So we need Design and Logo for it işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  124,747 So we need Design and Logo for it iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba Global IT Vision Pvt. Ltd, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Toplamda 2 veya 3 ay sürecek bir çalışma için IT ve Phyton alanında bilgisi becerisi arzusu olan öğrenci yeni mezun veya deneyimli kadın bilgisayar mühendisi aramaktayız. Çalışma Şekli; Uzaktan esnek zamanlı çok nadir de olsa rapor için ofis çalışmalı Öğrenciler çalışmasını staj dosyası haline getirebilir. Aylık ödenecek rakam 11000 TL Sadece Ankara'da olanlar tercihimizdir. Teşekkürler

  €770 (Avg Bid)
  €770 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...dots and 38 pawns, candycrush-like, checkers-like, unique, single player and 3 difficulty levels against the computer, with a 2D interface. Project content: UI and Assets are ready. Everything about the mechanics of the game is clear. Apart from this, animation, sound, coding, publishing, en-tr language option, testing if necessary, adding advertisements, monitoring and finalizing the process belong to the seller. Wishes: - Special skills should come with the accumulated combo points and can be used during the game. - At the end of the game, the total score should be calculated from data such as time, number of combos, abilities used, number of moves, etc. - Leveling up, reward system, etc. with the total score calculated. it would be nice. - ...

  €678 (Avg Bid)
  €678 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  salam jennet men kerim asgabatdan frelanser taze girdim doly owrenip bilmeyan zatlarym bar munkin bolsa komek etseniz size tolap bilerdim. imo +99364534796 habarlasayn.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €373 (Avg Bid)
  €373 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €846 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba INVOKE IT SERVICES, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Web sitem de otonom işler yapılacak bir sistem kurmak.

  €1906 (Avg Bid)
  €1906 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Only those who speak turkish language, bid it. Merhaba , Kısa tutuyorum. Daha önce işi 5-6 yazılımcı aldı, Hiçbiri de zora gelemeyip kaçtı kimisi iade etti kimisi dolandırdı kaçtı, istediğim başka bir sitenin aynısını yaptırmak site mobil chat üzerine dir, baya detaylıdır admin paneli zahmetlidir, PHP Konusun da uzman kişiler teklif versin lütfen daha önce zor işler yapanlar versin teklif referansı olmayan hiç teklif vermesin , PHP de uzman arkadaşların tekliflerini bekliyorum. demo adresi de sunacağım görüntüler de de var , detaylarıda özel den anlatacağım.

  €533 (Avg Bid)
  €533 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Only those who speak turkish language, bid it. Merhaba , Kısa tutuyorum. Daha önce işi 5-6 yazılımcı aldı, Hiçbiri de zora gelemeyip kaçtı kimisi iade etti kimisi dolandırdı kaçtı, istediğim başka bir sitenin aynısını yaptırmak site mobil chat üzerine dir, baya detaylıdır admin paneli zahmetlidir, PHP Konusun da uzman kişiler teklif versin lütfen daha önce zor işler yapanlar versin teklif referansı olmayan hiç teklif vermesin , PHP de uzman arkadaşların tekliflerini bekliyorum. demo adresi de sunacağım görüntüler de de var , detaylarıda özel den anlatacağım.

  €100 / hr (Avg Bid)
  €100 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Mevcut web sitemiz üzerinde yapılacak küçük ölçekli bazı görsel değişiklik ve ilaveler, Google earth harita eklenmesi, Üyelik Kayıt ve Üye Giriş butonları eklenmesi, Dosya gönderme butonu, mesaj gönderme formu eklenmesi. Domain name, hosting yönetimi. Ayrıca zaman zaman istenebilecek küçük değişiklik ve ilaveler. Wordpress.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ı need online backgammon buddy, it s called Gnu Backgammon , site have download and no-download backgammon rooms , if u interested , ı ll give information about project. --------------------------------------------------------------------------------------------- Dostlar online tavla botuna ihtiyaç var. Sitenin hem yüklemeli hem yüklemesiz versiyonu mevcut. Benim yerime hamleleri yapması kafii, İlla masa açmasına ya da ekstra şeylere gerek yok. Önümüzdeki ay içinse - bir web sitesi yaptıracağım. Proje tamamlama yüzdesi yüksek olanlar tercih sebebidir.

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tasarımı tamamlanmış web sitesi HTMLe kodlayacak birini arıyoruz. Site responsive olacak, anasayfa ve 7 iç sayfadan oluşuyor.

  €401 (Avg Bid)
  €401 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Tasarımı tamamlanmış web sitesi HTMLe kodlayacak birini arıyoruz. Site responsive olacak, anasayfa ve 7 iç sayfadan oluşuyor.

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want to need only RFID reader PCB module with antena. I sent you an some pdf file for my pcb. you have to use MFRC522 NXP IC. You will give to us these pin on the board such as MFRC522 PINS (6 Sleep, 23 IRQ, 24 CS, 29 CLK, 30 MOSI, 31 MISO, VCC, GND ) I sent to Altium pcb file. you can see board dimensions. You can use only this area for pcb designing. You will calculate antena and other components like 0402 or 0603. You know. Best Regards.

  €311 (Avg Bid)
  €311 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €205 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'wordpress theme we have sample site - teklif vermeye açık'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  So Simple Sim; yurtdışı çıkışlarınızda hayatınıza kolaylık getiren, mobil telefonunuzda kullanacağınız bir GSM hizmet paketidir. Yurt içinde kullanılan GSM operatörlerinden alınmış hatların yurtdışı dolaşım ve seyahatlerde kullanılması durumunda çok yüksek roaming bedeli ödenmektedir. So Simple Sim; Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, İsveç, Amerika, Hollanda, gibi bir çok ülkede yaygın olarak kullanılan ve oldukça hesaplı ücretler ile sürekli iletişiminizi sağlayacak yüksek teknoloji kullanılan bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında birçok ülkede, hem dakikası 3 kuruştan başlayan fiyatlar ile konuşacak, hem de yurtiçinde kullandığınız numaranız aktif kalacaktır. Bu projede Freela...

  €674 (Avg Bid)
  €674 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  So Simple Sim Bitti left

  So Simple Sim; yurtdışı çıkışlarınızda hayatınıza kolaylık getiren, mobil telefonunuzda kullanacağınız bir GSM hizmet paketidir. Yurt içinde kullanılan GSM operatörlerinden alınmış hatların yurtdışı dolaşım ve seyahatlerde kullanılması durumunda çok yüksek roaming bedeli ödenmektedir. So Simple Sim; Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, İsveç, Amerika, Hollanda, gibi bir çok ülkede yaygın olarak kullanılan ve oldukça hesaplı ücretler ile sürekli iletişiminizi sağlayacak yüksek teknoloji kullanılan bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında birçok ülkede, hem dakikası 3 kuruştan başlayan fiyatlar ile konuşacak, hem de yurtiçinde kullandığınız numaranız aktif kalacaktır. Bu proje kapsamın...

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi all, I need you to add 2 metafields in shopify, one for manufacturer_sku in generic product and one for variant_manufacturer_sku in each product variant. Both metafields must be shown in order page. I will need you to work in remote on my pc since i cannot share login data. Thanks

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  You must have experience of creating info-graphics. Provide the Previous info-graphics you create as an example. we will provide you the service explanation document for your help. We want pdf for these info-graphics.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi, We want an IT consulting website with statis pages & images. Pages includes: Home Services Consulting Services Outsourcing services Staffing services About US Contact us Social Media Links No registration & sign in pages No blogs pages Note: You only have to write down the content for those pages & images also. Basic logo creation also. We will provide the hosting place for hosting it.

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  We are looking for Odoo Developer Minimum Experience - 3 Years Contract - 2 to 6 Months ( Can be Extended )

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We want to get someone who can help us create a simple explainer video about 90 seconds long. We have a video script and most if not all the art completed for this project. We mainly just need someone to help us get our art to come to life. Watch the video below to get more info and message us if you have any questions or would like to see some art samples. Our art is 2D animation in .ai format and is layered for easy animating. This link below has a video of they type of explainer video that we are going for. Use the video below for ideas or to just get a general idea of what we are looking for. Thanks, Team iSurvived2020

  €31 / hr (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €31 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler

  I have a new gmail add on developed. I need to Put this gmail add-on in the Google chrome Web store and create marketing online campaign to promote it. Before I need help to make some modifications to this add on. Experience in gmail add on or extensions development is mandatory for this project

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We Are looking for Odoo Developer Minimum Experience - 3 Years Contract - 2 to 6 Months (Can be Extended)

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Need Managed IT Services website

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  127 teklifler

  I want an app that scrapes data from e-commerce websites and use APIs if available and comparing the data according to prices. I also want a very simple AI that identifies similar products and show them in same page. Note : Most of the e-commerce websites don't provide APIs. Hence scraping should be done for most of them. Please research about this and place your bid.

  €9039 (Avg Bid)
  €9039 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi Troyes IT Services P Ltd., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi IT Flex Solutions India, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  hi we need indian, hindi speaker female virtual assistance for recieving calls and fulfil orders on website, to some customers you also have to make calls. we will give you training. everyday 15 to 20 calls,follow ups for few call who dont pick up that time. need to send audio recording to us. our budget is 12k inr per month,we will increase salary as your experience if you have read all and want to apply for this just dont forget to write hidoc with your job post

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I have a unique story that needs to be heard. Details about the content can’t be released at this moment but can be talked about it via zoom or video chat but I’d prefer in person communication. But at the end of the day I’d like my story to hit media and make a large statement because I know that I’m not alone regarding the things that have happened to me and for them to know that someone is here to speak up when they can’t.

  €338 (Avg Bid)
  €338 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I need a content write/blogger for our company’s website who have extensive knowledge of SEO and ensure usage of keywords from our website Mostly the topics you’ll cover would be Web/Mobile Development Digitalization of business Quality Assurance Ecommerce Engineering & Staffing Responsive Designs(UI/UX) We do not want copy/paste and have systems to detect any plagiarized content

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I need a content write/blogger for our company’s website who have extensive knowledge of SEO and ensure usage of keywords from our website Mostly the topics you’ll cover would be Web/Mobile Development Digitalization of business Quality Assurance Ecommerce Engineering & Staffing Responsive Designs(UI/UX) We do not want copy/paste and have systems to detect any plagiarized content

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  63 teklifler
  Trophy icon Design a flyer for IT Services 2 gün left

  We are an IT services Company. Established in Ontario Canada. Attached in the document is the brief list of services we provide. We have a team of certified individuals across the globe to consult, build, operate and optimize small to medium businesses (SMEs) for their IT requirements. We are looking to have a 2 page flyer. On the first page we want to have an IT problem statement that catches our clients attention. And then we promote ourselves to be the right fit for their IT problem's solution, and mention that we will offer 30 minutes of free consultation which is worth 100$ in value. Please avoid having too much text but use more of pictures and photos. Ideally ...

  €73 (Avg Bid)
  Garantili Mühürlü
  €73
  5 girdi

  Website and marketing for it on Google

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, I am seeking the US citizen IT guy who is expertized on design or software development. Any level of skills is okay.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...Battery Design Contest PLEASE READ ENTIRE POST – Entries that do not follow the rules will not be considered for the $100 award. Design a stick style battery design wrap and use the following criteria: 1. All design submissions MUST have the final source file in vector format. Preferably .ai FOR THE INITIAL BASE DESIGN (Camouflage): Steps 1 - 4 2. The base design must consist of any one -OR- all of the attached camouflage prints: 3. All camouflage patterns need to seamlessly meet where the label ends join. 4. There must NOT be any design breaks. Your design will be applied on a sticker label wrap so there can not be any inconsistencies in the design where the label ends meet. ...

  €93 (Avg Bid)
  Garantili
  €93
  8 girdi
  Trophy icon New fresh Logo 6 gün left

  ...looking for a new logo design for our Loan company. The company name is: Bridging 365 or B365 – use either one. Please use the following colours as they corresponded to the website theme and feel. ORANGE: FF7233, FFDCCC, FFCAB3 BLUE: 002D72, C2DAFF, D2E4FF GREEN: 4CAF50, B7DFB9, C9E7CB PURPLE: 673AB7, E1D8F1, D1C4E9 The colours are a guide and do work with the website. but are not a must. Use your best judgment The website is Feel free to have a look through to get a feel of the site and company. The company organizes short-term loans for property professionals. The feel can be playful but needs to still be professional. Also, the website will be viewed mostly on phones, so maybe best not to take up to much room ve...

  €117 (Avg Bid)
  Özellikli
  €117
  136 girdi
  Trophy icon Simple logo design 6 gün left

  We are looking for a logo for the following company name, it is to be used primarily online on a website. This is a home cinema design, supply and installation company, so we were thinking along the lines of blueprint and cinema elements but are open to suggestion. The company name is: Cinema to Home Website is: / Tagline is: Bring the cinema experience home Deliverables: We need the logo to be an illustrator vector image with full rights transferred

  €11 (Avg Bid)
  Garantili
  €11
  111 girdi

  We are looking for illustrator/animator to join our team for a creative project with a perspective to become a permanent member. We have a concept and a rough screen play for a short, (30 seconds max) illustrative animation video as an intro for our brand. Idea inspired by Dali's art, Movies Dune and Mad Max, Video game Kenshi. There are 2 human characters and one giant creature have to be created as well as orange sandy/rocky dunes background with horizon and blue sky. We will be making original soundtrack. Colours, silhouettes, Vibe and over all style and compensation are to be discussed. Overall direction is very stylized , illustrative , flat bright colors. If this sounds ...

  €343 (Avg Bid)
  €343 Ortalama Teklif
  75 teklifler

  we are looking for a blockchain developer who can build the event management website for us. more details will be given in personal chat.

  €1465 (Avg Bid)
  €1465 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  We need a customer agent to help with a lot of things

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I know nothing and have nothing. I’m starting from scratch.

  €529 (Avg Bid)
  €529 Ortalama Teklif
  70 teklifler
  can we talk? 9 gün left

  Hello we are looking for someone to help us design our packages for our products we are dried nuts, dried fruit and chocolate productors located in Turkey. We are looking for good simple and innovative packaging designs for our exporting project. Can you help us?

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi Timothy K., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. The project is for a Christian Blog, and the content should be about how and why Christians should be humble in the way they live their lives. Relevant bible quotes and references should also be used. Keywords = Humble, Faith, Obedience. Can you let me know how many words would be in the article for $10.00.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  regular linkedin copywriting help required, promotion etc. Out company I´d like to atract attention to our product for software development and project management like Jira/Confluence

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  35 teklifler