Business analysis sas işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  305,341 business analysis sas iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Tasarım son aşamasındadır. Yapılaması gerekenler, web ve mobil sürümün görsel olarak güçlendirilmesi ve dinamik yönlendirmenin anlaşılabilir olmasıdır. Şuan ki hali adresinden gözatılabilir.

  €872 (Avg Bid)
  €872 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  SAAS çalışacak bir iş yönetimi uygulaması için REACT.js kullanabilen fullstack bir developer ihtiyacımız vardır. (We need a full stack developer using REACT.js for a SAAS management software)

  €5718 (Avg Bid)
  €5718 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Instagram için story ve post template lerine ve bunların varyasyonlarına ihtiyacım var (Telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik cihaz ve aksesuar ürün gamı bulunan bir kuruluş için)

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  İstediğiniz şekilde logo,kartvizit,tişört tasarlayabilirim.Görselliği güzel olacak şekilde tasarlarım.Ücreti sonradan belirleyebiliriz.Lütfen iletişime geçin. I can design logo,business card,t-shirt as you wish. We can determine the pay get in contact me.

  €33 (Avg Bid)
  €33 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Google My Business'te (Maps) yüzlerce yorum verebilmemi sağlayacak bir program lazım. Bu program cihazların İP'sini, ID'sini ve gerekli tüm bilgilerini değiştirebilmeli. Ayrıca Gmail hesapları açmalı veya Gmail hesapları programa entegre edilerek onlarla yorum verilebilmeli. Özetle.

  €1681 (Avg Bid)
  €1681 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Comparative statistic analysis, equilibrium analysis, matrix algebra üzerine basit sorulardan oluşan online sınav konusunda yardıma ihtiyacım var.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Konu: Discuss the transformation of the Roman Empire in late antiquity and the role of religion in that transformation. What were the ways in which the rise of Christianity and later the rise of Islam contributed to the transition from antiquity to the middle ages? Provide an answer based on close textual analysis of the required readings. Use at least three or more of the required readings. Compare and contrast them. Çalışma compare and contrast standartında yapılacaktır. Her bir body için farklı bir kaynak kullanılacak ve kullanılan kaynaklar MLA formatında kaynakçaya eklenecektir. Aynı zamanda yapılan alıntıların sayfa sayıları belirtilecektir. Çalışma toplamda 1200 kelime olacaktır (Çalışma kaynakçası bu kelime sınırına dahil değildir...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Kurmuş olduğum web sitesinin googleda üst sıralarda çıkması

  SEO
  €320 (Avg Bid)
  €320 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Harekrushna panda

  €268 (Avg Bid)
  €268 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €102 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Özel hastane, medikal muhasebe, faturalandırma, işletme büyütme ve kuramsallaştırma danışmanlığı

  €2851 - €4751
  €2851 - €4751
  0 teklifler

  Hayal ettiğiniz tasarımlar,Bizimle gerçekleşiyor

  €313 (Avg Bid)
  €313 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Güven, sanat, tasarım, kişisellik, hepsi bir noktada

  €2382 (Avg Bid)
  €2382 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  yeşilköy çilingir yesilkoy cilingir anhatarci firması

  €162 - €487
  €162 - €487
  0 teklifler

  Türk yada türkçe konusan web tasarimci ariyorum. Bize güzel tasarimli, admin paneli olan, kullanisli ve basit yönetilebilir bir site kurdurmak istiyoruz. Joomla, Mambo, Wordpress yada herhangi bir sistem olabilir. Aklimda olan ilerleme plani 1 - önce bize bir sistem tasarim önerisinde bulmaniz, 2 - sistem ve tasarimda anlastiktan sonra sitemize kurulum gerçeklesecek, 3 - en son site yapilanmada (kaynak,resim,vesaire gibi veri girmede) destek hizmeti almak istiyoruz. Kullanilan sistemin Norveççe, detekli olmasi gerekir. En ünlü CMS'lerde bu var diye biliyorum..

