Appcelerator titanium book işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  209,619 appcelerator titanium book iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kitap kapağı tasarımcısı en ucuz,en uygun fiyatlı tasarımcı

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €3263 (Avg Bid)
  €3263 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €355 (Avg Bid)
  €355 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €538 (Avg Bid)
  €538 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €317 (Avg Bid)
  €317 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Arkadaşlar, Android ve IOS tabanlı bir uygulama yazdırmak istiyorum, İki uygulama ayrı ayrıda yazdırılabilir. Uygulamayı kısaca özetlemek gerekirse bir şe...arkadaşlar iletişime geçerse sevinirim. Taslak Olarak Özellikler * Mekanlar Sayfası * Profiller * Kullanıcı Listesi * Ayarlar Sayfası * Konser, Etklinlik Sayfası * Gezilecek Yerler Sayfası vs olacak Şöyle bir uygulama buldum, Bu uygulamada istediğim özelliklerin %80 ni mevcut. Bu uygulamayı satın aldım ve uygulama içinde şunlar mevcut ; Titanium Alloy Source Code CodeIgniter Backend Source Code Web Services App Logo PSD Splash Screen PSD App Design Pages PSD Yapabilecekler iletişime geçerse sevinirim. (Removed by Freelancer.com admin)

  €1600 (Avg Bid)
  €1600 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €2306 - €3843
  €2306 - €3843
  0 teklifler

  Merhaba, titanium ile geliştirmekte olduğumuz alışveriş listesi hazırlama uygulamamız var. Yazılımcı arkadaşımız bu aralar biraz yoğun olduğu için kalan işlerin bir kısmının yapılmasına ihtiyacımız var bu konuda sizden hizmet almamız mümkünmüdür?

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €259 (Avg Bid)
  €259 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Web tarafında ASP.NET MVC c# ve MSSQL üzerinde çalışacak, mobil tarafta HTML5 ve Javascript üzerinde (Phonegap, Titanium, Sencha vb...) çalışacak bir sağlık platformu için yaklaşık 60 adam/günlük hizmet alımına ihtiyaç duyuyoruz. Proje fazlara ayrıldı. Her faz bittiğinde ilgili bölüme ait ödeme yapılacaktır.

  €2450 (Avg Bid)
  €2450 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Book Review Jobs 6 gün left

  would like to have this book promoted to potential readers. Christian Religion Political Social Message suitable for all audiences any persuasion Seeing Beyond 2020 Vision 2x 11 is 22 new edition release in 2022 previous title was Seeing Beyond 2020 Vision

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Acil Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  Book Review Jobs 6 gün left

  I would like to have this book promoted to potential readers. Christian Religion Political Social Message suitable for all audiences any persuasion Seeing Beyond 2020 Vision 2 x 11 is 22 new edition release in 2022 previous title was Seeing Beyond 2020 Vision

  €450 (Avg Bid)
  €450 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  ...emails, scheduling meetings and making travel arrangements. For this role, a strong Internet connection is required, along with experience using communication tools like Skype. Ultimately, you should be able to handle administrative projects and deliver high-quality work under minimum supervision. Responsibilities: • Respond to emails and phone calls • Schedule meetings • Recruitment and HR tasks • Book travel and accommodations • Manage a contact list • Prepare customer spreadsheets and keep online records • Organise managers' calendars • Perform market research • Create presentations, as assigned • Address employees administrative queries • Provide customer service as first point of contact Requirements: • Prove...

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  This project is for any intern who is interested to generate an extra earning, in this project all we are looking is good communication skill . To achieve this project intern just need to visit companies/ main branch/ brands mangament team /were we request to visit and represent Qadena pvtltd and try to book an appointment/meeting. Places we are looking for intern USA Canada Netherlands

  €353 (Avg Bid)
  €353 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Trophy icon Design a Gorgeous Cover 9 gün left

  I'm seeking a minimalistic yet gorgeous cover for my book "Uber and the Meaning of Life: Sharing a Story and a Ride." In this book I interview 200 of my passengers, asking them deep, often personal and philosophical questions. I want a cover that incorporates a slightly altered Uber logo (so as to be legal!) but retains its universal recognizability. Ideally, the cover is not too cluttered or forcedly creative. I would also like the subtitle "Sharing a Story and a Ride" included somewhere in the cover art. Thanks very much!

  €246 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü Önde Gelen Yarışma
  €246
  29 girdi
  Trophy icon Extract some Data 2 gün left

  I am trying to create a personal book of Recipes. I have a list of recipe links with personal notes underneath. Your mission, should you choose to accept it would be to extract the following information from each recipe link: Title of the Meal, image of the final product, Ingredients list, directions, and personal notes and add to a fun looking template. I want each recipe to be copied in the same format, using the same template.

