Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  2,000 air database iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Mобильное приложение Будет о том, как устанавливать, устранять неисправности и обслуживать кондиционеры. Можете копировать какой нибудь вэб сайт ...вэб сайт На главном экране появится предупреждение Дизайн логотипа и изображения принадлежат вам, но есть некоторые изображения. Klima montajı nasıl yapılır, arızası nasıl giderilir ve bakımı hakkında bir mobil uygulama olacak. ana ekranda uyarı olacak logo tasarımı ve resimler size ait ama bazı resimler vardır There will be a mobile application about how to install, troubleshoot and maintain air conditioners. There will be a warning on the home screen The logo design and images belong to you, but there are some images

  €323 (Avg Bid)
  €323 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Tamamlanan 1. Aşamayla beraber 2.aşama ve 3.aşama da bitirilecek, ingilizce dokümanlar paylaşılacak.

  €438 (Avg Bid)
  €438 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Elimizde bulunan iki program var, önceden birbirine bağlıydı, sorunsuz çalışıyordu ancak şuan çalışmıyor. Sebebini anlayamadık. Bunu düzeltecek arkadaşlar arıyoruz.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sitesindeki tabloları ve filtreleri Google looker studio ya taşıtmak istiyorum. herkese ücretsiz belli bir alan veriyor

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...sisteme eklediğimiz fiyatları ile görüp pdf çevire bilmeli veyahut tarafımıza ve kendine fiyat teklifi olarak email göndere bilmelidir. Üyelik gerektirenlerde ise kayıtlı oldukları müşteri kayıtlarında ıskonto oranları belli sistemdeki fiyatların üzerinden otomatik düşerek listesi oluşacaktır. Örnek geliştirilecek bu linkteki özellik • Sitenin admin panelinde siteye atılan marka, model ve ürün grubu, ürün alt grubu seçilerek istenilen markalar veya modelleri veya ürün grupları ve ürün alt gruplarını birden fazla seçerek pdf ve excel olarak bilgisayarımıza kaydetme işlemi yapa bilmeliyiz. • Site admin panelinde müşteri bilgileri ve raporlamar yapmayı sitede ne a...

  €1392 (Avg Bid)
  €1392 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1186 (Avg Bid)
  €1186 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €725 (Avg Bid)
  €725 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €184 (Avg Bid)
  €184 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €480 (Avg Bid)
  €480 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...ön ve arka kapak tasarımına ihtiyacımız vardır. üzerinden firmamız ve ürünlerimiz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Ekte mevcut kataloğumuzun kapak fotoğraflarını ve ürünlerimiz ile ilgili resimleri bulabilirsiniz. Ürünlerimizi ön plana çıkaran, dinamik ve elit görünümlü bir tasarım olmasını istiyoruz. We are manufacturer of Air Spring. We need a new design for fron and back pages of our catalogue. Air springs usualley used in truck, trailers, busses and other commercial vehicles to absorb vibration. You can check our website for more information. You can find attached our front&back page of our catalogue and some pictures of the product types. We need bring our products into the ...

  €110 (Avg Bid)
  €110 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €426 (Avg Bid)
  €426 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...belirleyebilecek. * Output kontrolü arayüz üzerinden gerçekleştirilecek, geri besleme cihaz tarafından gönderilecek. * Haberleşme komutları XML, Json vb. gibi veri yapıları içerisinde şifrelenmiş olarak barındırılacaktır. Haberleşme algoritması ve komut bilgilerini, iş kabulü ile birlikte sunacağız. Android uygulaması Android SDK, HTML veya Adobe Air ortamlarında tasarlanabilir. Konuyu tartışabiliriz. Windows yazılımı da VB.NET, C#.NET, Flash (Adobe Air), Silverlight ortamlarında tasarlanabilir. Konuyu tartışabiliriz. Hali hazırda VB.NET ortamında çalışan bir Win tabanlı yazılımımız var. Thread'ler, arada feedbackleri kaçırdığından sıkıntı yaşamaktayız. Windows için yeni bir yazılım yazmak yeri...

