engine and the missing part is a nice graphics for our mobile game. Ships traffic control on boshporus, istanbul. All graphics will be bird eye view type. No 3D or 2D dimensions! ( I addes some samples at the attached files ) 1- Base graphic for all around the boshporus from marmara sea entry to black see entry and including golden horn. 2- Harbours for passangers and houses, roads ( focus on sea but we should also show players to some staff on lands as well ) 3- Famous landmarks. ( there are plenty of them around boshborus ) 4- Ships ( containers, carriers, passanger ship and ferry ) for user control. 5- Clouds, birds ( seagul ) and V shape immigrant birds and plane also Game includes levels and each level will focus on differen...

  €835 (Avg Bid)
  €835 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I need my website re-configured. İnsanların bilgi alabileceği bir wep sitesi

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  RE/MAX’de Gayrimenkul Danışmanıyım. Gerek sosyal medya gerekse web sitesi üzerinden bir çok aktivite yapmaya özen gösteriyorum. Yaptığım işlerin bir çoğunuda kendim tasarlayıp uyguluyourm ancak artık hem sabrım, hem vizyonum hem de vaktim bu işlere yetişmez, daha iyilerini ister oldum. Bir ajans ile anlaşacak kadar yüksek bütçelerim yok. İş karşılığı ücretini ödeyebileceğim kaliteli işler çıkatacak freelance bir grafiker ile çalışmak ımda detaylı bilgi için web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. web sitesi ile ilgili yeni bir oluşuma hazırlanıyorum. Bu oluşum ile ilgili bazı flyerlar yapmak istiyorum Kabaca aklımdakileri aşağıda size aktarmak isterim. A4 flyer olabililir. Arkalı &o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Zaten hazır olan bir modelin 3 boyutlu baskıya uygun hale getirilmesi. Re-modelling a model and adapting it for 3D printing.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Existing website will be re-design with actual programing tools. We can order new thema. Complete website sould be manage from admin panel. Two Language, Turkish and can translate the English version prior to upload.. ------------------------------------------------------------------------------------- Mevcut sitemizin güncellenerek daha iyi görsel hala getirilmesi. Ingilizce ve Turkçe Themalarla site yeniden hazırlanacak.Tüm site admin panelden yönetilebilmelidir.Ürünler, referanslar, başarı hikayeleri, güncel projeler, vs vs..

  €516 (Avg Bid)
  €516 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Video izleme üzerine flash builder ile yapılmış andorid uygulamam var. Uygulamada php sayfası üzerinde listeleme yapıyor. Liste üzerinden selectedItem ile kayıt seçiliyor. Video izle butonu ile dataya bağlı url çalışıyor. Yaptırmak isted...göstermektir. Örnek verecek olursam kullanıcı video izle butonuna bastı çalışacak url adresi: bu sayfanın içinden bulunan kod satırlarından sonuç olarak çıkacak url adresi ise dönüşecek ve video izlenmeye hazır olacaktır. Bu tarz bir metadu çalıştıracak swf, class ve ya php sayfası yapılabilir mi?

  €31 - €258
  €31 - €258
  0 teklifler

  Video izleme üzerine flash builder ile yapılmış andorid uygulamam var. Uygulamada php sayfası üzerinde listeleme yapıyor. Liste üzerinden selectedItem ile kayıt seçiliyor. Video izle butonu ile dataya bağlı url çalışıyor. Yaptırmak isted...göstermektir. Örnek verecek olursam kullanıcı video izle butonuna bastı çalışacak url adresi: bu sayfanın içinden bulunan kod satırlarından sonuç olarak çıkacak url adresi ise dönüşecek ve video izlenmeye hazır olacaktır. Bu tarz bir metadu çalıştıracak swf, class ve ya php sayfası yapılabilir mi?

  €155 - €155
  €155 - €155
  0 teklifler

  İyi günler arkadaşlar,basit bir HTML Video Player'a sırf explorer da çalışmadığı için bir düzenleme yaptıracağıılacak şeyler şunlar; #Bir videonun istediğim saniyeleri arasını göstermek; Bu işi normalde <video controls> <source src="..video.mp4#t="10,20" type="video/mp4" /> </video> koduyla çok basit bir şekilde yapıp 10-20 sn ler arasını gö bu kod explorer'de çalışmıyor. #Videonun dışında bir replay butonu olacak ve bu buton ile sayfa yenilenmeden tekrardan bu saniyeler arası oynayacak. Bu 2 işi tüm tarayıcılarda sorunsuzca yapacak kodu yazabilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Existing website will be re-design with actuel programing tools. We have pre ordered thema's. Complete website sould be manage from admin panel. Two Language, Turkish and can translate the English version prior to upload.. ------------------------------------------------------------------------------------- Mevcut sitemizin güncellenerek daha iyi görsel hala getirilmesi. Ingilizce ve Turkçe hazır Temalar site hazırlanacak.Tüm site admin panelden yönetilebilmelidir.Ürünler, referanslar, başarı hikayeleri, güncel projeler, vs vs..

  €357 (Avg Bid)
  €357 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Instagram Copy Bitti left

  Hi. I want to instagram type mobile site. Want Features: -) Follow - unfollow - user system. -) Adding image the post.(on click full screen image) (image source disk or camera) -) Notification system. -) Comments and like system -) Follow proposal system. ---- Merhaba. İnstagrama benzer bir mobil websitesi uygulaması yazdırmak istiyorum. Tasarım yönüyle tamamen aynı olmasını istemiyorum yanlış anlaşılmasın. İstediğim özellikler: -) Üyelik sistemi (takip sistemi dahil) -) Mesajlara resim yükleyebilme(resimlere tıklayınca cihazlarda tam ekran resim görüntülenmesi) (Ayrıca resimler mobil cihaz kameralarından veya diskten yüklenebilmeli) -) Bildirim sistemi (Biri beğendiğinde veya yorum yaptığında haber vermeli) -) Yorum ve ...

  €301 (Avg Bid)
  €301 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba arkadaşlar elimde bir form var. Bu form şifremi unuttum olayında işe yaramakta. Bu formun 'Kullanıcı adımı unuttum' şeklinde yapılmasını talep etmekteyiz. Kişi mail adresini ...Bu form şifremi unuttum olayında işe yaramakta. Bu formun 'Kullanıcı adımı unuttum' şeklinde yapılmasını talep etmekteyiz. Kişi mail adresini yazacak, mail adresine databasede kayıtlı olan kullanıcı adları mail yolu ile gönderilecek. ---- Hi everybody. I have a 'Forgot my password' form. But I need a 'I FORGOT USERNAME FORM'... User is come my site, click 'I FORGOT MY USERNAME' button. Type mail adress and push SEND button. After, script found username for the register mail adress on database and send user mail adress to USERNAME. I sh...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhaba, Forma tasarımı yaptırmak istiyorum. Esporla alakalı forma tasarım örneklerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Logo ve maskotun geliştirilip sade ama dikkat çekici bir model istiyorum. (Maskot) (Logo)

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hali hazırdaki yazılımımda cok ufak bir sorun var yüksek şekilde bilgi import ederken, --------------------------- --------------------------- Exception of type '' was thrown. --------------------------- OK --------------------------- hatası veriyor çözümleyebilirmisiniz 1 saat içerisinde? C# ile yazıldı masa üstü programı.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...görüp iskonto oranlarını veya son fiyatı tabloya işleyerek nihai tabloyu hazırlasın. pdf olarak müşterinin yazıcısından çıktıyı alıp teklifi bir seferde sunmuş olsun. Bunun için kullandığımız Excel tablosunu ekte sana yolluyorum. İçerisine notlar ve açıklamlar halinde sana bilgiler de hazırladım. Tabi bu sayfaya nereden veri çekecek ise ona göre de bir veri tablosunu biz, yardımlarınla dolduracağız. Projeyi kabul edersen daha detaylı bilgiler ile istişare ederiz. Lufen bir inceleyip olumlu olumsuz geri dönüş yapar mısın? Buradaki referansların çok kuvvetli. Başka ihiyaçlaırmız da var, umarım bu ve diğer ihtiyaçlaırmız için beraber çalışabiliriz. İlk defa böyle birşey yapt...

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Apartment Design 6 gün left

  I need to redesign my apartment duplex, Area is 306 m^2 I want modern design the picture attached is the type of design I like, we can discuss more in chat

  €900 (Avg Bid)
  €900 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  It is a simple project to redesign the presentation and make it up to our expectation.

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  At , there is a Wordpress site that offers a free Vedic Horoscope chart. The site is installed on a VPS hosted by C...do not appear. A plugin to manage redirection is installed. The 2nd part of the job is to check the configuration of the SSL certificate. Sometimes I try to access a page on and receive an error message telling me that there is a security risk due to an invalid SSL. The SSL is generated by Let's Encrypt. It is valid for 90 days and is set to auto-renew. Check the SSL and re-generate if necessary, so that it is valid for every page on the site, and includes all prefixes such as www. https:// http:/ etc. NO placemarker bids. Quote your price for the job – NOT your hourly rate. NO phone calls or emails; Freelancer applications only

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Question paper typing , Only English language questions should be type in word (150 per paper × 8 papers = total 1200 questions)

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  I run (3) sports sites focused on the NFL (American Football), MLB (American Baseball) and NHL (American Hockey). I am in need of 1 or more writers that can produce content for one or more sites. The content can be either original, or re-written from an approved source. Content length does not need to be long, assume 500-1000 words maximum. You must be fluent in English, have good writing/rewriting skills, and most importantly, you must be reliable. We can negotiate a flat per-article fee. Thanks! Please start your proposal with the word "HOMERUN" so I know you read this.

