Article writing magazines işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  458,727 article writing magazines iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Article rewriting i?leri diyebiliriz.

  €2847 (Avg Bid)
  €2847 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  pls make all pages for this article " Tamyol asfalt firması istanbul asfalt işlerini yapmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur, otopark fabrika yol kapalı otopark saha asfalt işlerini uygun fiyatlı olarak asfalt serimini uygular. TAMYOL asfalt heryer asfalt. istanbul asfalt firmaları"

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe&...

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, edi...İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to work on t...

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €358 (Avg Bid)
  €358 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  " car insurance " konusu ile ilgili 300 kelimelik 10 adet makale alınacaktır. Daha sonra farklı konularda sürekli olarak makale alınacaktır. (Not Article Rewriting ) makalelerin USA odaklı hazırlanması gerekmektedir.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ben bir haber sitesi için makale özgürleştirici yazdırmak istiyorum [at]gmail[dot]com bu adresten bana ulaşabilirsen sevinirim

  €47 - €47
  €47 - €47
  0 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  This is a project of written words in English needs to be clean as translated into Ukrainian and German

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have a word file that seems to have some formatting to it that I cannot figure out and need it cleaned up. The pages are split horizontally and I would like to make the left side wider, then increase the font of the writing. When I try to increase the font size now, it is moving the font from the right side to the left, making the articles mix together. I need someone who can clean up the file so it is easier to read. Copy of the file is attached for review.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Looking for someone to write an e-commerce related article with the topic title as follows: - Options for customizing the design of your Shopify website theme I have a few ideas for topics to cover within the article, which I will share with shortlisted writers. We are open to any ideas you have for the article also. Start your reply with the word Canada, so I know you read this. The resulting article is required to be: - SEO optimized - 1000 words minimum - Unique content - Perfect English - Well researched with at least one authority external reference link - Anchor links at the top of the article pointing to each relevant header Nice to have: - graphs and tables - government provided statistics - Embedded media e.g. youtube Not Wanted: - Images ...

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...etc. Goal Oriented scenarios regarding each topic will be provided at the time of recording. The participant needs to pay attention to the following aspects: 1.   while the recording is going on, please keep surrounding quiet and avoid any interruptions in the process 2.    No vulgar/swear words should be used during the conversation. 3.   Should be free-talk, can't let the speakers read the article or news. 4.   Sound volume should keep normal, not too loud or too soft. 5.   Need to speak target language, not other languages. NOTE:   A pair is required to have a conversation on the following topics (can choose 4 topics, every topic about 30 minutes) for about 2 hours 15 minutes...

  €47 - €76
  €47 - €76
  0 teklifler

  I need 500 words of original content. I have 3 other articles that I will send your way

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi I want 30 original articles of 600 words each for English language Hollywood movies. The movies should be from the years 1990 to 2020 and can be of mixed genres like Biopic, Drama, Romance, Comedy, Horror, Thriller, Historical etc. The IMDB rating of the movies must be above 7. The articles to be original, plagiarism free. You need to watch the movies and analyse the stories, characte...movies and analyse the stories, characters, acting etc. Some of the movies might be Forrest Gump, Terminal, Green Mile, Just Mercy, Taken, Indecent Proposal, No Country for Old Men, Conjuring, Gladiator, Pursuit of Happyness, Hitch etc. You need to give me full copyright of the articles. The articles must be Grammar error free. Exclude: Children movies, Animated movies, Musical Movies **Rs 50 per art...

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Dear all I hope you are well and in good health. I require copywriting skills, I would like you to highlight the importance of using proper jargon in each of these fields separately. I want to use this copy before each chapter respectively.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hi Shawn, I saw your profile and am curious of your capabilities to help my firm secure a federal government contract in response to an RFP. I'd like to further discuss your capabilities and my company's objectives to see if you'd be a good fit for the upcoming project. My company is fairly new to fed govt contracting with a little experience. I would like your assistance to both identify the right opportunity with a high chance of winning, and developing the proposal & pricing strategy.

  €1898 (Avg Bid)
  €1898 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Seeking Journalist -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I need a good journalist that will take a look at some information I have and help me do an article about it. Thank you.

  €326 (Avg Bid)
  €326 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Hi there! I am looking for a writer with no experience (yet) who is so kind to write an article about the life in Germany as an expat. It should be no longer than 300 words. Be as creative as you like as long as the article makes sense!

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Medical writing 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I need a medical writer with a medical background. To write a case report within 16 hours. I already have a draft.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  44 teklifler
  content writing 6 gün left

  write min of 500 words on each- 1) Stock Market 2) intraday trading 3) Mutual funds 4)long term investment 6) About us (for website) 7)our Team

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Grant writer with some success writing federal, state grants. Technical writing experience in environmental, EPA, USDA, etc is a plus. Timelines run from 1-3 to deadline and sometimes within 3 weeks. Work is ongoing as we are past recipients, having won several grants and currently running projects associated with each.

