Ai ai olga keyboard işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  2,000 ai ai olga keyboard iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  ...düzen tasarım prensipleri konusunda mükemmel bilgi • Estetik ve detaylara dikkat eden bir göz • Adobe Premier, After Effects, WordPress, Figma, CapCut gibi bilgi sahibi olmak artı puan • OS ve iOS yazılımlarında yetkinlik artı puan • Tasarım kavramlarını etkili bir şekilde iletişim ve sunma yeteneği • Organize etme, önceliklendirme ve çoklu görev yapma konusunda iyilik • UI/UX tasarımına aşinalık • AI Araçlarına aşinalık • Google Workspace, Asana, Microsoft Teams gibi araçlara aşinalık • İngilizceyi profesyonel düzeyde kullanma yeteneği (en az orta düzey) Ne yapacaksınız: • Organik sosyal medya, reklam sosyal medya, e-posta, içerik ve web gibi dijital ortamlarda tasar...

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Türkçe yazabilen ve anlayabilen, 3 farklı web sekmesi üzerinde geçiş yapıp işlem gerçekleştirebilen bir chatbot ihtiyacımız bulunmaktadır. - Comm100, our site panel(Site Panelimiz), and Mattermost. Gereksinimler: - Chatbot geliştirebilecek kadar yapay zeka yazma üzerine yetkinlik - Chatbot'u tarayıcıya ve özellikle bu programlara entegre edebilme üzerine tecrübe-Comm100, Site Panelleri, Mattermost - Hem yazı yazıp cevap verebilecek, hem de panel üzerinden gerekli kontrolleri ve işlemleri gerçekleştirebilecek bir ChatBot İstenilen çıktı alındığı sürece ücret konusunda aralığımız geniştir ve karşılanabilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

  €1430 (Avg Bid)
  €1430 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Motivasyon, başarı, para gibi konularda reels videoları oluşturacak, daha öncde Capcut ve AI programlarını kullanmış sosyal medya uzmanı aranıyor.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  AI similarity içeren Turnitin raporu almak istiyorum bir kaç İngilizce çalışma için.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hello, I'm doing dropshipping lingeries mostly on Etsy and planning to improve this business model. I would like you to place the photos I will send on a model using applications such as Photoshop, AI, or Blender. The model doesn't necessarily have to be a person; it can be any object (hanger, lifeless mannequin, or a surface) as long as it stands professionally. I offer a starting price of $0.70 per photo, with an increasing salary offer as the process progresses. I will need approximately 100 photos initially. Once the correct texture is applied, most of them will be similar. Feel free to suggest a price for the job as well. Thank you.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Kod bilgim yok. Bir örnek üstünde çalışacağız. Saatlik olarak ücret ödeyeceğim. Ekran paylaşmı yapacağım. Örneğin automl üstünde çalışabiliriz.

  €14 - €23 / hr
  €14 - €23 / hr
  0 teklifler
  yapay zeka Bitti left

  Merhaba, Google vertex ai automl ile mesleğimle ilgili bir model geliştirmeyi öğrenmek istiyorum. Online olarak canlı bir örnek üstünde ekran paylaşımı ile eğitim almak istiyorum. AUTOML konusunda deneyimi olan arkadaşlarımızın benimle iletişim kurmasını rica ederim. .

  €14 - €23 / hr
  €14 - €23 / hr
  0 teklifler

  New World Online MMORPG oyununda karakteri belirlediğim koordinatlara yürümesini istiyorum. Internal iş istemiyorum. Proje yapımında gereken ekstra injector vb.. yazılımcıya aittir. Anahtar teslim istiyorum. Obje okuma AI olarak yaptırdım, diğer bütün işlemler hazır, gerekli durumda görüşme sağlanarak uyumlu bir iş yapılabilir.

  €230 (Avg Bid)
  €230 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  AWS Destek Bitti left

  Flask+react+mysql bir ai app'imiz var AWS'te koşuyor. Hali hazırda kurulu mimarimizi anlamak ve analiz etmek için bir hizmet almak istiyoruz. Aynı zamanda acil de bir işimiz var. Spot instance availability sorununu azaltacak önlemler almak istiyoruz. Bİze yardımcı olabilir misin?

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba TAFSOL Technologies , profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €4607 (Avg Bid)
  €4607 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İngizceden Türkçeye çevrilen dökümanların indesign üzerinde şekillendirilmesi. Görseller AI üzerinden hazır. content ve yazılar türkçe hazır. sadece sayfa designı indesign da yapılacak

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhaba Olga C., profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €230 - €230
  €230 - €230
  0 teklifler

  Merhaba Ogul, AI , ML ve Program dev. alanına cok yeni girdim. bir cok sorum oluyor ve projelerimde yardıma ihtiyac duyuyorum. birlikte saatlik özel ders gibi calısabilcegim birilerini arıyorum. ilgilenirsen konusmak isterim. 542 310 5731 - Evren

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  3D hyper-casual oyun için tecrübeli unity3D geliştirici arıyoruz. Oyunumuz 3 boyutlu ve mobil için olacaktır. Basit AI agent (basit koşullu davranış) ve strateji öğeleri içerecektir. Temel sorumluluklar ve yetenekler: * Oyunlara meraklı, farklı oyun mekanikleri geliştirme ve test etmeye istekli * İyi seviyede c# * 2 yıl unity3d tecrübesi * En az bir Unity'de AI agent tasarlama tecrübesi * Modüler düşünme yeteneğine sahip freelancer iş arkadaşı arıyoruz. İlan tek proje için olsa da, karşılıklı anlaşırsak, yarı-zamanlı veya tam-zamanlı olarak devam edebiliriz.

  €533 (Avg Bid)
  €533 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Paketlerimiz °Photoshop: Video Küçük Kapak Fotosu Youtube Banner Kanal Logo Kişinin Çizimi °After Effeckt : Ürün Tanıtım videosu Twitch Dlive vs Yayın Başlıyor ve Yayın Bitiyor Ekranı Animasyon (Twitch - Dlive Fiyattan ayrı) °Twitch-Dlive Paket İçeriği : 1 adet Kanal Logosu (PNG & PSD veya ) 1 adet Facecam (Kamera Çerçevesi) Görseli (PNG) 1 adet Bilgi Panelleri Görselleri (PNG) ° Yayın Başlama – Bitiş Görselleri 1 adet Yayın Başlıyor Görseli (PNG) 1 adet Yayın Sona Erdi Görseli (PNG) ° Yayın Kapakları 1 adet Yayın Kapalı Görseli (PNG) 1 adet Kanal Kapak Görseli (PNG) ° Yayın Uyarı Görselleri 1 adet Yeni Abone Görseli (PNG) 1 a...

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Selam Enes, Bir meditasyon uygulaması için arkaplanda kullandığım 2 tane illustrasyonun küçük bir animate yapılması gerekiyor. Çizimlerin ai dosyası var, burdan da görebilirsin

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Logo Tasarım Yarışması Bitti left

  ...socialize with their colleagues. CESummit is organized in METU campus and continuous for two days every year. What are we expecting from the design? The CESummit logo should be simple, memorable, lasting, permanent and clear. It should also reflect the aim and meaning of the event. The logo should also contain the colors of IACES METU, which are dark blue and White. We are going to want the psd, ai, pdf ve png formats of the winner design, so all the participants should be okey w,th this. About the Design Rights: ● All the usage rights of all participated designs will be protected and can be used freely by IACES METU LC. ● For logos used in this contest, the design owner irrevocably accepts, declares and undertakes that s/he will not be able to withdraw the permission s/he has...

  €22 (Avg Bid)
  €22
  40 girdi

  Çeşitli Kubernetes konularında çözümlerin açıklandığı tanıtım/tutorial/doküman/use-case/şemaların yazılması ve bunların wiki veya blog içerisinde yayınlanacak şekilde hazırlanmasını bekliyoruz. Wiki/Blog için Örnek Konular: -Service Mesh -Kubernetes Networking -Kubernetes Federation -Distributed Storage -Multi-Cluster Orchestration -AI Orchestration -GitOps -CI/CD -Security -Telemetry-Performance Management

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  100 farklı sticker tasarımı popüler, anlamlı sözler ve görseller. ve PDF Format siticker boyutları 6*8cm

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...yapısıyla benzerlik göstermesi beklenmektedir. Renkler kırmızı siyah beyaz şekildedir. * Facebook, twitter, instagram uygulamaları ile benzer ve ortak özellikte olacaktır. * Hazırlanılan web sitesini inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. * Genel hatlarıyla bir light bir sosyal medya platformu. * Özellik olarak mutlaka olması gerekenler; Ortak Timeline ve Profil timeline., Fotoğraf, Video, Dosya(PDF-DOC-AI-ZIP vs), Yazı/Makale, 24 saatlik Hikayeler, Arkadaşlık, Takipleşme, Canlı sohbet (PM), Paylaşım yapılanı beğenme/yorum/repost, Profilde Foto/Kapak/Galeri/İletişim/Arşiv vs özelleştirilebilir alanlar, Grup.. Facebook'ta gördüğünüz genel özellikler. Detay ayarlarına şimdilik gerek yok. * Ekstra olarak Youtube Api ile video yük...

