Attention detail must işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  248,745 attention detail must iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Global bir şirkette çalışmak üzere Sözleşmeli İş Analisti çalışma arkadaşları arıyorum. Sorumluluklar • Tanımlı yazılım süreçleri ve standartları dahilinde çıktı oluşturmak • Gereksinimlerin kavramsal analizlerini yapmak ve dokümantasyonunu sağlamak • İşlev bazında Mockup ve Use Case Specification belgeleri oluşturmak • Süreç analizi yaparak yazılım ekibine iletmek • Mevcuttaki SQL kodları okuyarak analiz edebilmek • Peer Review'lara ve pair oturumlara aktif katılım yapmak • Product Owner ve Agile takım ile yardımlaşarak iş maddelerini rafine edip olgunlaştırmak • Product Owner ve Agile takım ile yardımlaşarak Kabul Kriterlerini çoklamak • Yazılım geliştirme ve test aşama...

  €1737 (Avg Bid)
  €1737 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...system, clients need to be able to make an appointment by making a payment after logging into their accounts. - Interviews should be limited in time, but additional time should be added by the psychologist when necessary. Reminding the client with notifications such as SMS / E-mail -Mobile Application (If required) The fee is flexible. I am waiting for your ideas and offers. Thank you for your attention. --------------------------- Merhaba Online Psikolog/Terapi sitesine ihtiyacım var. -Site üzerinden ödeme ve randevu. -Online görüşme sağlayabilme (Mobil-PC) -Üyelik sistemi olmasını danışanların hesaplarına giriş yaptıktan sonra ödeme yaparak randevu oluşturabilmeleri gerekiyor. -Görüşmeler süre sınırlı olmalı ancak gerekli durumlar...

  €941 (Avg Bid)
  €941 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I am a classifieds site owner. Location plugin used on the site entered the site and looked at an detail city new came back to the home new york request home page you're back to be global zone. not new york

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  bazı mimarilerde yazılmış kod bloğuna sahibim. Bunu istediğim 3 mimariye çevirmek istiyorum. Bunlar ResNet,R2U_Net (Recurrent residual convolutional neural network based on u-net) ve CBAM (convolutional block attention module).

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...are looking for is someone with a good eye for detail, as their main responsibility will be taking graphics provided in PSD or XD format and turning them into HTML/CSS. Depending on the design, there may also be a requirement to implement Javascript. Requirements Ability to create responsive HTML/CSS versions of provided graphics (PSD/XD) that are as close as possible to the design graphics. Ability to use your best judgment in how provided graphics respond for different screen sizes. Ability to implement designed functionality in the provided graphics with Javascript. Ability to test implemented work on a range of devices. Ability to work in a fast-paced environment and meet tight deadlines. Take pride in what you do - attention to detail both visually and te...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...-- Hello there, Udacity training has been completed by the company for my name, but I cannot spare the time, so I give this job in order not to report negatively. In the project, there are flower photos that have been given us a folder. Our goal is to train the program with machine learning techniques and to ensure that it accurately identifies the photo we provide. Roughly, I can give more detail to those who can help in this way....

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Thank you for your attention. Please Turkish Freelancers! PHP Tabanlı, uzun soluklu bir proje hazırlığı yapmaktayım. PHP PDO, CRUD mantığı öğretecek, Bootstrap, NodeJS, Ajax, MySQL ve Güvenlik konularında danışmanlık yapacak, daha önce büyük projelerde çalışmış ve öğretmeye hevesli bir danışman arıyorum.

  €40 / hr (Avg Bid)
  €40 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Bu projemde İngilizce kelimelerin Türkçe karşılıkları konusunda size detaylı bir biçimde uygun fiyata yardımcı olacağım. In this project, I will help you in detail with the Turkish equivalents of English words at an affordable price.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Hello I want to have IOS Application. The application will work with the Wordpress REST API. Pictures, text etc. information to be entered in the Wordpress system will be taken in this system. Splash Screen & Logo Main Page - Top Slider Last 5 post Main Page - Body Last 20 post The paging system can be Tabbed Page or Detail Page, leaving this decision to you. As an example, I want to give a template. But I demand the design to be of very high quality. My expectations for the design are attached.

