Best captcha image reader işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  160,038 best captcha image reader iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Bir web sitesine otomatik olarak kayıt olacak program yaptırmak istiyorum. Web sitesine kayıt olurken isim-soy isim ve eposta istiyor. Bunların hepsi gerçek insan gibi durmalı bu yüzden bütün isim,soy isim ve epostları tek tek oluşturacağım. Oluşturduğum bilgiler...kayıt olacak program yaptırmak istiyorum. Web sitesine kayıt olurken isim-soy isim ve eposta istiyor. Bunların hepsi gerçek insan gibi durmalı bu yüzden bütün isim,soy isim ve epostları tek tek oluşturacağım. Oluşturduğum bilgiler bir not defterine kayıt olacak. Sizin yaptığınız program bilgileri bu not defterinden çekecek ve otomatik olarak kayıt edecek. Web birkaç defa arka arkaya kayıt olunursa captcha doğrulaması istiyor bunun için google chrome'dan...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba Songül Hocam, bir matlab image process taskı için yardıma ihtiyacım var. 5 aşamadan oluşan giriş seviyesinde. Konuyu taskı anlayarak ilerletmek istiyorum. Eğer ilgilenirseniz detay PDF'ini iletebilirim. Saygılarımla, Muzaffer Can

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Discord kanalımda kendi kurduğum hesaplara token kodlarını girerek erişmek bir hesaptan hepsini yönetmek istiyorum. mesela komut olarak ?hepinizyazın (yazılacak kelime) dediğimde tüm hesaplarımın dediğimi yazmasını istiyorum. ayrıca tüm hesaplar ben durduruana kadar belli saniye aralığında yazacağım şeyleri yazmasını, eğer discord uygulaması hesaplarıma captcha kodu gönderirse bunu da satın aldığım 2captcha kodlarıyla çözmelerini istiyorum. daha detaylı özelden veya sesli bir şekilde discorddan konuşabiliriz bana ulaşmanız yeterlidir.

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba ✓ Best Apps & Developers, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Şirket tarafından adıma Udacity eğitimi tamamlandı ancak vakit ayıramıyorum olumsuz raporlanmamak için bu işi veriyorum. Projede bize bir klasör verilmiş çiçek fotoğrafları var. Amacımız machine learning teknikleriyle programı eğitmek ve verdiğimiz fotoğrafı doğru tanımlamasını sağlamak. Kabaca bu şekilde yardımcı olabilecek kişilere daha da detay verebilirim. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hello there, Udacity training has been completed by the company for my name, but I cannot spare the time, so I give this job in order not to report negatively. In the project, there are flower photos that have been given us a folder. Our goal is to train the program with mach...

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Bir a 4 kagidin uzerinde her Birinin boyutu yaklasik 1 mm lik (pirince benzer ) tanelerden binlercesi karisik renklerden bulunmaktadir program bu a 4 kagiti Kamera ile tarayip her bir kagidin uzerindeki taneleri boyut ve renklerine gore bildirecek

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  uygulamaya login olmalıyız ilk çalıştırdığımızda bizden kişisel bilgileri alarak kaydetmeli sonraki seferlerde sormamalı asıl işi qr kod okumak olmalı ancak qr kod okuturken aynı zamanda ön kamera görüntüsü de gözükmeli yani ekranda arka kamera tarafından alınan qrkod ve üstünde ise ön kamera tarafından alınan selfi görüntüsü olmalı aynı zamanda konum bilgisine de erişim yetkisi almalı qr kod ile alınan linkteki ilgili alanlara bizden aldığı bilgileri girmeli ve konum bilgisini de ilave edip göndermeli

  €537 (Avg Bid)
  €537 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We want to sign documents using smart cards produced by ACS in iOS operating system. (Example: using bluetooth card reader) For this reason, pkcs#11 middleware is required for signing. The environment in which this middleware will be used can be QT or swift.

  €1064 (Avg Bid)
  €1064 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sportingbet'ten okuyacak canlı okuyucuya ihtiyacım var. Proxy kullanılabilir. Okunan verinin saklanacağı veri yapısı işi alan yazılımcıya verilecektir. Okuyucuyu yazacağınız programlama dilini belirtiniz. Deneyimli olanlar önceliklidir. Microsoft web teknolojileri tercih edilmeyecektir. I need a live reader to read from Sportingbet. Proxy is available. The data structure in which the read-out data will be stored will be given to the programmers who work. Specify the programming language in which you will write the reader. Those who are experienced are priorities. Microsoft web technologies will not be preferred.

  €477 (Avg Bid)
  €477 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba ✓ Best Web/Mob Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €34 / hr (Avg Bid)
  €34 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ✓ Best Web/Mob Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  opencart product image loader module and pictures adding web site Merhaba Mohamed Farook R., profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ✓ Best Apps & Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €2953 (Avg Bid)
  €2953 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Bir sitedeki ekte olan resimde belirtilen formatta olan captcha leri metine çevirecek arkadaş arıyorum. Özetle; Captcha lerin olduğu sayfa özel mesajla verilecek. Geçerli sayfadaki captcha yi metine çevirip ekrana basacak.

  €54 (Avg Bid)
  €54 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €20 - €20 / hr
  €20 - €20 / hr
  0 teklifler

  saniyede 2 adet metal parça üreten bir makineye kamera ve rasberry pi bağlantısı yapacağız. Üretilecek ilk doğru parçanın resmini çekeceğiz. Buna SET işlemi diyelim, bu esnada çekilen fotoğrafa da referans fotoğraf diyelim. Üretim boyunca parçaların fotoğrafları çekilecek ve bu parçalar referans resimle aynı mı değilmi, ufak farklılıkların dahi tespit edilebilmesi gerekiyor. Program true yada false cevabı verecek. Parçalar farklı simetrilerde veya farklı açılarda gelebilir. Program bu farklılıkları da göz önüne alarak doğru bir kontrol yapacak.

  €2080 (Avg Bid)
  €2080 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  merhaba , ben bi forum sitesinde 2 farklı hesptan otomatik yorum yollayan bir sistem istiyorum . bahsettiğim forum sitesinde google captcha var. bunu yapabilir misiniz?

  €246 - €246
  €246 - €246
  0 teklifler

  merhaba , ben bi forum sitesinde 2 farklı hesptan otomatik yorum yollayan bir sistem istiyorum . bahsettiğim forum sitesinde google captcha var. bunu yapabilir misiniz?

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want to need only RFID reader PCB module with antena. I sent you an some pdf file for my pcb. you have to use MFRC522 NXP IC. You will give to us these pin on the board such as MFRC522 PINS (6 Sleep, 23 IRQ, 24 CS, 29 CLK, 30 MOSI, 31 MISO, VCC, GND ) I sent to Altium pcb file. you can see board dimensions. You can use only this area for pcb designing. You will calculate antena and other components like 0402 or 0603. You know. Best Regards.

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Sistem yazılımlarının güvenlik test ve denetimleri yapılacaktır. Yapılacak testler, sadece sunucular üzerinde çalışan servislerin araştırılm...Yönetimi o Minimum bilgi prensibi o Yardım sayfalar o SSL kullanımı o HTML yorumları o Sunucu bilgisinin kısıtlanması o Hata sayfalarının gösterimi o Dosya uzantılarının test edilmesi o Yedeklenmiş ya da unutulmuş dosyalar o Yönetici arayüzü erişim testi o Desteklenen HTTP metotları ve XST açıklığı o Sitenin SSL sertifikasının geçerlilik testi • Hizmet Dışı Bırakma o Güvenlik resmi (Captcha) kullanımı o Apache hizmet dışı bırakma saldırısı – Endless connection o İstemci talebine uyarınca bellekte nesne oluşturmak (User specified object allocation) o...