  €54 (Avg Bid)
  €54 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...to be kept. no stretched out files allowed files are png, jpeg, and jpg 4M max files size update to mysql WHERE id equals session ID of the current user logged in. fields to populate will be image 1 through image 12 user need to be able to load images for the 1st time as well as update images all pertinent error checking at your discretion. need to pass time of last update to the db so some type of timestamp is needed Mysql fields (i'll create this. just putting here for your reference). imagename1 though imagename 12 last updated timestamp Id which will be session id to tie everything together on the gallery page an addition id field for indexing gallery page Will select from a row where session id equals id field just php/mysql only. I'll build the css and s...

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  What I need is 1 video completed with two sizes 1 sho...Arabic Notebook (shows book) is designed for students of all ages including children and adults. The number one reason why students fail at learning arabic is because they fail to write down what they learned or are disorganized. This book It’s easy section for you to write all your فعل (shows فعل page), a place for اسم (shows page) and a place for writing sentences, Arabic expressions, and any type of notes (shows paragraph box) Benefits of using Arabic notebook 1. A study shows that writing things down helps with memorization 2. Organizes everything you have learned 3. Reduces the need for multiple text books and scrap paper 4. Accessible making it easy to review 5. Easy simple and straightforward suitable for all...

  €37 (Avg Bid)
  €37
  3 girdi
  House furnishing 6 gün left

  I've moved in my house for years. Recently, I want to re-organize everything in my house or buy some new furnitures. I want a full proposal for this.

  €1019 (Avg Bid)
  €1019 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  We have +200 articles each over 400 words to be re-written from English to French. Please note that we do not seek for translation services, we need articles to be re-written from the English text. We are in tourism sector and articles to be re-written are daily / overnight excursions. Example English text: Feeling energetic? An electric bike tour is for you! It may just be that you are missing your daily cycle while you are on holiday in Istanbul, well this tour fills the spot for you. A 4 hour excursion that takes you on a guided bicycle ride of the grand city of Istanbul. With a professional guide cycling with you all the way, to introduce you to the city’s most beautiful and unusual sights, and artefacts that you may normally miss in a car or coach. The bes...

  €387 (Avg Bid)
  €387 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I am currently working on a start-up company and am in need of a total website re-design. I can provide more details about the vision of the company and what I would like to see in the design.

  €958 (Avg Bid)
  €958 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  Hi there, I'm looking for a research writer for a statistical-based articl...needed: - Social media users in Singapore (by the numbers) - How many people in Singapore uses social media? - What percentage of Singaporeans use social media? - Number of active users in Singapore - Daily social media users in Singapore It will be modeled after this - 1. Must have experience in this type of work as content must be factual, accurate, and evidence-based. 2. Provide examples of similar type of content you've done 3. Include "elephant" at the start of your cover letter Please let me know why you're qualified to write for this piece and the rough budget for this project. I'll give more details when you're shortlisted, ask me any questions you ha...

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Trophy icon re design a coupon for our company 4 gün left

  we have a coupon that we would like to print in a magazine, we have the design but want something a little bit different, something that marks your eyes Our company is specialized in - CHIMNEY ( this is the first MAIN thing ) - ROOFING (this is the second MAIN thing) - GUTTERS -SIDING -MASONRY we do have some coupons on our pages we already have our logo ( NO MODIFICATION ON OUR LOGO thx ) our email address is info @ our phone number is already in the coupon 2 things are missing in the flyer - 10% senior discount - our email address that I provided above - please remove the website address Everything that's in the flyer must be included ( free estimates logo, 24 hours emergency, tamko and others ) for the picture in the background, don't forget what we do in our c...

  €206 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Önde Gelen Yarışma Gizlilik Anlaşması
  €206
  38 girdi

  Update Elementor to version 3.7. Delete and re-install Elementor plugin from WordPress repository and activate related plugins shown in the image. The Elementor 3.7 update appears to be causing WordPress sites to crash. The system has been backed up. If you need to restore after you start working, you can notify me.

