Build ipa file unity3d işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  102,098 build ipa file unity3d iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Unity3d ile mobil oyunlar yaptırmak istiyoruz. Android ve IOS olmak üzere 2 platform, Facebook SDK kurulumu, Reklam altyapı entegrasyonu, açılış ekranı, prototip olarak 5-10 level arası , mekanikleri düzgünce uygulayabilecek, 5-10 revizyon yapabilecek (Publisher isteğine göre), Proje sonunda Kaynak kodları teslimi yapacak, developer arıyoruz. Prototip yani 5-10 bölümlük bir oyun için 100$ prototip başı. Maksimum 15 gün süre. Detaylar için zoom toplantısı ayarlanacaktı türk developerlar ile çalışılacaktır.

  €124 (Avg Bid)
  €124 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  3D hyper-casual oyun için tecrübeli unity3D geliştirici arıyoruz. Oyunumuz 3 boyutlu ve mobil için olacaktır. Basit AI agent (basit koşullu davranış) ve strateji öğeleri içerecektir. Temel sorumluluklar ve yetenekler: * Oyunlara meraklı, farklı oyun mekanikleri geliştirme ve test etmeye istekli * İyi seviyede c# * 2 yıl unity3d tecrübesi * En az bir Unity'de AI agent tasarlama tecrübesi * Modüler düşünme yeteneğine sahip freelancer iş arkadaşı arıyoruz. İlan tek proje için olsa da, karşılıklı anlaşırsak, yarı-zamanlı veya tam-zamanlı olarak devam edebiliriz.

  €597 (Avg Bid)
  €597 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Java war dosyasını maven projesine dönüştürülmesi gerekiyor. Sistem web tabanlı. İşlem için uzak bağlantı ile bilgisayarıma bağlanıp eclipse üzerinden yapılması gerekmekte. Bilen için 5-10 dk'lık bir işlem. Java war file needs to be converted to maven project. The system is web based. For the process, it has to be connected to my computer with a remote connection and done via eclipse. It takes 5-10 minutes for those who know.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İnternetten beğendiğim Beş HTML5 oyununu indirmek ve oyunları internet bağlantım olmadan yerel diskimden çalıştırmak istiyorum. Yani oyunları ÇEVRİMDIŞI çalıştırmak için gereken tüm varlıkları ve javascriptleri indirmelisin.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  3 game scenarios for training security personnel in VR. subject is shooting and identity control training. You ll only get real training videos and sample related senarios. By watching video find caracter from assetstore or make mocap to use in senario. Make this caracters playable in VR. Requirements : Unity3D, HTC Vive ,VirtuixOmni

  €4873 (Avg Bid)
  €4873 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  AAGames mobil oyun geliştiren start-up projesidir. İlk oyunumuz Marshal, Unity3D ile 2D grafiklerle geliştirildi. 4 oyuncunun online olarak katıldığı maçlarda, hamleler sıra ile yapılıyor olsa da, oyun içi özel jokerler her an kullanıldığı için dinamik bir server tarafı gerekiyor. Maç içinde altıgenlerden oluşan oyun alanı için, joker temini, komşuluk, iç içe sarma vb. hesaplamaların gerçeklenip clientlarla haberleştirildiği server tarafımız zaman zaman aksıyor. Mevcut cloud serverımız, PHP MySQL ve yoğun oyun içi trafiğimizi kaldırmıyor. Amacımız, anlık 5 bin kullanıcıya sorunsuz erişim hizmeti sağlayabilmek. Gereksinimler: ✓ C# (Oyun içi algoritmaları anlayabilmeli)* ✓ Unity3D (Server il...

  €417 (Avg Bid)
  €417 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  2 boyutlu bir futbol oyun projemiz mevcuttur. Bu oyununun multiplayer implementasyonunu yapacak birine ihtiyacımız vardır. Only Turkish developers please.

  €688 (Avg Bid)
  €688 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hazırlanmış olan restful servislerden veriler çekilecektir. Saha bilgileri servisten çekilerek saha koordinatları alınacak. Nesne bilgileri servisten çekilecek. Bulunduğu sahaya ve adrese ilgili nesneye ait model load (veya başka bir metot ile) edilerek konumlandırılacak. Nesnelere ait modeller standart ölçülerde hazırlanmıştır. Nesnelerin ölçülerine göre bu modeller scale yapılacaktır. Runtime da yapılacak bu işlemler, belirli zaman periyotları ile refresh edilecektir. Refreshten beklenen saha ve nesne bilgilerindeki değişikliklere göre ekrandaki ilgili değişen görsellerin değişen bilgilere göre düzenlenmesidir. Refreshlerde, sahalardaki ekleme, silme ve koordinat değişiklikleri dikkate alınacak...