  €1075 (Avg Bid)
  €1075 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ve o özelliklere benzer resimler veritabanından eşleşerek çağırılacaktır. Aynı kişiye ait resimlerin gelmesi ılımın 2-3 saniye içersinde yüzün kime ait oldunu sorgulayıp doğru bir şekilde göstermesi beklenmektedir. .Bu yazılımda performans ve başarı yüzdesi esas alınacaktır. Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme ama&c...

  €5604 (Avg Bid)
  €5604 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I need help to develop a page to add/update/edit/delete users in Film maker database.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I want to create a local leads database. I scraped millions of leads, a high amount of leads are duplicates. I want to consolidate all leads into 1 single point which is a desktop software what will import all leads into a local database. I wish to export leads out of the database as I need. Scope of Work: Desired Programming Language: Python C# (preferred) * Need Source Code when Job is Complete, After any Bug fixes, and Updates * Milestone release upon completion of project & is bug free. * Please post "I've read everything" when applying, so I'll know you actually read this. * I'm looking for best deal possible.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I'm in a bit of a mess here. I was playing around in the Putty app and now I can't log in to either my CyberPanel or WordPress. The error I get is related to the database connection. Here's what I need: - Immediate assistance to fix the database connection error. - Help to restore my login access to both CyberPanel and WordPress.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  36 teklifler
  Local Leads Database 6 gün left
  ONAYLI

  I want to create a local leads database. I scraped millions of leads, a high amount of leads are duplicates. I want to consolidate all leads into 1 single point which is a desktop software what will import all leads into a local database. I wish to export leads out of the database as I need. Scope of Work: Desired Programming Language: Python C# (preferred) * Need Source Code when Job is Complete, After any Bug fixes, and Updates * Milestone release upon completion of project & is bug free. * Please post "I've read everything" when applying, so I'll know you actually read this. * I'm looking for best deal possible.

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  As the owner of an office space with more than 1,000 sq ft ...rooms, I am in urgent need of a comprehensive and effective HVAC plan. The ideal freelancer should help me design and implement a system that is not only efficient but is also capable of purifying air and has the capacity for zone control functionality. Ideal Skills Required: • HVAC Engineering • Mechanical Engineering • Knowledge of energy-saving strategies • Indoor air quality management experience • Proven track record with zone control functionality in larger offices The end goal is to have an environment where every corner of my business premise enjoys the right climate. We want our air to be clean while we also reduce our energy costs. If you have demonstrated such competen...

  €381 (Avg Bid)
  €381 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I am seeking a competent web developer who can create a sleek, professional informational website for my notary business. The website, presenting an air of trust and reliability, should follow a blue and white color scheme. Key website features include: - A clearly outlined 'Services Offered' page that describes the diverse notary offerings we provide, which freelancers skilled in copywriting or with prior industry experience will excel at. - An engaging 'About Us' page that tells our story in a compelling and persuasive way. Previous experience in storytelling or about us page writing will be an advantage. - A 'Contact Information' page that includes our business address, telephone number, email address, and an embedded Google Map image. Qualified c...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  101 teklifler

  I need assistance creating a Microsoft Access database primarily to store data and information.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I currently own a vacation property in Kill devil Hills NC. I am looking to have a direct booking website created with the following functionality. 1) Booking plugin that allows different pricing platforms, discount and discount coupons 2) Integration with Air BNB site calendar 3) Messaging /emailing with incoming , outgoing renters 4) Message templates with vendors 5) Payment gateway with Credit card and ACH processing 6) Areas to list general information for renters like restaurants , things to do and trouble shooting

  €379 (Avg Bid)
  €379 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  This project aims to create a comprehensive customer database for our company. Here are the specifics on what is needed: - Assembling a list of 100-500 Trumpet Teachers in Austria and Germany - Information required per customer: Name, Email, Address, Phone Number, Music School I'm looking for a freelancer with expertise in database management and with a meticulous attention to detail to avoid errors in data entry. Strong track record in similar projects will be a bonus. Remember, accuracy is a priority in this job.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  82 teklifler