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Our non-profit is seeking a freelance communications professional to assist with multiple tactics: monthly newsletter (writing, design using newsletter template), website content maintenance, marketing emails, and social media. Anticipate needing 10-15 hours per month to start with, and support level can be re-evaluated once the candidate becomes more familiar with the organization and processes. Thanks.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Hi there. I have a...already made a table where you can insert/update this): [catalog_object_id] => DJ7DILGWOGEAYFROEGRZ34RT [catalog_object_type] => ITEM_VARIATION [state] => IN_STOCK [location_id] => L9QXQ2ZPP5T7A [quantity] => 0 [calculated_at] => 2022-09-23T22:54:59.658Z So I need to insert all those - but then, if I re-run the function, I need it to check this table and update the existing records (like where catalog_object_id, location_id already exist). Note: We could probably write a function that simply deletes the entire table and inserts the new results, but I'm not sure I want to do that - just in case we add manual inventory data in there (so th...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  A website demo 6 gün left
  ONAYLI

  Implement a project which will be an online voting system. By using different aspects of socket programming. The network type will be client-server. The client-server connection will be implied by the TCP protocol. The server should create a new thread for each new client that connects. To implement this functionality, take care of concurrent threads, which ensures that when there are several connections to the server, the threads don't conflict. You should allow voters to change their votes till the deadline. Also, implement the feature where a voter may independently login and participate in multiple and different voting instances.

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  Trophy icon New product launch 15 saat left

  We manufacture and distribute hardwood flooring. We are now going to offer stair accessories and molding. I need a double sided postcard for salesman to hand out. I also need a price list that is easier to read for customers. The new products are the excel sheet. I need to make all of that one sheet. I’ve attached what type of format we use for other products.

  €52 (Avg Bid)
  Acil Garantili Önde Gelen Yarışma
  €52
  17 girdi
  Quora Expert 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for a Quora expert with a proven track record of success. We are in the hair care niche. Please respond on how you would setup our profile and what content you would include in our credentials and profile description. Where would you include the link to our website in our profile? We are looking for someone to post 5 posts per day. What would be your strategy? What type of images would you include in each post? What about Quora questions that appear in positions 1-5 of Google. Do you know how to target these questions as well as their related questions counterparts? Do you have experience creating Quora spaces?

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I need this document converted to word and error free. Finished word version must be same as the original with names and dates blank. Spelling and error free. Lines in same places. All words centered with page.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I'll provide list of 350 audio files, or the youtube links, you have to type/transcribe the audio to Urdu text. Remember you also need to translate some pure hindi words into urdu. You need to provide me at-least 2 files per day and complete whole project in 2 months. Please read description before you apply. I'll pay you only if you do it the way I mentioned here. Here is an example link:

  €315 (Avg Bid)
  €315 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ****** Please READ and Please Understand. Get in touch if you can. ******* Here's what he wants to do: Cloudflare Workers code will be printed. Scenario: If; If the user who wants to access the site has the AS20978 ASN Address, they will be directed to test.domain.com. IF: The person who wants to access the site does not have the AS209...user who wants to access the site has the AS20978 ASN Address, they will be directed to test.domain.com. IF: The person who wants to access the site does not have the AS20978 ASN Address, they will be redirected to www.domain.com. This rule should be very strict. AS20978 Anyone coming from outside this ASN Address should go to www.domain.com. These codes should run through Cloudflare workers. Please re-read this carefully. It should work w...

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Cool Artist New Book 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I realize that the budget may be light. Feel free to put in what you think is realistic! THANKS!!! This is a really neat project with a great artist! Can set up a contract where we pay some to start, then mid-way, then final payment when done. (my name is Kimberly West) Re: book publishing/graphic design/writing, other partner future opportunities I am an artist's partner and informal "book shepherd." I need several items completed for a new book she wants published on Amazon. You will be communicating mostly with me. This could be an ongoing situation and we would like to partner with someone who is in our time-zone Pacific Time on the West Coast if possible. You need to be available for phone, Facetime, or Zoom, etc. along with email. It's...

  €1584 (Avg Bid)
  €1584 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Looking for a designer experienced in creating posts for social media to create 12 designs for social media posting (instagram/facebook). Posts can be images or videos. Please share current Instagram accounts or artwork you have created posts for.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Need someone with Wordpress plugin creation experience Woocommerce experience I have multiple wordpress website running on Woocommerce and Gravity form . The websites are for electronic device rental service. Below is a brief version of the project requirement, and more details would be provided to the...in that email - Set how many days before the end of hire date that the notification should be sent All emails should be sent using the email address of the associated website where the order was placed from Include the words "Rent device UK" at the starting of your bid proposal as a proof that you have read through this project description. Any modifications made through the plugin should not re-write/change the original order details that are on the website where th...

  €496 (Avg Bid)
  €496 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I am looking for a PLC Programmer in Maine that is familiar with Melsec Q Series interfacing with Wago profibus field controller and Mitsubishi HMI. The goal would be to find new HMI as those one have become difficult to read and use over the years and of course re-inject the program in the new HMIs. Also it would be good to upgrade the install in order to facilitate the upkeep of this installation.

  €1201 (Avg Bid)
  €1201 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  i want a layout for my website having modern look and little bit of animation and some modern graphics design. i want these type of work from you

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  8 teklifler