Bsp physics engine işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  138,402 bsp physics engine iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Su web sayfasindaki C++ ile yazimis code ile ilgili aciklamalar surdan bulunabilir: Fakat, bizim ihtiyacimiz olan bu code'un C# ve Windows Desktop Application da olmasi. Code'un buyuk ve her turlu dosyayi transfer edebilmesi gerekiyor.

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Unreal Engine Bitti left

  Tamamlanmış bir projede revizyonlarımız var.

  €1085 (Avg Bid)
  €1085 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Ekibimize Unreal Engine programcisi arıyoruz. Uzun sure unreal uzerinde calismis ve portflyo gösterebilecek adaylar,lutfen bize mesaj atiniz.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Birkaç arkadaş başladığımız projemizde artık aramıza yeni insanlar dahil etmemiz gerektiğine karar verdik ve projemizde bizimle birlikte çalışacak kişiler aramaya başladık aradığımız nitelikler : * Web Tasarımcı * Solidity Yazılımcısı * Akıllı sözleşmeler * Unreal Engine Programcısı (C++) * Oyun Tasarımcısı Oluşturacağımız proje bir kart oyunu ile kripto para ekosistemini NFT ler aracılığı ile birleştirmek. Bunun için yukarıda aradığımız niteliklere sahip iş arkadaşları arıyoruz. Projemiz dünya çapında bir proje olmaya aday eğer ki gerekli yatırım ve özveriyi verebilirsek bu yüzden böyle bir projede ilk çalışanlarla birlikte olmak oldukça heyecan verici.

  €1743 (Avg Bid)
  €1743 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  21 Google olmak üzere 31 Sertifikaya Sahibim. Sitesinin kurucusuyum. Uluslarası şirketler dahil olmak üzere SEO uzmanı ve SEO danışmanlığı hizmetleri sundum. Site içi ve site dışı Search Engine Optimization (SEO) başlığı altındaki tüm konuları başkasına yaptırmak yerine siz kendiniz yapmak istermisiniz? böylece bir defa ödeme yapıp tüm görevleri siz yerine getirebilirsiniz. Kendi sitenize SEO çalışması yapmayı öğrenecek ve istediğiniz kelimelerde yükselmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Siz yapmak istemeseniz bile satın alacağınız işin kalitesini ölçmek ve hizmet aldığınız firmayı değerlendirmek için neler gerektiğini öğrenebilirsiniz. Online eğitim süresi : 4 saattir. Google meet üz...

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, I'm looking for an integrated engine for the video conference program. The project will be received with source codes and engine information. I also want time and budget information for each version of the program under consideration. If anyone is interested, please contact me. Thanks

  €2221 (Avg Bid)
  €2221 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  bir DATALİFE ENGİNE site siteye istediğim gibi bir döviz kuru ekleme yapamıyorum.Öncelikle belirteğim döviz kuru azerbaycan döviz kuru olmalı.Ücretli ne kadar fiyata yapa bilecek birileri var ise iletişime geçmeleri ricada bulunur.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba Sepehr T., hocam python google app engine projesi olarak image storage service assignmentim var. deadline ım çok yakın ve bütçem 100 euro ilgilenirsen lütfen dönüş yap.

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba osmanaydin, hocam benim html sayfaları üzerinden datayı alıp metin madenciliği olarak işlemem gereken bir assignmentim var. ilgilenirsen lütfen beni bilgilendir. ayrıca python google app engine içeren bir ödevim daha var . ücret için elimden gelen bu ne yazıkki.(tek assignment için)

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PROJECT DETAILS ARE IN ENGLISH: view

  €166 (Avg Bid)
  €166 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  PROJE AYRINTILARI INGILIZCE DILINDE: -> okuyunuz

  €447 (Avg Bid)
  €447 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Enes Senden Yapmak İstediğim Şey Benim Bilgisayarım Bozuldu Ve İşime Devam Edemedim Neyse Benim Elimde Şu Anda Unreal Engine 4 Motoruna Uygun Sahneler Var Senden İstediğim Bu Sahneleri Sadece 1 Sahnede Birleştirmek. Yani Siz Hiç Bir Şey İlave Etmeyeceksin Sadece Benim Sahnelerimi Tek Sahnede Birlestiriceksiniz. Ücrete Geldikte Ise Az Ola Bilir Ama İnşallah Iyi Olursa Devamı Olacakdir Ve Projemde Senin İsmini De Verecegim . Sana Gerek Olan Şey Aslında Level Design. Teşekkürler Seni Bekleyeceğim.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Unreal Engine 4'te. Birbirinden ayrı haritalara sahibim ve bu haritaları birleştirmek ücret düşük olabilir, ancak gelecekte daha fazla iş olacağını unutmayın.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Fizik ve kimya alanlarında uzman kişiler arıyorum.

  €108 (Avg Bid)
  €108 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bazı karakterlerin 3D Modellenmesi lazım .Hangi motor olduğu pek önemli değil .Ama uygun fiyatlı ve orjinal tasarıma olabidiğince yakın olmalı .Eğer fikirle ilgili anlaşılırsa diğer karakterler içinde yardım istenecektir. Some characters need to be modeled in 3D. It doesn't matter which engine it is. But it should be affordable and as close as possible to the original design. If the idea is understood, help will be asked in the other characters. [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users] [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users]

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Hazır bir scripti Buildbox3 programıyla düzenlemesi yapılacak ve web kontrol paneli entegre edilecek. scripti aşağıda paylaşıyorum, Detaylı özellikler için iletişim kurabilirsiniz.

  €459 (Avg Bid)
  €459 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  English We have complated game engine and the missing part is a nice graphics for our mobile game. Ships traffic control on boshporus, istanbul. All graphics will be bird eye view type. No 3D or 2D dimensions! ( I addes some samples at the attached files ) 1- Base graphic for all around the boshporus from marmara sea entry to black see entry and including golden horn. 2- Harbours for passangers and houses, roads ( focus on sea but we should also show players to some staff on lands as well ) 3- Famous landmarks. ( there are plenty of them around boshborus ) 4- Ships ( containers, carriers, passanger ship and ferry ) for user control. 5- Clouds, birds ( seagul ) and V shape immigrant birds and plane also Game includes levels and each level will focus on differen...

  €794 (Avg Bid)
  €794 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Mobilya için yazılım üretilecek, Tasarımlar ve çizimler 3d ortamında hazır, kodlama yazılımcı arkadaşa kalır. Unreal engine tercih edilir. Unity da olabilir.

  €1273 (Avg Bid)
  €1273 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wordpress woocommerce, social deal engine gibi eklentileri kurup tema düzenlemesi yapılacak

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Kelime anlamıyla Tavsiye motoru olan recommendation engine projesinin temel amacı; bütün e-ticaret şirketlerinin sahip oldukları web sitelerinde kullanılabilecek ve temel olarak müşteri davranışlarına göre potansiyel müşterilere en uygun ürünleri widgetlar,display bannerlar ve e-mailing kanallarıyla müşteriye sunan bir sistem yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde artan dönüşüm oranları e-ticaret sitelerinin ciro ve karlılıklarını arttıracak, dijital pazarlama maliyetlerini düşürecek, dip toplamda ise müşterilere öncelikle interaktif ve gelişkin bir yapıda ise kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacaktır.

  €2 - €8 / hr
  €2 - €8 / hr
  0 teklifler

  ...that can be imaged . Css Ile should be created a simple design using HTML 5, Standings, Live Scores , İddaa bet Looking For Guest Authors , Programs, of the details of the Fulltime Live center live match broadcast, Highlights , Lineups , date, time, Gols , the match videos , and so on. As will be drawn on the link , all live, finished , done in the Departments will be highlighted in the search engine will be prepared in the global aspx page that , in addition Ideas page , Match Results Click. Example adding Web service access other sites able to show results in your own page , the lease payments to be made in understanding specialist . The projects ensure Must be able to develop the auction , Together With the delivery of the source code , a detailed description is added to the

  €1452 (Avg Bid)
  €1452 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Is aciklamasi: Su anda Turkiye'de VPS uzerinde bulunan sitelerinin dosyalarini ve MySQL veritabanlarini GOOGLE CLOUD PLATFORM'a tasimak ve sitelerin GOOGLE C...ayarlari gerceklestirmek. Tasinacak siteler: PHP tabanli siteler (4) + Wordpress siteler (4) ONEMLI NOT : Bu islemi yapacak uzmanin GOOGLE CLOUD PLATFORM hakkinda tecrube sahibi olmasi gerekiyor. Siteleri inceleyip Google'a odenecek tahmini bir aylik gider bilgisi verebilmesi gerekiyor. MAKSIMUM BUTCE : 100 Turk Lirası ( 50 USD ) KAYNAKLAR : 1- Google Compute Engine 2- Google Cloud SQL 3- Google Cloud Storage Tum kaynaklar icin :

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want to make real estate search engine with .NET MVC 4 or 5, i need admin panel, front-end panel, Türkçe: .Net MVC 4 ya da 5 ile emlak arama motoru yaptırmak istiyoruz. Admin panel, ön taraf, ilan sayfası, ilan detay sayfaları, il ilçe kombinasyonu Tasarım yoktur.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...detayına kadar. Bazı noktalarda online olarak veri çekmek gerekecek. Aynı zamanda bu liste üzerinden satışta yapmayı planlıyorum. Bir nevi akıllı liste olacak. Müşteriler liste üzerinden film seçebilecekler. Kafamdakinin benzer bir örneğini bir yer yaptı. Onunda adresini vereyim orayı incelerseniz nasıl bir şey istediğimi biraz olsun anlamış olursunuz sanırım. benzer liste: Bu yukarıdaki linkteki liste sanırım Excel 2013 te yapılmış bilginiz olsun. Bazı tablo dilimleyicilerini kullanmışlar çünkü. Benim istediğim anafikirde yukarıdaki linkteki gibi, benzer ama daha farklı özelliklerde ve daha iyi olması gerekiyor. Excel bilgim hiç olmadığı için bir uzmana ihtiyaç duymaktayım. Not: İçerikleri kendi...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ... catogory : oficce firnute web site language : Turkish seo work : google optimization turkish words example : offic firnuture ( ikinci el ofi mobilyası - ikinci el ofis mobilyaları - ikinci el buro mobilyası..) its importand Sample design of the website would look like I want to deliver a fully finished, ready to use website. web site must be search engine friendly, definitely. Turkish needs to get higher rankings in the search engines with keywords....

  €588 (Avg Bid)
  Özellikli
  €588 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I need someone experienced about Google Kubernetes Engine

  €10 - €29
  €10 - €29
  0 teklifler

  We have Unity developers, but recently started training on UE as it fits a lot of demands we get. We want someone with experience in UE to take on tasks regularly, and we start with this one: We bought this plugin and want to use it in one of our projects: It is a plugin that runs and communicate with VOSK speech to text offline server in the background. So, basically we want someone who worked on this already to setup the plugin properly so we save time.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  UNREAL Game developers ONLY (UE 4 and UE5) Hi, we are looking for game developers to help with a few tasks. I will post some of the tasks below. If you can do "any" of them please dm me. We can pay per task/project. Additionally if we create a great relationship, this could be long term, we are always in need of game devs. 1. Setting up a virtual camera to record one area in the game and show video feed on multiple screens for multiplayer 2. Voice chat with proximity so players can talk to each other and hear each other only if they are within a certain distance of each other 3. Proximity sound for various things in the game (like tv's that are playing sound should only be heard if you walk near it) 4. Setting up our game on pixel streaming so we can play via web browser (...

  €29 - €245
  Gizlilik Anlaşması
  €29 - €245
  0 teklifler

  Fix WP Engine Critical Error issue that took place with the latest site PHP and Wordpress Update

  €157 (Avg Bid)
  €157 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, We are looking that can help us to add a photon engine to ready exist game include to add more features: - Online mode: ( 2 Modes) 1 vs 1 Online play 2 vs 2 Online Play ( 4 characters the same game play) - Invite a friend to play online by link or other method. - Chat system + emojis + in app purchase to buy - To store data of the online using Playfab if the player wants to reinstall - Rewards ads, Banner , interstitial ads(admob) - To add a rooms 500, 1000 , 5000 coins and more coins , with a slider. - Add NickName to the multiplayer - Add a Tournament online to get the trophy (coins) so they can buy more things if they win All details about the Milestones

  €591 (Avg Bid)
  €591 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hi, I need lp55231 or lp55xxx series led driver's source and header files.(.c and .h file) Datasheet:- Note:- Arduino Lib is not needed. Required:- 1) API's for Engine run(define, write a value, and run the engine.) 2)Controller for STM32/CC1352/CC1310.

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...related libraries and files (such as .blend files, images, textures and videos) with the correct folder hierarchy, and compress them in one ZIP file. - The Addon should check if another external program is running (use as an example), and if it’s running, the addon should call it (on the execute function) and pass parameters to it (ZIP file, Start frame, end frame, job priority, render engine, output location) - Auto fetch the start and end frame from the active scene and fill them in the desired fields. - The End frame should be equal to or larger than the start frame. - Blender (.BLEND) file path should be automatically filled with the current working file (use filter_blender from BlenderAPI). - Output path should be the same directory of the current working (.BLEND f...

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hi Srujan K., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Change picture characteristics to comical and funny pictures,index in search engine,calls, emails and marketing calls

  €504 (Avg Bid)
  €504 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Hl7 Interface Analyst 6 gün left
  ONAYLI

  The Interface Engineer will participate in the evaluation, planning and implementation of interface solutions between our customers and practice based EMR systems and LIS systems. The analyst will work on multiple projects and be responsible for:  HL7 specification gap analysis  Configuration of interface channels via our MIRTH engine  Loading of translation tables  Working with customers and EMR representatives to implement and support HL7 interfaces  Work with relational databases and SQL queries  Participation in weekly project meetings with customers, the EMR technical representative and representatives from the physician practice for each project  Able to work in a fast-paced environment focused on delivery  Ability to adapt to new tools and processes  Excellent ...

  €9 - €15 / hr
  €9 - €15 / hr
  0 teklifler

  Hello, We are looking that can help us to add a photon engine to ready exist game include to add more features: - Online mode: ( 2 Modes) 1 vs 1 Online play 2 vs 2 Online Play ( 4 characters the same game play) - Invite a friend to play online by link or other method. - Chat system + emojis + in app purchase to buy - To store data of the online using Playfab if the player wants to reinstall - Rewards ads, Banner , interstitial ads(admob) - To add a rooms 500, 1000 , 5000 coins and more coins , with a slider. - Add NickName to the multiplayer - Add a Tournament online to get the trophy (coins) so they can buy more things if they win All details about the Milestones

  €540 (Avg Bid)
  €540 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Improve search engine results relevancy We need daily 2-4 hrs of work with utmost quality. Fluency in English must Wednesday off, Mon - Tuesday and Thursday to Friday

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  ...home, only meeting clients across Jakarta if required between 9am-6pm. Follow up with clients via call/email. Benefits: - Friendly Working Environment - Competitive Commission Benefits Package - Good prospect with view to long term career About Wave Evolution: Wave Evolution Sdn Bhd. helps companies implement successful marketing campaigns through email marketing, database solution, search engine marketing and social media marketing. Headquarter & support team are based in Kuala Lumpur, Malaysia. Currently, we are looking for freelance Sales Consultant(s) in Indonesia to meet & consult our Indonesia-based clients. Our corporate clienteles ranges from SME to public listed & MNCs. Life @ Wave Evolution: - Flexible working hours, only meeting clients across all are...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I want a freelancer who can create MCQs in a prescribed format for the Physics syllabus for JEE main entrance examination. I need it in editable Microsoft word format. No copy-paste freelancers.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  46 teklifler

  ...learn it on the go. Some demonstration videos: 1) Catacombs: 2) Orc Fortress: 3) Dragon test: We have an experienced team, led by a veteran with 10+ yrs of experience with the MERN stack. We also use for WebSockets communication and PhaserJS as our game engine **** We'll pay you during the "test" phase only, where we evaluate your skills to decide if you're going to be a fit or not. After that, you determine if you will join the team as a partner, for % (equity). **** The beta release will be coming out in December, so, for your participation, expect something like 1-5%, depending on your collaboration (there're almost 10 partners now). This project

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need an experience unity engine developer that can do simple reskin on my unity game

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Math Project! 6 gün left

  My name is Frank Pickens, Jr. and my number is (864) 581-1707. I've created a math model that may or may not be used academically. The model is incomplete without a math proctor of sorts and computational software in which it could be used in economics, physics, chemistry, data analytics involving quantitative engineering, mathematics, and other areas of academia. If you cannot assist in the matter, then I understand.; however, I really need help. I'll likely send the entire manuscript asides the model solely---for the math model will be missing characters due my dated software. I do not have any money until September 3rd---but I truly need help. I've asked Hedge Fund Firms, Professors, , mathematicians, The U.S. Department of Labor & Statistics, and many others. ...

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...project. Things I don't want to see from bidders 1-All bids must be realistic. DONT Bid for £50 when you really want £125 2-Don't say you can do it in 3 days when you can't be realistic in your timelines I need a GUI that will allow for the following: 1-Upload images files to Google web services get return the results 2-Allow the user to select what results they want to resend to Google search engine 3-Show results You MUST deliver the following: 1-A WORKING prototype of webpages that will work on any device 2-Instructions on how to deploy the prototype 3-Assistance in setting up the Google account for access to the Google web services Payment will ONLY be made for milestones: Milestone 1: Working web app on your device Milestone 2: Deployment ...

  €245 - €736
  Özellikli Mühürlü
  €245 - €736
  44 teklifler

  Hi, can you teach me ServiceNow ? I have the basic knowledge just need to build one ITSM and one App in App Engine Studio No timings issue with me completely as per your convenience if yes? then do let me know details? Thanks,

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi, can you teach me ServiceNow ? I have the basic knowledge just need to build one ITSM and one App in App Engine Studio No timings issue with me completely as per your convenience if yes? then do let me know details? Thanks,

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want a freelancer who can create MCQs in a prescribed format for the Physics syllabus for JEE main entrance examination. I need it in editable Microsoft word format. No copy-paste freelancers.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Need to run google ads for an educational mobile app. Need the below on a monthly basis: -Post 3 you tube videos on how the various features of the app work. -4 instagram+facebook posts -Run google ads on search engine and youtube -2 blogs -SEO -Offline promotion support for graphics creation

  €571 (Avg Bid)
  €571 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  We're seeking an experienced & a highly skilled SEO Manager to implement search engine optimization (SEO) strategies for our websites, including onsite optimization and keyword expansion research. Your goal will be to improve organic search visibility of our web properties/portals.

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  95 teklifler
  seo and marketing site 5 gün left
  ONAYLI

  We need to help get our site search engine rankings up

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  173 teklifler

  3D Environment using Unreal Engine and blender and use 3d models from Quixel Birdge too to make a beautiful scene of Paris street with Eiffel Tower hope y’all like it ♥

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler