Aws sagemaker labs işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  58,723 aws sagemaker labs iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  AWS Destek Bitti left

  Flask+react+mysql bir ai app'imiz var AWS'te koşuyor. Hali hazırda kurulu mimarimizi anlamak ve analiz etmek için bir hizmet almak istiyoruz. Aynı zamanda acil de bir işimiz var. Spot instance availability sorununu azaltacak önlemler almak istiyoruz. Bİze yardımcı olabilir misin?

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  SEYAHAT VE KONAKLAMA API İÇİN İSTENİLENLER Web Sitesi, Mobil Web Sitesi (Adaptive) Mobil Uygulama ve Opsiyonel Hizmetler Online ticaret de acentele...(Adaptive), Markaya özel tasarım Otobüs bileti bölümü Web Sitesi -Mobil Web Sitesi (Adaptive Mobil) -(IOS, Android, Huawei Mobil Uyg.) 45 iş günü ***Teklif=? Uçak bileti bölümü - Web Sitesi - Mobil Web Sitesi (Adaptive Mobil) - (IOS, Android, Huawei Mobil Uyg.) Uçak bilet apisi 60 iş günü ***Teklif=? Sunucu Barındırma Amazon AWS üzerinde sunucu barındırması *Zorunlu *Otomatik yedek 30 gün süresince her otomatik gün yedek alma *Bulut sunucu hizmetleri içinde dünyanın en iyisi Amazon AWS kullanma *Amazon Firewall ile g...

  €14668 (Avg Bid)
  €14668 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  €55 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Projem ec2 isste açılmıyor bağlanıp acil yardım edecek birilerine ihtiyacım var

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  hiii I'm sonu

  €6 (Avg Bid)
  €6 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...sorun yok fakat hiz performansi konusunda sorunlarimiz var. Sitenin hizlanmasi icin konusunda uzman bir arkadasin destegine ihtiyacimiz var. Asagida site ile alakali bazi detaylari yaziyrum eger gerekirse daha ayrinti da verebilriim. Server : AWS Database : Yine Amazon üzerine kurulu RDS () Theme : WoodMart (Themeforest 'ten satin alindi) - Site ortalama 10-15 saniyede aciliyor, yapilacak bir calisma ile bu süreyi makul bir seviyeye cekmek istiyoruz. - Sitenin yavasliginin daha cok SQL sorgularindan kaynaklandigini düsünüyoruz. - AWS deneyimi olan ve linux serverdan anlayan arkadaslar tercihimizdir....

  €444 (Avg Bid)
  €444 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Merhaba concettolabs, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Angular.js Node.js APIs AWS HtmL CSS JS JQUERY EXPERT

  €312 (Avg Bid)
  €312 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Php laravel kullanım tecrübesi bulunan ve web servislerde çalışabilecek Aws ve git kullanım tecrübesi bulunan HTML, CSS, BOOSTRAP JAVASCRİPT , Jqeury, Json ve XML gibi temel konulara hakim referans göstebilecek disiplinli iş ahlakına sahip. Literatürü takip edebilecek seviyede ilgilizce bilen. Freelancer çalışma arkadaşı arıyoruz. Şartlara uyan arkadaşlar Mesaj yoluyla iletişime geçebilirler Sitemize anlaşmış olduğumuz firmanın bilet entegrasyonun sorunsuz bir şekilde entegre edilmesi. Uçak satışı için admin tarafına satışların kaydedilmesi.

  €571 (Avg Bid)
  €571 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Php laravel kullanım tecrübesi bulunan ve web servislerde çalışabilecek Aws ve git kullanım tecrübesi bulunan HTML, CSS, BOOSTRAP JAVASCRİPT , Jqeury, Json ve XML gibi temel konulara hakim referans göstebilecek disiplinli iş ahlakına sahip. Literatürü takip edebilecek seviyede ilgilizce bilen. Freelancer çalışma arkadaşı arıyoruz. Şartlara uyan arkadaşlar Mesaj yoluyla iletişime geçebilirler Sitemize anlaşmış olduğumuz firmanın bilet entegrasyonun sorunsuz bir şekilde entegre edilmesi. Uçak satışı için admin tarafına satışların kaydedilmesi.

  €950 (Avg Bid)
  €950 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Node.js, python ile grafik ara yuzu gelistirip AWS servislerinden gelen bilgileri goruntuleyebilecek bir proje gelistirebilecek eleman ariyoruz. Proje bazli degil uzun sureli calisacak arkadaslar basvurabilirler.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Amazon Canada ve Amazon America mağazalarında satabileceğim popüler bir ürün arıyorum. Bu fiyata kaç ürün bulabilirsiniz?

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  kisisel davetiye eventlari olusturan ve profil uzerinden takibini saglayan ve eticaret sistemin entegre oldugu bir sistem. Personal Invite Systems Requirement : Java SpringBoot Aws React Js

  €2484 (Avg Bid)
  €2484 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba Concetto Labs, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for an experienced front end developer who can develop code using C# MVVM WPF and use GIT Matlab and Amazon AWS is a plus Must reside in Ankara / Turkey. Must know English and Turkish In Turkish: Yazılım projemiz için bilgisayar mühendisi veya yazılımcı arıyoruz. Mutlaka olması gereken: C#, MVVM ve WPF (ve tabii ki GIT). Bu kısaltmaların ne olduğunu bilmiyorsanız zaten lütfen başvurmayın. Olsa iyi olur: Amazon AWS ve Matlab Yeni mezun ya da öğrenciler başvurabilir. Yarı zamanlı haftada 15-20 saat Ankara'da ikamet ediyor olmalısınız. Lutfen oncelikle kısa özgeçmişinizi yazınız. Bu ilan varsa pozisyon hala açık demektir. Ücret $20/saattir. Kendi evinizden çalışmanızı ve haftada yaklaşık 15-20 saat ...

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  AWS'deki tanımlı hesabımız üzerinden, sunucu konfigürasyonları yapılarak, Woocommerce kurulumu, SSL kurulumu yapılması istenmektedir.

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  hi Fazle, AWS store setup.

  €111 - €111
  €111 - €111
  0 teklifler

  - Teknoloji stack'i Laravel, Go, MySQL ve Redis den oluşan API 'ımız üzerinde - Geliştirmeler ve bakım işlemleri yapacak - AWS tecrübesi olan part-time proje bazında çalışabilecek PHP developer arıyoruz

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need someone to teach me how to dockerize a rails project and deploy it DigitalOcean or AWS using CircleCI(or another pipeline solution) I have a domain and SSL for this project. This is for learning pipelines and & CD/CI. Please bid if you have done this before and feel confident with these things. Cuz I will have so many questions, I need to solve this process very well. We will work together for 2-3 hours together by using google meets or zoom.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  I have a website hosted on AWS and It was working fine. I changed the EC2 from tier3 large into tier3 meduim. when I visit the website after the change, I faced errors with apache2 server. I want you to fix all apache related errors through remote access. I hired 2 guys and told me the error not from apache2 server. Thus, I need Django developer with good knowlede of apache2 server No access will be given directly to the server.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  AWS Project 7 9 gün left

  Hi Joseph Andrew D., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €926 (Avg Bid)
  €926 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I Will Set my AWS Server in cron job for Every Minutes. this is working proper for Monday To Friday. But it is Not run Saturday & Sunday. What is the problem of Cron Job

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need to build a MVP, for which design screens are ready. We would like to have a full stack developer in who can do the job in AWS + NodeJS + Java + Angular + DB + Server. The app is provide a service to clients, include push notifications, whatsapp integration, client profile, rates.. The project will continue after MVP launch.

  €505 (Avg Bid)
  €505 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I would like to retrieve a backup database from pre 02/03/2023 from my aws account.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am working on some project in AWS but need some expert to work with me on it.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Tasks and Responsibility's: 1) Magento - Website Design | Development | Migration | Upgrade Service | Support & Maintenance - (complete White Label Services) 2) Laravel - Website Design | Development | Migration | Upgrade Service | Support & Maintenance 3) Good knowledge in PHP and SQL. 4) Must be good knowledge in AWS Incident Configuration & Ubuntu Comment Prompt | Application Configuration.