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi. My father is writer and have web page and send letters to some dairy. He dreams that his name appears with some information on Wikipedia. I don't know if it's easy or feasible but I would love to have it. He is already his years old. Something additional is that we are in Ecuador and the information is in Spanish.

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Hi. My father is writer and have web page and send letters to some dairy. He dreams that his name appears with some information on Wikipedia. I don't know if it's easy or feasible but I would love to have it. He is already his years old. Something additional is that we are in Ecuador and the information is in Spanish.

  €264 (Avg Bid)
  €264 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I need help writing 15-20 pages of my personal portfolio. I would like to hire someone to meet with initially for 1-2 hours then meet daily for 30 minutes to monitor the progress, the project will probably last for 15 days. the tasks will include writing what we discussed in professional format and graphs as well as tables. I have my CV available and a lot of the portfolio will be expanding on what's on my CV

  €28 / hr (Avg Bid)
  Acil Gizlilik Anlaşması
  €28 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Need content written fast on below landing pages for customers based in England, Scotland, Wales and in Jersey, Channel Islands. Must be sincere, polite and well thought content to help customers convert to services. British English Landing Pages Topics: Sewer Cleaning - 500 words Fire Damage Cleaning - 500 words Residential and Commercial Kitchen Deep Cleaning - 500 words Commercial Cleaning - 500 words Loft Cleaning - 500 words Move Out Cleaning / Cleaning When Moving Home - 500 words Professional Carpet and Upholstery Cleaning - 500 words Deep Cleaning Services - 500 words The content should be written using British English, keyword research should be done and relevant and related keywords should be included. Should be written better than top-10 Ranked websites on Should be complet...

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Hello health content writer, Urgently I am looking for a content-writer to write content on daily basis for my health related blog. Each article will have 1500+ words. We are looking for solid work. Please note our price is not more than 20 paisa(Rs.0.20) per word. content is related to health niche. content must be as per the current SEO guidelines. We do not accept content less than 85% readability. We accept content that engaging and easy to read.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  article need to be formated as IEEE

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Hi I want 30 original articles of 600 words each for English language Hollywood movies. The movies should be from the years 1990 to 2020 and can be of mixed genres like Biopic, Drama, Romance, Comedy, Horror, Thriller, Historical etc. The IMDB rating of the movies must be above 7. The articles to be original, plagiarism free. You need to watch the movies and analyse the stories, characte...movies and analyse the stories, characters, acting etc. Some of the movies might be Forrest Gump, Terminal, Green Mile, Just Mercy, Taken, Indecent Proposal, No Country for Old Men, Conjuring, Gladiator, Pursuit of Happyness, Hitch etc. You need to give me full copyright of the articles. The articles must be Grammar error free. Exclude: Children movies, Animated movies, Musical Movies **Rs 50 per art...

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Content Writing 9 gün left

  Hi Vaibhav A., I noticed your profile and would like to offer you my Content writing work, as discussed in the chat. 0.25INR per word

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi Rina D., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Content writing 6 gün left

  We are searching for a Content Writer to join and support our growing team. The role of the content writer includes developing blog posts, articles, landing page content, and marketing content (email copy, etc.). As a successful candidate for this role, you should be capable of performing basic research when needed and have the ability to develop engaging content that is industry-specific ...conversion-oriented content is essential - It is essential that you are reliable and able to meet all deadlines for your deliverables - Ability to work in a team and collaborative environment - Communication and responsiveness are the keys to providing our clients with the best product possible new freelancers needed Read Less Skills Required Copywriting Content Writings Ghostwriting Article...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I have various tasks across multiple projects relating to content writing. I need you to be able to re-write articles based on the content brief that I provide. The content brief will be very detailed and you will little to no research to carry out. I will also provide reference articles so you don't have to spend time on research. My budget is $0.01/word and I have a requirement for 10,000 words per month. Each article will be around 1,000 - 1,500 words. I'm looking for someone full-time and the budget is per month. You will be working on weekdays for around 4-5 hours per day.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  hello im looking for a freelancer who is capable of doing some writing Job for our company

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  65 teklifler
  €81 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I have various tasks across multiple projects relating to content writing. I need you to be able to re-write articles based on the content brief that I provide. The content brief will be very detailed and you will little to no research to carry out. I will also provide reference articles so you don't have to spend time on research. My budget is $0.01/word and I have a requirement for 10,000 words per month. Each article will be around 1,000 - 1,500 words. I'm looking for someone full-time and the budget is per month. You will be working on weekdays for around 4-5 hours per day.

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  53 teklifler