Book covers publisher işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  233,562 book covers publisher iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kitap kapağı tasarımcısı en ucuz,en uygun fiyatlı tasarımcı

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir publisher ile ortak çalışan HyperCasal game studiom var. ilk etapta bir oyunu freelance yazdırmak istediğim ve memnun kalırsam da devamlı çalışabileceğim bir unity developera ihtiyacım var. Haftada 1 prototip çıkarabilecek düzeyde olması ve hem ofiste hem de remote çalışmaya uygun.

  €430 (Avg Bid)
  €430 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Unity3d ile mobil oyunlar yaptırmak istiyoruz. Android ve IOS olmak üzere 2 platform, Facebook SDK kurulumu, Reklam altyapı entegrasyonu, açılış ekranı, prototip olarak 5-10 level arası , mekanikleri düzgünce uygulayabilecek, 5-10 revizyon yapabilecek (Publisher isteğine göre), Proje sonunda Kaynak kodları teslimi yapacak, developer arıyoruz. Prototip yani 5-10 bölümlük bir oyun için 100$ prototip başı. Maksimum 15 gün süre. Detaylar için zoom toplantısı ayarlanacaktı türk developerlar ile çalışılacaktır.

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...ise oldukca kotu gorunuyor. Bunlari iyilestirmek gerekiyor. On kapakdaki hatlar yuvarlak iken, arka sayfa koseli olmus ve yazilar okunmaz halde,. Promosyon urunu daha one cikartmamiz gerekiyor. - Ic kisminda menu kisminin Excel dosyasini gonderecegim. Tasarimda sadece ornek bir sey yapmaniz yeterli. Ic kismida sadece baslik ve tablo sablonunu yapmaniz yeterli. Ben Indesign veya hatta bazen Publisher kullaniyorum. - Boyut A3 U Folded. Acik hali 420x297 mm, katlanmis hali, 297 x 140 mm, 6 sayfa. - Calismalari Photoshop / Illustrator dosyalariyla baskiya hazir sekilde 3 mm bleed marklarla bekliyorum....

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €3104 (Avg Bid)
  €3104 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €338 (Avg Bid)
  €338 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €234 (Avg Bid)
  €234 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €301 (Avg Bid)
  €301 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €444 (Avg Bid)
  €444 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €2193 - €3655
  €2193 - €3655
  0 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Sınavlara hazırlık için kitap hazırlıyorum , yazdığım soruların ve şekillerin elektronik ortama geçirilmesi için publisher bilen ve çizim konusunda yardım edebilecek birilerini arıyorum. İngilizce sorular olduğu için İngilizce bilenler en azından İngilizce yazabilenler tercihimdir.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hi, we are looking for a minimalist logo design for a children's book company. Fresh Freelancers are welcome

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  113 teklifler

  I am writing a children's book which I will produce as an eBook and need a watercolour illustration of a Yellow monster that looks scary and friendly. The monster lives in a wardrobe.

  €108 (Avg Bid)
  €108 Ortalama Teklif
  67 teklifler

  Looking for someone who can read an indian book which is written in Native English language and then provide all edits for the content. Preferring Indian origin candidates who also have a decent Touch of Hindi understanding

  €606 (Avg Bid)
  €606 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I am looking for someone who can set up an advertising campaign for my self published book, published through KDP Publishing. I need someone who can set up an advertising campaigns to get clicks on my book that convert to sales. I have an account with Amazon, my budget is about $50-75 US a week for 4 weeks. https://www.amazon.com/Refuse-Lose-Lessons-successfully-play-ebook/dp/B091FDGQ3X/ref=sr_1_1?keywords=sonia+williams&qid=1652848028&s=books&sprefix=sonia%2Cstripbooks-intl-ship%2C309&sr=1-1 Also I would not be apposed to consider other means of advertising - campaigns for example - Google ad Words ?????

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have a non-fictional novel/book already available on different online platforms in India. Need a freelancer on a monthly basis who can work on Sales, Promotions, and Marketing of the book on Social Media platforms, and book platforms. He/She will work on promotional adverts, images, posters, and content development including social media management for me. I have my website () which can be used for promotional purposes as well as for brand building. Whoever applying must provide a proper plan of work, schedule, and tasks to be taken care by him/her on a monthly basis including the content/image/poster development and advertising strategies. Any past portfolios on similar lines must be shared in advance. Thanks Looking to have a fruitful journey.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon Re Vamp Logo & Brand for 2022 3 gün left

  We have an existing Brand with several logo Versions (colours), colour schema etc. Overall, we are happy with the logo shape and font. We like having three different colour schemes. What we would like to consider: 1. Updating the gradient art/format 2. Possibly Looking at changes to the font below (internal is fine) 3. We use the logo in ...to the font below (internal is fine) 3. We use the logo in two different formats - with text below, without text below, and in white format. 4. We are diversifying so we will need to use this logo for two different business names 4.1 Get You Organised 4.2 Get You Housekeeping Please provide examples of suggestions. Phase two of this journey will include updating our brand book with possible new colours, typology, etc....

  €198 (Avg Bid)
  Garantili
  €198
  133 girdi
  In My Shoesl 6 gün left

  To whom it may concern- Our late mother Elaine Fifield was the first Australian ballet dancer to reach ballerina status when she won a scholarship to study abroad and in In a very short time she was dancing principa...ballet dancer to reach ballerina status when she won a scholarship to study abroad and in In a very short time she was dancing principal rows at Covent Garden London. She co wrote her autobiography with author Kevin Perkins many years ago which was published by W.H. Allen and we believe it has all the necessary elements to make a great tv or movie drama. We would Ike to see her story adapted from book form into film and hope you may be able to guide us in some kind of direction by way of a screenwriter…? Producer…? Sincerely Louise Kirk new Farley ...

  €1093 (Avg Bid)
  €1093 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Trophy icon Wombat Kids Book 6 gün left

  I am a children's book author and have written a fun book about the Australian wombat. I need the same young wombat in various poses like sleeping, wriggling his butt, riding a rocking horse scratching his nose etc. I need an adjustable cartoon of clipart in png to put in this book. Basic fun colorful child friendly Probably 10-15 poses all together Will provide the script to winning idea Only cartoon characters needed, no compilation of book.

  €13 (Avg Bid)
  Garantili
  €13
  3 girdi
  Trophy icon 3 eBook Covers 6 gün left

  We are looking for someone to design 3 eBook covers as a series. eBook 1: What Men & Women Really Want eBook 2: Dating Toolkit eBook 3: 49 Best Date Ideas Here are the current links for all 3 eBooks however some of the designs will be changing. 1: 2: 3: Link to our website:

  €66 (Avg Bid)
  Garantili
  €66
  7 girdi

  I am going to be running an RPG campaign,...going to be running an RPG campaign, and possible turning it into a book. and i need a main art work for it. the whole story revolves around a Stone slab the Characters find. this stone slab looks similar to the stone in the file attached. with writing on it. surrounded by a orange glow. the scene I want depicted has someone holding this slab at a slight angle, and on the slab it says. "Do you seek adventure? Then place your hands upon this stone and speak what you seek." the back ground the texture of a cave browns mainly. the lighting a dull orange and green, that emanates form the slab itself. I would like two versions of the artwork one with the Quote up top and one with indecipherable symbols, that i would use for a b...

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  ...Author Rumi A. Evergreen (small on bottom of cover) Please use royalty free, legal images. Bold, fun, inviting feel. ****NO ENTRIES LIKE THE ATTACHED, please**** Target Audience is female, purchasing head of household/ 30-50 years old/ two kids and husband/ middle class liberals....she needs to get her family onboard with living a more sustainable life/lifestyle. Note: Total number of projects in book may vary from 101 on final cover. SPECS: Paperback: Final files will need to include spine and back cover design to be proved to contest winner. File type: PDF File size:~ 40M for 6 x 9 cover Cover needs to be sized with bleed in order to meet our quality standards. @ 0.125" (3.2 mm) to the top, bottom, and outside edges of cover. Cover Art for ebook specs: dimensions 2,5...

  €47 (Avg Bid)
  Garantili
  €47
  1 girdi

  I have a small book about 30,000 words in SPANISH and I want to create an awesome layout ... Very vivid and eye appealing for Paperback and kindle version. I am looking someone who knows SPANISH if possible and someone who can be creative and impressive in the layout work. I am interest in having a layout size (very small comparing to regular books). It is a Bible manual about specific subjects. MUST deliver all EDITABLE files and final files for Paperback and kindle. MUST meet Amazon and Kindle requirements for printing.

  €37 (Avg Bid)
  Garantili
  €37
  1 girdi
  Bookcover design 6 gün left

  I am finish with my book and i need a bookcover designed. I attempted to do my own but that is not my area of expertise. My bookcover i would like designed is a professional photo of me. But i am open to suggestions.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  111 teklifler

  I have an excel work book with macros that will work on MacOS but not on iOS. I need a quote to fix it please.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  First, I want someone to finish this two projects a soon as possible without object oriented programming your tools to work on this project ( arrays and 2d arrays- recursion-files-methods) and maybe some oop Second, after finishing the project you should explain every task and everything you done At the end, i need this project 26 may 9pm

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Looking for someone to assist me with ongoing edits to a 64 page catalog. The book is already designed and the framework is set. Designer will receive a list of edits from me in shared google sheet to work from. Edits will include: - adding new items to book - copy + price updates - updating table of contents section in back of catalog - light retouching to new photos (brightening, adding shadows, making background pure white) - creating printer ready files (essentially replacing links in template with updated PDF) - exporting high res pdf files *If our first project goes well there are also a few different versions of the catalog that need to be updated in correspondence. *This is the perfect project for someone looking for ongoing work! Catalog is updated almost monthl...

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Hi Carol W., I hope you are well. I want to write a chirldern book around 1500 words. Also wanting to send you more details of the book. Can you help me?

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi Chad M., I hope you are well. I want to write a chirldern book around 1500 words. Also wanting to you more details of the book. Can you help me?

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Website Creation 6 gün left

  I am interested in creating a website for our accounting firm , we would like to create a website like , except we would like it for our company and also it must have a "book a call" option calendar for clients and live chat. It also has to be SEO friendly and have a backend that we can control.

  €956 (Avg Bid)
  €956 Ortalama Teklif
  142 teklifler

  ...their members The apps will need to integrate with our enrolment process for new user registration and our internal SQL data to allow members to: - login for the first time using credentials recieved during our existing enrolment process - view their club's newsfeed, with the ability to like, comment etc - view details about their membership account - view their club's class timetables - book class sessions at their health club (initially this could be achieved by iframe to existing website with native API integration in a later phase) - send guest passes or introductions to their friends by email - contact our support team by integrating support for our existing chat system (IMI) Access to the app should be decided based on a member's status in our ...

  €5361 (Avg Bid)
  €5361 Ortalama Teklif
  111 teklifler

  Hi we all familiar with which allows to search for hotels and book them. Looking at price & different type of rooms. plus other facility [swimming pool , free wifi , etc] I need a different design a new look for The project mainly revolves around 3 screen - Main Search for different hote - Second screen A) With hotel pictures B) With room pictures

  €94 (Avg Bid)
  Garantili
  €94
  3 girdi
  English Editing 6 gün left
  ONAYLI

  Need a final round of editing for my upcoming English book

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  88 teklifler
  Hindi Book Editing 6 gün left
  ONAYLI

  Need a final round of editing for my upcoming HIndi Book. Self- Help book. Easy to understand Hindi language is used, want to retain same. Someone with relevant experience only will be preferred

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ...ICT4Ag, Digital Agriculture, AgTech, AgriTech, 2. Geographic relevancy: LMICs (low and middle income countries – e.g. Africa, South Asia, Asia Pacific Islands, Latin America and the Caribbean) - resources focused on North America, Europe and Australia are not in scope. Data categories needed for collection: 1. Tile of resource (could be a PDF, blog post, video, event, etc.) 2. Source or publisher of the resource (usually and organization or the event host) 3. Direct URL to the resource (URL should be of the resource itself, not a blog post which is introducing the resource) 4. Publication data 5. Publication year 6. Introductory text (e.g. executive summary of a PDF, blog post introducing the resource, blurb introducing the video or event) 7. Artwork – a single ...

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  writting a book 6 gün left

  I want a fast writer to complete my book manuscript of children book with the grafic content.

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I have a written memoir but needs to be developed into a book that people want to read

  €2185 (Avg Bid)
  €2185 Ortalama Teklif
  39 teklifler
  Trophy icon Book Summary Project 2 gün left

  I’m looking for a professional to summarize me a book by capturing the core ideas in it, then relating the content to real world examples.

  €66 (Avg Bid)
  Garantili Önde Gelen Yarışma
  €66
  3 girdi

  One page to add to my website, so my group can book hotel rooms and pay for them.

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  131 teklifler

  We're looking for an Accounts Assistant with a sharp eye for detail, positive energy and a can-do attitude to work across a large range of duties and tasks within our finance function. As part of the finance team, you are a key part of the engine that keeps bills being managed, book-keeping be kept up to date, team members being paid on time, systems and records being maintained and ultimately ensuring a high level of hygiene across a number of critical business areas. An idea of the duties you can expect to be a part of: Assist with raising invoices and emailing them to Customers Upload and submit customer invoices in customer invoice portal Assist with the issuing of Invoices and emailing them to Customers Prepare and send reminder emails and monthly stateme...

  €32 / hr (Avg Bid)
  €32 / hr Ortalama Teklif
  140 teklifler

  ...management and high-ticket sales catering to all industries including many different products and verticals. Respected client Arindam is requesting commission-only outbound sales development services for $150 USD paid out per successful client onboarded after a NET 30 days period. This proposal includes a commencing fee which Alamir asks to be paid before commencement of the contract. This proposal covers the initial 30 day engagement with option to extend as agreed by both parties. Arindam will provide VOIP service and email ID including simple directions, contract/proposal(s) and other ad-hoc items needed to complete the contract. Alamir will need to use his own devices, internet connection, and experience and will endeavor to close as many sales as possible during the ti...

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hey there, I'm Raj, from Coinquora media. We are looking for a regular content publisher on Wikipedia. We want you to publish cryptocurrency-based articles on Wikipedia but need to add our site link in the source section. Thank you Looking forward to hearing from you Best regards Raj

  €336 (Avg Bid)
  €336 Ortalama Teklif
  27 teklifler
  book writer 5 gün left

  I have a book need to finish i

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  5 teklifler