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  we currently have aws chime setup and you will need to connect it to unifi talk

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Need someone who have hands on exp in docker and kubernetes

  €339 / hr (Avg Bid)
  €339 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Need someone who have hands and exp in docker and kubernetes

  €592 (Avg Bid)
  €592 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  This project needs experience with AWS services such as api gateway, lambda and react. This would be more on designing a system than implementation. Will Need 2 days dedicated time.

  €164 (Avg Bid)
  Acil Gizlilik Anlaşması
  €164 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Looking for a devops person to setup aws hosting - my budget INR 500 (Because above 500 i already have many options)

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  In this role, the EpiServer expert will be responsible for designing, developing, updating, and supporting Episerver B2B Commerce Cloud implementations. Expertise in enterprise commerce architecture with Episerver B2B Commerce Cloud. Familiarity with deployment to SaaS platforms in general and Strong ex...architecture with Episerver B2B Commerce Cloud. Familiarity with deployment to SaaS platforms in general and Strong experience in APIs (SOAP/REST). At least the last two years of experience is expected to be in Insite Commerce/Epi B2B Commerce Cloud. Nice to Have Episerver B2B Commerce Cloud Certification Other Episerver certifications Experience integrating on-premises and cloud-based SaaS solutions (AWS or Azure cloud) Experience configuring and managing Jenkins and other Dev...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...Responsibilities: Lead a team of 12 junior and senior engineers, responsible for code reviews and ensuring deadlines are met. Act as a technical leader and delegate tasks effectively Develop and maintain mobile applications using Flutter Cross Platform and Unity game development Work on API development using Node.JS and .NET Work on web development using Angular, React, or Next JS Experience with AWS API Gateway, and Amazon Kubernetes Service. Experience with Figma or Sketch and 3D animations/rigging is a plus Have a proven track record of developing products that are currently live on the App Store and Play Store Have experience with ads, payments, social media feeds, and ranking algorithms Work closely with the CTO to translate plans into precise technical requiremen...

  €744 (Avg Bid)
  €744 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...standard tools used in the wider React ecosystem, such as Node.js, Webpack, Redux and yarn. - You have expert knowledge of Git. - You have experience building and managing RESTful API’s. - You have an understanding of database technologies such as (MySQL, PostgreSQL, etc.) and NoSQL Stores (Redis, Firestore, MongoDB, Elasticsearch) - You have a strong understanding of Cloud Deployment using GCP/AWS. (We use GCP) Your Responsibilities: - Design, develop, test, deploy, maintain, and improve React Components and Features. - Contribute and drive ideas for new development capabilities and bring them to fruition. - Own and support the implementation of React services and agile development technologies in areas of software development. - Maintain and update project dependencies a...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  35 teklifler

  ...standard tools used in the wider React ecosystem, such as Node.js, Webpack, Redux and yarn. - You have expert knowledge of Git. - You have experience building and managing RESTful API’s. - You have an understanding of database technologies such as (MySQL, PostgreSQL, etc.) and NoSQL Stores (Redis, Firestore, MongoDB, Elasticsearch) - You have a strong understanding of Cloud Deployment using GCP/AWS. (We use GCP) Your Responsibilities: - Design, develop, test, deploy, maintain, and improve React Components and Features. - Contribute and drive ideas for new development capabilities and bring them to fruition. - Own and support the implementation of React services and agile development technologies in areas of software development. - Maintain and update project dependencies a...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler

  "Attention all developers with a passion for new technologies and technical challenges! We are seeking a highly motivated individual to join u...interface) development JavaScript for front-end interactivity Django or another Python-based back-end framework for data management and program logic A database (such as MySQL or PostgreSQL) for storing member and event data REST API or GraphQL for communication between the front-end and back-end Git for source code management and collaboration with other developers Deployment tools (such as Heroku or AWS) for putting the application online. Join us in creating a groundbreaking application that will change the way people travel and experience the world! If you have the passion and skills to help bring this project to life, we encourage...

