Add product multiple categories oscommerce işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  663,242 add product multiple categories oscommerce iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  şekerleme lokum ve dreje üreticisi olan firmamız için yurtdışı ürün satışı yapacak çalışanlar arıış rakamı üzerinden yüzde 4 (dolar) komisyonu ile çalışacağız Dosyanın bağlantısı burada: WPS Office'ten paylaşıldı:

  €382 (Avg Bid)
  €382 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Merhaba Product Design/Architect, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €231 (Avg Bid)
  €231 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Muhamed O., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Although the GPS tracking app running on the Android phone shows the GPS device correctly, the app shows the phone's location incorrectly. In order for the application to show the location information correctly, it must get the location from the google maps application, not the phone hardware. When installing the application on the phone, necessary changes should be made to ensure that the application runs in a high priority classroom and the application works without any restrictions when the phone switches to battery saving mode. Actions to be taken: 1-Fix location update error of app 2- Changing app permissions to high priority 3-Ensuring that the application is not affected by battery saving restrictions Turkish language: Android telefonda çalışan GPS izleme uygulaması G...

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I am using an existing panel. I want to add an additional feature to this panel that I have used. The panel name is opengamepanel. I want to add plugins for counter-strike. Open the plug-in, close the plug-in, there will be plug-in information. That's all I want. price: 10 $ website panel.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Amazon ve Etsy gibi web sitesinde yer alan ürünlerin son kullanıcı gözünden incelemesini içeren makale ihtiyacımız bulunmakta (ingilizce). İsteklerimizi aşağıda net olarak belirttik bunun haricinde anlaşacağımızı kişilere daha fazla detay verilecektir. İlk etapta 10 makale alınacaktır, beğenildiği takdirde makale alımı devamlı olacaktır. İngilizce seviyesi: C1 (Min) Makale Adeti: 10 adet Kelime Sayısı: 400 - 500 kelime Teslimat Süresi: 48 saat Ekstra İstekler Seo kurallarına uygun yazılması %100 Özgün olması (kontrol edilecektir) Akıcı şekilde okunma yetisine sahip makaleler

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhaba, Hali hazırda vb.net ile geliştirilen masaüstü yazılımı için, swarm check-in ekleme ve silme modülü yaptırmak istiyorum. Bu modül bir form üzerinde 3 adet buton ve datagridview kullanılarak ekteki görselde ki gibi bir yapıya sahip olabilir. Start check-in butonu, gridview'da bulunan kullanıcıları aynı satırda bulunan mekanlara check-in yapma üzere başlatmak için kullanılır. Stop check-in butonu, tüm işlemleri durdurmak için kullanılır. Delete All check-in butonu, Yapılan check-in'leri silmek amacı ile kullanılır. Tüm işlemler foursquare api üzerinden gerçekleşir

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  B )On our Opencart software website Active delivery of the modules, categories and products installed.

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba, benim bir urunum var, bu urun icin youtube-da bir uygun bir youtuber bulmak

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  First of all to everyone, I have an e-commerce system running through woocommerce. And I sell the products at the stores. Market places such as Amazon, ebay, gittigidiyor. I want to attract products from sites like Amazon and make automatic transfers to other markets. ............. ........... Öncelikle herkese merhabalar, Bir e-ticaret sitem var woocommerce üzerinden çalışıyor. Ve marketyerlerinde ürün satışı gerçekleştiriyorum. Amazon,ebay, gittigidiyor gibi market yerlerinde. Amazon gibi sitelerden ürün çekmek ve diğer marketyerlerine otomatik aktarım yapmak istiyorum.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Reklam filmine Türkçe altyazı dosyası (.srt) oluşturmak istiyorum. Videonun uzunluğu 11 dakika 44 saniye.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  Mevcut bir web sitesinde bazı değişikliklere ihtiyacım var Theme and categories etc.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  opencart product image loader module and pictures adding web site Merhaba Mohamed Farook R., profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  satın almış olduğum wordpress iş kariyer sitesinin kurs arama ve kurs ilanı sitesi olarak kullanılması amacıyla sitenin her tarafındaki iş ile ilgili ifadelerinin kurs ifadelerine dönüştürülmesi gerekmektedir. jobs->trainings, companies->training providers, job categories-> training categories gibi. siteye admin, kurs sağlayıcı ve kurs arayan profilleri ile girip karşılaşılan iş ile ilgili her terimin kurs ile ilgili benim ileteceğim terimlere dönüştürülmesi beklenmektedir. İş wordpress template'inin hosting alınmış sunucuya yüklenmesi, tüm alanların dönüştürülmesi ve sitenin sağlıklıo bir şekilde yayına alınmasını içermektedir. Sonrasında devam işi niteliğinde 2. bir iş olarak SEO, adw...

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Tasarımı yapılmış, plastik hammaddeden üretilen bir ürünün üzerinde küçük, yaratıcı değişiklikler ve teknik projelendirilmesi.

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Opencart için Ürünler kısmında , ürüne eklenecek ilave seçeneklere adet bazında indirim ve seçilecek ürüne göre parrent ekleme.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Attention: This post just for persons who know Turkish language as native language. Merhaba; Oluşturmak istediğim web sitesi için opencart üzerinde kategori, alt kategori ve bunları sınıflandıracak filtrelerin dizaynını beraber yapacağımız ve çalışanın tek başına veri girişini siteye yapacağı bir takım arkadaşı arıyoruz. Dikkat ve titizlik bizim için çok önemli. İlk işimizde ücret fazla veremeyeceğiz ancak uzun birliktelik kurabilirsek, sonra ki çalışmalarımızda telafimiz olacaktır. İyi çalışmalar, bol kazançlar.

  €54 (Avg Bid)
  €54 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Add jquery elements/add interaction to html/css website'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  we are a new company in electrons and we need a hepls :)

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...singleplayer games like FIFA, PES, GTA V , Assassin's Creed ,The Witcher . Games will run on the server and the user will go screenshot . That stream is going to be . I plan to use in the server operating system Linux. In addition the system is going to be as rough as . Users - is going to be a combination of software for server connections. TeamViewer software UltraVNC style . Differences may be multiple concurrent connections to a server. We want software that will allow this connection....

  €693 - €1385
  €693 - €1385
  0 teklifler

  Drawing A solar Panel in AutoCAD

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'An original mascot for our software Product'

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  OZET: Bir web sitemizden yapilan tum e-mail cikislarinin MANDRILLAPP ile yapilmasi icin gerekli kodlarin duzeltilmesini talep ediyoruz. Yapilacak is: Web sitesi asagidaki isleri su an MAILGUN ile yapabiliyor. Sizden istedigimiz MAILGUN SM...uyelere toplu e-posta gonderimi yapilabiliyor. * Bounce olan e-posta adresleri MAILGUN Bounce API ile UNSUBSCRIBE tablomuza isleniyor. * Uyelere giden e-postalarda UNSUBSCRIBE ozelligi bulunuyor. Detaylar : MANDRILLAPP'a geciste asagidaki bilgileri kullanmaniz gerekecektir. Getting Started Mandrill API Documentation SMTP Integration Maksimum butce: 100 Turk Lirasi ( 50 USD )

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Anbindund Paypal Express OSCommerce

  €783 (Avg Bid)
  €783 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need to urgently get done a website like website would be a kind of video sharing website. Features: Looks and functionality should be same a Facebook like,comment and shares. An admin panel where i can embed videos from youtube, display ads(Two slots for ad code) and select the categories. I need it to be done at a minimum price Selam bu projenin aynısından yaptırmak istiyorum daha önce siz 88 USD önermissiniz. Şu an bu projeyi baskasına sunmadım. Bu projenin HTML kısımını size vermek sureti ile kaç günde teslim edersiniz. Proje ile ilgili domain ve hosting kısmı da tamam. Sadece kodlanması ve admin kısmının yapılması gerekecek. Kodlamanın php olmasını istilorum MYadmin Mysql gereken tüm bilgileri size sağlayacağım. Bu projeyi yapabilirmisiniz..

  €81 - €81
  €81 - €81
  0 teklifler

  We have owned for a web page, a different system with 10 user-name, image entry will be provided on a specific subject. 700 photos are required to be on average per week. The site's name and picture to be drawn of the categories will be told after the agreement. Sites like Pinterest are working with. Photos must be of high quality. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Sahibi olduğumuz bir web sayfası için , Farklı 10 kullanıcı adı ile sisteme , belli bir konuda resim girişi sağlanacak. Ortalama haftada 700 resim olma zorunluluğu vardır. Sitenin ismi ve resimlerin çekileceği kategoriler anlaşm...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Add links to many different sources about a website. 100 links = 10 USD Belirtilecek olan web sitesi ile ilgili linkleri, internetteki farklı kaynaklara ekleyin. 100 link = 10 dolar

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We r in pooja samgri , gulal , colours n rangoli products manufacturing, need some new design for new products n also need a good brand name suggestions. We r SBD OVERSEAS, jaipur ,u can have a look the products we deal in ,,need new range of brand n design. Suggestions r welcome for new brand name , logo , n products designe