  €2210 (Avg Bid)
  €2210 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  i develop many android games in unity3d using c# and java scripts my projects on play store are 1:

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  wav file decode ozellikleri konusulur

  €2345 (Avg Bid)
  €2345 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  selamlar , bir proje var ve projede baz php dosyalarina bakmak lazim duzenlemek lazim . cok ufak tefet bir hata soz konusu . yii framework ve php entere sekilde calisan bir sistem .

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Unity3D oyun motoru ile hazırladığımız mobil oyun projelerimizde, organik modellemeye yatkın oyun ve level tasarımı konusunda kendine güvenen ve yapabileceğine inanan bir arkadaş arıyoruz. ilgilenen arkadaşların tekliflerini bekliyoruz. Genel hatları ile teklif verirseniz projeler hakkında detaylı bilgi için iletişime geçilecektir.

  €613 (Avg Bid)
  €613 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I am looking for fellow artists for the video game project and beyond (hopefully for the game studio). Preferably UE4 (unity3d is ok) specialist is indispensable role for the project. Also there are seats for 3d modeller and animator. At least one piece portfolio is must. Oyun projemiz ve ileride şirket için yol arkadaşı sanatçılar aranıyor. UE4 ve/veya U3D uzmanı, ve 3d modelleme ve animasyonunu kıvıracak yeteneklere kapımız açık. En az bir çalışma içeren portfolyo çok güzel olur.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  .src ile biten bir dosya 700mb boyutunda içinde bir oyunun dosyaları var komple ve kırılması gerekli

  €222 (Avg Bid)
  €222 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I have 2 logos I need to convert into .AI formats for t-shirt printing

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  I have a 3d file that I need to get 3d printed but the files I have are incompatible. I need someone to prepare the file properly.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  A linear regression code is given which is executable on jupyter notebook. We need to execute the same using Hadoop cluster and show the results.

  €7 - €18
  €7 - €18
  0 teklifler

  I need help to convert an access file, to a modern format. My intention is to import the data to mysql. Please test that you can do the job, before you apply for the job.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I have a simple HTML website and I need a professional Freelancer to implement a BNB or other cryptocurrency payment gateway: 1. User enters dynamic form (currently static HTML) 2. User needs to pay in cryptocurrency to fixed address (any cryptocurrency is fine) 3. If payment complete, automatically show download URL/or allow user to manually validate and re-try We will provide all current HTML/CSS files

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Webrtc file sharing 6 gün left
  ONAYLI

  Share a file that is on my computer via webrtc only by selecting the file using a key combination

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I bought the code for 8 ball pool game, i setup the code by my self with the help of documentation but i am facing some issue in fb sdk login and in app purchase function, let me know if somebody can solve the issue using anydesk, Note:- i can not share the code. there are 2 ad network integrated in the code, admob and unity, i only want unity ads and remove google admob, i need unity banner and interstitial instead of admob.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Long access for Excel File 6 gün left
  ONAYLI

  Want to give login access to various users of my file. Various login credentials can be stores in a hidden sheet in the workbook.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I'm looking to have a unity3d chess game created - the chess game should allow players to play against AI of varying difficulty, to make only legal moves, to alternate play back and forth, to have the chess piece color (white / black / random) be selectable. Additionally, the play should be able to hover a 2D view of the chessboard and place it floating in the air where ever they choose. The object can be grabbed and adjusted or thrown away / closed as the player chooses. The chess game should have an optional timer on the table that the players can adjust to typical chess intervals, 3 minutes, 5 minutes, 10 minutes, 15 minute, and 30 minute games (each player can decide their time on their side of the clock). The game should be self-contained so that multiple game boards...

  €2250 (Avg Bid)
  €2250 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  We need some expert urgent to prototype Website functions in existing Adobe XD File. We have a file and you should make it alive - hover, slider and animations like on a real website are needed. The project hast to be done best in 24 hours.

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler

  outlook expert to move very large .pst file from C: drive to E: drive

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Please fix the .php file uploads feature on :) Max budget $12.00 -- pay on the first. Thanks! Alexander Schliker

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I have a c# winform application. I need to integrate the NextCloud API with the application to automate the file-sharing/cancel sharing process.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I have stl file and i want to convert it in solidworks with it full design without any damage

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...(microphone or stereo mix) will be determine through a variable inside the script. By saying "Stereo mix" I mean everything that can be heard through the PC's speakers. Furthermore, the script must be able to receive variables that determine the following: 1. The format of the file where the recording will be stored (eg - format mp3). 2. The bitrate of the recording (e.g. the "kbps" for mp3 files). 3. The location where the audio file will be stored (eg -location C:Usershp6300Downloads). 4. The filename of the file (eg -filename myrecording). 5. The duration of the recording in seconds (eg - duration 20). This sample script might help you: EXTRA FEATURES (OPTIONAL) The audio recording must be normalized. In

  €230 (Avg Bid)
  €230 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello we have installed an desktop software but whenever we open it opens 3 images first than the software starts. We need to remove these images or replace it.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Voxel File Development 5 gün left
  ONAYLI

  Looking for someone to take a 2D .PSD file and create a voxel 3D image that will be used as a NFT and minted for use on MetaVerse platforms as collectables for property owners to display inside their virtual homes and businesses. One item to start and then if happy with results will contract to produce up to 48 more. One additional Idea is to have the image look as though it is a fish trophy on the wall, and thinking the eye should follow the Metaverse character as it walks around the room. I am not sure on the capability of which files work best for this request, please provide suggestions. Please list this as an additional fee / up charge. File attached is low res png file but actual file will be high res PSD with extracted fish or shark species. Thank Y...

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello, I need you to recover the password from a zip file. The file is in the following link: Thanks

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am having some dificult sending data from an Ajax post to the Controller in ASP.NET Core. I need to send both an image file and the guid Id corresponding to it. The file goes ok, but the Id is being received as an empty Guid.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need to add change some info and add some info the Ai file.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Need possible a script (or method to do for more than one file) to fix * Find-replace a character for some columns * Filter file so that only the rows with containing string = "x" in one column is showing * make a new column that is the Min (minumum) value of two columns * For the remaining rows calc the SUM for new column (and another column)

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hello,i am looking for someone who has a lot of experience in Shopify...want to edit theme file and make website responsive

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I need someone to modify an existing logo design so I'll look more attractive as a store front sign. Right now, our logo color is a light without and any highlights on it.

  €255 (Avg Bid)
  €255 Ortalama Teklif
  129 teklifler

  Use Api to upload files in the app

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need you to design a website for my small business. the source file has been designed on figma.... And there are a total of 7 pages that has to be redesigned on HTML CSS or PHP interested parties can DM me regards

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I need a simple Python script to do: Look for text files in a specific folder Send out the content of each text file to a telegram channel (which I have rights to right) and delete the text files. Text file has to be sent in FIFO sequence The text files may come in batch of 10s, stop and come in again. Text file size is 4k or smaller, may contain non English character. I have write here very clear requirements. Bid with a final price only you understand and can do the project.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Menerima permintaan mengajar untuk siswa SD-SMP khususnya mata pelajaran Matematika, IPA, dan Bahasa Inggris. Untuk mata pelajaran lain bisa langsung hubungi saya. Siap datang ke rumah.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  corel draw file edit 5 gün left
  ONAYLI

  label edit only 1hr work need it undegently

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need to convert an XML order file into an adapted XML format. See attached files for more detailed requirements and also sample files.

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I have a "Space Invaders" game and to the code I made, I want to add music (For the home screen, the game, the bomb launch, and when the monsters, or the player dies ) using the Sox library only! all in C language.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Word file work 5 gün left

  Hi I need some formatting for my word file Thanks

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  requirements are in the attached pdf file. Note: If the full work is submitted after 7/12/2021 the work will get rejected and the developer has no right to demand any amount of the payment.

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hey Guys, I'm looking for an experienced Unity3D Mobile Game Developer to create hyper-casual and arcade games. Send your 3D Games portfolio made with Unity for mobile. Availability Full time job (8 to 9 hours of work monday to friday). Part time - 4 to 6 hours (based on my preferred time) Make sure you apply only if you have a portfolio and available based on my preference. Looking forward to work with you guys. Payment will be discussed Cheers

  €869 (Avg Bid)
  €869 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Trophy icon Need the Ai file of my logo 5 gün left

  Please check the attachment and provide me all the files

  €27 (Avg Bid)
  €27
  23 girdi

  I need someone who can work on integrating blockchain into a Unity game.

  €1158 (Avg Bid)
  €1158 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  E necessario realizzare un paio di semplici query di selezione all'interno di un file di excel e creare un report sempre in un altra scheda di excel

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  13 teklifler