  Design a high speed axial flow with given performance and dimensional constrains. Wheel Dia: 410 to 420 mm Static Pressure: 1500 Pa Flow rate: 42390 CMH Shaft Power: less than 63 kW Inlet condition: Standard Condition Air

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I'm in need of an all-in-one ecommerce platform for my travel agency. In addition to a robust website, I'd like Android and iOS apps to be developed as well. Key Features: - Booking Management: The system should allow for hassle-free booking of various travel services and packages, Air Ticketing/Reservation, World Wide Hotel Booking, World Wide Tour & Holiday, World Wide Rent a Car, World Wide Tour and Adventure. -Cruises Ship Service International Driving License Services. -Desert Safari Service. - Payment Gateway Integration: Seamless, secure payment processing is a must. - Inventory Management: The system should handle inventory tracking, ensuring accurate availability information. - Visa Service: I'd like the system to include a visa service feature to assi...

  €524 (Avg Bid)
  €524 Ortalama Teklif
  67 teklifler

  Dear Sirs, We are factory specialized on manufacture mining machines like rock drill machines and air compressors which is used widely in industries. We are top rank in our own country. And we believe that the market in African and South America are huge in this line because they will develop fast like China. You must earn a lot if you catch the opportunity cooperating with us. Now we are looking for distributors overseas. Once you signed the contract with us and show us your ability, we protect your market that no others to sell the same brand at your place. If you have enough budget and confidence, please contact me for more information. Best regards, Yoki WhatsApp:+86 15879366175

  €2615592 (Avg Bid)
  €2615592 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ... - You should be well-versed in building APIs. - The API requires: - Data Retrieval: I need to fetch information from the database through API endpoints. - Data Storage: I also need to send data to the database through the API. - **Database Design and Implementation**: - You should have experience with PostgreSQL. - As part of the project, you will be responsible for designing and implementing the database schema. - **Performance Optimization**: - As a GoLang Developer, you need to ensure that the API's performance is optimized for speed and efficiency. **Skills and Experience**: - Proven experience in GoLang, API Development, and Database design and implementation. - Prior experience with PostgreSQL. - Ability to optimize p...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I need a tool that can extract text data from PDF documents and structure it for database entry. Key Requirements: - Text Extraction: The tool should be able to extract text data from PDF documents accurately. - Data Structuring: The extracted text data should be structured in a way that's easily loaded into a database. Ideal Skills: - Expertise in PDF text extraction. - Proficiency in database structuring. - Familiarity with data processing and formatting for databases. Please note that while the data needs to be structured for database entry, I do not require any specific database management system at this stage.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I'm in need of a skilled PHP developer who can assist me in receiving and recording data from an IP port. The data received will be in plain text format and will be sent continuously in real-time. Key Responsibilities: - Receive data from an IP port on a server - Store the received plain text data in a database - Ensure that data is received and stored in real-time without delay Ideal candidate should be proficient in: - PHP, with a strong understanding of TCP/IP socket programming - Database management and integration, preferably with SQL - Real-time data processing and handling Please include your relevant experience in your bid. This project requires a developer with a keen eye for detail and the ability to troubleshoot and solve potential real-time data handling ...

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I'm in need of a skilled PHP developer who can assist me in receiving and recording data from an IP port. The data received will be in plain text format and will be sent continuously in real-time. Key Responsibilities: - Receive data from an IP port on a server - Store the received plain text data in a database - Ensure that data is received and stored in real-time without delay Ideal candidate should be proficient in: - PHP, with a strong understanding of TCP/IP socket programming - Database management and integration, preferably with SQL - Real-time data processing and handling Please include your relevant experience in your bid. This project requires a developer with a keen eye for detail and the ability to troubleshoot and solve potential real-time data handling ...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I am looking for a seasoned developer to create a comprehensive purchase requisition software. This system will be a central hub for processing purchase requests from staff, ensuring efficiency and accuracy. Key Features: - User-friendly Interface: The software needs to be intuitive and easy to navigate for all types of users, including administrative staff, department managers, and finance team. - Workflow Automation: The system should automate the approval process for purchase requests, ensuring a smooth and efficient flow of requests from initiation to final approval. - Budget Tracking: The software must provide real-time budget tracking capabilities. This is crucial for our finance team to monitor spending against the allocated budget. Integration: - The purchase requisition softwar...

  €511 (Avg Bid)
  €511 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Must work in filemakerPro 11.0.3, in order to preserve legacy databases I am aiming to significantly improve my project's FileMaker database by incorporating several new features. The tasks I need you to complete, as a FileMaker programmer, include: - Adding new innovative features to the existing database - Integrating it with external systems - Developing custom data entry forms Furthermore, I desire the addition of a reporting functionality. Specifically, I need a system implemented which allows for reports to be scheduled and automated. The ideal candidate for this job should be proficient in database design, scripting, and user interface development. They should be adept, most importantly, in making high-quality updates to existing databases. Relevant...

  €2073 (Avg Bid)
  €2073 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  Facing an "Error establishing a database connection" while working on my WordPress site. I have a hosting plan that supports WordPress and access to the hosting control panel. Key requirements: - Diagnose and resolve the "Error establishing a database connection" in WordPress - Ensure seamless installation of WordPress on my hosting plan - Troubleshoot any domain-related issues that might be contributing to this error Ideal Skills: - Strong experience with WordPress installations - Proficiency in diagnosing and resolving database connection errors - Ability to work with hosting control panels and domains Your work will be to ensure the smooth installation and operation of WordPress on my hosting plan. I need a professional who can troubleshoot an...

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  83 teklifler

  ...skilled professional to assist me with a migration task. The main objective is to copy all the operational data from one Azure Database to another. Due to my company security restrictions i can not allow you accss to the system so this project will be assisting me by providing direction on how and what ot do in order to expor the data. now on the import side the restriction have been removed so import shall be simpler for you because you can load it if you so choose. Key Requirements: 1. Azure Proficiency: You should have a solid understanding of Azure services and databases, particularly Azure SQL Database. 2. Migration Experience: Demonstrable experience with database migration, especially within the Azure ecosystem. 3. Security Conscious: As the data is operat...

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I'm looking for a skilled individual who can set up my hosting with GoDaddy...with GoDaddy. The website I plan to host is a PHP-based one, requiring a MySQL database management system. Requirements: - Expertise in GoDaddy hosting setup - Proficiency in PHP and MySQL - Ability to troubleshoot and resolve any hosting related issues - Experience in setting up databases on hosting servers Your role will involve configuring the hosting account, ensuring it's optimally set up for a PHP website and MySQL database. I expect a seamless and secure hosting environment that can support the specified technologies. The ideal candidate should have prior experience in setting up similar hosting environments and should be able to deliver a reliable, high-performing hosting solu...

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  107 teklifler

  Hi Hayat K., I noticed your profile and would like to offer you my project: drop ceiling, air conditioner, electrical what you see in this picture: 11:2 Including: map, notes etc for the city, etc..e firefighting, HVAC and electrical, notes, details, lights fixtures, air terminals, firefighting piping, exit signs, electrical panel, etc

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  My aim is to expand the reach and visibility of my air conditioning and ventilation contractor services throughout Kuwait. I cater to a broad customer base: residential, commercial, and industrial. The ideal freelancer for this role: - Has a solid background in marketing and sales, specifically for contractor services. - Familiarity with the Kuwait market would be a significant advantage. - Should be capable of targeting and engaging all types of clients: residential, commercial, and industrial. Key Tasks: - Promote and sell our HVAC services efficiently - Develop marketing strategies that target residential, commercial, and industrial audiences - Understand the unique demands of the Kuwait market. If you have the right skills to propel my business forward, then I'd lov...

  €109 (Avg Bid)
  €109 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  API Integration: Use the Amadeus API to fetch flight data. Ensure proper authentication using the provided API key and secret. Flight Data Retrieval: Extract flights from Rotterdam, Amsterdam, Brussels, Charleroi, and Eindhoven airports to all airports in Spain that have Ryanair or Wizz Air flights to any airport in Morocco. Include flights that may involve connections in Spain. Filter and Process Data: Filter the results to include only flights operated by Ryanair or Wizz Air. Ensure flights meet the criteria for connections from Spain to Morocco. Data Presentation: Parse the flight data to extract relevant details (departure times, arrival times, airlines, prices, etc.). Present the filtered flight data in a clear and user-friendly format. Include booking links for each ...

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I'm looking for a skilled Android Studio and Java developer to assist with my project that needs to be completed ASAP. The main focus will be on integrating a database into the Android application using Java. Key Project Details: - You will be responsible for integrating a database into the Android app using your Java skills. - Quick turnaround is crucial - this project has to be completed as soon as possible. - Knowledge of .mp4 standard would be a plus, though not essential. Ideal skills and experience: - Experience with Android Studio and Java is crucial. - Proven track record in integrating databases into Android applications. - Ability to work under tight deadlines and deliver high-quality results. - Knowledge of .mp4 standard would be an advantage.

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ...expert to analyse, clean up and optimise my large SQL database, which is over 5GB. The database has more than 100 tables and is experiencing performance issues. Ideally, you will have: - Proven expertise in SQL optimisation techniques - Experience in dealing with large databases - Practical knowledge to handle complex database with extensive tables Current Issues: - Slow query response - High CPU usage - Our shopping cart back office operations are slowing down due to these issues Your task would be to identify, and optimise the database to enhance the speed and efficiency, resulting in efficient business operations. I look forward to your proposals. The shopping Cart is Prestashop 1.6.24 one of the table = 95% of the entire SQL database by all...

  €602 (Avg Bid)
  €602 Ortalama Teklif
  76 teklifler

  I'm in the process of migrating to a new server, and need assistance in restoring my MySQL database. Key Requirements: - You'll need to restore the database using a .sql file format that I have provided as a full backup. - The process should be smooth and successful, ensuring that all data is accurately restored on the new server. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in MySQL and database management to ensure a successful restoration. - Experience in server migration and handling database backups. - Attention to detail to ensure no data loss during the restoration process. Please let me know if you have any questions or need further clarification.

  €14 (Avg Bid)
  €14
  19 girdi

  Jet company name: AIR AP We need a logo created for a new Private Jet Company. It is called AIR AP. It needs to look classy and simple so that the logo can be featured on a aeroplane.

  €305 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €305
  3567 girdi

  I need an intuitive and professional user interface for our non-profit's database. Our aim is to link communities with experts possessing mining-related scientific and technical knowledge. The designed interface should effectively enable: - Separate logins for database users and for experts (who cannot search the database but can update their own profile) - Linking to our existing database, which is hosted in Airtable - Searching for experts based on keywords and filters Ideal Skills: - Strong background in UI/UX Design - Previous work on databases - Proficient understanding of non-profit ecosystems - Knowledge of mining and related technical fields is a bonus Our website for more information:

  €2623 (Avg Bid)
  €2623 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I need an AWS database to be created that can handle a large amount of data pertaining to user information and A/B test experiments. The data will include information such as user profiles, visits by device, conversions, and sales. Key requirements: - Design and create the database structure to efficiently store, retrieve and analyze this data. - Ensure the database can support more than 10 tables or collections. Ideal skills and experience: - Proficiency in AWS database services. - Experience in designing databases for large-scale applications. - Strong understanding of data storage and retrieval optimization. - Ability to plan for scalability and future data expansion. - Prior experience with A/B test data management is a plus.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler