Build website based product inventory işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  253,679 build website based product inventory iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Bitlife tarzında içerikleri belirlenmiş ancak bazı noktalarda tecrübeli birinin eklentilerine ihtiyaç olan, IOS için metin tabanlı bir oyun projem var. Bu projeyi yazabilecek birine ihtiyaç duyuyorum. Bitlife'a benzeyen ancak farklılıkları olan bir oyun. Ortaçağ oyunu, ses gerektirmiyor yalnızca arkaplan müziği yeterli. Hayat simulasyonu oyunu, hayat değerleri var, yetenekler meslekler eğitim gibi bir çok kategori var. İlişkiler ve aktiviteler var. Basit life simulator oyunlarından istemiyorum bitlife tarzında gelişmiş bir oyun istiyorum. Rastgele olaylar doğabilecek bir oyun istiyorum. Türkçe ve ingilizce seçenekleri istiyorum. İkisinide ben çeviririm. İçeriklerin çoğu hazır istenen içe...

  €455 (Avg Bid)
  €455 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba Muhamed O., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  KENDI SISTEMIMIZE UYGUN WEBABSED ON MUHASABE PROGRAMI YAPTIRMAK ISTIYORUZ

  €888 (Avg Bid)
  €888 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Multiplayer turn-based mobil bi kart oyunu yazabilecek yazılımcı arıyorum. iOS ve android.

  €433 (Avg Bid)
  €433 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Amazon ve Etsy gibi web sitesinde yer alan ürünlerin son kullanıcı gözünden incelemesini içeren makale ihtiyacımız bulunmakta (ingilizce). İsteklerimizi aşağıda net olarak belirttik bunun haricinde anlaşacağımızı kişilere daha fazla detay verilecektir. İlk etapta 10 makale alınacaktır, beğenildiği takdirde makale alımı devamlı olacaktır. İngilizce seviyesi: C1 (Min) Makale Adeti: 10 adet Kelime Sayısı: 400 - 500 kelime Teslimat Süresi: 48 saat Ekstra İstekler Seo kurallarına uygun yazılması %100 Özgün olması (kontrol edilecektir) Akıcı şekilde okunma yetisine sahip makaleler

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama https://www.you...yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There...

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, benim bir urunum var, bu urun icin youtube-da bir uygun bir youtuber bulmak

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  First of all to everyone, I have an e-commerce system running through woocommerce. And I sell the products at the stores. Market places such as Amazon, ebay, gittigidiyor. I want to attract products from sites like Amazon and make automatic transfers to other markets. ............. ........... Öncelikle herkese merhabalar, Bir e-ticaret sitem var woocommerce üzerinden çalışıyor. Ve marketyerlerinde ürün satışı gerçekleştiriyorum. Amazon,ebay, gittigidiyor gibi market yerlerinde. Amazon gibi sitelerden ürün çekmek ve diğer marketyerlerine otomatik aktarım yapmak istiyorum.

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  We are an IT company that manage and serve the customers. We need an web based app, preferably : asp.net, mssql or mysql, bootstrap, responsive, small mobile app included. This app will contain Customers, Contacts, Inventory, Our IT Staff, Tasks-Subtasks, Personal and General Dashboards, Aggrements(pdf docs), Renewable Services (Recurring Tasks), Auto Email/Screen Update/Change Alarms.

  €2187 (Avg Bid)
  €2187 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  TCPyle yazılmış turn based oyunumuz için maintanence ve bug çözümleri

  €1262 (Avg Bid)
  €1262 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  opencart product image loader module and pictures adding web site Merhaba Mohamed Farook R., profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Platfrom temelinde online satış mağazası oluşturmak.

  €3352 (Avg Bid)
  €3352 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  Tasarımı yapılmış, plastik hammaddeden üretilen bir ürünün üzerinde küçük, yaratıcı değişiklikler ve teknik projelendirilmesi.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Opencart için Ürünler kısmında , ürüne eklenecek ilave seçeneklere adet bazında indirim ve seçilecek ürüne göre parrent ekleme.

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  bu rapor turnitin sistemine yüklenilecektir, alıntı yüzde 10 geçmeyecektir .teslim süresi 1 haftadır

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  we are a new company in electrons and we need a hepls :)

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...team in Istanbul so you need to be available to work as a freelancer right now. /// Adaylar üzerinden hızlıca geçip uygun kişiye hemen kontratlı olarak başlatacağız. Yakın gelecekte full-time çalışma perspektifi olacaktır. Seçildiğiniz takdirde İstanbul'daki geliştirme takımımızla beraber hemen başlayacaksınız, bu bakımdan şu an çalışmaya müsait olmanız gerekmektedir. The product you will work on is a web-based analytics interface comprised of dashboards and reports built on top of the .Net platform with Knockout JS as the JavaScript framework. The data the reports pull come from MS SQL Server. Although the Java platform is not utilized at the moment, we would like you to be well versed with Java as there will be a switch to...

  €3415 (Avg Bid)
  €3415 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...pizza and such products are made and sold this system will use the WooCommerce infrastructure. Therefore, we need to make some customizations on the WooCommerce, and these are shortly: 1. The integration between WooCommerce and Paytrail () because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and the price etc. as order information) ( I can make the physical configuration

  €1206 (Avg Bid)
  €1206 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Drawing A solar Panel in AutoCAD

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'An original mascot for our software Product'

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €2049 (Avg Bid)
  €2049 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €3866 (Avg Bid)
  €3866 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini ve email'lerini yazmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €1768 (Avg Bid)
  €1768 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Need a high-speed C# Winform based FTP file downloader and Uploader. I have Dicom images in a directory attached to this post. I will feed a path to the application like FTP://..../Dicoms/1.2.840.113663.1500.1.444848512.1.1.20210902.213023.844 where "1.2.840.113663.1500.1.444848512.1.1.20210902.213023.844" is the parent directory of downloadable files. Then the application will create a folder in my local PC with the name of parent directory "1.2.840.113663.1500.1.444848512.1.1.20210902.213023.844" and it will download all files and folders of the parent directory with respective names and when download finish, it will notify me. For sample files:

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi! I am opening up an eBay store and I am looking for a VA to list my eBay products with attractive descriptions and find trending hot selling products to dropship on eBay from Amazon and Walmart websites. AND list the products and fulfill the orders

  €386 (Avg Bid)
  €386 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Work Details: I am seeking an expert in Power Transfer via Gears to create a Spreadsheet. The Spreadsheet must have input cells that allow certain variables to be changed so that I can manipulate the final output of a gear-train calculation. I am seeking a final output of 1000 to 3000 rpm at the highest torque possible based upon the input variables. The spreadsheet’s goal is to let me know what is possible. The Gear-Train has the following characteristics: [1] an Initial Large Rotation Gear (ILRG) that can rotate 1 to 10 time per hour (This is its Rotational Speed and is Variable 1 in Spreadsheet); the ILRG size is a variable on the Spreadsheet (Variable 2) that can be between 80 to 120 feet in diameter (80,90,100,110 & 120 ft/Diameter) This will determine the number of...

  €192 (Avg Bid)
  €192 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  project background: laptop product storytelling book copywriting and polishing requirement: speaker in English knowledge in laptop, familiar with relative professional expression (hardware, software, up to date technology etc.)

  €302 (Avg Bid)
  €302 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hi! I am opening up an eBay store and I am looking for a VA to list my eBay products with attractive descriptions and find trending hot selling products to dropship on eBay from Amazon and Walmart websites. AND list the products and fulfill the orders.

  €322 (Avg Bid)
  €322 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Hi! I am opening up an eBay store and I am looking for a VA to list my eBay products with attractive descriptions and find trending hot selling products to dropship on eBay from Amazon and Walmart websites. AND list the products and fulfill the orders.

  €380 (Avg Bid)
  €380 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Lots of Excel based calculators out there (erlang C), but looking for something web based that multiple people can use simultaneously. The back office part of it is rarely addressed in these calculators so want to address that at the same time. Surprising how so many Excel based options don't fit the bill and even more surprised there isn't a web based version. Maybe prohibitively expensive? Hence trying to find out if there's anyone out there fancies converting my current Excel versions into something much more modern.