  €1097 (Avg Bid)
  €1097 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Unityde geliştirdiğimiz Online RTS oyunumuz için Realistik ve Izometric digital çizimler yapabilecek freelancer arıyoruz. Tercihen Unity bilen, AI, Photoshop programlarına hakim, Takım çalışmasına yatkın, * Türkçe bilen. Detaylar görüşülür.

  €9 / hr (Avg Bid)
  Özellikli
  €9 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  E-ticaret sitemiz için elimizdeki yazılı, görsel ve işitsel verileri birden farklı şekilde etiketleyecek, AI training bilgisine sahip Freelancerlar arıyorum.

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Selam Oğulcan Ben de AI konusunda bilgimi doktora seviyesinde artırmak istiyorum. ODTÜ mezunuyum. Bu konuda ders notlarının üzerinden beraber geçebileceğim birine ihtiyacım var. Ayrıntıları istersen konuşuruz.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, Logo tasarımı yapan bir ajansız. Logo sunumu ve teslim...logolar üretiyor. Bizim marka adı yazma ve otomatik logo üretme olmayacak. Logoyu biz sisteme gireceğiz. Yani bizim müşteriye özel olarak hazırladığımız logolar sunum haline getirilecek. Biz sisteme logo girince sunum ve teslimat aynen logaster'deki gibi olacak. Her logo için sunumu sistemin kendisi hazırlayacak. Müşteri bir logoyu beğendiğinde "indir" e basıp dosyaları indirebilecek. Logolar .ai .pdf .jpg .png .pdf formatlarıyla indirilecek. DİKKAT: Lütfen adresine gidin ve marka adı yazın. Örnek logolar göreceksiniz. Tıkladığınızda açılan sunum iyi inceleyin. Bizimde sisteme yükleyecegimiz logo aynen bu şekilde ...

  €1040 (Avg Bid)
  €1040 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Kolay gelsin. Aşağıda Trello'da belirttiğim özelliklerde bir proje için Fiyat/Süre Teklifi rica ediyorum. Web tarafı Codeigniter/Laravel ile yazılacak. Mobil uygulamalar ve Web Sitesi için sadece PSD/AI tasarım verilecek. HTML/JS/CSS/Mobil Arayüz işlevleri size ait olacak. Sadece Web veya Sadece Android veya Sadece IOS için fiyat verebilirsiniz. Toplu olarak vermek isterseniz ayrı fiyatları da iletmenizi rica ediyorum. Tek platform için verdiğinizde Diğer platformları yapacak olan ekip arkadaşlarınızla Trello ve BitBucket üzerinden ortak çalışma yapacaksanız. İyi çalışmalar.

  €3308 (Avg Bid)
  €3308 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  html+css+js Bitti left

  psd (.ai olarak dosya gelcektir) si hazır olan sitenin front-end kodlamasının yapılması (ortalama 5 sayfalık işler)

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  Türkiye ve diğer ülkelerde online e-ticaret kadın giyim satışı olacak sitemiz için illustratör ai. formatında logo tasarım istiyoruz. Kadın giyiminde tesettür ağırlıklı firmayız fakat logoda amblem olarak başörtüsü vs. amblem istemiyoruz.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  linkini verdiğim temadaki siteye logo arayışındayım. linkdeki sitenin farklı versiyonlarda 4 adet renk teması mevcuttur. bunları site ana sayfasında sol tarafda yer alan can simidi ikonuna tıklayarak değ...zamanda hizmet bulma sistemi üzerine çalışacak. KEFİLX ismi ise sitede yapılan tüm ticaretleri kefiliz anlamında. güvenlik sadakat adalet dürüst ticaret olmassa olmaz ilkelerimiz arasında. logo çalışmalarınızı sunabiilirsiniz. Logo çalışmalarınızı temada bulunan 4 renk üzerinden herbirini ayrı ayrı olarak sunulması gerekir. mor-mavi-turuncu ve yeşil olarak .beğendiğimiz logonun psd ve ai dosyalarını talep edeceğim. vektörel bir çalışma olmasını istiyorum. herkeze başarılar dilerim

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Salut! Ti-am trimis un mesaj, ai primit?

  €276 (Avg Bid)
  €276 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Salut! Ti-am trimis un mesaj, ai primit?

  €276 (Avg Bid)
  €276 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Web sitem içerisindeki slider ve banner alanları için örnek dosyadakine benzer yazı karakterinde ve şekillerinde illustrator formatta tasarıma ihtiyacım var. 4-5 adet slider alanı tasarımı ve 4 adet ana sayfada banner alanı tasarımı olacak. Slider alanında nelerin olması gerektiği, hangi kampanyalardan bahsetmemiz gerektiği anlaşıl...anlaşılınca anlatılacak. Örnek dosya incelenerek fikir sahibi olunabilir. Ayrıca sitemizin açılış kampanyası için 1000x650 px ebatında pop up pencere tasarımı olacak. Bu pencerede website logo su, geri sayım sayacı, kampanya ile ilgili bilgilendirici bilgiler ve üye ol bölümü olacak. Toparlayacak olursak; 4-5 adet slider için tasarım, 4 adet banner tasarımları 1 adet pop up pencere tasarımı N...

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...oynanarak (örn: yarım yayın kalınlığı, renk tonu ya da yazıya mesafesi gibi) farklı alternatifler oluşturulacak. Oluşturulan bu alternatiflerden beğendiğimizi seçeceğiz ve bu seçimden bizlere farklı formatlar, tonlar ve büyüklüklerde resimler oluşturulmasını isteyeceğiz: - Yüksek çözünürlüklü TIFF - Yüksek ve düşük toplam 4 farklı çözünürlükte ve renkli-gri formatlarda JPEG, PNG, GIF - CGM, SVG, AI ve CDR vektörel formatlarda - ve ham çalışma dosyası formatında bize dosyaların teslim edilmesi lazım. Farklı önerileriniz olursa onları da memnuniyetle dinleyebilirim. Not: oyas logo için değerler: # font: Good Times Sharp Karakter...

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I'm seeking a creative graphic designer who can revamp our company logo to align with our AI Chatbot SAAS services. The current logo serves well, but we believe a makeover could make it more appealing and better reflect our brand identity. Key requirements include: - Applying a color scheme that resonates with tech and AI, namely blue and white - Renovating the icon

  €23 (Avg Bid)
  €23
  0 girdi

  I'm looking for a developer to create a Multi-Chat GPT application that operates on the web, primarily focused on content generation. Key Requirements: - Proficient in JavaScript: The development of the project requires thorough JavaScript knowledge. - Experience with GPT models: Prior experience in working with chatbots or conversational AI is highly preferred. - Web Development Skills: It's essential that you're able to create a robust web application. The main aim of this project is to generate content through the Multi-Chat GPT application. It's crucial that the chatbot is able to understand context and produce coherent, relevant responses.

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I worked incredibly hard for over a yea...else to be found. (399 USD, INCLUDED!) ➡️ Numerous attachments with client conversation pipelines, strategies, tools and much more! (199 USD, INCLUDED!) ➡️ Dive into biweekly live streams with the masters, ask anything you want, and pick up secrets they don't just share with anyone. (100 USD per hour, INCLUDED!) ➡️ An overview with my thoughts of all newsletters I'm subscribed to in freelancing/AI/Digital, giving you the edge you need. (99 a month, INCLUDED!) ➡️ ️Personal guidance & mentoring from best freelancers (From 80-120 USD per hour, INCLUDED!) Worth THOUSANDS of dollars, it’s yours for only 129 USD a year.. Be quick, as the price can go up at any moment.. I’m looking forward to seeing you on the inside...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...search of a mobile development company with a proven record in creating AI-driven products. I need a system that can handle a trio of AI features in a seamless manner: Natural Language Processing (NLP), Machine Learning (ML), and Computer Vision. Key requirements include: - The AI features are primarily geared towards providing personalized recommendations. This is a crucial aspect of the project and should be given top priority. - The product should be compatible across various platforms. Specifically, it should be operable on iOS, Android, and Web. Seamless integration on these platforms is essential to ensure a consistent user experience. Ideal skills and experience for this project include: - A solid portfolio of AI-driven applications that have been ...

  €61937 (Avg Bid)
  €61937 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Travel company 6 gün left

  We are seeking a talented graphic designer to create a captivating logo for our client, a travel package company. The logo will serve as the cornerstone of their brand identity, reflecting their commitment to providing unforgettable travel experiences. Company Overview: Our client offers bespoke travel packages tailored to meet the diverse needs and desires of their customer...materials, and merchandise. 3. Colors should be vibrant yet sophisticated, reflecting the excitement of travel while maintaining a professional aesthetic. 4. Avoid clichés commonly associated with the travel industry and strive for originality and creativity. Deliverables: Primary logo design Secondary logo variations (if applicable) High-resolution files in both vector and raster formats (e.g., AI...

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I'm looking to create custom robots within Microsoft Azure that will help enhance customer service by providing personalized recommendations to users. Key Objectives: - The primary goal of this project is to set up a robust recommendation system that can cater to the varied needs and preferences of our users. Specific Requirements: - The robots are expected to underst...accurate and timely recommendations. - The system needs to be user-friendly and intuitive for both customers and the service team. Ideal Skills: - Proficiency in Microsoft Azure. - Experience in developing recommendation systems. - Strong understanding of customer service and user experience. This project is ideal for a freelancer who is passionate about customer satisfaction and is skilled in AI and ma...

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I'm looking for an experienced animator and voiceover artist to create a 3-5 minute 3D animated video (9 Short Videos). See Attached Stories. You will not own the copywrite. Step 1: Generate AI Photos Step 2: Animate AI Photo to Video Step 3: Generate AI Voice Over Male or Female Step 4: Consolidate to Make a Short Video Lile Videos Below youtube channel. @azrstory Key Requirements: - 3D Animation: The video should be animated in a high-quality, engaging 3D style. - Voiceover: A professional voiceover artist is needed to narrate the stories. Please note: - I have no preference for the gender of the voice over artist. - The videos are to be engaging for both children and adults, so should be suitable for a broad audience. - I'm looking for someone with...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...copyright law - Previous experience in cases of copyright infringement - Proven track record in successful legal action against copyright violation My business (Shropshire Design) is having a big problem with a 'copycat' site that has, in the past used our images and texts. They now resort to imitating brand colours and using our texts and site design, but they tweak content (probably using an AI tool) but the content, site design and overall content is a direct derivative our ours and the site is deliberately mimicking our own site, adding similar new content and elements when we do. They imitate our page structures and have all of the same content, albeit it changed It is clear they are deliberately deriving content from us and have today also copied our site'...

  €451 (Avg Bid)
  €451 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Dear Freelancers, (Max budget: $50) I’m looking for a Photoshop Airbrushing WIZARD to improve this AI enhancement of a low res online photo, and also remove the background. What I’m looking for primarily is to improve overall symmetry & balance, but I’ll list all the specific requests below: - Balance/Level upper balding hairline by either raising the Right side to match, or duplicating Right & pasting onto Left side to balance. Whatever you think looks, or works best. - If possible, duplicate Right hand eye, and airbrush over Left eye to create better symmetric balance. - Repair faulty glasses frame on Right hand side to match Left. - Centre off centred middle tooth gap - If possible, mildly increase scale & height of right hand Ear, while keep...

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I'm in need of an AI developer with solid experience in Python. The primary goal of the project is to design and implement a Machine Learning model. Ideal Skills: - Proven experience in AI development, specifically in Python - Proficient in designing and implementing Machine Learning models - Previous work on Recommendation Systems will be a huge plus The AI developer will be responsible for: - Designing an efficient Machine Learning model - Implementing the model in Python - Ensuring the model can function as a Recommendation System Please only apply if you have relevant experience and skills in the mentioned areas. Thank you.

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  36 teklifler
  QA/NodeJS developer 6 gün left
  ONAYLI

  As a Medior QA Engineer and Node.js Developer, you will play a crucial role in ensuring the quality and performance of our Conversational AI platform. You will be responsible for developing and maintaining our backend services, writing automated tests, and conducting manual testing to identify and fix issues. Your work will directly impact the user experience of our clients, ensuring our platform remains robust, reliable, and scalable. Key Responsibilities: QA Engineering: Develop, maintain, and execute automated test scripts using tools such as Selenium, Jest, Mocha, or similar. Perform manual testing to identify and report bugs, inconsistencies, and usability issues. Design and implement test plans, test cases, and test data for functional, regression, performance, and security...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I'm in need of an experienced AI professional who can help me locate an AI tool that specializes in Natural Language Processing, and correct codes with a focus on automated decision-making. Key Responsibilities: - Identify and recommend a high-quality NLP tool that excels in automated decision-making - Provide guidance on how to effectively implement and utilize the tool within my project Ideal Skills and Experience: - Proven experience in Natural Language Processing - Proficiency in automated decision-making models and tools - Excellent research and evaluation skills in identifying the best-in-class AI solutions - Strong communication skills for guiding and explaining complex concepts - Previous experience in tool implementation and project assistance would be ...

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I'm in need of a talented graphic designer who can create a compelling AI based , introductory video for my products. The video should not be longer than 20-30 seconds Key responsibilities include: - Understanding of brand aesthetics and target audience - Creation of visually appealing, engaging and high-quality graphic designs Ideal skills and experience: - Proficiency in graphic design with a focus on advertisement - Excellent understanding of design principles and branding - Ability to work with a brief and translate it into innovative visual concepts - Familiarity with AI tools for creative design is a huge plus.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Trophy icon AI Image Resharpening 6 gün left

  Hi Freelancers, I need these 2 images AI Re-Sharpened without looking over the top fake, or over sharpened. Sharp, but natural is my main objective. I know many AI tools produce varying results, so I’m posting this as a contest & will pick the results I like the most. Group Pic 1: Should be pretty easy. Low Res Portrait 2: Should be a little more difficult, but I’ll basically pick the best AI recreation that matches his true life face. I’ve already tried this using an App called “PixelUp”, but wasn’t 100% happy with results, so want to see what other apps/software produce. Once complete, I need them both provided as high res JPEG’s or PNG’s. Thanks, and good luck.

  €8 (Avg Bid)
  Garantili
  €8
  55 girdi

  I am seeking an innovative and creative illustrator with a knack for storytelling to create a captivating picture story for preschoolers aged 4-5 years. The lead character called" green zebra" create a Playful and Fun Image for the lead character. "NO AI" Key project details: - The story should embody a sense of adventure and fun, incorporating elements of nature. - Our aim is to build strong visual memories, inspire creativity, and immerse our young readers in an exciting world. - The project will consist of crafting a 20-page storyboard that should use bold and vibrant illustrations to keep our young readers engaged. Skills Required: - Proven experience in creating children's books illustrations - Ability to captivate young readers through imagery - Str...

  €746 (Avg Bid)
  Mühürlü
  €746
  39 girdi

  Overview: We are looking for a talented designer to design an interactive tool for our platform, FreeGuides. Our platform enables hotels to create engaging self-guided tours for their guests. To add personality to these tours, we generate digital guides using midjnouey. Currently, hotels fill out this survey to provide details about the guide, which we then use to create the persona with Midjourney. Our goal is to integrate this process directly into our product. Objective: Design a user-friendly interface where hotels can specify their guide's characteristics through an interactive form. This interface will then send the collected information to Midjourney in the background to generate the guide. Additionally, it must include an update or regenerate feature, enabling hotels to make...

  €30 (Avg Bid)
  Garantili
  €30
  2 girdi

  Project Advertisement: Seeking Talented Developers for Innovative Travel Tech Startup Destinique Australia, a revolutionary online travel platform, is seeking skilled developers to join our mission of helping busy professionals see the world on their own terms. We're harnessing cutting-edge AI, predictive analytics, and personalized service to curate dream travel experiences for an underserved market segment. With a proven business model and a clear path to a $1B+ valuation, Destinique is poised to disrupt the $500B global travel industry. We are looking for passionate technologists to help us bring this vision to life. Key areas for development include: - Building a robust, scalable microservices architecture on AWS/Kubernetes - Developing personalization and recommenda...

  €1330 (Avg Bid)
  €1330 Ortalama Teklif
  87 teklifler

  Hello I have an Adobe Illustrator file of a logo and I want to change the company name and the colors. The format of the logo is great so there is no creative design to do. It will have a transparent background. I will need the revised logo cropped so there is no space between the logo and 4 sides of the image. I'll also need the logo in PNG and AI file formats. I need this project done in the next hour.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  58 teklifler