  €343 (Avg Bid)
  €343 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  3ds max koronadan fotogerçekçi işler yapan birini arıyorum. Projem 15x15 cm ebadındaki seramik karoların, karma desenlerin ve renkli...~21891084 ~140875111 ~14548203 Son başvuru tarihi: Salı gününe kadar buna ihtiyacım var. Ayrıca 4 alanın toplam fiyatını da söyleyebilir misiniz? Kabul edersek size fayansları gönderirim ve detaylı bir konuşma yapabiliriz. Teşekkürler, Tansu.

  €186 (Avg Bid)
  €186 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Şirketim için yeni oluşturulacak yeni bir web sitesine ihtiyacım var. Kurum kültürünü anlayabilecek, bu konuda ayrıntılı ve profesyonel çalışacak arkadaşlara ihtiyacım var. Başvuran adaylar önceki çalışmalarından örnekler göndersinler lütfen I need a new website to be created for my company. I need friends who can understand corporate culture and work in detail and professionally. Applicants must submit samples from their previous work.

  €1662 (Avg Bid)
  €1662 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  #teamihsanbul, iyilik için çalışan bir sosyal takımdır. Programımızın amacı, Dünya'da yaşayan tüm insan... (DİKKAT: Bu logo sadece dikkatimizi çeken bir logo örneğidir, aynısının yapılması talep edilmemektedir!) Haydi, iyilik için tasarla! (DİKKAT: Sizlere sunduğumuz bu metin Türkçe hazırlanmıştır. Çevirilerde sorun çıkmaması ve yanlış anlaşılmaması bakımından dikkatli olmanızı öneriyoruz.) (ATTENTION: This text has been prepared in Turkish. We recommend you to be careful in order to avoid problems and misunderstandings.) Bu yarışma ÖDÜL garantilidir ve istediklerimize uygun, emek verilen profesyonel tasarımı ödüllendirmekten çekinmeyeceğiz.

  €21 (Avg Bid)
  Garantili
  €21
  12 girdi

  Kültürel bir blog için düzenli makaleler yazacak yazarlar arıyorum. Kendine has anlatımı olan, özgün içerikler yaratabilen yazarlar arıyorum. Ciddiyet ve iletişim devamlılığı tercih sebebidir. (Must write in Turkish)

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Kültürel bir blog için düzenli makaleler yazacak yazarlar arıyorum. Kendine has anlatımı olan, özgün içerikler yaratabilen yazarlar arıyorum. Ciddiyet ve iletişim devamlılığı tercih sebebidir. (Must write in Turkish)

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  English Detail Doctor Questioning and Appointment Service I do not want to tell too much detail Example show makes more sense Users will ask questions by selecting a category If doctors serve in this category, they will see the question. He will answer the question if he wants Users can make an appointment online Will be able to comment on doctors The more questions the doctors answer, the higher the category searches will be. The more positive comments the doctors get, the higher the score will be. Be a 100% mobile-friendly site In addition, Doctors need to be notified of mobile phones when they are asked in the category they are members of. Admin should be able to control all the details Thank you

  €907 (Avg Bid)
  €907 Ortalama Teklif
  72 teklifler
  Veri Girişi Bitti left

  Attention! For only Turkish Citizen! Merhaba; Endüstriyel ürünler üzerine kurulacak bir internet sitesi için; 1-) Size verilen kaynak sitelerdeki kategorilerin tamamını türkçeleştirerek excele gösterileceği gibi kaydetmek. Kategori ve bağlı alt kategorilerin oluşturulması. 2-) Kaydedilen kategorilere uygun filtrelerin oluşturulmasını sağlamak, 3-) Kategorilere uygun anahtar kelime ve tag ların hazırlanması. 4-) Kategorilerin ingilizce dilinden tercümelerinin yapılması ve excel şablonuna kaydedilmesi. İşlerimiz için İstanbul'da ikamet eden yüz yüze de görüşebileceğimiz takım arkadaşı arıyoruz.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Attention! For only Turkish Citizen! Merhaba; Endüstriyel ürünler üzerine kurulacak bir internet sitesi için; 1-) Size verilen kaynak sitelerdeki kategorilerin tamamını türkçeleştirerek excele gösterileceği gibi kaydetmek. Kategori ve bağlı alt kategorilerin oluşturulması. 2-) Kaydedilen kategorilere uygun filtrelerin oluşturulmasını sağlamak, 3-) Kategorilere uygun anahtar kelime ve tag ların hazırlanması. 4-) Kategorilerin ingilizce dilinden tercümelerinin yapılması ve excel şablonuna kaydedilmesi. İşlerimiz için İstanbul'da ikamet eden yüz yüze de görüşebileceğimiz takım arkadaşı arıyoruz.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Attention: This post just for persons who know Turkish language as native language. Merhaba; Oluşturmak istediğim web sitesi için opencart üzerinde kategori, alt kategori ve bunları sınıflandıracak filtrelerin dizaynını beraber yapacağımız ve çalışanın tek başına veri girişini siteye yapacağı bir takım arkadaşı arıyoruz. Dikkat ve titizlik bizim için çok önemli. İlk işimizde ücret fazla veremeyeceğiz ancak uzun birliktelik kurabilirsek, sonra ki çalışmalarımızda telafimiz olacaktır. İyi çalışmalar, bol kazançlar.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...be installed. Building a web site for my restaurant , in which pizza and such products are made and sold this system will use the WooCommerce infrastructure. Therefore, we need to make some customizations on the WooCommerce, and these are shortly: 1. The integration between WooCommerce and Paytrail () because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and

  €1205 (Avg Bid)
  €1205 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  bunun gibi bir chrome eklentisi yaptırmak istiyoruz.

  €27 - €221
  €27 - €221
  0 teklifler

  Linkteki t-shirtlerin tasarımlarına ihtiyacım var. tasarımlar A4 boyutunda olmalı. Detayları konuşmak için mesaj atın 1. 2. 3.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Merhaba arkadaşlar, bir yazılım projesinde çalışmak üzere Web Yazılımcısı arıyorum, Sadece yönetim paneli yapılacaktır, sistem belirli prosedürleri belirli uygulamalara post edecektir. Detay için lütfen benimle iletişime geçiniz, Lokasyon olarak istanbul olması tercih sebebimizdir. ---- Hello everyone , we need a backend developer to code a web sy... Sadece yönetim paneli yapılacaktır, sistem belirli prosedürleri belirli uygulamalara post edecektir. Detay için lütfen benimle iletişime geçiniz, Lokasyon olarak istanbul olması tercih sebebimizdir. ---- Hello everyone , we need a backend developer to code a web system which creates and sends procedures to mobile deice via REST APIs, Detailed user limiting etc. please ...

  €2428 (Avg Bid)
  €2428 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €2048 (Avg Bid)
  €2048 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...need to structure the admin site. 10 should be a place at the top banner, banners, admin section of the site will be entered also discounts for hotels in the middle and at the bottom of the display determined to be inputs such as daily room rate, certain parts must banners. facebook & twitter to be member of the site with the information and advertising on the site, e-mail should be sent to people who are members of in short, one must be very careful in two parts, especially part of the design and admin Project Details in detail in the project will give to friends. System 5 Stage (module) Want to Buy Delivery with all source code. It also will be published under the name of our company is our Mobile Market. 1 Step - Web Site 2 Step - IOS (Iphone &am...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ---------------------------------------------------ENGLISH------------------------------------------------------------------------------------------------------- Fashion Site Motivations Want, But I want to work with plenty of detail, as well as a simple project. Today, I take what everyone else at the bottom of this store outfits blouse, pants, skirts, shoes etc.. complete lack of warning is okay as a kind of shoes to wear dresses and all the stuff we can say is a software to create combinations with new referrals electronically. Project Details in detail in the project will give to friends. Want to get all the source code delivered with the system in Phase 5. It also will be published under the name of our company is our Mobile Market. 1 Step - Web Site 2 Ste...

  €4702 (Avg Bid)
  €4702 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Budget IS USD 1000.00. So after review my you think can do this task then just chat with me for more detail. Client just have Twilio API and payment gateway will use our country payment gateway [] You need create front end UI/UX and back-end together. Using React framework for front end and integrate that using API Back-end keep in Laravel. So it will be a complete package of REACT/Laravel/FIGM/MYSQLIA My project you need do is upload/capture any receipt images, system will do OCR image and get data. And reward point [REFER document] 2. User can use this service web apply service. also can get reward point After create task to vendor [User want service like cleaning house. so can use this website apply job] and write review. Then get point. 3

  €830 (Avg Bid)
  €830 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  PLEASE PLACE ONLY REAL BID. I will not accept any fake bidding value. 1. Responsive 2. Dark blue theme 3. Pages : Home, product, about, contact 4. Shopping cart 5. Chat with Whatsapp button (floating) Home page : have product category thumbnail/images Product page : have product category images -->> (when selected) -->> go to product list page -->> (when selected) -->> go to product detail page, which have several product images, youtube video, product details, add to cart. IMPORTANT: The website should be very easy to be install to the hosting. And very easy to add category and product by my self. Please show me your portfolio and send me a concept

