Bosnian translator websites işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  295,135 bosnian translator websites iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba, Finans ve oyun pazarında yer alan şirketimiz için Türkçe bilen/konuşabilen ve anadili İngilizce olan freelance bir çalışma arkadaşı arıyoruz. Devamlı ve uzun soluklu bir proje olacak. -- We are looking for a native English translator who can speak Turkish for our company in the finance and gaming market. The project will be an ongoing project.

  €370 (Avg Bid)
  €370 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Türkiye,de veya dünya geneli blog sitelerinde tanıtım yazısı dofollow Turkey blog wrbsites seo write and link dofollow

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler
  €11 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  polish translator for my website

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz. I am an expert translator, I want to do your job that requires translator and make it easy

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  web scraping Sample web site. Mysql table in price .

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  sadece Türkçe bilen yada Türkiyeden arkadaşlar yazsın lütfen front end kısmı % 70 bitmiş siteme backend, işleri yapılacaktır..php, mysql altyapısı, admin panel ödeme sistemleri ve test aşaması olacaktır.. Fiyat 10.000 TL, ödeme buradn ve aşamalı olacaktır..baştan AVANS isteyenler yazmasın ! süre : 30 gün.. şartları kabul edenler detaylar için yazabilirsiniz..

  €2054 (Avg Bid)
  €2054 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I dont know English and want working without any language problems.. Bütçe max 500 $.. bundan fazla teklifleri siliyorum…Fiyata az demeyin, Bu bir deneme işidir, sırada 30 a yakın yapılacak projem var, lütfen iyice okuyup süre ve fiyat tekliflerinizi verin… dating sitesi yapılacak, örnek : Mahnem.ru.. çalışma yapısı olarak buna benzeyecek ama tasarım vereceğim örneğe göre değişecek, standart bir arkadaşlık sitesinde olması gerekenler olacak, bazı şeyleri, çıkarılıp bazı fonksiyonlar eklenecek.. yazılım 0 dan php ve mysql.. ssl olacak, responsive mobile…hazır script veya wordpress kabul etmiyorum...sadece diller için ve bazı standart şeyler için hazır kodlar ve api ler kullanılabilir, isteklerime gö...

  €497 (Avg Bid)
  Özellikli
  €497 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  interested in only freelancers can speak Turkish but without a translator.. arkadaşlık sitesi php mysql web sitesi responsive...script yada wordpress istemiyorum...Bütçe 300-500 $ ... site standart arkadaşlık siteleri gibi olup ilaveten bazı fonksiyonlar var, detaylı bir admin panel yapılacak... SÜRE : İşin süresi 2-3 ay + beta testi 15 gün, ÖDEME : 3 aşamada her aşama tamamlandığında ödeme yapılacak.. baştan AVANS verilmez…açılacak demo hesabından çalışmaları anlık takip etmek en önemli şartım... bu isteklerimizi karşılayacak olanlardan Fiyat ve Süre tekliflerini bekliyoruz…

  €479 (Avg Bid)
  €479 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Rusya, Ukrayna vs pazarlarına hakim, çok iyi Türkçe ve Rusça bilen ( tercihen Türk, Azeri olabilir ) yazılımcı arıyorum….1 ana site ve bağlı birkaç zincir site anahtar teslimi yapılacak, ayrıca Rus ve Ukrayna pazarlarında reklam, ilan ve SEO işlerinide takip edilecek…Bu iş bitiminde APP yapımı işide ayrıca verilecektir… SÜRE : İşin süresi 3-4 ay + beta testi 15 gün, iş 4 aşamada yapılacak.. ÖDEME : 4 aşamada her ay o aşama tamamlandığında ödeme yapılacak.. baştan AVANS verilmez… Lütfen ilanı dikkatlice okuyun, YARIM BİR YAZILIMIN kimsenin işine yaramayacağını düşünerek Yukarıdaki şart ve isteklerimizi karşılayacak olanlardan Fiyat ve Süre tekliflerinizi bekliyoruz…

  €2379 (Avg Bid)
  €2379 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hem bilim ve teknoloji konusunda kaynak eksikliğini gidermek hem de keyifli bir ortamda çalışmak harika olmaz mı? Türkçe bir bilim&teknoloji sitesi için yazarlar arıyoruz. Farklı yabancı kaynaklardan çeviri de yapılabilir ya da yorumlar da eklenebilir. Konular teknolojik gelişmeler (özellikle uzay teknolojisi), astronomi ve sağlık alanlarında yoğunlaşmaktadır. Sitenin en temel mantığı uzmanlık seviyesindeki bilgileri anlaşılabilir genel düzeye indirmek ve okuyucuya hap şeklinde sunabilmektir. Günde 2 makale yazılacak.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Sizin için yüksek kalitede website tasarımı yapabilirim,size sunabilir ve üstelik destek verebilirim! I prepare amazing websites for you!

  €10 - €29
  €10 - €29
  0 teklifler

  I want to improve an existing website theme by adding some features. The theme link is this: I want to add a review system to this theme. The review system should be connected with agent profiles and it should be filterable like those in the following websites : It may be a plugin which may be added to existing theme. It is preferable if the rating system can be also used for the properties too.

  €432 (Avg Bid)
  €432 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Fenerbahçe taraftar uygulaması için metin ve görsel içerik hazırlanacaktır. Metin içerikler aşağıdaki iki örnekte verilen biçimde olmalıdır. İçerikler, Fenerbahçe ile ilgili önemli kişi ve yerler ile ilgili olabilir. Görsel içerikler metinde yazılan isimler ile uyumlu, jpg biçiminde ve 250x250 piksel boyutlarında teslim edilmelidir. Görseller iyi kalitede ve renkli olmalıdır. Bu proje teslim edilecek 100 farklı içerik metni ve görselini kapsamaktadır. Benzer içerik projeleri ile devam edilecektir. ÖRNEK METİN: { "id" : 1, "label" : "1", "specific" : { "image" : "", "path...

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Sultanahmet'te hizmet vermekte olan seyahat acentamızın şu an İngilizce olarak yayın yapmakta olan web sitesinin sayfalarından bazılarını resmi dilde Çince'ye çevirebilecek arkadaşlar arıyoruz. We are a travel agency located in Sultanahmet. We are looking for a translator who will be able to translate some pages of our English website into formal Chinese.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, Wordpress platformuna kurulmuş sitemizin güncellemelerini yapacak web tasarımcılar aranmaktadır. Ayrıca yılda 1 kez belirlenen şablona göre güncelleme desteği de talep edilmektedir.

  €541 (Avg Bid)
  €541 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  translation of sketch scenarios from turkish to english Sample text (about 15 similar texts are available) • bir hastanenin (otel girişi gibi) giriş kapısında bir bekleme kürsüsü var ve burda bir vale bekliyor. Valenin önünde bir ekran var. bizim vale ekranı görünüyor. Vale kafasını kaldırıp bakınca bir araba yanaşıyor, taglerin dizili olduğu anahtarlık dolabından bir tag alıyor ve anahtarlığını çıkarıyor tagden. • Bu sırada tag e bir zoom yapılıyor tag, anahtarlık ve bir Numara plakası var. plakadaki 143 yazısına bir zoom yapılıyor. Vale bu yapıyı ikiye ayırıyor. Bir tarafta bir kanca ve 143 nolu plaka, diğer tarafta bir halkaya takılı plaka ve bu halka da bizim tag2e takılı. • Bir tane adam arabasıyla hastane önüne...

  €285 (Avg Bid)
  €285 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Partner aranıyor. Güzel elleri, geniş omuzları, seksi boynu ve bebeksi yüze sahip erkek aranıyor. Tercihen masumiyet ve zeka aranmaktadır. İş tanımı: Fransız-Türk karışımı, koca popolu taş hatuna arkadaşlık, ve sevgi göstermek, yatak partneri olmak.

  €190 / hr (Avg Bid)
  €190 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hello!! Need English to French proofreader Only NATIVE SPEAKER OF FRENCH language. No outsourcers from India, Pakistan or Bangladesh. Source word count 900 words. Only excellent quality expected from your end. Look forward to see lots of bids. Thanks.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We use Docker and Postfix to host a variety of websites. We have migrated to a new server, and it is giving us a hard time getting email to send from a specific docker container. All other docker containers email from postfix fine - except this one, which is a basic PHP / Lamp site. I can not seem to figure it out, and I have been working on it several days. The exact same container worked to send email on our old server for years. I need someone more versed in Linux servers, Postfix, and Docker to assist.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...OPPORTUNITY: Our extensive client list offers dynamic opportunities for a web developer with solid technical skills and the desire to have part-time or full-time work as an independent contractor. Using a variety of languages and CMS applications, you will create and maintain “planned giving” websites that integrate with our clients’ existing websites. A natural balance of thoroughness and speed is a good fit for our high-volume project activity with firm deadlines. KEY ACCOUNTABILITIES: • Build and maintain websites that seamlessly integrate with our clients’ existing website technology. • Manage your workflow of multiple projects simultaneously with full commitment to complete by our clients’ firm deadlines. • Edit, d...

  €32 / hr (Avg Bid)
  €32 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  hi, we need 11 websites for our group company. TOP MODERN WEBSITES 1- Real estate brokerage 2- Real estate development 3- Real estate management 4- Interior design 5- Construction 6- Dental clinic 7- Group company 8- Personal website 9- News website 10- Online food delivery 11- Raffle Draw

  €1874 (Avg Bid)
  €1874 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  I need a freelancer that can translate from, from English to any native language. Please only interested freelancer should bid.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I would like to have a French and English speaking person join us in a professional virtual meeting to translate for us as the meeting is in progress.

  €82 / hr (Avg Bid)
  Acil
  €82 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I need someone experienced to build a professional logo, for sales of templates and other online services. I also need logotype for different sizes of responsive websites.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  78 teklifler

  A native Polish translator is needed to translate my powerpoint presentation from English to Polish. Please bid only if you are a native Polish speaker.

  €364 (Avg Bid)
  €364 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Hi Worldtranslator, I noticed your profile and would like to offer you my services. I’m proof-read, transcriptor and translator between Spanish and English. We can discuss any details over chat.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Im looking out for a designer who has experience in designing related to crypto. I have a digital book of 100 pages that needs to be redesigned. I have attached the content of 1 page. I would like you to design a page for the same. Please don't be very loud with your design. As a company, we only engage with designers whose samples we like. I have a lot of work like designing of websites, landing pages, social media posts etc. If you are a serious hard working designer then I can assure you long term business. We like to see timely deliverables with top quality. Let me know by when can I expect to see a sample design of your design

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have articles, emails, landing pages, websites etc that needs to be rewritten. When I say rewriting that means not replacing words, I mean rewriting the entire content without changing the meaning of it. For eg:- "Knowledge is power. Using that power one can achieve anything in life" should be rewritten as "The only thing that will make you stand out in life is knowledge. Knowledge is the only tool you need to achieve all your dreams in life and shine like a diamond" Attached is 1-page sample of an article that needs to be rewritten. In total 100 pages needs to be rewritten. I would like you to rewrite 1 sample page. If I like your work I would award you this project and also provide you work on a continuous basis. I have tons of data to be rewritten. If you...

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  48 teklifler
  Trophy icon Custom Logo Needed 4 gün left

  I am in need of both a Vertical and a Horizontal design for the website logo. The website will be for building and marketing websites. NO 3D Designs, please. Name of site: Katarena Designs Files needed: PDF, Working PSD, PNG, JPG, AI Good Luck!

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  264 girdi
  Build Websites 6 gün left

  I am looking for MERN stack developer.

  €489 (Avg Bid)
  €489 Ortalama Teklif
  95 teklifler

  ...Panels/Dashboard Full Website & App Control - Admin Panel & Staff Panel Website, App, Admin & APIs, SDK, Plugins Complete Documentation and 6 month complete Support -- Users can credit payments to their website account (from any source) -- Users can withdraw payments to any required accounts (banks, cards, etc.) -- The website will provide its own Payment gateway so Users can add their Apps and websites. -- Users can get their own Card facility Type at the start of your proposal " Custom new Payment Platform " I don't want any prefunded accounts (I need the best way to do this) - I need this as in multi-vendor eCommerce Functionality Where the buyer buys the product and pays for it. Payment comes to the product merchant account. and the Merchant can...

  €2011 (Avg Bid)
  Özellikli Gizlilik Anlaşması
  €2011 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  We are looking for a native Korean translator. Need 100% human and accurate translation only. The translation should be 100% natural, good sounding and meaningful in Korean language. Google or Software works are not allowed.

  €290 (Avg Bid)
  €290 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I have cPanel full account backups for 6 websites which also have email accounts I will. Like this backups imported to Cyberpanel including the email. One is 6.7gb, the second is 1gb, another is 200mb, the rest are less than 50mb

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, hope you’re doing are looking for English to Serbian subtitle forward to your bids

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...and be proficient in graphic design software such as Adobe Photoshop, Sketch & Figma. As well as must have knowledge of creating UI in one frontend library. Web Designer Responsibilities:- 1. Conceptualizing creative ideas, testing and improving the design of the website. 2. Maintaining the appearance of websites by enforcing content standards. 3. Designing visual imagery for websites and ensuring that they are in line with branding. 4. Incorporating functionalities and features into websites. 5. Designing sample pages including colors and fonts and preparing design plans and presenting the website structure. Web Designer Requirements:- 1. A relevant Degree/diploma in a related field. 2. Proficiency in graphic design software including Adobe Photoshop, Adobe I...

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  i need a good Japanese translator that can translate Japanese language with experience to work with me

  €5767 - €11534
  €5767 - €11534
  0 teklifler

  WordPress is a popular open-source content management system that is often used for website development. It allows users to easily create and manage websites without needing to have advanced coding skills. Social media marketing refers to the process of using social media platforms to promote a product, service, or brand. This can include activities like creating and sharing content on social media, running paid advertising campaigns, and engaging with customers on social media to build brand awareness and drive sales.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  23 teklifler
  €13 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  We are launching a new real estate and hospitality project in lebanon we need to raise funds to aid us in kickstarting the project. we are looking for someone to prepare, present and post our startup real-estate and hospitality business on top 5 crowdfunding websites in mena region.

  €181 (Avg Bid)
  €181 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...this and enjoys working their skill. This is a role with lots of opportunity for progression available for passionate people who care about the company. Monthly tasks: 1. Attend meetings with me where we will find out my customers needs and explain to them how we can help them 2. Fixing vulnerabilities in regular applications, websites or servers & web3 / blockchain apps, servers or tech. 3. Performing manual penetration tests on our customers applications, websites or servers once a month (For some tests you will do it from a users view with no insider information. For other tests you will do the testing from the view of a developer who knows insider information. Sometimes you will do tests from the users view with access to insider information. ) 4. Help to set u...

  €784 (Avg Bid)
  €784 Ortalama Teklif
  51 teklifler
  €394 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  to search potential customers online by google, facebook, such search egines and social media to get the target company names and their websites and kep persons contacts

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Account application for designated websites

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I have a company and I need 250 bad websites. You will have to Google and go on their website if they are not good. If you are interested in this, please say "Apple" to make sure you read entire description.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  We need freelancers who can build us websites for the events as in when the events are scheduled.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  27 teklifler