  €2481 (Avg Bid)
  €2481 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need 10 marketer’s to promote my affiliate link for ADT Solar. My marketer’s will be looking for 1. United States Homeowners that 2. Have an electric bill and 3. Want to save money then gather name, phone number, address on the affiliate link I supply. ADT Solar will contact these United States Homeowners and schedule a free brief presentation. Upon the completion of the presentation my marketer will receive $20 USD no matter whether the homeowner decides to go solar with ADT or not. If the U.S. homeowner my selected marketers refer sign contract with Antonio Lugo, my bilingual solar specialist and presenter, then refereeing marketer will receive $500 USD per solar installation completed and/or $250 USD per roof installation completed by ADT. The approximate turnaround on an...

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Best design wins $$$ 2 gün left

  Looking for someone to help us with our business logo “AG Turner Enterprises”. We’re thinking a Lettermark (monogram) type logo but we’re also open. AG Turner Enterprises is a business consultant company but we also have rentals cars, airbnbs and event space. We are looking for a logo that will correspond with all three of our business. Our colors have Red and Black in it.

  €98 (Avg Bid)
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €98
  61 girdi

  Hi. I have attached an image below. Please create a logo that looks like the image attached. Please dont post the same logo please. Please take inspiration from the image attached and create a new logo. Thanks. Colors only black and gold. (Original entries only. I dont want to waste my time or yours. All images from google will be REPORTED)

  €10 (Avg Bid)
  €10
  83 girdi

  I have a react typescript project. In the project I also have a SVG file. I need to manipulation the SVG file based on user interaction to show certain elements and hide other elements. If you are going to bid on this project then you must be willing to talk with me on Teams or Zoom so that I can explain in detail

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi BEST SEO 4 RANKING, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Edit Image ------------ 212 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  9 girdi

  Hey there, We want to create a weekly newsletter that is 99% automated. We want to do a very similar thing to but specifically for our niche. Ideally the newsletter is automatically created with the articles, or we pick from a list of articles. Please add what stack you will use to build this. We want to iterate on this long term so we'd prefer a simple product at the start that we can add complexity to over time (including ML). Add "kk99" to your proposal so I know you've read it.

  €640 (Avg Bid)
  €640 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Trophy icon Edit Image ------------------ 211 29 gün left

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  12 girdi

  Instructions: 1. Download: 2. Download instructions: 3. Dice Download: 4. Create a completed playing card 5. Upload as .png

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  19 girdi

  I will provide trading pair list. Script will find best/optimal time for strategy file.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon political image 13 gün left

  I'd like an image of Trump in an orange jumpsuit standing up behind a cell door. Something from the waist up, and recognizable in a 4" high image.

  €25 (Avg Bid)
  Garantili
  €25
  63 girdi

  I need 300DPI images based on the exact measurements of a autocad file. There are three parts. Use one of the file types to choose from to attain the exact measurements of the image for each part are: DWG DXF STEP STL IGES. Output images requested are: PSD, JPEG, BMP for the printing company. ongoing work available for the right artist. This one to be completed today.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need a facebook ad created for female target demographic. I have attached one of the flyers we did for an example. It should be more feminine on this one. The colors should match the logo and branding. The before and after photos are attached as well.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  i want UI designer for android app.. i need best UI like Paytm,phonepay,google pay and etc.. i need almost 20 screens

  €330 (Avg Bid)
  €330 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  ...your research or that you read the company is going to or did employ. Next, describe what VUCA considerations the leadership must keep in mind as they implement this solution. Work on being concise but thorough, keeping academically formatted paper to no more than four double-spaced pages. Be sure your paper includes, and is organized, as follows: Introduction: Write an introduction that tells the reader what to expect of this paper (1 paragraph). It would be most effective to include a brief mention that leaders at Panera Bread effectively used an understanding of critical thinking and VUCA to solve their mosh pit problem, and that this paper applies a similar framework to solving whatever problem in the organization you chose. Choose an organization with a problem you can resea...

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  I have a function to upload images in my Codeigniter Ecommerce, need to adjust the resize in new sizes but keep the proportion

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Want to replace the faces in the classic Cheers image with new celebrity faces, so have to be drawn in this style and photoshopped in. For example, man at table toasting will become Aaron Taylor-Johnson.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Best Man Speech 6 gün left

  I need some serious help with my brother's best man speech coming up in the beginning of next month. I have the rough draft ready and hoping to get it edited to perfection. I want it to include somewhat of a laughter but also some sentimental words to the groom and bride. Thank you

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I need a book cover design. The book is technical and about learning a programming language.

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Python. Kaggle This assignment consists of three main parts for which we expect you to provide code and extensive documentation in the notebook: • Image classification • Semantic segmentation • Adversarial attacks In the first part, you will train an end-to-end neural network for image classification. In the second part, you will do the same for semantic segmentation. via the Kaggle competition. In the third part, you will try to find and exploit the weaknesses of your classification and/or segmentation network. For the latter there is no competition format, but we do expect you to put significant effort in achieving good performance on the self-posed goal for that part. Finally, we ask you to reflect and produce an overall discussion with links to the lect...

  €319 (Avg Bid)
  €319 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I need some hint and comments from an expert .NET software architect about using Onion archture with microservices and CQRS.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  In the first part of this assignment, you will start from a small dataset and construct/learn features that describe the data. We discriminate two types of features, handcrafted features and features learned from data. In this assignment you will experiment with Histogram of Oriented Gradients (HOG) or Scale Invariant Feature Transform (SIFT) feature descriptors. You will explore Principal Component Analysis (PCA) in the context of face detection, so-called eigenfaces. In the second part of the assignment you will use the constructed features for face recognition using your favorite classifier. In the third part of this assignment you will participate in a kaggle competition and attempt to improve your classification pipeline in any way you please. Lastly, you will reflect on the entire as...

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Need expert to draft best practices for software implementation. right from selection of vendor to implemenation

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  1- This is an English to Latin American Spanish novel-translation project. The form of this project is MTPE, and the revision rate of machine-translation manuscripts is required to be over 50%. 2-Our target reader is Brazilian Portuguese speakers. 3- The price for the project is 50-70 yuan per 1000 English words, attention: For MTPE, one translator can translation 4000~15000 English words per day. 4- We will pay you via a paypal account or a Chinese bank card at the end of the following month. And it will charge you 3.2% of your salary as a management fee. 5- The expectation from client cannot be achieved easily. I really hope you can take it seriously and produce high-quality translations. 6- In order to satisfy customer's request, we need to have a trial translation test.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hi there freelancer, I have a picture of a hadeeth just one page and need a native Arabic speaker to type the text in Arabic in word with damma fatha and kasra so that a non Arab can read the text and memories the hadeet. You also need to translate the hadeeth to Arabic. Thanks

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  115 teklifler

  1- This is an English to Brazilian Portuguese novel-translation project. The form of this project is MTPE, and the revision rate of machine-translation manuscripts is required to be over 50%. 2-Our target reader is Brazilian Portuguese speakers. 3- The price for the project is 55 yuan per 1000 English words, attention: For MTPE, one translator can translation 4000~15000 English words per day. 4- We will pay you via a paypal account or a Chinese bank card at the end of the following month. And it will charge you 3.2% of your salary as a management fee. 5- The expectation from client cannot be achieved easily. I really hope you can take it seriously and produce high-quality translations. 6- In order to satisfy customer's request, we need to have a trial translation test.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  ...currently looking for tactical automotive freelance writers to create useful and compelling content for consumers looking to purchase a vehicle in addition to useful tips for owners looking to maintain or sell their current rides. Apart from having the ability to think critically and decisively compare various vehicle models, you should also be able to distill technical jargon and translate to reader-friendly format. This encompasses a wide variety of automotive content, including: • Technical automotive reviews and information • Comparisons of vehicles • Vehicle maintenance and repairs • New or used car purchasing process • Automotive financing and budgeting • Automotive reviews Interested? Wed be glad to hear from you. Oh, the word count ranges b...

  €5742 (Avg Bid)
  €5742 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I'm looking for someone who can create a 3d model from a reference image of an artistic 'mask' (attached).

  €110 (Avg Bid)
  €110 Ortalama Teklif
  11 teklifler