Best pic trading website işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  98,331 best pic trading website iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhabalar. Tradingviewdeki stratejimin oluşturduğu al ve sat sinyallerini binance hesabıma iletmesi için bot ihtiyacım var. Future işlemlerde kullanmak istiyorum. İlginize teşekkür ederim.

  €211 (Avg Bid)
  €211 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Merhabalar. Tradingview de kullanmış olduğum stratejimin al ve sat sinyallerini binance hesabıma aktarmak istiyorum. İşlemleri future yapacak. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

  €250 (Avg Bid)
  €250 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trading Bot Bitti left

  Merhaba, Btcturk ve Icrypex uzerinden al-sat yapicak bir bota ihtiyacim var. C# oncelikli tercihim cunku uzerinde gelistirme yapmak istiyorum. Iletisime gecersek daha detayli bilgi verecegim.

  €355 (Avg Bid)
  €355 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Binance API ile belirlenmiş bir ikili işlem grubuna (örn; BTCUSDT) aşağıdaki kondisyonlara göre alım satım işlemi yapabilecek bir bot hazırlamak istiyoruz. 1-MACD alım-satım sinyalleri 2-RSI trendi Yukarıda belirtilen indikatörler ve projelerin örnekleri, internet ortamında bol miktarda mevcuttur. Projenin dili önemli değildir. Sadece bir kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duyulmaktadır. C# türevi diller önceliklidir.

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  merhaba kullandığım indikatore alarm ayarlarına birşerler eklemek istiyor. Trading view de yer almaktadır. pine editor kullanıyorlar

  €346 (Avg Bid)
  €346 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  merhaba, ccs c ile pic programı yazıyormusunuz?

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar trading üzerinden indikatör oluşturmak için eğitim ya da oluşturulması aşamasında destek olabilecek freelancerlar aranıyor.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba ✓ Best Apps & Developers, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar merhaba. Benim kendi geliştirmiş olduğum bir yatırım stratejim var. Bu stratejinin Python dilinde kodlanıp, script haline getirilmesi gerekiyor. Oluşturulacak bu scriptin aynı zamanda isimli sitedeki backtest platformunda da çalışıyor ve uyumlu olması gerekli. Bunun yanısıra, script oluşturulduktan sonra size göndereceğim çeşitli hisse senetlerinin geçmiş dataları üzerinde tarama yapılıp, sonuçlara dair bazı istatiksel bilgilerin rapor haline getirilmesi gerekiyor. Bunun içeriğini ve formatını da size göstereceğim.

  €308 (Avg Bid)
  €308 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Projem için gerekli elektronik kart tasarımını yaptırmak istiyorum. Pic Programlama bilgisi olan bir tasarımcı ile iletişime geçmek istiyorum.

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Python üzerinde yazmış olduğum algoritmayı bir trading platformuna bağlayıp çalıştırmak için destek arıyorum. Borsa aracı kurum tecrübesi ve daha önce bu tür algoritmik trade yapmış kişi olması aranan özelliktir. Yapılması gerekenler : Kurulması gereken programın kurulumu, yatırım kurum ile bağlantının yapılması, yapılması gereken ek ayarlar ve programın test edilmesi.

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Algoritma kodlama konusunda becerikli kişiler ile elimde olan bir algoritmaya kodlamak istiyorum. 24 saat çalışan girdiğimiz parametrelere göre dünya borsalarında trading yapan bir bilgisayar yaratmak istiyorum. Asıl istediğim şey ise algoritmanın benim girdiğim parametreleri simüle etmesi ve kendini geliştirmesi, parametreleri kendi geliştirmesi, üzerine eklemesi. Basit olarak proje böyle

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Gizlilik Anlaşması

  Merhaba ✓ Best Web/Mob Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Python üzerinden bir cyrptoexchange trading bot yapma isteğim( iki farklı exchange için )var. Konsept yukarıdaki gibi, ilgilenirseniz dönüş yapmanızı rica ederim.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ✓ Best Web/Mob Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba ✓ Best Apps & Developers, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €2799 (Avg Bid)
  €2799 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Uluslararası Akaryakıt Ticaretinde daha önce tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyoruz.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Donanım Tasarımı; Atmel ve PIC Serisi Mikrodenetleyiciler, SMD Malzeme Operatörlüğü, Analog ve Sayısal Devre Tasarımı Elektronik Kart Çizimi (Şematik-PCB) - Basımı, RF modül kontrollü 8 Röle çıkışlı Donanım Tasarımı ve Yazılımının yapılması. USB, RS232, Can-bus, DC, step motor uygulamaları, Timer ve İnterrupt uygulamaları. Osilaskop, Sinyal jeneratörü Ve Avometre Kullanıımı. Yazılım Tasarımlarında; MikroC For PIC Arduino c# FPGA Sistem Tasarımı ile ilgili referans çalışmalarımı web sitem üzerinde inceleyebilirsiniz.

  €14 - €23 / hr
  €14 - €23 / hr
  0 teklifler

  Pic 16f877A ailesi ile motor yön kontrolü için, yazılıma radar ve limit switch ekleyecek ve radarın konum bilgisini picin hafızasında tutma kodlarını ekleyebilecek programcılar aranmaktadır.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  GPS modülü üzerinden alacağı NMEA verilerini çözümleyip bunları GPRS üzerinden internet ortamında depolanmasını sağlayacak araç takip sistemi yazılımı. Yazılım Microchip PIC mikrodenetleyicisi (tercihen PIC 18F4620) üzerinde çalıştırılacak, GPS verilerini almak için AT komutları gönderilip alınan veriler parçalara ayrıldıktan sonra GPRS üzerinden hosta aktarılacaktır (tercihen Telit GE-864T-GPS ile). Projenin belirtilen kısmı tamamlandıktan sonra eklenmesi talep edilecek lokasyon değişikliği uyarılarını sms veya email ile gönderimini sağlayma ve web ortamı üzerinden lokasyon gösterimi sağlama kısımları ayrıca ücretlendirilecektir.

  €319 (Avg Bid)
  €319 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Micro işlemciler üzerine deneyimli arkdaşlar aramaktayız daha çok uzmanlık alanları pic,arm gibi mcu üzerine iş deneyimleri olan arkadaşlar ile çalışmak istemekteyiz.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €19 - €19 / hr
  €19 - €19 / hr
  0 teklifler

  CCS C yazılım dili microchip 16f1847 ile PT2272 KONTROL ETMEK. TX= 16F1847 - RX=PT2272 4 led yak söndür. PT2272= 820K, 680K, 200K çalışacak. Pic bu aralıklarda gönderecek. isis devre shema

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Avrupa Pazar'na tekstil ağırlıklı olmak üzere Osmanlı ve Türk motifleri içeren geleneksel ürünler ile Türk tasarımcıların modern ürünlerin...üzerinden satışını yapacağım. İnternet sitesinde kullanılmak üzere logo çalışması ile kartvizit çalışmasına ihtiyacım var.. Aşağıdaki desenler kartvizit Tasarımı için kullanılabilir.. Kartvizit arkasında yer alabilir. Ön tarafında da Web ve şirket bilgileri bulunur.. Hangi font olduğunu bilmiyorum. Markanın ise ekteki gibi bir yazı karakteri ile yazılmasını istiyorum

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  E-ticaret sitemiz için Facebook kapak resmi tasarlatmak istiyorum.. I would like to have a design for facebook cover page for our online trading website.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  i need freshers photoshop edit 2000 pic plain T-shirt above add images as per tshirt low cost looking note: plain T-shirt above add images as per tshirt

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I have a fintech website, , that offers backtesting services for stock trading strategies. The site is built with frontend and FastAPI backend. ScreeningTale is soon ready for launch, but I have discovered some weaknesses that have to be fixed first. One of the weaknesses is that authentication is currently handled with Next Auth in frontend via Google Sign-In, which introduces a few challenges. Both authentication and ratelimiting were functional, but it stopped working a while ago. Instead of fixing it, I want the authentication to be handled via our backend in FastAPI. The new solution should be paired up with the (completed) sign-in page on , which means that username/password login and registration, google sign-in, email verification and

  €7 / hr (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi Swati - I tried messaging in our old chat thread but it seems to have expired. The name is RideDoc The concept is to bring mechanics/technicians to people's doorsteps so they can fix their Ride. It could be bikes or bicycles or cars, etc. Looking for a design that will be universal for all rides. Open to the color sche...messaging in our old chat thread but it seems to have expired. The name is RideDoc The concept is to bring mechanics/technicians to people's doorsteps so they can fix their Ride. It could be bikes or bicycles or cars, etc. Looking for a design that will be universal for all rides. Open to the color scheme. Once we finalize a logo, I would like to hire you for a few other tasks such as design pic for website, social media, etc. Please let me...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon build me a 3D design 6 gün left

  Hi guys! We need a 3D design for a vape, we dont want the basic design of the disposable ones, the color should be black, mat, maybe have some gold details, the color it s not that important, the shape its what metters for us and make the device flat underneath, like if u put the vape on the table, it should be standing. I have a refrence pic, but use ur mind and make it unique.

  €47 (Avg Bid)
  Garantili
  €47
  3 girdi

  My project involves the manufacturing and trading of shirts, pants and jeans

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Crypto trading bot 6 gün left
  ONAYLI

  We would need the crypto trading bot but FIRST READ the file attached to understand it. We would need the code. Important: configuration of various “trading parameters” (as mentioned in the document) should be available in a dashboard or in the database (Postgre or MySQL)

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Looking for a experienced Middle iOS Developer. Project Description: Creating an automated platform for investing and trading in cryptocurrencies, stocks. Tasks: • Participate in the creation of the iOS version of the app; • Development of new functionality; • Participate in the development of application architecture Key Requirements: • Fluency in Swift; • At least 3 years of experience in commercial iOS application development; • Understanding of the principles of application architecture; • Ability to balance between "quality" and "speed" of code writing; • Experience in developing applications that interact with the network (REST, WebSockets); • Understanding of multithreading in iOS applications If you are int...

  €3667 (Avg Bid)
  €3667 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Painter decorator trading under the name of arthur Lingman

  €212 (Avg Bid)
  €212 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  URGENT! Sunflower Corporation is a fast-growing and young company that launches a new cryptocurrency exchange for trading perpetual futures with leverage. The Sunflower Corporation is looking for an experienced editor. If you are ready to dive quickly into the work and start NOW, apply and get in touch, we'd welcome you to the team.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Looking for someone who can add a trading view zigzag indicator to my existing trading view strategy The original indicator is called zigzag++ lucem AnB However the original didn't have multi time frame functionality My strategy requires a Higher time frame Zigzag information/Data to filter allowed trades A previous developer has made an attempt at creating multi time frame function to the zigzag, but did not progress the project further. plus I think his version repaints! I can provide the code for this, or it maybe better to start with the original indicator here are the requirements for the job and a video explaining the indicator requirements Need to add the following indicator to act as a further filter to this strategy i WILL SEND YOU THE CODE THAT NEEDS THE F...

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I need some ad artister to help design games ads in pic and video formats. The game is a tower defense game in Cthulhu style. We'd like to start with one or two pieces as test with payment, and can build long term cooperation if it works. Game experience is a must-have. Pls send me your works when reach me.

  €1065 (Avg Bid)
  €1065 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hello, I have Pic of the clients We want to convert to drawing Just like this one same result not too many details or less no but similar to that sample The face should be looks like the person pic and ears make it normal I want to Ai or PSD

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Looking for 3-5 have a motivated, creative individual with experience freelancer ( Living in the Philippines or Pakistan) Skill includes: Influencer Research & Outreach Job Requirements: * Finding the right influencer for our brand * Influencer Research * Influencers outreach * Reach an agreement with the Influencers * Track results If you think you are qualified for the job, Please attach your resume and salary requirements.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Should look beautiful Should have good shadow and realistic effects

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  16 teklifler
  High Life logo 6 gün left
  ONAYLI

  High Life logo, similar to picture . Add SJ and PR to sides like pic in circule

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  250 teklifler

  Hello Gentlemen We need your support to create automated trading for us. We have our buy sell indicators and we want you to create a script which allows us to trade as per our rules or triggers. We are willing to trade on Binance and hence need all coins which are available on Binance. We need the following triggers. Get balance Buy Coins Sell Coins Please let me know if you have any doubts.

  €332 (Avg Bid)
  €332 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Looking for automatic options trading strategy * using python and TD ameritrade APIs)

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Trophy icon Logo needs to be made 2 gün left

  I need the dopest Logo made called " Arii's Investment Group". I want my name to be the focus of the Logo.. I want the colors to be blue, red or white. You can freestyle. But I amlooking for creativity. It can be related to forex trading, real estate and riches

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  84 girdi

  Require E brochure 2-3 pages for Industrial trading company

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  71 teklifler

  I need a custom trading bot connected to stellar DEX.

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I need 6 different Badge Icons made in PNG. Dimensions 1182 x 1182 File size 30 KB to 40 KB. I need 2 Fuel Badge Icons. I need 2 Hydraulic Badge Icons I need 2 Power "Electricity Power" Badge Icons. I have some ideas but need to discuss with awarded graphic artist. Must have Transparent background. Must display perfectly on iPad Air 4th generation screens. All work must be 100% original. I will own the copyright to all graphic art, images, and content. I will own the source files. You will send me all PNG files and provide all source files to me.

  €28 - €56
  Mühürlü
  €28 - €56
  66 teklifler