  €752 - €1504
  Özellikli Mühürlü
  €752 - €1504
  6 teklifler

  Compare IaaS vs. PaaS Vs. SaaS options on AWS, Azure and Google Cloud Platform Highlight which provider is best to provide all these services.

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  AWS EXPERT 5 gün left
  ONAYLI

  I want to host my php webpage on aws amplify

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Partial built application called Convenient Shopping Solutions currently hosted on AWS. I need a developer that can help me restructure the app, fix design errors and fix the user interface.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  35 teklifler

  Hi, We need to install few softwares and configure in Linux AWS Instance. Our client has given a restricted access via opening up a single port for outside access and we have trouble configuring xampp server and all, almost we installed all other things except this configuration issues.

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We have a MERN Stack website, which need to redirect for multiple domain name using docker image on aws. Also, We need entire documentation of changes and for future use cases.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  AWS EC2 Creation for WordPress Project

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hello We're looking for AWS support executive for below : 1. Move data from larger ssd to smaller ssd as the disk are being unused for full capacity. There are 8 such drives for data transfer. 2. Set up auto scaling group for 3 servers. 3. 2 hours support on every Monday. Please share best pricing for all activities. We look forward to long term working. Thanks!

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Java - controllers, API, logs, java script, jsp, AWS. Company

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  This is to add observability for a java project in AWS using Prometheus and Grafana. Project is using java stack, with containers. Refer link below and would like to implement similar as below workshop. If you are familiar with observability, open telemetry etc pls show interest

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi, I have a website build on Django (python) frame work, that has large data base, I use mysql for the data base. I read that it is so risky to install phpmyadmin on the remote server because it will expose the data to hacking. I want to read and write the data easily and remotely from my pc. I can connect to the server from my P.C. However, using terminal and commands to read or write is not convenient to me. Thus, is it possible to fix phpmyadmin on my P.C ?and use it to connect to my database remotely in very secure connection? also, is there any other tools that it is easy to use and very safe?

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ∙ Must be able to develop using Nuxtjs, laravel, AWS. ∙ Initially, you will be included in Asana's tasks, and you will fix bugs locally. ∙ If there are no problems after testing the local fixes, we will migrate to the test and production environments. ∙ Once the bug fixes are done, we will add features and operate the system. ∙ Preferably someone who can manage code in a Git hub. ・Able to build a test environment in AWS is preferred, as the test environment is not yet completed.

  €532 (Avg Bid)
  €532 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  I want a simple web page for video uploading. There should be a small UI for select the video file to be...want a simple web page for video uploading. There should be a small UI for select the video file to be uploaded. When uploading the video, there should be a progress bar. Also I need the backend development. I'm planning to upload it to AWS S3. There would be large video files (50 mb - 1GB) and there should not be any server connection timeouts. All upload submissions should happen with ajax. Things to consider. 1. I want the full code of the application and should be able to change AWS credentials. 2. Should use Laravel 9.* 3. Uploaded file should be saved to AWS (Any folder path you want) and when it is completed there should be a message displayed in the ...

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ACTIV iLEARN is a Software Training ACADEMY. Looking for a AWS trainer for long term support. Additional: It is great, If trainer knows language Tamil.

  €1310 (Avg Bid)
  €1310 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  We want to replace the current artifacts system with SSO-ready permission set. We currently define AWS buckets And we define user groups in the code. Task goal: The user groups read access policy needs to be replaced with SSO roles for a given account. Acceptance Criteria Stack exists describing all Artifacts buckets All buckets grant read access to the correct accounts All Buckets are imported into stack directory artifacts terraform is destroyed (PRESERVE BUCKETS) directory artifacts terraform is deleted from the codebase This is a small coding task for the backend system. An experienced developer can deliver within one hour of work. I need that done by Sunday end of the day PST. and willing to provide remote access using VS code live share plugin. IntLink is an IT firm http...

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  4 teklifler