We need a webmaster for some of our projects. işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  149,703 We need a webmaster for some of our projects. iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  We are looking for a designer who can design a logo for our new clothing store that we are about to establish.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  salam jennet men kerim asgabatdan frelanser taze girdim doly owrenip bilmeyan zatlarym bar munkin bolsa komek etseniz size tolap bilerdim. imo +99364534796 habarlasayn.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Bahis sitemiz için 10-15 tane banner'a ihtiyacımız var ve daha sonrasında da devamlı olarak beraber çalışacak tasarımcı arkadaşlar arıyoruz. Need 10-15 banners for our betting site.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Maalesef iş verdiğim 3 webmaster ile bugüne kadar zaman kaybettim ve şimdi yeniden web master arıyorum Bu site dünya genelinde sınai ve tıbbi gaz sektöründe çalışan firmalara hitap edecek ve İngilizce olacaktır. Üyelik sistemi olacak. Üye profil sayfası olacak. Her üyenin ilan girişi yapmasına izin verilsin. ( admin panel onayı ile ) Gerektiğinde ilan gösterim sırasına ben karar vereyim. Admin paneldan üye ve ilan silmeliyim. Üye liste dökümü alabilmeliyim. Özellikle ülkeye göre email adres dökümü Üye panelinde ve ilanlarda üyenin email adresi görünmesin Herhangi bir ziyaretçi ilanı incelemek isterse “bunun için üye olmak yada &uum...

  €715 (Avg Bid)
  €715 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Merhaba, beylikdüzü Organize sanayideki yerimizi için elektronik ticaret yapan firmamızın web sitesini yönetibilecek full time zamanlı çalışma arkadaşı arıyoruz. Yapılacak işler, web sitesinin işlevselliğini ve sürekliliğini kontrol etmek, 3. partilerle entegrasyonunu yönetmek ( muhasebe programı ve pazar yerleri ile entegrasyonu), internet müşteri süreçlerini yönetmek, E-fatura, e-defter süreçlerini işlevselliğini kontrol etmek. Yerimiz İstanbul Beylikdüzünde olduğundan çalışma arkadışımızın şirketimizde çalışmasını ve aynı zamanda Avcılar Beylikdüzü ve Büyükçekmece civarında ikamet etmesini talep etmekteyiz. Eğer size uygunsa detayları görüşmek iç...

  €389 (Avg Bid)
  €389 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Eski sitemin yenilenmesi IMDB ve TVDB bağlantılarının yapılması yeni servera taşınması işlemini gerçekleştirecek bir webmaster arıyorum ""

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  PHP MYSQL Codeigniter Bootstrap bilen içerik yönetip düzenleyebilecek sabit çalışacak personel arıyoruz. 11 Yıllık kurumsal firmamızda yerinizi almak için iletişime geçin. Firma merkezimiz Ankara'dadır. Webmaster için özel oda ve masamız bulunmaktadır. Hali hazırda junior developer çalışmaktadır.

  €483 (Avg Bid)
  €483 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €799 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Selamlar sitemin onsite optimization,google webmaster kayitlari icin yardima ihtiyacim olabilirmisiniz ?

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  NodeBB Forum Bitti left

  Haber sitemizin forum bölümüne nodebb forum scripti kurulacaktır. Nodebb'yi bilen arkadaşlar teknik ekibimiz ile birlikte çalışma yapacaktır. Çalışma danışmanlık tarzı olacak sadece teknik ekipteki arkadaşı webmaster yönlendirecektir. Yani sadece danışmanlık yapılacak.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, Mobil versiyonda Webmaster ve ya Soru-cevap skripti kurdum. İsteyen olsa anlaşa biliriz. İçerik: Soru cevab puanlama. Üyeler E-mail onayı Siteler Source onayı Forum (Soru, resim, dosya yükleme dahil) Dosya depolama / Downloads Dil desteği (Az, En, Ru, Tr) İnbox (mesajlaşma, resim, dosya gönderme) Bildirimler kutusu (Cevap, yeni konu, ve s.) İlave olarak. İkon arama botu Logo yapma Resim effekti oluşturma Reklam bölümü. WhatsApp +994 (70) 896 11 50 Ramin Muğalov Saygılar :)

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  WEBMASTER (Tam Zamanlı ve/veya Yarı Zamanlı) Sektöründe önemli referanslarla faaliyet sürdürmekte olan şirketimize; DIJITAL MEDYA bölümümüzün WEB TASARIM departmanında yer alacak, WEB MASTER çalışma arkadaşı arıyoruz. Prestijli çalışma koşulları, esnek ofis saatleri. 20-35 yaş arası Bayan & Bay Lisans mezunu, tecrübesi olan Mutlaka referans çalışmaları olan Görsel Tasarım vizyonuna sahip Uzun vadeli çalışma hedefi olan - İleri düzeyde .html bilgisine sahip - İleri düzeyde javascript bilgisine sahip - İleri düzeyde css bilgisine sahip - Tasarım yeterliliği olması tercih sebebidir. - Php bilgisi, bootstrap ve Jquery kütüphanelerine hakim olması ter...

  €545 (Avg Bid)
  €545 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ... - İster kendi temanızı getirin, ister istediğiniz sektörde size uyabilecek PREMİUM temalarımdan seçim yapın. - SEO ve web sitesinin alt yapısı ile alakalı PREMİUM eklentilere de ayrıca sahip olabilirsiniz. - Size ya da müşterilerinize özel WordPress Admin paneli ile yönetim sayfanız tamamen size ait olsun. - Web sitenizin bitirilmesine müteakip tüm arama motoru, Google Analytics, Webmaster Tools, Yandex Web, Bing Web gibi içerik izleyici alanlara kayıtlarınız eksiksiz oluşturulup sitenizi gün gün takip edebileceksiniz. - Tamamen TR içerik temalar ile sitenizi istediğiniz doğrultuda güncelleyebileceksiniz. - Tüm temalar ve siteleriniz %100 Mobil (responsive) uyumlu halde yapılacak olup mobil ...

  €169 (Avg Bid)
  €169 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  3 slides Printable brochure size A4

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Google arama motoruna TARZGO yazarsanız çıkacak olan bayan giyim e-ticaret sitesinin responsive uyumlu olmasını istiyorum. Yani deskop responsive yapılacak. Ödemeyi iş teslimi sonunda yapmaktayıı veripte kimsenin peşinde koşamam bu saatten sonra.Türkiye de bildiğiniz webmaster forumlarında +150 itrader ve 10 yıllık geçmişim yeterli olacaktır.

  €219 (Avg Bid)
  €219 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €27 (Avg Bid)
  Acil
  €27 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I want to need only RFID reader PCB module with antena. I sent you an some pdf file for my pcb. you have to use MFRC522 NXP IC. You will give to us these pin on the board such as MFRC522 PINS (6 Sleep, 23 IRQ, 24 CS, 29 CLK, 30 MOSI, 31 MISO, VCC, GND ) I sent to Altium pcb file. you can see board dimensions. You can use only this area for pcb designing. You will calculate antena and other components like 0402 or 0603. You know. Best Regards.

  €294 (Avg Bid)
  €294 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €194 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'wordpress theme we have sample site - teklif vermeye açık'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'An original mascot for our software Product'

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...Some old project...

  €132 / hr (Avg Bid)
  €132 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Cut down on your use of herbicides and pesticides. These chemicals kill butterflies, moths and other pollinating insects, such as ladybirds, beetles and spiders – the natural enemies of your garden pests. More than three-quarters of the UK’s butterflies have declined in the last 40 years and evidence suggests that neonicotinoid pesticides, in particular, are one of the causes of these declines.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Crypto Website - Need Crypto website with list of crypto NFT information, official email set up, white paper, roadmap, our video+ camera app that prepared. We are a wild life Charity organisation ( Government Registered) already working on Crypto project not new! We need Crypto website + Official email address. We need something very similar to babyshibainu/ babydoge/ SafeMoon but We have 3 minutes video need to be on website + also some downloadable app. Website should have list of our 7 tokens and NFT details. Our maximum budget is the Bid amount only! We already have content + Logos+ Domains We need Official email/ website /Road map/ white paper/ also lis...

  €212 (Avg Bid)
  €212 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello we need an aggregator can scour Se and web and find results for query and put into spreadhseet See info inside zip Budget $40 - $98

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We have hosted our website but need to enhance the functionality at the same we also want to set up mobile apps for our firm. Our firm is a real estate firm. Thank You.

  €782 (Avg Bid)
  €782 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Please turn my dog into a logo (caricature / cartoon) for our nonprofit. Images attached. We are called: Piper's Fund Thank you.

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  11 girdi

  Need initial SEO done on new website. Want to focus on several Keywords related to our industry, Main goal is to be up the top for "Adelaide Hydro" searches

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  we at @the_pagan_path are opening a site for our community and a dropshipping store and we need someone who know how to build sites

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  About Us: I work for a Custom Jewelry online store that is trying to become the leader in customer service and ease of custom designs. Project Description: We are attempting to create a live 3D builder for customers to quickly design and get pricing for their select pieces. We'd like to have the following: 3D Custom Builder with one finger navigation Live Pricing updates Lightweight & Mobile Optimized Project Goal: It would be great to jump on a Google Meets call to hash out the final details. We'd love to get this done before the April of 2022.

  €2399 (Avg Bid)
  €2399 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Hi! We are looking for a quality content writer for series of projects. At first we want to determine that your style matches our style of delivery of content. How can we do that? We need you two write a blog post based on one of our YouTube videos. We don't need a transcript of our video, we need to see your style. Here is a link to the video: You can submit full or partial blog post. What happens if we like your style? You get paid for the article and we will offer you to write 20-25 more articles based on our videos. We will also consider you for our other pr...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi I need a designer who can design a very simple page Send me a proposal if you have good experi- ence in design

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  need an essay on the book "All the light we cannot see" I have the guidelines you can choose between 1 of 4 essays

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Interested writers must be experts in PSYCHOLOGY, GUIDANCE AND COUNSELING.

  €314 (Avg Bid)
  €314 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  We need hand made sculpted and fabricated parts scanned and cleaned up and corrected in Solid works. Part sizes are less than 20cm squared. Surfaces need walls and solid features added so part features can be adjusted and modified for injection molding.

  €44 / hr (Avg Bid)
  €44 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi, Freelancers. We are starting the new project and using these stacks react, django, MySQL, aws Looking full-stack dev who can work with us Thank you

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  Hello we need an aggregator can scour Se and web and find results for query and put into spreadhseet See info inside zip Budget $43 - $68

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Trophy icon NEED A LOGO FOR OUR ECOMMERCE STORE 12 saat left

  WE WANT A LOGO FOR OUR ECOMMERCE STORE, "THE OUTDOOR WAREHOUSE". WE SELL EVERYTHING FOR THE OUTDOORS.

  €221 (Avg Bid)
  Özellikli Acil Garantili
  €221
  1097 girdi

  A complete e-commerce website with products, categories, filters etc with an eye catching design

  €617 (Avg Bid)
  €617 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, need script for T-shirt Design template for our website user. So our user can select the template and customize the t-shirt and also can move 360 degree and then they can order it. Note we going to use also other product like diamond jewellery. Your task to only provide s script for this design Template, We are developing the ecommerce site where we going to implement it. Thanks!

  €322 (Avg Bid)
  €322 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Below are the flows we are interested in, however, you may suggest anything else. 1. Welcome series 2. Abandoned Cart 3. Browse abandonment 4. Customer Winback Flow 5. New customer thank you 6. Repeat customer thank you 7. Back in stock 8. Product review/cross-sell 9. Sunset unengaged subscribers 10. First purchase anniversary Events Automation Must have experience in Klaviyo and design the banner artwork. Please don't bid if you can't deliver this work. MUST SEND SAMPLES OF PREVIOUS WORK AND DESIGNS!!!

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  We are facing one issue in my current application that is developed in meteor .. find the url which is suddenly not working .. were this went wrong we did not able to identify the issue ping me for URL

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We currently have a working website. We need to write new and verify the results of the existing MySQL queries. The website is developed in PHP and CodeIgniter is the framework

  €282 (Avg Bid)
  €282 Ortalama Teklif
  97 teklifler

  I want a WordPress website that has the functionality of.. I don't need you to add the content to the website, I basically need someone to build everything so it functions like coinmooner and do minimal design. I don't want every page. I'm only going to have the homepage and 1 or 2 others, and outside of how the website functions I only need the posts table, search bar, minimal basic design and not too much else. It's pretty basic for the most part and visitors can do two things, which are upvoting content in the table and submit content to be added to the website after admin approval. So my website visitors can upvote the content I add to my homepage.. and the "content" is actually a simple list of...

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  71 teklifler

  WE invite influencers to join our pilot program to get connected with brands

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are looking for a consultant on DevOps, AWS, Kubernetes. We will give Rs. 20-5k per month. It's a remote connection. You need to support 2 hrs a day from mon-fri.

  €355 (Avg Bid)
  €355 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Problems will be solved for our system of docker virtual devices developed with python. I worked with one person from here before but their skills were not able to fix the project. Please someone give an offer to solve these problems. I don't want a project from scratch. It will only fix the following errors and make the system smooth. problems: Google Account add to the device fails mostly with unusual activity or server connection error. Youtube may not consider the actions done by the emulator even if it was successful on the device. so my max budget: 100 dollars and max duration: 4 days. what is this project: a system that creates virtual devices and performs youtube operations with these emulators.

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  5 teklifler