  €34 (Avg Bid)
  Garantili
  €34
  0 girdi
  Product 3D video 6 gün left

  Product assembly video in 1 min and 10 sec

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Power BI Project1 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking to hire a Freelancer to complete a Power BI project. The data that I will be using includes Excel files. I'm not sure if I need to develop a data model, but I don't need to integrate data from multiple sources. This project is a great opportunity for a Freelancer with Power BI experience to demonstrate their skills and come up with creative solutions. I'm looking for someone who is efficient and detail-oriented to work on this project. If this project is successful, I may consider additional work in the future.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I have a series of business that need advertised, promoted, and performance tracking. MUST BE ABLE TO IDENTIFY AND AND ATTRACT ONLINE TRAFFIC. Required to know: - Install and track widgets - OpenAI/ChatGPT or other content creation skill - Be able to post promotions and advertising on multiple platforms - Understand SEO and how to optimize traffic Prior experience required.

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  intergate new design on laravel backend, home page html on laravel

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...personality go to waste. We’re looking to add a money hungry shark to our team with an insatiable appetite and a killer instinct. Do you have the necessary experience, skills and confidence when going head-to-head with business owners to come out on top? Then let us give you the tools and opportunity to earn $100,000-$250,000 consistently every year! KP Project Financial Inc. () is an industry leader in providing U.S. & Canadian clients with alternative business loans (5k-500k) that require zero collateral. The cost of this financing is much higher than a bank loan, which allows us to pay very generous commission and bonuses compared to traditional telemarketing jobs. Our physical office has reached capacity so we're looking to add some remote workers. W...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I am looking for a freelancer who can edit multiple formats and sizes of my existing logo. I have the original logo file in vector format, and I am looking for high resolution quality. The freelancer will be responsible for tweaking the existing logo design and making multiple format changes, as well as ensuring that the high resolution quality is achieved and maintained. This project will entail, changing the color of an existing logo. We will provide the vector file. We will need various color changes and various file formats for different projects. Every single variant will need a transparent background file. I will need the illustrator/Photoshop file and the original vector file, JPEG, Giff, PNG, and a transparent background file and BMP files for each image. We also re...

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  To create a new component product comparison table using Next JS, Typescript, React Js, AEM with responsiveness in mobile and desktop design

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hello! I am looking to create a new website on Wordpress for a new enterprise. The required page layout is multiple pages and must include e-commerce functionality. I am looking forward to seeing your bids!

  €438 (Avg Bid)
  €438 Ortalama Teklif
  88 teklifler

  PRODUCT RESEARCH Nos encontramos en búsqueda de un especialista en la búsqueda de productos para nuestras tiendas de E-Commerce. El Product Research será responsable de encontrar nuevos productos los cuales vender a través de todas nuestras tiendas, dándole además todas las herramientas para comenzar con la búsqueda de los mismos como también todos nuestros procesos internos y formación de parte de nuestro equipo. Responsabilidades del puesto: Realizar una búsqueda de productos intensa a través de las distintas plataformas que utilizamos, Facebook Ads Library, Dropispy, Marketplaces y nuestra lista de competidores. Analizar las tendencias y ventas de los productos seleccionados Búsqueda y ...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...can complete the task by March 26th 8pm CST and My max budget is $100 The target datasets are as follows: Symptoms associated with diseases Genes associated with diseases datasets Drugs/treatments associated with diseases datasets Causes of diseases After finding the datasets, merge everything in to single csv file. There is no limitation to number of diseases. For each diseases there might be multiple symptoms, treatments etc. You can use any tool to convert data in to single dataset, but final output should be csv. You can find individual datasets for each if them, combine them without even writing any code, copy paste also works, you can use plain excel. Ultimate goal is to create a dataset. Ex columns: Diseases Symptoms Treatments Cause...

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I should add an html for the homepage! Purchased from

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  You have one sheet stock symbol graph. I asked for separate tab or many tabs. When you add stock new tab of monthly, yearly 1,5,10 years of data. This is the error I am facing when I click on get data server link failed A1 cell have symbol which you desire to see data down cell have start and end date down cell have daily, weekly and monthly data adjestment and code is source with these cells now issue is when first time to making code it shows the data in front of you but then you change the symbol or date it tells connection failed to server main page similar page I added.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  SPORTS BETTING Dashboard 6 gün left
  ONAYLI

  ...reporting capabilities and will mainly focus on the display of game results. The dashboard should be built with the user experience in mind with emphasis on quickly and accurately displaying complex data. The scope of this project includes the design, development and testing of a dashboard that will be compatible with laptop or desktop devices. Ideally the dashboard should look great across multiple screen sizes and resolutions, however mobile compatibility is not a requirement. This dashboard needs to support the presentation of game results in an accurate, concise, and well-structured format. I am looking for a solution that can summarize comprehensive game data while being intuitive and visually appealing. It should be fast and responsive at all times. I am open to any cr...