  €556 (Avg Bid)
  €556 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Restaurant inventory management

  €18 - €147
  €18 - €147
  0 teklifler

  We are planning to import products into our new online shop based on Shopify platform. Please see attached a sample of our existing product file in excel. This file needs to be converted to another excel file with columns and rows the way Shopify requires. I am also attaching an excel file with Shopify’s required format. More info: - Please note that header names of the Shopify format must be exactly followed. We will need to work together to decide which column of our product file correspond to which column in Shopify format. - Once we have agreed about the project, you will receive the full product file from me. - Important: You need to have strong knowledge in Shopify data import to be able to perform this task - Important: You need to have strong knowl...

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Looking for someone who has experience with php, api and mysql

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  In search of a senior product manager with blockchain experience who can design, develop and prepare a product development plan for a web 3.0 product in the NFT space.

  €44 / hr (Avg Bid)
  €44 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  hi i need a dex website exchange (should have app-android &ios) and be able to connect with xumm and other xrp wallets. some thing similar to , if you can do it let me know the cost and the days it takes thanks

  €2120 (Avg Bid)
  €2120 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  There isn't any special requirement in new token. Will provide token name, supply and symbol. You can easily customize open source. Code should have committed step by step.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Hi all, We have Magento 2 store. We need take product price for our partial payment calculator. We have this code: <p><span id="installment-mini"></span></p> <script type="text/javascript"> var value = 1234.56; var options = { creditAmount: value,    // amount in PLN posId: '67328',         // point of sale identifier key: 'zQ',              // first two characters of API key showLongDescription: true };  ('#installment-mini', options) .then(function(result) { // This fragment of code will be executed after widget is shown // parameter ‘result’ contains additional functions }) .catch(function(e) { ...

  €47 / hr (Avg Bid)
  €47 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  i am looking for real time data showing desktop application by using websocket api and based on the data i need to trigger some events. i am looking for pyqt5 developer

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Good Day, I have created a design, that I need to have recreated in quality banner images for print. 4 Images, the final print will be 1215mmx185mm. Thank You.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  My organization would like to build a membership platform based on the UNA () open sourced code. I am looking for a person that has experience with this platform. Timeframe is 30-60 days

  €1160 (Avg Bid)
  €1160 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  product upload to an e-commerce website. I'll provide you with all the things necessary to upload then you have to extract the image design and then upload it with all the details

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  €176 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  we have goods and there are inventory reseller management system. We need desktop application that to manage inventory and this inventory connect with web Application that used by resellers. There is payment module required for both desktop application and web application. Legacy software will be provided.

  €2221 (Avg Bid)
  €2221 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  We have a spec document of what we need here: We are looking for an experienced PHP developer who can take this on, start to finish, and deliver a quality reliable solution. Deliverables Working application that can run in production as per the spec document. please review the spec document and we can discuss a fixed price for this well spec'd application. Thank you!

  €302 (Avg Bid)
  €302 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I hope to write an individual product development brief for my new product, dog food.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  Looking for fluent english speaking dev. who can help me creating similar solution like this: This task includes: Create algoritm that generates digital product based on users date of birth and sex, digital product design (PDF book basically )

  €557 (Avg Bid)
  €557 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  A sample company wants an optimized the onboarding flow. After signing up for an account, the user has to complete a series of forms to complete their account and user need to fill the application form. Backend PHP is compulsory, frontend is optional.

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Product Photos 6 gün left

  17 individual products and 3 multi product pictures (4 Products each).

  €128 (Avg Bid)
  Yerel
  €128 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi everyone We need an augmented reality animation by combining stock video and 3D character models. I can provide you stock video and AR elements(3d character models made by Maya) You should attach our elements(3d characters) in motion on stock video There will be about 5 characters on the video and you need to animate the 3D models to fit the scenario. The final result should be 15~20s video If you are experienced in making AR animation, would you apply Thanks

  €697 (Avg Bid)
  €697 Ortalama Teklif
  22 teklifler