Best captcha image decoder işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  124,987 best captcha image decoder iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Bir web sitesine otomatik olarak kayıt olacak program yaptırmak istiyorum. Web sitesine kayıt olurken isim-soy isim ve eposta istiyor. Bunların hepsi gerçek insan gibi durmalı bu yüzden bütün isim,soy isim ve epostları tek tek oluşturacağım. Oluşturduğum bilgiler...kayıt olacak program yaptırmak istiyorum. Web sitesine kayıt olurken isim-soy isim ve eposta istiyor. Bunların hepsi gerçek insan gibi durmalı bu yüzden bütün isim,soy isim ve epostları tek tek oluşturacağım. Oluşturduğum bilgiler bir not defterine kayıt olacak. Sizin yaptığınız program bilgileri bu not defterinden çekecek ve otomatik olarak kayıt edecek. Web birkaç defa arka arkaya kayıt olunursa captcha doğrulaması istiyor bunun için google chrome'dan...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba Songül Hocam, bir matlab image process taskı için yardıma ihtiyacım var. 5 aşamadan oluşan giriş seviyesinde. Konuyu taskı anlayarak ilerletmek istiyorum. Eğer ilgilenirseniz detay PDF'ini iletebilirim. Saygılarımla, Muzaffer Can

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Discord kanalımda kendi kurduğum hesaplara token kodlarını girerek erişmek bir hesaptan hepsini yönetmek istiyorum. mesela komut olarak ?hepinizyazın (yazılacak kelime) dediğimde tüm hesaplarımın dediğimi yazmasını istiyorum. ayrıca tüm hesaplar ben durduruana kadar belli saniye aralığında yazacağım şeyleri yazmasını, eğer discord uygulaması hesaplarıma captcha kodu gönderirse bunu da satın aldığım 2captcha kodlarıyla çözmelerini istiyorum. daha detaylı özelden veya sesli bir şekilde discorddan konuşabiliriz bana ulaşmanız yeterlidir.

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba ✓ Best Apps & Developers, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Şirket tarafından adıma Udacity eğitimi tamamlandı ancak vakit ayıramıyorum olumsuz raporlanmamak için bu işi veriyorum. Projede bize bir klasör verilmiş çiçek fotoğrafları var. Amacımız machine learning teknikleriyle programı eğitmek ve verdiğimiz fotoğrafı doğru tanımlamasını sağlamak. Kabaca bu şekilde yardımcı olabilecek kişilere daha da detay verebilirim. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hello there, Udacity training has been completed by the company for my name, but I cannot spare the time, so I give this job in order not to report negatively. In the project, there are flower photos that have been given us a folder. Our goal is to train the program with mach...

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Bir a 4 kagidin uzerinde her Birinin boyutu yaklasik 1 mm lik (pirince benzer ) tanelerden binlercesi karisik renklerden bulunmaktadir program bu a 4 kagiti Kamera ile tarayip her bir kagidin uzerindeki taneleri boyut ve renklerine gore bildirecek

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ✓ Best Web/Mob Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ✓ Best Web/Mob Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  opencart product image loader module and pictures adding web site Merhaba Mohamed Farook R., profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ✓ Best Apps & Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €2849 (Avg Bid)
  €2849 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Bir sitedeki ekte olan resimde belirtilen formatta olan captcha leri metine çevirecek arkadaş arıyorum. Özetle; Captcha lerin olduğu sayfa özel mesajla verilecek. Geçerli sayfadaki captcha yi metine çevirip ekrana basacak.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Android 4.4 üzerinde çalışacak audio streamer ve audio stream decoder. yazılım üzerinde android 4.4 platformu bulunan bir mini bilgisayarda çalışacak. Mikrofondan veya USB bellekteki seçilecek ses dosyalarını LAN üzerinden karşıdaki 60 alıcıya aktaracak. Tek uygulama ister streamer ister stream listener olarak çalışabilecek.

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €19 - €19 / hr
  €19 - €19 / hr
  0 teklifler

  saniyede 2 adet metal parça üreten bir makineye kamera ve rasberry pi bağlantısı yapacağız. Üretilecek ilk doğru parçanın resmini çekeceğiz. Buna SET işlemi diyelim, bu esnada çekilen fotoğrafa da referans fotoğraf diyelim. Üretim boyunca parçaların fotoğrafları çekilecek ve bu parçalar referans resimle aynı mı değilmi, ufak farklılıkların dahi tespit edilebilmesi gerekiyor. Program true yada false cevabı verecek. Parçalar farklı simetrilerde veya farklı açılarda gelebilir. Program bu farklılıkları da göz önüne alarak doğru bir kontrol yapacak.

  €2007 (Avg Bid)
  €2007 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  merhaba , ben bi forum sitesinde 2 farklı hesptan otomatik yorum yollayan bir sistem istiyorum . bahsettiğim forum sitesinde google captcha var. bunu yapabilir misiniz?

  €237 - €237
  €237 - €237
  0 teklifler

  merhaba , ben bi forum sitesinde 2 farklı hesptan otomatik yorum yollayan bir sistem istiyorum . bahsettiğim forum sitesinde google captcha var. bunu yapabilir misiniz?

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sistem yazılımlarının güvenlik test ve denetimleri yapılacaktır. Yapılacak testler, sadece sunucular üzerinde çalışan servislerin araştırılm...Yönetimi o Minimum bilgi prensibi o Yardım sayfalar o SSL kullanımı o HTML yorumları o Sunucu bilgisinin kısıtlanması o Hata sayfalarının gösterimi o Dosya uzantılarının test edilmesi o Yedeklenmiş ya da unutulmuş dosyalar o Yönetici arayüzü erişim testi o Desteklenen HTTP metotları ve XST açıklığı o Sitenin SSL sertifikasının geçerlilik testi • Hizmet Dışı Bırakma o Güvenlik resmi (Captcha) kullanımı o Apache hizmet dışı bırakma saldırısı – Endless connection o İstemci talebine uyarınca bellekte nesne oluşturmak (User specified object allocation) o...

  €2393 (Avg Bid)
  €2393 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  In this we require a project to detect 20-30 different landmarks/labels/tags from image and video of mouth (intra oral picture and video) , and use it to train a model which is able to detect those in images and video. The program is to be linked with mobile application so will require an api for that. The accuracy required will be good (enough sample data will be available). In attached images please see what kind of objects are needed to be detected from images/video.

  €239 (Avg Bid)
  €239 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Trophy icon Edit Image ------ 141 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €8 (Avg Bid)
  Garantili
  €8
  3 girdi
  Trophy icon The Best Is Yet To Come 6 gün left

  Need retro graphic design for a tshirt with "The Best Is Yet To Come" See attached would like the font to be similar with wave. 1 or 2 color designs.

  €71 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €71
  42 girdi

  I need someone to creat an original dragon. Chrome metal scales. Fire reflecting from his shinny Chrome body. He must spiral around the air and must look as if he were to attack. Smoke should also be included in the back ground. It must look as real as possible.

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Hi Akriti S., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Make a demo for me where you can upload a file via dropzone. If you upload image or a pdf, optimize it. Demo needed in asp.net mvc. There are many javascript libraries that work with dropzone to optimize image and pdf. If you upload any other file other than image or pdf, just upload and ignore optimization.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...Have the possibility to change the initial link URL by: - - - - You have to take care of the captcha that this web have , also the security. You will have to resolve this Check the web before sending any proposal ...

  €324 (Avg Bid)
  €324 Ortalama Teklif
  48 teklifler
  rocker know best 6 gün left
  ONAYLI

  both rocky and lizzie visit old neighborhood rocky reminisce about his childhood. rocky tell lizzie being bully when rocky was a kid rocky talk about what goes on in neighborhood and what's going on around the give advice to his friends and encourage his two kids rocky pop joke at his wife love guys night out

  €322 (Avg Bid)
  €322 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Get data from websocket 6 gün left
  ONAYLI

  There is one socket service. That socket server send binary data. Client side must be written in PHP (not in JS). And that data must be easily readable, and in that client side php can send binary data even. Detail will be explained. It will be small task. Actually I need only decoder and encoder for that binary data

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  pre process of image and detection of image

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Scan and track image with AR video overlay Dynamic download of Markers and videos from Server. (ARCore / JSON Parser) Tab 1: Home - WebView Tab 2: AR Camera Tab 3: QR Code Scanner USER STORY/FLOW User scans a QR code in order to open a webpage in the WebView Home tab. WebView must listen to visited URL and, if it contains specific words, displays a native button splitting screen between web view and native. Download button allows user to download AR content that will be provided via REST API. Once downloaded, user can view content via AR Camera and also delete downloaded content from device memory via a native "Manage Memory" button. API Response example Dynamic download of marker and associated video Example: URL:

  €250 - €749
  Mühürlü
  €250 - €749
  29 teklifler

  We are looking for a senior level of software engineer who can help with improvement on an existing medical service product. It uses some 3rd party services to connect with many sub services but it is outdated and doesn't work properly within the recent releases. This is an on going position with a lot of interesting work. C#, .NET experience is a must to have and knowledge of C++/C desktop applications and Perl programming language is a huge plus. We need an engineering level of developer not a programmer who can dig into the things and find out solutions. Thanks for your consideration. Looking forward to speaking with you!

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Hi, I have a kitchen tap which is want set into a kitchen setting. Ideally you can supply the kitchen stock photo.

  €575 / hr (Avg Bid)
  €575 / hr Ortalama Teklif
  96 teklifler

  I need to make a pdf/image or small visualization towards our customer to inform them that the summer holiday season is upcoming and that we are running with minimal personel during a certain period. Text will of course be provided - that would be something like: "Main season for the summer holidays at DEKO starts mid-July to mid-August: Our back office, warehouse and production will be staffed with a minimum staff during this period." Our website: Maybe inspiration could be used - but at least to see what kind of business we are in. There should of course be some summer holiday images .