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I'm looking for an experienced designer to create a logo for my brand. My preferred style is an iconic and text logo. The logo must be designed with adults in mind as the target audience, and should be highly professional and attractive. I'd like to have multiple versions of this logo to choose from, so please provide a few different variations on the theme. I'm eager to see the creativity you bring to this project, and I'm open to your ideas and insights for how to bring the logo design to life. I'm sure the right designer can create something great that stands out and reflects my brand.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  ...rotate the secrets in the specific keyvault and update them in the application secret path as the secrets are hard coded We would require you to build the source and destination mapping for keyvault and the application which are using these secrets - secret path and update these as the script rotate these secrets service principals and servicebus topic key secrets these are stored in multiple KV in multiple subs and the applications are too, so the mapping would get the source and destination it will run via msi in a pipeline so you would create a folder called key-rotation, in that folder create separate script folder - serviceBustopickey, and 2nd one serviceprincipal, inside each - of them An example ----------- servicebustopickey folder 1 classes folder 2 confif fo...

  €9 - €92
  Mühürlü
  €9 - €92
  2 teklifler

  ...This app should list things like the date, start time, end time class name, company name, contact name and phone, job notes, number of instructors (any job can have multiple instructors). They should be able to change status to on site, in progress, ready to bill, pending payment, and complete (meaning payment received), canceled not billable, cancelled billable They should only see their jobs, not other instructors and there should be a shared table or calendar for jobs without an instructor so they can take any open job. Admins should be able to pull a report on all unpaid lines in a date range. FUTURE NEED We will need to add an integration at some point that checks a google group for an email with the JOB # in the subject and sends the email to the instructor reg...

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need a document that shows the basic price of the project under the standard check list but that will also add the price of upgrades to the final price when checked

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  The bot is designed to allow users to list items they want to sell within a specific Discord server. Users can add a listing by issuing a "/sell" command followed by the item's category, quantity, and price. The bot stores the information in a MySQL database with the user's Discord ID and the ID of the Discord server from which the command was issued. Users can view their own listings within the server by issuing a "/mylist" command, which retrieves the relevant entries from the database based on the user's Discord ID and the server ID. Users can also hide their own listings by issuing a "/delmylist" command and specifying the ID of the entry they wish to hide. The bot sets a hidden flag on the entry in the database instead of deleti...

  €235 (Avg Bid)
  €235 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for an experienced developer who can create a PHP script to update the product metafields in my shopify store in bulk using an API. I have an existing API, and the data will be in the JSON format. An understanding of the PHP language is paramount. Experience with shopify API calls will be an advantage. Please attach examples of similar projects you have done in the past when submitting a bid. Let's create something amazing together!

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Trophy icon Design me a logo and colour scheme 6 gün left

  I am looking for a designer to create a website logo and associated colour palette. The logo should have a modern look and feel and feature a combination of multiple colours. I'm open to suggestions for what colours to use; please provide a few options for me to choose from. The logo must be visually appealing, simple, easy to remember. The products being sold on the website are related to Air Source Heat Pumps and other renewable technologies. The website name is Please can you include .com in all logos, thank you!

  €170 (Avg Bid)
  Garantili
  €170
  248 girdi

  The Outlook add-in / plugin should have the following functionality (not in any particular order of importance) 1. Installs on local computer without administrative rights (use cu0rrently logged in user). 2. Plugin should have a visible button in the Outlook ribbon menu. 3. Add-in is user activated - user needs to click on the button to see the form. 4. Displays a form where the user is asked for details - similar to a Microsoft Forms but within Outlook. 5. Main use of form is for ITSM / support ticket creation for internal helpdesk. 6. Once set of questions are completed, a draft mail is created, ready for sending containing all the details from the questions. 7. Must NOT interfere with normal Outlook functions. The add-in/plugin is an option that is ac...

  €187 (Avg Bid)
  €187 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  We are a silver jewellery brand and we are looking for some photographers to enter into the e-commerce market .. i need someone i can work with on the long term ..

  €272 (Avg Bid)
  €272 Ortalama Teklif
  4 teklifler