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Create app with web based admin backend Please read description and bid don't under bid the job. Or asked me for my budget. Just let me know what it will cost I try to be detail as possible but more like would need more in the backend to make the system work. Android only

  €2846 (Avg Bid)
  €2846 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  ...with Git and package management systems such as Bower, NPM, and GULP. Portfolio of web development projects Ability to meet with clients and instill confidence through excellent communication, deep knowledge and experience Knowledge of wireframe tools (e.g. and InVision) Up-to-date knowledge and experience in Creative Cloud suite, particularly Photoshop, Illustrator, and XD. Attention to detail on file preparation and all aspect of organization Ability to adapt quickly and learn new platforms, languages, processes, etc. Experience in Google Tag Manager and Analytics (e.g. custom events, data layer, conversion goals, etc.) Knowledge of common hosting providers and platforms (e.g. cPanel, WPEngine, etc). Knowledge of AWS and Shopify is a plus. Strong sense of team spirit an...

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  If you know google sheets and woo commerce please contact me right away. Job can start today.

  €44 / hr (Avg Bid)
  €44 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Hello, I've got a small project I'm reaching out about. I want to start by saying that I don't expect 100% accuracy with this, I'm just looking for a good frame of reference for when I finetune things on my own end. I'm at the part of my game where I need to start putting in the stats for the player/monsters,...MATK-MDEF = Damage There's about 45 monsters, though about 8 are just recolored. Here's a spreadsheet with some more info on the monsters The player levels up and gets 5 stat points a level. There are 5 armor slots and 1 weapon type. There will be 8 sets of armor and 10 weapons. I can go into more detail if you're interested or you have any questions. Thanks for giving this a read.

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Acil Mühürlü Gizlilik Anlaşması

  I need you to help to find the right financial decision for the below case in regards of the below question. Case: Intel Build vs. Buy: Incremental Cash Flows Evan Cole continues to contemplate Intel’s decision regarding whether to build part number 11235813 in-house or outsource the production. Cole previously calculated the appropriate discount rate for the project, and now turns his attention to estimating future cash flows. He has the following information, which he has collected from various other managers in the company. Intel has spent $500,000 designing and testing the part, and the decision to produce and sell the product has already been made. A supplier has bid to produce and deliver the part for $1 per unit, fixed for the life of the contract. Intel could also...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Looking for someone who can do a customized splash art for our website, the splash art should be an animation using motion graphics tecnology. The art itself can be customized, we can also give you a few assets that have already been done, so you don't have to do every detail by yourself.

  €302 (Avg Bid)
  €302 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  We have a house design/floor plan that we drew and we need help making into something the building department needs for a residential permit please for FLORIDA (must be FLORIDA state licensed engineer or architect). Can you help us? How much will it cost?

  €398 (Avg Bid)
  €398 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi there, I’m after to logos please. Will supply further detail. Thanks Mel

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  77 teklifler

  Needed Vue.js developer for building time and date picker component. Will be shared in more detail with ideal candidates.

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...innovative products and services. Our company is growing and so does our team. We are looking for a new team member who will fill the role of Virtual Assistant. If you want it, this role could be yours for many years to come. What skills should our ideal team member bring along: Good German (written and spoken) - all communication will be conducted in German Highly organized, independent and detail-oriented Reliable and dependable Smartly curious about new challenges A team player Analytical skills Good with technology and a willingness to learn Marketing oriented Self Starter, Solution-oriented Proactive in identifying possible Improvement Opportunities for Operations/Administration At least 50% working time should be in S.E.G. office hours. What skills would be a plus: Gene...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Looking for a new copywriter(s) to join our team. We can provide regular work on a long term basis for the right candidate. You must have great English writing skills, have a good eye for detail and be able to write content on a regular basis. Most of the content required will be in the 1-2,000 word range, and will be related to personal injury and accident claims. We can provide training and feedback to help you produce the content to the required standard and format. Further details will be discussed via private message. NOTE: Please bid based on 5,000 words of content, which will be awarded as a test project before deciding whether to hire on a long term basis.

  €110 (Avg Bid)
  €110 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  ...You are resourceful, a problem solver - When you find a problem you come up with solutions or find a way to try to make it work before asking for help. You are honest and willing to say the thing that might not feel comfortable...you don't just agree or say yes to everything. You do things on time You are an organisational ninja You are eager to learn You are eager to grow You have great attention to detail (very important) You have a sense of humor and emotional awareness Now the role Training will be provided. Duties include: 1. Repurposing content - might include watching videos and pulling out golden nuggets to repurpose in a quote or a short video clip to use on another platform. 2. Adding Videos to YouTube Channels, Wordpress Blogs and Creating Emails in Ac...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We are The Viteri Group, a family of companies that offer a wide range of services and products worldwide. Our superpower comes from our team that consists of highly qualified professionals and experts but the quality comes from being efficient, consistent, and simple. We are expanding our team and we are looking for an experienced, detail-oriented, and multitasking Senior Accountant who will report to the Accounting Manager. Qualifications: • BA/BSC in Accounting, Finance or Economics or Master’s degree and professional certification (AAT, ACCA, AIA) • Minimum 5 years of experience in Accounting • Operational knowledge of VAT and other corporate taxation matters • Working knowledge and understanding of international financial/capital markets and fina...

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Android video editor 6 gün left
  ONAYLI

  ...structure developed. The first developer sucked. The second developer was fine and got almost everything right, but choked on a video editor, which is why I'm looking here now. I want to either a) develop the video editor then negotiate to incorporate it into the existing app already developed, but b) rebuild the whole thing. i'd obviously prefer the first. So, the video editor. The biggest detail is I want is the ability to do what we call in TV news "B-roll", or what is sometimes called "picture in picture" where a video of what someone is talking about is laid over them speaking. this is usually done with layers in PC video editors. I also want "normal" edit commands; shorten, rearrange, control volume on, and compile video clips in...

  €1277 (Avg Bid)
  €1277 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...range of duties including negotiating contract terms, preparing contracts, evaluating bids, and researching current regulations. About us Having 21 years of industry experience, we are working with independent retailers to provide the best fuel and highest level of service to communities in USA. Responsibilities  You should enjoy drafting and editing contracts, demonstrating excellent attention to detail abilities. In addition to being an excellent communicator, you should also possess in-depth knowledge of procurement regulations, contract agreements, and legal terminology.  You will be responsible for supporting bids from pre-positioning, through to the conclusion of contract negotiations, including leading on the compliance and administrative elements of these bids...

  €394 (Avg Bid)
  €394 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Just need to uninstall a Google Meta tag which was added for google console verification, quick and small job.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I don't want your resume. Please read the job description and reply based on that. I will only hire people that read the job description in detail and understand the project. I'd like a GUI tool created (desktop app or web-based) that allows me to build custom web pages/websites then generate static files. Similar to tools like hugo, gatsby, and jekyll but with a GUI. I find these command-line tools confusing for someone that wants to build custom static websites. I don't need a CSS or HTML editor but a tool that will dynamically add menus, new articles, header, footer, category pages, and so on. Instead of listing all requirements let me walk through a workflow. 1. In GUI create a new project 2. Define my own theme with header and footer, sidebar (if needed). Th...

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I have a few plugins that need to be created to compute data and give our customers an output of a finished product. I can go over them more in detail with you- but they include things like: - the customer being able to enter in their information, and once they do a finished product resume will be able to be downloaded or printed - same thing for contracts - enter in specific tax information for field, outputting totals in write offs

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I have a model, floorplans of a hospital. I want someone who is really good in Structural systems, Services to detail it out through sections

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...note on the board) I'm looking for something that's standalone and will work in a modern Chrome browser. I believe it could be completed using front-end Java Script libraries or maybe even something like GDevelop, but I am not fixed on particular technology choices at this stage, but it must be opensource. I need to give my trial user a URL and have them interact with the application served from my existing web server (i.e. i need the self contained code package that i can deploy on my web server). MORE DETAIL: HEXAGON STRUCTURE - User enters text in limited form (33 characters), into a separate text /hexagon space before posting on the board. - The board is a series of ‘empty’ hexagons depicting spaces yet to be filled with content. The board sh...

  €220 (Avg Bid)
  €220 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...you have at your disposal to tackle the problem. In your case it is very likely a unique dataset of some sort Slide 3: –Description of data –Data visualization to understand what you have –What data transformation is needed and how did you do it • Slide 4: –How do you use the data to answer your business question –Describe data mining models used and why Slide 5: –Describe your models more in detail –Why did you choose them? • Slide 6: –Describe results of the various models –What are the results telling you • Predictive performance of the models, etc. –Which model did you select and why Slide 7: – Interpretation of the results in your business context – Are the results surprising? Do they r...

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  11 teklifler