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  I need a tutor who can teach me some topics like inear regression, multicollinearity, best fit line, inferential statistics.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Looking for someone who can create the best social posts for our LinkedIn page. Topic: HARDWARE & SOFTWARE PROCUREMENT Source/Destination page: Goal: To provide more information on how the Hardware procurement services our company provides solves challenges that nonprofits have in maintaining good quality hardware. Requirements: Create the text component for a social post. Length can be between 200-400 characters. Have a call to action to the source/destination page, You can use that page for inspiration. Our tone is professional but playful. We use the word "Awesome" more than "good" or "great". Bonus: If you have image editing skills you can create the images as well. Source page:

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  5 girdi

  Looking for someone who can create the best social posts for our LinkedIn page. Topic: IT & End-user support Source/Destination page: Goal: To provide more information on how the IT & End user support our company provides solves challenges that nonprofits have. Requirements: Create the text component for a social post. Length can be between 200-300 characters. Have a call to action to the source/destination page, You can use that page for inspiration. Our tone is professional but playful. We use the word "Awesome" more than "good" or "great". Bonus: If you have image editing skills you can create the images as well. Source page: Target Persona: Mid-senior

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  2 girdi

  I need someone to implement a simple Flutter App in plain DART that can run on iOS, Android, macOS & windows. It should be a simple Image Gallery app with the following features: - load images (thumbnails) from sqlite database based on SQL query (using the moor/drift library for database IO) - pinch to zoom gesture (on iOS/Android) to scale the gallery element size (+/- keys on desktop) - infinit scrolling ListView as base (using pagination) <- core work package - very simple search field on the top to start a query on a 'year' column - all images shall be cropped to a square format It is very important and will be of highest priority that the resulting code is: - efficient and low memory footprint - well structured into classes and files - documented in code - mini...

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hi Uchenna, As we discussed before, let's get started on this with the qualifier. Best, Vlad

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hey there, I am looking for a data visualization expert who can help me to conduct interview and select a best candidate. You must be have best knowledge about data visualization tools and python as well. Thanks

  €154 (Avg Bid)
  €154 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I Want to hire a Indian graphic designer for social media posts , cover images, site, images , videos creation and editing. I'll pay you per post or videos. Minimum 15-20 images per week required Is there anyone interested who can create image less than 30 rs Bid if you can otherwise kindly ignore.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hi Arif, I hope you're well. We have another suite of images to deep etch. Would $40, same as previously be ok for the suite? We will come back to you with another suite once the client have chosen the preferred images and when so provide you with high-res images to deep etch. For now we need these 17 x images deepetched. Link to dropbox below. Let me know if you are happy with the budget. Cheers, Jo

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Spiral Blue builds hardware and software to enable satellite onboard processing. We are developing a small adjacent website to enable tasking satellites for specific satellite imagery. The backend of the site exists, and we're looking for someone to code the frontend, according to a defined design. More information can be found in the attached document. Please get in touch if you think you can help. We need this done by 7th July.

  €47 / hr (Avg Bid)
  €47 / hr Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €8 (Avg Bid)
  Garantili
  €8
  32 girdi

  ...1s0x2a32ba2cc019d075:0xa72aa4bfc5b6216a!8m2!3d-31.9368514!4d115.9393392) For the before image, simply remove all the Google maps markings. I'd like two versions of the 'after' versions. One with new trees and one with bigger more mature trees. In addition to trees, I want to represent a better way to design residential neighbourhoods in Australia. Specifically, I'd like to do the following: 1. Include a children's play park in the middle of the road, to block through traffic, but still offer driveway access to all houses. The play park could include things like swings, a climbining frame and a slide. Underneath should be a soft brightly coloured (e.g. yellow) surface like the attached Play Street image. 2. Add a lot more trees, small new t...

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Trophy icon Edit Image ------------------ 140 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €8 (Avg Bid)
  Garantili
  €8
  34 girdi

  my server running Kubernetes with two working node , need to pull local image for my deployment

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi I have a small project that searches a small section of the screen waiting for an image to show up the trouble i am having is when changing the resolution of my computer it will change the location of this area im looking for somebody to help me find the new values.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I would like to have the F1 image photoshopped to reflect my quick mockup image - "Overall " image. I have attached several images of the LEGO F1 Car to use as unsure which one would be the preferred pic to extract. It will be used to promote a LEGO set giveaway. You may also wish to use the image from the LEGO site as it has less background to remove and has alternative angles.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Create a feature image and banner for my facebook group

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  17 girdi

  We are looking for a senior level of software engineer who can help with improvement on an existing medical service product. It uses some 3rd party services to connect with many sub services but it is outdated and doesn't work properly within the recent releases. This is an on going position with a lot of interesting work. C#, .NET experience is a must to have and knowledge of C++/C desktop applications and Perl programming language is a huge plus. We need an engineering level of developer not a programmer who can dig into the things and find out solutions. Thanks for your consideration. Looking forward to speaking with you!

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  44 teklifler