  €19 (Avg Bid)
  €19
  13 girdi
  children's book 6 gün left

  Children's picture book in ancient mid eastern times

  €378 (Avg Bid)
  €378 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Build a website 6 gün left

  I want a website that my customers can order online, book reservations, etc. Right now I have a website called: and needs some refreshing and serious updates

  €451 (Avg Bid)
  €451 Ortalama Teklif
  100 teklifler

  From the book supplied , which 4 question per section for this book Written questions are multi choice and 3 answers -,a,b,c, it will be a examination at the completion of the section.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  49 teklifler
  RT Book flyer 9 gün left

  Edits to previous artwork already sent to designer

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  My novel is half laid out for hardcover UK printing by Amazon, with an incomplete cover design. These were done by family members whose work obligations prevent them finishing the job. I need someone to bring it over the line. Hardback, Ebook, Kindle and Paperback versions to Amazon UK specs. Its my first novel, my baby - i need someone who can work fast and thoroughly, dealing with an author who has no clue about design or the programmes onvolved but is PASSIONATE about getting it right!

  €1091 (Avg Bid)
  €1091 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  I need realistic illustration design for a story book

  €49 / hr (Avg Bid)
  €49 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I'm making a visual novel style game out of a book for my wife, and have zero artistic talent. I'm wanting a few dozen backgrounds for the game, sketch style/ black and white is even okay, just regular locations like a classroom, city streets, inside and out of houses, etc. A few would ideally be a little more detailed, and could be proportionally priced, but most would just be simple backgrounds to convey the idea of the location.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  I'm making a visual novel style game out of a book for my wife, and have zero artistic talent. I'm wanting a few dozen backgrounds for the game, sketch style/ black and white is even okay, just regular locations like a classroom, city streets, inside and out of houses, etc. A few would ideally be a little more detailed, and could be proportionally priced, but most would just be simple backgrounds to convey the idea of the location.

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I need de source code for a website to book a fligth

  €198 (Avg Bid)
  €198 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I need to have my book loaded to Amazon KDP in paperback and hardcover format.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  The job is about a little of business working Most especially we need a book working done

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Seeking Urban based Ghostwriters to join are team of writers to create ebook novels for are start up book publishing company. Also seeking : and paperback format person for kdp ready books. 2. Social Media book marketing

  €368 (Avg Bid)
  €368 Ortalama Teklif
  42 teklifler
  Edit my EBook 6 gün left

  26 page activity book for adults designed in Canva that needs to be edited for errors/content/etc

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  105 teklifler
  Book readers survey 6 gün left
  ONAYLI

  I would like to gather information regarding hard-copy book readers in USA, Canada, UK, Australia as well as ages, estimation of number of libraries, English titles etc.

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  The purpose of this project is to create a se...example of what I need something similar. 2_ Answer 5 Questions of the data 1)What were the most checkout books during the year 2020 and from which publication did it came from ? 2) What were the most checked out book this summer and have many books out of the most popular book does the library currently have? 3) Between the New York Times and the Seattle time, which of the two published the most articles ? 4) What is the trend of "subject" change from 2020 to current? 5) How many books are currently in the Seattle public library Inventory ? Why is the amount of physical book checkout declining ?

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...advertises extensively via a number of channels, resulting in the prospects landing on our web site to research our All-in-one Construction Management Software. When a prospect does come to our site, their contact information is captured in our CRM, so you will contact them promptly via email and phone, with the focus on answering some simple questions on the product and the pricing and guide them to book a demonstration with one of our team and/or registering for our 30 day free trial. Over time, we would expect you to be able to do demonstrations. Key Skills: To perform this role successfully, you will have: • Phone skills (i.e. leaving appropriate messages, good listening skills, pleasant voice, excellent spoken English) • Able to use our CRM to take good notes on ...

  €12 / hr (Avg Bid)
  Özellikli
  €12 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Require a book cover for 9x6 hardcover, paperback and then also for an ebook. I have my own ideas on how I want it to look. Attached is the artwork I have

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Organizar Ebook 6 gün left

  Olá, me chamo Kaique, preciso de uma pessoa para criar a redação de um e-book. Você já fez oufaz esse tipo de trabalho ?

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Trophy icon Book cover Project 6 gün left

  Please read the attached pdf file for project details

  €30 (Avg Bid)
  €30
  10 girdi
  whats app post 6 gün left
  ONAYLI

  Need a post announcing our service for ganesh puja home decorations call to action book now Need a good headline as well as appealing visual

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Develope Application Only i have provide design and api for this project. Application will be develope in flutter. Two Application Develope For this project. More Details. Contact On +91 79901 43606

  €740 (Avg Bid)
  €740 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Book and document copy typing

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  272 teklifler

  Looking for someone who can make follow up calls to clients who I book in for appointments. Many times someone will confirm an appointment and not fill out a form, or I’ll send a confirmation email and won’t be sure they received it. This job will just be doing ‘clerical’ follow up so to speak - * Confirming emails have been received * Confirming appointments Things as such - this is more a secretarial position and not sales - this is just ‘gathering data’ from clients and confirming. You will need to be well presented - preferably female (yes call me sexist but most of my clients are male and would prefer a slight “nudge” from a female or maybe I’m old fashioned). Have good English skills, obviously a phone to call from and...

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  117 teklifler

  We have a book series of 6 urban fantasy novels we would like to bring to the Spanish market we look for a high quality translator who can translate all 6 books for us

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Book to amazon format as already discussed

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi Sehrish Ghulam N., I am creating a project for the children's book we discussed you writing..

  €49 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler