Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  262,906 academic writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...temel varsayım, genlerin kişiliğe olan etkisinin çok yüksek olduğu üzerine. Yani ikizler ayrı ailelerde büyüseler bile genleri aynı olduğu için kişilikleri de aynı şekilde gelişmiştir diye bir argüman yürütüyorlar. Sizden ricam şu: Bu ikizleri kişilik dışında başka yönlerden karşılaştırmışlar mı? Mesela dil gelişimi, sosyal ilişkiler, bilişsel beceriler (mind understanding, visuo spatial skills, academic skills vs.). Yani kişilikleri (sociability, tastes, preferences vs.) aynı olabilir ama başka outcome'larda bu ikizleri karşılaştırmışlar mı çalışmalarda? Karşılaştırmamışlarsa hangi outcome'larda karşılaştırmışlar? Önemli not: Bakılmayacak kaynaklar (zaten bakıldı): sources of human psyhological...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba topacademictutor, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Her türlü konu hakkında çevirileriniz yapabilirim. Çevirilecek metnin içeriği, kelime sayısı vb. uygun bir fiyat çıkartabiliriz. Çevirilerimde konu sınırlaması yoktur. Her türlü metin(akademik,bilimsel,edebi vb...metnin içeriği, kelime sayısı vb. uygun bir fiyat çıkartabiliriz. Çevirilerimde konu sınırlaması yoktur. Her türlü metin(akademik,bilimsel,edebi vb) çevirmekteyim. Çeviriler ingilizceden türkçeye ya da tam tersi yapılacaktır. I can translate your text from English into Turkish or from Turkish into English. I can translate every text from every subject such as Literary text, Scientific documents, Academic papers, essays etc. It depends on your needs. Prices may ...

  €185 / hr (Avg Bid)
  €185 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  tourism report Bitti left

  Harvard style,,,,,,,,,,,,, academic

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €357 (Avg Bid)
  €357 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Canadian Business Writer needed for content writing. Sample: You immigrated to Canada about two years ago. Now a big textile company from your home country wants to expand in the Canadian textile market. They have hired you as a consultant as you now have the knowledge of both markets. 1. share a general comparison of Canadian Business Environment to the business environment in your home country. As a consultant, please write a summary of key similarities and differences in the business environment of both countries. (1.5- 2 pages) 4 more work..

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Please we are In need of a freelancer who is frequent in malay to translate our document from english to malay thank you.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  "Being a content writer interests me because I have keen attention to detail and thrive in a fast-paced environment. I enjoy working on a new task with a different client every day, and I believe multitasking and following several deadlines can help me become a stronger writer.

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Ziad Ammouri 6 gün left

  Report Writing, Length & Formatting Requirements The paper must be a MINIMUM of 12 double-spaced pages. This does NOT include title, reference, appendix or works cited pages. There is NO penalty for going over the minimum page count requirement (in fact, it is encouraged). Graphics, charts, tables and other supplementary elements may be included but must be labeled and referenced accordingly, and must not comprise more than 2 pages of the overall report body. Such content that does not provide meaningful value to the paper and serves only as "filler" will result in deducted points. The font size should be NO larger than 12 point, preferably Times New Roman. The margins should be NO larger than 1 inch. These elements will be verified by the professor as part of grading...

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Ziad Ammouri 6 gün left

  Report Writing, Length & Formatting Requirements The paper must be a MINIMUM of 12 double-spaced pages. This does NOT include title, reference, appendix or works cited pages. There is NO penalty for going over the minimum page count requirement (in fact, it is encouraged). Graphics, charts, tables and other supplementary elements may be included but must be labeled and referenced accordingly, and must not comprise more than 2 pages of the overall report body. Such content that does not provide meaningful value to the paper and serves only as "filler" will result in deducted points. The font size should be NO larger than 12 point, preferably Times New Roman. The margins should be NO larger than 1 inch. These elements will be verified by the professor as part of gradin...

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Marketing agents and Writing blogs and articles.

  €711 (Avg Bid)
  €711 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Business Writing 9 gün left

  Discuss the significant strategic challenges of leadership in a global environment. Start with a description of operating a multi national business of your choice in today's business environment, the associated leadership issues and your recommendations to make leadership a strategic part of organizational decision making.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need 4 Article every day each one is 2,000 Words. Example: The article should be like this type of topic and 100% Plag Free. All the articles should be well-researched and have good SEO Keywords. The budget is $40 Per Article. Newbies are highly welcomed.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Marketing agents and Writing blogs and articles .

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I need a video script writer for you to videos. I give you a topic forest script writing in Hindi.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Need to proofread an academic thesis (around 20000 words). Should be someone from UK or US with some technical knowledge as the paper includes technical terminology

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Writing tools 6 gün left

  Check , there is a section "Free Tools" Need all those tools (Budget: ₹12500 - ₹37500 INR, Jobs: Engineering, PHP)

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler
  €51 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  We invite "native Chinese speakers" to participate in this recording project. Requirements for participation 1. you can come from anywhere in the world. As long as your native language is Chinese. As long as you are a native Chinese speaker, you are welcome to participate in this project.

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Special articles writing jobs are becoming increasingly popular as more people look to supplement their income or pursue a career in freelance writing. These jobs involve creating unique, high-quality content for a variety of different clients

  €597 (Avg Bid)
  €597 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I need a one page Grad School cover letter - I have it written... I need it formatted apporpriately, cut down to one page while incorporating with my academic advisors comments supplied that are marked up

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Need Help in creating 2 word report with in 2 days . Around 100 pages both content is in google docs. You just have to copy paste and formatting.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Hello We are in need of a good writer to carryout some writings regarding the Human Life. Must be fast and reliable. Thank you!

  €368 (Avg Bid)
  €368 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  You are required to submit a Research Proposal of 5000-6,000 words using the following headings as a guide: Title (provisional)- International Human Rights Law & It's Effectiveness Background and rationale;- I have attached a small sample. Research question(s); - To be mentioned Research methodology; - Doctrinal & Empirical with OSCOLA referencing Key literature review for the project; - To Be Mentioned Discussion of ethics; and Proposed provisional research timetable and chapter headings (an outline only). You should submit your research proposal using the before 05th January 2023 at 10am. For guidance, you can refer to the three examples of research proposals below: I have attached a small demo for your help & understanding also attached some samples, OSCOLA Guide &...

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Writing tools 6 gün left
  ONAYLI

  Check , there is a section "Free Tools" Need all those tools

  €364 (Avg Bid)
  €364 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Proposal Writing 6 gün left
  ONAYLI

  Start concrete plant , market, cost set, location Melbourne west Australia site, competition there cost, Sub contractor truck delivery, materials cost, cash flow budget day operation, there demand for this business, which area best suits for this business, this new business, we need train staff , where buy machines.

  €234 (Avg Bid)
  €234 Ortalama Teklif
  50 teklifler
  Literature Writing -- 3 6 gün left
  ONAYLI

  Three Life expectancy of Indigenous people compare to non-indigenous

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  75 teklifler
  Content writing 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking for an excellent content writer to populate content for my Website. Long-term relations are preferred, Tho the current work is significantly less. We have the content keynotes, Need to enhance them, Really appreciate it if you can add points to take it to another level.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  We need an 1800 word article on "12 Best Deals You Should Look Out For This Christmas" The article should not be plagiarized. Each sentence should not have a word count of more than 15 words. There should be 1 heading "12 Best Deals You Should Look Out For This Christmas" There should be 12 Sub-headings(containing name of a particular deal) Each sub topic should have 150 words (12 sub-topics; each subtopic should have 150 words) Additional job description has been given in the attached document.

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Website Design Development Project for an Academic writing site it should look like this one: Where one can Find Professional Essay Writers & Others can place orders

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  We are looking for a Creative Copywriter to join our team. The role will involve writing copy across website or social. Copy will be appropriate to different audiences and platforms.

  €30 / hr (Avg Bid)
  €30 / hr Ortalama Teklif
  48 teklifler
  Record Writing 6 gün left

  Need to write the record notes for 12th class

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Fiction Writer 6 gün left

  If you are looking for a foot in the door of the fiction writing this is it. Kindly Apply.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Academic Writing Project 6 gün left
  ONAYLI

  Academic writing task in which all the stages such as data collection, questionary creation, graphs, analysis, results are done. The only required thing is a good academic writing skills and understanding of basic Data Science. The deadline is 6 th of January. Descriptive Information will be given later

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  73 teklifler

  Dear Eshanur, I am writing to propose a project to rewrite your 26 website pages in native US English. As a professional writer with a strong command of the English language, I am confident in my ability to improve the clarity and effectiveness of your website's content. Rewriting your website's content in native US English has several benefits. First and foremost, it will improve the readability of your website for your target audience, which is likely to increase engagement and drive more traffic to your site. Additionally, using native US English will improve the overall professionalism of your website, which can enhance the trust and credibility of your brand. Best regards, Joe

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önde Gelen academic writing Topluluk Makaleleri