Article writing forums işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  698,820 article writing forums iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Ingilizce çeviri gerekiyor. Makale ve araştırma yazılması lazım.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Serhat Bey merhaba, PIC32 iceren projemde bir sorun yasiyorum ve yardima ihtiyacim var. Sorunun detayini asagidaki linkte bulabilirsiniz. Yardimci olmak isterseniz sevinirim. Iyi aksamlar.

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €84 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €84 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...employer will choose the writers according to these prices. They will be able to send messages to each other, but it will be forbidden to send information such as phone number and e-mail during the message and it will be detected. Just like fiverr. com. Authors and buyers will become members of the site. Buyers who want to buy articles. They give some information about the article's name, what the article will be about, and select to authors. Authors are people who write articles. They give information about themselves. The authors will determine the price themselves. For example, 1$/100 words. There are many sample sites in our country. For example icerik. net, makale. net, icerikal. com sites are examples of this. Especially a site structure similar to icerik. net...

  €4451 (Avg Bid)
  €4451 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ... We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be able to work with an SEO focus....

  €519 (Avg Bid)
  €519 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3806 (Avg Bid)
  €3806 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Bazı web sitelerinden bilgiler kopyalayın Word writing

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €458 (Avg Bid)
  €458 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Article rewriting i?leri diyebiliriz.

  €2800 (Avg Bid)
  €2800 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  pls make all pages for this article " Tamyol asfalt firması istanbul asfalt işlerini yapmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur, otopark fabrika yol kapalı otopark saha asfalt işlerini uygun fiyatlı olarak asfalt serimini uygular. TAMYOL asfalt heryer asfalt. istanbul asfalt firmaları"

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe&...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, edi...İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to work on t...

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  " car insurance " konusu ile ilgili 300 kelimelik 10 adet makale alınacaktır. Daha sonra farklı konularda sürekli olarak makale alınacaktır. (Not Article Rewriting ) makalelerin USA odaklı hazırlanması gerekmektedir.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ben bir haber sitesi için makale özgürleştirici yazdırmak istiyorum [at]gmail[dot]com bu adresten bana ulaşabilirsen sevinirim

  €47 - €47
  €47 - €47
  0 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am looking for a freelancer who can rewrite my original article, which is between 500-1000 words. The rewritten article should include specific keywords that I will provide. The main purpose of the rewritten article is to optimize it for SEO. Ideal skills and experience: - Excellent writing and rewriting skills - Knowledge of SEO optimization techniques - Experience in keyword research and usage - Understanding of how to update and rebrand content to make it more effective - Familiarity with the topic of the original article (to ensure accurate rewriting)

  €273 (Avg Bid)
  €273 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I am in need of a content writer to create fresh content for my website. The overall tone of the content should be casual. I do not need existing content to be rewritten or expanded; I simply need new content created. More specifically, I need content for my About Us page. If you are a content writer with experience in writing for a casual tone, please reach out to me. Thank you!

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  ...be between 100-200 pages in length. I am looking for a writer who is creative and can use their imagination to explore the possibilities of AI in creating a utopian society. The book should be engaging, informative, and thought-provoking. Technical details should be included, but the focus should be on creative ideas and concepts. Ideal skills and experience for this job include: - Experience writing about AI technology and its potential impact on society - Strong research skills to gather information on AI advancements and their potential applications - Creativity and imagination to explore the possibilities of AI in creating a utopian society - Ability to write engaging and thought-provoking content for a general audience - Strong communication skills to work collaboratively w...

  €348 (Avg Bid)
  €348 Ortalama Teklif
  36 teklifler
  Write Facebook ad copy 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a skilled copywriter to write Facebook ad copy that will help me raise brand awareness. The target audience is both genders, so the language should be inclusive and appealing to everyone. The tone of voice for the ad copy should be casual to make it approachable and relatable. The ideal candidate for this job should have experience in writing ad copy for social media platforms. The copy should be engaging, attention-grabbing, and persuasive. The project requires excellent communication skills and the ability to collaborate with me to achieve the desired outcome.

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...from a recent Forbes article about our expansion (link to be provided later) Citation and Referencing: All information should be accurately cited and referenced as per Wikipedia's citation guidelines. While we have some resources and references, you will need to conduct additional research as necessary. Page Submission: You will be responsible for submitting the finalized page for review to Wikipedia, addressing any revisions or changes as requested by Wikipedia editors. Page Management: After page approval, monitor the page regularly for accuracy, manage necessary updates or revisions, and address any issues raised by the Wikipedia community in a timely manner. Requirements: - Proven experience with creating and managing Wikipedia pages. - Excellent research and wri...

  €268 (Avg Bid)
  €268 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...in length to explain and will cover a variety of topics, including science, history, and current events. The script writer must be able to research new and interesting facts, write engaging and informative scripts, and meet deadlines. Responsibilities: Research new and interesting facts Write engaging and informative scripts Meet deadlines Qualifications: Excellent English fluency Experience writing scripts or other creative content Strong research skills Ability to meet deadlines Payment: Payment will be based on the length of the video and the complexity of the script. We look forward to hearing from you! Additional Information: The script writer will be given creative freedom, but the final scripts must be approved by the project team. And must be able to deliver 30 fac...

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Short article, travel story, food lover Details will be shared during bidding stage.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Bubble.io expert needed 6 gün left
  ONAYLI

  I am currently in the process of developing an MVP for my web app using bubble.io. The foundation has been created, however I am seeking an experienced Bubble Developer to finish off the project. The web app is a collaborative writing platform that requires users to be able to perform the following functionality: - Write and submit written articles to the community for feedback and voting. - Provide feedback on articles written by other users and vote on them (ie. publish now or send back for revisions). - Users have credits that they can use towards article submissions. Credits can be earned by providing feedback and voting on articles written by other users. - Additional credits can be earned when users invite their friends to join the platform via social media with a re...

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  I need a writer 6 gün left

  A dark/fantasy book I'm writing I would just like some help. It's somewhat of a young adult/adult book.

  €330 (Avg Bid)
  €330 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  Short article, travel story, food lover Details will be shared during bidding stage.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I am looking for a skilled HVAC professional to create an advanced level engineering course for training. The course will be in written format and will cater to HVAC professionals who have an advanced level of expertise. The ideal candidate should have experience in HVAC engineering and possess excellent writing skills to produce quality course content. The course should cover topics such as advanced HVAC system design, energy efficiency, and HVAC system optimization. The content should be detailed, informative, and engaging. The candidate should also have experience in creating courses for professionals and should be able to structure the content in a logical and easy-to-understand manner. The course should be delivered in PDF format. Overall, I am looking for a highly qualified...

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Sandeep kumar 6 gün left

  I am looking for a web developer to create an online store for me. This project is for personal use only – I'm not starting a new enterprise nor am I operating an existing business. The primary focus of the website will be e-commerce, to facilitate the sale of products and services, and I need a developer with experience in website development, graphic design, and content writing in order to bring my vision to life and create a fully functional website.

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  ...developer who can build backlinks automated. I am not looking for scrapebox or any black hat seo, I am looking for Web 2.0 properties, with profile creation and like building blog posting sites (medium) Article submission sites Business listing sites infographic sites micro blogging sites ppt and pdf submission sites talenhouse and flicker Tumbler submiissions Scoop it Gab and pinterest submissions See attached for a big list of tech blogs, etc. Not every site needs to be on the list but looking to automate posting to these types of sites. The set up: 1. You will get a csv file of the article title, full url, unique copy explaining the page I want backlinks set up for. 2. Your bot submits to above/attached sites 3. Output file post submissions with links to created back...

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I am looking for a skilled web developer to build a website focused on both money and investments. The website will require a few key components, including a public forum, regular articles, and events. Forum: - The forum should be publi...covering a range of topics related to money and investments Events: - Regular events should be posted on the website - These events should be relevant to the website's focus and provide users with valuable information Ideal skills and experience for this project include: - Proficiency with web development languages such as HTML, CSS, and JavaScript - Experience building websites with forums and article sections - Knowledge of financial and investment topics would be a plus - Strong attention to detail and ability to meet we...

  €1061 (Avg Bid)
  €1061 Ortalama Teklif
  120 teklifler

  I am looking for a website content writer to create an editorial plan for our new website catering to a niche market. The primary goal of the website's content is to inform and educate the audience on our products and services. We require the tone of the content to be formal. The ideal candidate should have experience in writing for niche markets and be able to create engaging content that is informative and professional. Excellent communication and research skills are a must.

  €9 - €28
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €9 - €28
  24 teklifler
  Video DEmo product 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer to create a video demo of my product, with the purpose of showcasing its features. The preferred video style is animated, and the desired length is between 1-3 minutes. The ideal candidate should have experience in creating animated videos and be able to bring creativity to the project. They should also have knowledge in script writing, storyboarding, and video editing. The final product should be engaging and visually appealing to attract potential customers.

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  48 teklifler
  CV writing 9 gün left

  A detailed CV writing project.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a skilled content writer to create a one-page promotional piece for my institute...interest in our programs. Specific services that I would like to highlight are provided in a list, which I will provide to the chosen writer. It is important that the content is persuasive and showcases the benefits of our services, highlighting their unique features and advantages. Ideal skills and experience for this job include: - Strong copywriting skills with experience in promotional writing - Familiarity with marketing techniques and strategies - Knowledge of the education industry and the services offered by educational institutes - Ability to write in an engaging and persuasive tone - Excellent research skills to ensure accurate and up-to-date information is included in th...

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I am looking for a content writer to create website content for my consulting/dev company. We are creating a new website, so the writer will need to create all of the content from scratch. We are looking for a friendly and conversational tone and style to engage our audience. Ideal skills and experience for this ...conversational content - Knowledge of SEO and web content best practices - Excellent communication and collaboration skills - Speaks French (asset) The writer will be expected to work closely with our team to ensure that the content accurately reflects our brand and messaging. We are looking for someone who is able to deliver high-quality content on time and within budget. If you are passionate about writing and have experience in business strategy, we would love to hear...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  55 teklifler