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  business card Bitti left

  business cardDakikalar içinde yetenekli freelancerlardan teklifler alın. Freelancer profil ve geribildirimlerini görüntüleyin, sonra da hemen onlarla sohbet edin! Sadece %3* komisyon ücretiyle, favori freelancerınız bugün sizin için çalışmaya başlayabilir!

  €444 (Avg Bid)
  €444 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Öncelikle sana "Hack-Auto Management" ön elemesini geçip iş simülasyon oyununu oynamaya hak kazandığını memnuniyetle bildirmek isteriz! Bu aşamadan sonra 10'lu gruplarda yarışarak 400 kişi arasından finale kalmak için kıyasıya bir mücadele seni bekliyor. Simülasyon 5 Aralık Cumartesi günü başlayacak ve 12 gün sürecek. Endişelenme her aşamada seni bilgilendireceğiz. Başvuru sırasında bize verdiğin mail adresini düzenli olarak kontrol etmen bizim için yeterli. Bu süreçte sana simülasyonu anlama konusunda yardımcı olacak ve oyunun kurallarını içeren dokümanlara aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsin. Bu dokümanları dikkatle okuman, oyunda başarılı olman konu...

  €391 (Avg Bid)
  €391 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €24 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Twitter üzerinden Türkçe Tweetler çekilerek elde edilen veri setini kullanarak bir ürün, şirket yada markaya dair kamuoyu duygularını analiz edebilen SENTIMENT ANALYSIS (Duygu Analizi) uygulama geliştirilmesi (pozitif, negatif, nötr olarak sınıflandırma gerçekleştirecek). Makine öğrenmesi algoritmalarından faydalanılacaktır. Veri madenciliği, NLP ve Makine Öğrenmesi alanlarında çalışan bu konularla ilgilenen birisinin rahatlıkla gerçekleştirebileceği kompleks olmayan bir projedir. Argüman sağlanması adına pek çok türkçe dokümantasyon mevcuttur. Tez projesi kapsamında kullanılacaktır.

  €1574 (Avg Bid)
  €1574 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hi all. We need a market research and business plan for electrical floor heating system (with cables) in Turkey-Istanbul as soon as possible. Project deadline is 10th of May. İstanbul merkezli firmamız için elektrikli yerden ısıtma sistemleri üzerine bir pazar araştırması ve iş planına ihtiyacımız vardır. Proje için araştırmaları bitirmek istediğim tarih Mayıs 10 dur.

  €222 (Avg Bid)
  €222 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'A Simple Business Mobile App with Corona SDK'

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dosto, duniya me software industry, ek lauti industry he jisme profit percentage ki koi limits nahi hai. {020830685SK}Kyoki software ki kimat chahe kitni bhi ho lekin bikta 20 rs ki CD Mein. Esiliye BILL GATES pichle 20 salo se income me no. 1 hai. Ab Aap bhi full time/ part time kam karke is software industry me Kama sakte hai aur pa sakte hai holsale aur retail dono ka fayda. Yani 200% se 2000% ka profite margin. CHALLANCE: Duniya ke Kisi bhi ISO: 9001:2008 & 27001:2005 plane ya company me itna profite ho to hamari puri team kam se kam 5 lakh ke investment se apke sath kam karegi CONTECT: +91 8460003111 (Whatsup.)E-mail:

  €238 - €713
  €238 - €713
  0 teklifler

  ...yakınındaki kişileri bulma Yapılacak Platformlar Web | IOS | Android | Windows Mobile ---------------------------------------------------------------------ENGLISH--------------------------------------------------------------------------------------- marriage - dating site shall be performed, Features online camera interview picture does not show the desired person psychological analysis and compliance test phones with location services to find people near Do Platforms Web | iOS | Android | Windows Mobile...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  This Project is concerned with research data gathering, analysis and interpretation – you will obtain a dataset, investigate quantitative methods for analysing this data using inferential statistics, design an appropriate methodology, conduct your own data analysis using appropriate software and reflect upon the results.

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  i have a rough draft but i would like to upgrade the looks of it to be more professional

  €856 (Avg Bid)
  €856 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  I'm a new realtor who has a lot of experience in digital marketing. The name of the employing broker that I am employed by is You1st Realty. The name of my business is SLO Money Realty Please use the brand colors found on my employing broker's website: The logo needs to be very versetile and modern. Recognizable and brilliant. I will be making it into an animated logo as well so I will need the source files in landscape, square and profile aspect ratio with black, white and transparent background. This contest is only for the design. Additional compensation will be paid for a fully developed logo.

  €40 (Avg Bid)
  Garantili
  €40
  27 girdi

  Need a few ratio analysis done for Tesco FTY 2021

  €29 - €238
  Mühürlü
  €29 - €238
  19 teklifler
  READ PROPERLY 6 gün left

  I would like to commission APA referenced, 2000 word desk research pieces with a focus on Philanthropy and Development. Data sources must not be older than 4 years, referenced in footnotes and provide critical analysis. I need one research project (2000 words) done within 3 days, willing to explore after reviewing the quality of submission. IMPORTANT: To show that you can work on this topic. 1) Please describe where you will source your data and 2) propose a topic you think would be most relevant to start with. YOU WILL NOT GET A RESPONSE IF YOU DO NOT FOLLOW INSTRUCTIONS. Do not waste my time.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  The business is a start-up Italian gourmet grocery and food retail establishment located in Toronto. The business will offer residents and visitors with high-quality food at sustainable and reasonable prices for all, celebrate Italian traditional culinary culture and biodiversity, with good service and a pleasant atmosphere with the warm feel of Italy.

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Hi, I have a task for Operational Analysis and Simulation Sustainable Manufacturing. We are a consultancy firm and we can give u regular workflow if you can do good. Waiting for the best freelancer with a competitive budget. We want to make long-term relationship with the perfect freelancer. Thanks.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  New Business 6 gün left

  I have a new business concept but need help creating financial spreadsheets/budgets. I have all the drivers needed just need someone that can create worksheets and roll them up into budget so I can understand full opportunity

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I am looking for someone who has experience in marketing. I am a Holistic Health Coach and need help spreading the word about what I offer to the right people. I'm looking for someone who can bring people to the table so to speak. My website: Instagram: @ Youtube: JodyVining

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  MarketPlace 6 gün left

  ...selling goods, could be used gear, baseball cards, speaking engagements. The more robust the plugins with extra features the better. Users once paid for and then logged in can subscribe to agents/professionals at the agents determined price, some might be 19.95 per video for analysis and some might be 150.00 dollars. Need a way for agents to upload image and be approved by US. Will probably have a 5 min zoom needed for each agent approval, we would use calendly for this. Have to also have a way for one time charge for video analysis and for monthly. Need a way to have team or group live demonstrations, that agents can bill for. Then we need a way to accept payment for those services and use a split money gateway. Agents or Professionals could use our gateway and upon mone...

  €475 (Avg Bid)
  €475 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  Business Name: Diamond Valley Lawn Care Services Background Information: We service clients under recurring lawn care services including lawn mowing, edging, weed whacking, blowing, leaf collection, hedge and tree trimming, and much more. We are located in Northern California and work in temperatures exceeding 100 degrees F. Our work year can be considered 10 months of summer and we do not get much of a winter. The sun is always out bright here in beautiful California. Things we WANT to have incorporated: We are looking for a professional, premium looking logo for our lawn care business. This logo will need to be clear and visible from a distance as it will be used on trucks, trailers, shirts, business cards, and many other forms of advertising. As such, the logo n...

  €238 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Önde Gelen Yarışma
  €238
  146 girdi

  Hello, I am a full time Firefighter looking to start my own side project which I plan to compose of Grilling equipment such spatulas, tongs, ect... all the ways to my own BBQ sauce, apparel, beer koozies. (Branded to college kids and younger adults such as myself) I am looking for a primary business Logo of a Sasquatch holding a set of beer tongs in one hand, and a cold beer in the other. I would also like a secondary logo under it/or part of it that says "Feed the Squatch." Please contact me if this is something you may be interested in helping me with. Thank you!

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  107 teklifler
  seo Keyword Research 6 gün left
  ONAYLI

  On Site SEO On Page SEO Off Page SEO Competitor Analysis Link Bulling Monthly SEO Report Traffic Generate All Your SEO Questions Answered Expert Strategy, Tricks & Advice Easy to Rank Low Competition Long Tail Keywords

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Trophy icon Design Logo for Business 4 gün left

  Please design a logo for "G6PD Help" Use the for color scheme ideas.

  €71 (Avg Bid)
  Garantili
  €71
  170 girdi
  Financial Modelling 6 gün left
  ONAYLI

  ...non-specialist retailer selling items such as clothing, electricals and furniture. The Directors of PK Mart are considering whether the company should introduce a profit sharing scheme for all of its employees. To help with this important decision the Directors want to determine the possible benefits associated with such a scheme. You have therefore been asked to undertake some quantitative analysis looking at this issue. While you are familiar with various different aspects of statistics and a number of statistical packages you have not undertaken a project of this nature before. Hence you start by conducting a literature search. This search proves beneficial and you find that there are a number of existing studies which look at the impact of profit sharing, although none ...

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  1 Creating Social media pages - Facebook, Instagram, Pinterest, Youtube 2 Posting including designing, creating content everyday 1 post 3 Posting on stories feature 4 Event based buzz creation 5 Creating and running campaigns on these platforms 6 Identifying the right influencers and getting them onboard 7 Identifying relevant media groups and forums and posting on them 8 #hash...everyday 1 post 3 Posting on stories feature 4 Event based buzz creation 5 Creating and running campaigns on these platforms 6 Identifying the right influencers and getting them onboard 7 Identifying relevant media groups and forums and posting on them 8 #hashtag research and campaign creation 9 Audience building - engagement- likes / followers 10 video creation , editing and promotion 11 Analysis and...

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Business Plan -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Business Plan For a real state investment in a digital platform

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I am looking for someone to develop an impressive professional meeting presentation preferably on MS Powerpoint, Google Slides (or some other platform). We already have presentations, but look forward to go to the next level.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  86 teklifler

  -Set Up Appointment With Sellers -Research A Property’s Ownership (Pull Ti...-Research A Property’s Ownership (Pull Title) -Research If There Are Any Public Schools In The Area -Complete Real Estate Listing Checklist -Handle Feedback Forms -Review And Proofread Real Estate Documents -Proofread New Listings -Coordinate Property Photographers -Make Listing Changes -Coordinate Showings Calendar -Send Follow Up Emails -Enter Data In The MLS Database -Custom Comparative Market Analysis -Coordinate Home Stager -Add Clients to Real Estate Newsletters -Add Listings To Your Facebook Page (Coming Soon Page) -Create A Real Estate Brochure (Plus) -Create Relevant Content (Plus) -Run Offline And Online Ads (Im running, Maybe just give some Feedback) (Plus) -Contact Clients And Ask Fo...

  min €30 / hr
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  min €30 / hr
  13 teklifler

  I need Instagram and TikTok Business page Growth

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Setting Up business manager. Further instructions to be discussed on the call.

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want a picture of a person /figure in a lunge or Squat with one hand either facing or “punching” with fist towards the company name, maybe with a barrier in between the writing. Maybe some fitness icons in bubbles also, i.e. running, a dumbbell. I am also a corrective exercise specialist so I would like to have the emphasis of the back in good alignment

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  93 teklifler

  Build the following statistical models using a longitudinal data for 18 years - Build an XGBoost Model to determine the feature importance for a longitudinal data - Compare two groups on how it has changed in time - First difference model (maybe) - Include a few independent variables and build a multivariate model to access the drivers.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Trophy icon Logo for business 4 gün left

  10yr old girl starting a baking/treat business Name of business Gabby’s Sweetastic Treats Makes cakes, cookies, cake pops, cake ball bites, dessert bars, ect Favorite colors teal, pink, purple and gold

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  104 girdi

  Bonjour Simo M., êtes-vous disponible jeudi matin pour un travail en SAS svp ?

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  1 teklifler