Bulk article writer needed işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  863,945 bulk article writer needed iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €84 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €84 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...employer will choose the writers according to these prices. They will be able to send messages to each other, but it will be forbidden to send information such as phone number and e-mail during the message and it will be detected. Just like fiverr. com. Authors and buyers will become members of the site. Buyers who want to buy articles. They give some information about the article's name, what the article will be about, and select to authors. Authors are people who write articles. They give information about themselves. The authors will determine the price themselves. For example, 1$/100 words. There are many sample sites in our country. For example icerik. net, makale. net, icerikal. com sites are examples of this. Especially a site structure similar to icerik. net...

  €4432 (Avg Bid)
  €4432 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  angular 1.6, elasticsearch 6.8.3, node 12.2, react

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  T-soft E-ticaret sitemizin responsive tasarımını yapacak bunu T-soft altyapısına aktaracak sürekli birlikte çalışacağımız front-end developer arkadaşlar arıyoruz.

  €942 (Avg Bid)
  €942 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Satıcı elindeki ürünleri girecek ve almak isteyenler kendi konumlarına göre kendilerine en yakında olan satıcıları en üstte görerek onların bilgisine ulaşacak ve ürünü satın alacak. Sistem alıcıya 15 gün sonra bildirim gönderecek ve satıcıyı oylamasını isteyecek, ay sonunda en çok oyu alan ilk 3 satıcı ödüllendirilecek

  €1049 (Avg Bid)
  €1049 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Article rewriting i?leri diyebiliriz.

  €2788 (Avg Bid)
  €2788 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PowerMTA İle 8 Million Email Marketing

  €825 (Avg Bid)
  €825 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Belirli bir prefixle ayrıştırılmış belirli bir IP den H323 ve/veya SIP protokollerinden gelen toplu çağrıları elemek için whitelist ve blacklist yazılımının oluşturulması. Whitelist ve blacklist te bulk ve/veya tek tek data girişi için kullanıcı ara yüzü oluşturulması. Filitreden geçen trafiği tekrar ilgili prefix ile belirli bir IP ye yönlendirilmesi.

  €516 (Avg Bid)
  €516 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  whatsapp programından seri mesaj gönderimi için activasyon koduna ihtiyacımız var cunku 6 7 mesajdan sonra kodlar banlanıyor ve mesaj gönderemiyoruz ya seri bir generate yapan crakck gibi bir yazılım yada activasyon yapılabilir tellefon datası

  €3111 (Avg Bid)
  €3111 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Belirli bir prefixle ayrıştırılmış belirli bir IP den H323 ve/veya SIP protokollerinden gelen toplu çağrıları elemek için whitelist ve blacklist yazılımının oluşturulması. Whitelist ve blacklist te bulk ve/veya tek tek data girişi için kullanıcı ara yüzü oluşturulması. Filitreden geçen trafiği tekrar ilgili prefix ile belirli bir IP ye yönlendirilmesi.

  €1183 (Avg Bid)
  €1183 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  pls make all pages for this article " Tamyol asfalt firması istanbul asfalt işlerini yapmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur, otopark fabrika yol kapalı otopark saha asfalt işlerini uygun fiyatlı olarak asfalt serimini uygular. TAMYOL asfalt heryer asfalt. istanbul asfalt firmaları"

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe&...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, edi...İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to work on these pr...

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Whatsapp bulk bilmeyen yoktur bu tarz birşey yaptıracağım. En iyi teklifi yapan ile anlaşacağım. iletişim skype : [The administrator removed this message for containing contact details which breaches our Terms and Conditions - Section 13:Communication With Other Users.]

  €9 - €9
  €9 - €9
  0 teklifler

  biz türkiye de faaliyet yürütmek üzere türkiye deki tüm operatörlere toplu sms gönderebilecek bir web site ve alt yapısı kurmak istiyoruz. bu anlamda bu sitenin yazılım boyutu kadar bunun arka planındaki provider-mail server gibi alt yapı boyutunu da bilen ve bize danışmanlık yapacak kişiler arıyoruz. hindistan gibi uygun sms fiyatının olduğu ülkelerden sağlam altyapısı olan hızlı ve güvenilir toplu sms gönderimi yapacak şekillerde uluslararası toplu sms reseller de bu kapsamda değerlendirilebilir.

  €1255 (Avg Bid)
  €1255 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  " car insurance " konusu ile ilgili 300 kelimelik 10 adet makale alınacaktır. Daha sonra farklı konularda sürekli olarak makale alınacaktır. (Not Article Rewriting ) makalelerin USA odaklı hazırlanması gerekmektedir.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ben bir haber sitesi için makale özgürleştirici yazdırmak istiyorum [at]gmail[dot]com bu adresten bana ulaşabilirsen sevinirim

  €46 - €46
  €46 - €46
  0 teklifler

  10 Youtube videos needed on Renewable energy 1. Solar Energy 2. Solar Power Power 4. Wind Energy 5. Green Energy 6. Solar Cell 7. photovoltaic Solar panels 8. Solar Panel Manufacturers 9. Renewable Energy 10. Solar Panels

  €619 (Avg Bid)
  €619 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am looking for a skilled writer to create a technical report for me. The purpose of the report is to analyze data and make recommendations. The desired length of the report is around 50 pages. I will provide a specific format for the report. And will also provide statistical and graphical data for analysis. and provide relevant research papers for reference. And plagiarism report is important.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  An article has been written on a blogger by the blogger. I would like to know who has written it and who is the owner of the Blog.

  €1057 (Avg Bid)
  €1057 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Roast Jokes 6 gün left

  Need completed ASAP! Looking for a skilled writer to create funny (somewhat brutal) roast jokes for a friend's 70th birthday party. Mostly about a friend but also friends at the event Tone: - The jokes should be brutal and merciless in nature. Intended Audience: - The jokes are intended for a friend or family member. Context/Occasion: - The roast will take place at a birthday party. Ideal Skills and Experience: - Exceptional comedic writing abilities - Ability to create jokes that are both brutal and funny - Understanding of the dynamics of a roast - Familiarity with the target audience - Previous experience writing roast jokes for birthday parties or similar events

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Project Title: Professional Website Text for Selling Products/Services Description: I am looking for a skilled and experienced writer to create the text for our website. The main purpose of our website is to sell our products/services and generate sales. Tone: The text should convey a professional tone in order to establish credibility and trust with our target audience. Keywords: I need help with determining the specific keywords that should be included in the text. The writer should have the expertise to conduct keyword research and incorporate relevant keywords seamlessly into the content. Ideal Skills and Experience: - Proven experience in writing website copy that effectively sells products/services - Strong understanding of persuasive writing techniques to engage...

  €1016 (Avg Bid)
  €1016 Ortalama Teklif
  53 teklifler
  research paper -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  ...on the topic of technology overuse - Strong understanding of the subject matter and relevant theories - Ability to analyze and synthesize information to create a cohesive research paper - Excellent writing skills, including proper grammar, syntax, and citation formatting - Experience in academic writing and meeting tight deadlines Project Description: I am looking for a skilled researcher and writer to help me with a research paper on the topic of technology overuse. The paper should be between 2000-3000 words and needs to be completed within a week. The ideal candidate should have a strong background in conducting research and be knowledgeable about the subject matter. They should be able to analyze and synthesize information from various sources to create a well-structured a...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I am looking for a skilled writer to collaborate with me on a technical paper in the field of power plants. The goal is to have the paper accepted and published in a scientific journal within the next 6 months. Specific requirements for the project include: - In-depth knowledge of power plants and related concepts in order to provide accurate and well-researched content - Ability to write in a clear and concise manner, adhering to the guidelines and standards of scientific journal publications - Experience in academic writing, preferably with previous publications in reputable journals - Strong research skills to gather relevant information and incorporate it into the paper - Attention to detail and ability to proofread and edit the paper for grammar, clarity, and coherence - Ava...

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I am looking for a blog writer who has experience and knowledge in AWS cloud services. The blog posts will cover various areas of AWS cloud services, including compute services, storage services, and networking services. The ideal candidate should be able to write engaging and informative blog posts that provide valuable insights and tips on using AWS cloud services. They should have a good understanding of the technical aspects of AWS and be able to explain complex concepts in a clear and concise manner. The blog posts should be between 500-1000 words in length and should include specific keywords or phrases provided by me. The candidate should have experience in writing SEO-friendly content and be able to incorporate the keywords seamlessly into the blog posts. Overall, I am lo...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ...of a writer who can provide me with a 1200-word article on the topic of technology. The article should focus on the subtopic of emerging technologies. Requirements: - The article should be well-researched and informative, providing valuable insights to the readers. - The writer should have a good understanding of emerging technologies and be able to explain complex concepts in a clear and concise manner. - The article should be written in a conversational tone, engaging the readers and keeping them interested throughout. - The writer should have experience in SEO and be able to incorporate 1-3 keywords into the article seamlessly. - The article should be delivered within the agreed-upon timeframe and should be free of any ...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Expert CI Developer Needed for Existing website to Add new services (3rd Party API).

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I need a Scratch and AI training to kids I need tutor from Pakistan I need work for long term

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Writer - Needed. 121023 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for a writer to write articles, blog posts, tweets, captions and more for a black american media company. Must have a great understanding and love of urban american culture and know how to write WITHOUT chat gpt or ai. Work will be ongoing!

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  I need a SIMPLE android app to be tested thoroughly on several REAL DEVICES, and suggestions for improvement made from user standpoint (not simply to test if privacy link works) . Please bid only if you know android testing, YOU HAVE SEVERAL REAL DEVICES and you are able to THINK rather than copy and paste protocols.i need the app tested from the viewpoint of the user, and i need suggestions for improvement , from user viewpoint please , as also any failures problems, etc. I NEED A FULL REAL REPORT WITH INTELLIGENT SUGGESTIONS , NOT 'saar iT is workinnge verry gud only very much, please give me five stars'

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I am in need of a skilled and experienced proposal writer to help me with government contracts. Specifically, I am targeting federal contracts. Experience and Skills: - Extensive knowledge and experience with federal government contracts is preferred, but not required. - Familiarity with the proposal writing process for government contracts. - Strong research and analytical skills to identify and understand the requirements for federal contracts. - Excellent writing and communication skills to effectively articulate the proposal. Timeline: - The proposal needs to be completed within a moderate timeframe of 3-4 weeks. If you have experience in government contracts proposal writing and can work within the given timeline, please reach out to me.

  €108 (Avg Bid)
  €108 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I am looking for a content writer who can help modify the content for an IT website focused on software development and also create new content on it (a maximum of 1000 words). The ideal candidate should be able to write in a formal and professional tone.(The total word count available on our current website is around 5000). You can use ChatGPT but not blindly. Specific requirements for the project include: - Modifying existing content to improve clarity and readability - Creating new content to fill in gaps and provide relevant information on software development - Ensuring the content is engaging and informative for the target audience - Conducting research to gather relevant information and staying up-to-date with the latest trends in software development Skills and experienc...

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I am looking for a freelancer who can help me create a script for bulk messaging on my website. The purpose of the bulk messaging is to message users about available rooms with text that we can customize. I already have a specific message that I want to send out. I don't have a preferred platform or language for the script, so I am open to suggestions. Ideal skills and experience for the job: - Proficiency in Python or JavaScript - Experience in creating scripts for bulk messaging - Ability to customize the messaging content - Familiarity with website integration and messaging APIs Here's a video of the website and what's needed, please watch this and bid. It's a simple script but I don't have the time to make this so please bid

  €23 - €291
  Özellikli Mühürlü
  €23 - €291
  17 teklifler

  I stand at the brink of a transformative milestone, ready to integrate my crypto token seamlessly into the ERC20 network. Your exceptional expertise is the missing piece to make this vision a reality. I seek your support in a specific aspect crucial to the process—let's delve into the details together. Rest assured, your contribution will be met with not only fair but generous compensation. This is more than a project; it's an opportunity to be part of a groundbreaking venture. If you're driven by excellence and crave involvement in cutting-edge projects, I invite you to join me in making history. Let's engage in a conversation that propels us toward success.

  €548 (Avg Bid)
  €548 Ortalama Teklif
  35 teklifler
  Freelance Writer 6 gün left

  I am in need of a freelance writer who specializes in copywriting and SEO content Specifics: - The writing style should be creative and storytelling-oriented. - The project requires a word count of more than 1000. Ideal Skills and Experience: - Proven experience in copywriting with a creative and storytelling approach. - Strong ability to engage and captivate readers through compelling and imaginative writing. - Excellent command of the English language, with a knack for crafting well-structured and grammatically correct content. If you have a passion for storytelling and the ability to bring ideas to life through captivating copy, I would love to hear from you. Please provide samples of your previous work that showcase your ability to create engaging and creative content.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  81 teklifler

  ...similar pages. The project must be automated and provide accurate results. It must be performed with software, AI, etc. No human beings should be reading or looking at the documents. For example, there are 30 documents with an average of 3,000 pages. They needed to be analyzed and extract similar documents into individual PDF's. For example, all vendor invoices from the same vendor extracted and sorted by date, etc. Patter or image recognition using mostly the same format from different vendors or customers when they send pages that are in these bulk PDF's Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in working with artificial intelligence and machine learning technologies - Experience with PDF processing and analysis - Strong problem-solvin...

  €482 (Avg Bid)
  €482 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am looking for a skilled presentation writer who can create a compelling and informative presentation for my marketing yearly plan. The purpose of this presentation is to present progress and results to stakeholders. Key Requirements: - Experience in creating presentations for marketing purposes - Strong understanding of marketing strategies and concepts - Ability to convey complex information in a clear and concise manner - Proficiency in PowerPoint or other presentation software The presentation should be between 10-20 slides, with each slide containing detailed data and analysis. It should provide a comprehensive overview of our marketing strategy and highlight the progress and results we have achieved so far. Ideal Skills and Experience: - Prior experience in creating pre...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...Scheme: Open to suggestions Number of Pages/Panels: 11-20 Ideal Skills and Experience: - Proficient in realistic illustration - Ability to create dynamic and engaging comic book panels - Strong understanding of storytelling through visuals - Experience in creating comic book artwork - Knowledge of different illustration techniques and styles - Ability to work collaboratively with the writer and follow the script - Attention to detail and ability to meet deadlines...

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Looking for a senior Bootstrap Lavarel PHP developer for Website changes and bug fixing.

  €437 (Avg Bid)
  €437 Ortalama Teklif
  103 teklifler

  I’m looking for a writer that can incorporate sports with make-up to assist with my upcoming blog, social media and or video script. The writer would need to have extensive, step by step knowledge about BOTH make-up and sports. Once Bids are placed I will follow up with more details. Please provide some examples of your work.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  48 teklifler