Business analysis işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  311,769 business analysis iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Tasarım son aşamasındadır. Yapılaması gerekenler, web ve mobil sürümün görsel olarak güçlendirilmesi ve dinamik yönlendirmenin anlaşılabilir olmasıdır. Şuan ki hali adresinden gözatılabilir.

  €870 (Avg Bid)
  €870 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  SAAS çalışacak bir iş yönetimi uygulaması için REACT.js kullanabilen fullstack bir developer ihtiyacımız vardır. (We need a full stack developer using REACT.js for a SAAS management software)

  €4904 (Avg Bid)
  €4904 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Instagram için story ve post template lerine ve bunların varyasyonlarına ihtiyacım var (Telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik cihaz ve aksesuar ürün gamı bulunan bir kuruluş için)

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  İstediğiniz şekilde logo,kartvizit,tişört tasarlayabilirim.Görselliği güzel olacak şekilde tasarlarım.Ücreti sonradan belirleyebiliriz.Lütfen iletişime geçin. I can design logo,business card,t-shirt as you wish. We can determine the pay get in contact me.

  €33 (Avg Bid)
  €33 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Google My Business'te (Maps) yüzlerce yorum verebilmemi sağlayacak bir program lazım. Bu program cihazların İP'sini, ID'sini ve gerekli tüm bilgilerini değiştirebilmeli. Ayrıca Gmail hesapları açmalı veya Gmail hesapları programa entegre edilerek onlarla yorum verilebilmeli. Özetle.

  €1427 (Avg Bid)
  €1427 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Comparative statistic analysis, equilibrium analysis, matrix algebra üzerine basit sorulardan oluşan online sınav konusunda yardıma ihtiyacım var.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Konu: Discuss the transformation of the Roman Empire in late antiquity and the role of religion in that transformation. What were the ways in which the rise of Christianity and later the rise of Islam contributed to the transition from antiquity to the middle ages? Provide an answer based on close textual analysis of the required readings. Use at least three or more of the required readings. Compare and contrast them. Çalışma compare and contrast standartında yapılacaktır. Her bir body için farklı bir kaynak kullanılacak ve kullanılan kaynaklar MLA formatında kaynakçaya eklenecektir. Aynı zamanda yapılan alıntıların sayfa sayıları belirtilecektir. Çalışma toplamda 1200 kelime olacaktır (Çalışma kaynakçası bu kelime sınırına dahil değildir...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Kurmuş olduğum web sitesinin googleda üst sıralarda çıkması

  SEO
  €273 (Avg Bid)
  €273 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Harekrushna panda

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €91 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Özel hastane, medikal muhasebe, faturalandırma, işletme büyütme ve kuramsallaştırma danışmanlığı

  €2844 - €4741
  €2844 - €4741
  0 teklifler

  Hayal ettiğiniz tasarımlar,Bizimle gerçekleşiyor

  €312 (Avg Bid)
  €312 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Güven, sanat, tasarım, kişisellik, hepsi bir noktada

  €1978 (Avg Bid)
  €1978 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  yeşilköy çilingir yesilkoy cilingir anhatarci firması

  €144 - €433
  €144 - €433
  0 teklifler

  Türk yada türkçe konusan web tasarimci ariyorum. Bize güzel tasarimli, admin paneli olan, kullanisli ve basit yönetilebilir bir site kurdurmak istiyoruz. Joomla, Mambo, Wordpress yada herhangi bir sistem olabilir. Aklimda olan ilerleme plani 1 - önce bize bir sistem tasarim önerisinde bulmaniz, 2 - sistem ve tasarimda anlastiktan sonra sitemize kurulum gerçeklesecek, 3 - en son site yapilanmada (kaynak,resim,vesaire gibi veri girmede) destek hizmeti almak istiyoruz. Kullanilan sistemin Norveççe, detekli olmasi gerekir. En ünlü CMS'lerde bu var diye biliyorum..

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  business card Bitti left

  business cardDakikalar içinde yetenekli freelancerlardan teklifler alın. Freelancer profil ve geribildirimlerini görüntüleyin, sonra da hemen onlarla sohbet edin! Sadece %3* komisyon ücretiyle, favori freelancerınız bugün sizin için çalışmaya başlayabilir!

  €443 (Avg Bid)
  €443 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Öncelikle sana "Hack-Auto Management" ön elemesini geçip iş simülasyon oyununu oynamaya hak kazandığını memnuniyetle bildirmek isteriz! Bu aşamadan sonra 10'lu gruplarda yarışarak 400 kişi arasından finale kalmak için kıyasıya bir mücadele seni bekliyor. Simülasyon 5 Aralık Cumartesi günü başlayacak ve 12 gün sürecek. Endişelenme her aşamada seni bilgilendireceğiz. Başvuru sırasında bize verdiğin mail adresini düzenli olarak kontrol etmen bizim için yeterli. Bu süreçte sana simülasyonu anlama konusunda yardımcı olacak ve oyunun kurallarını içeren dokümanlara aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsin. Bu dokümanları dikkatle okuman, oyunda başarılı olman konu...

  €390 (Avg Bid)
  €390 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €24 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Twitter üzerinden Türkçe Tweetler çekilerek elde edilen veri setini kullanarak bir ürün, şirket yada markaya dair kamuoyu duygularını analiz edebilen SENTIMENT ANALYSIS (Duygu Analizi) uygulama geliştirilmesi (pozitif, negatif, nötr olarak sınıflandırma gerçekleştirecek). Makine öğrenmesi algoritmalarından faydalanılacaktır. Veri madenciliği, NLP ve Makine Öğrenmesi alanlarında çalışan bu konularla ilgilenen birisinin rahatlıkla gerçekleştirebileceği kompleks olmayan bir projedir. Argüman sağlanması adına pek çok türkçe dokümantasyon mevcuttur. Tez projesi kapsamında kullanılacaktır.

  €1644 (Avg Bid)
  €1644 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hi all. We need a market research and business plan for electrical floor heating system (with cables) in Turkey-Istanbul as soon as possible. Project deadline is 10th of May. İstanbul merkezli firmamız için elektrikli yerden ısıtma sistemleri üzerine bir pazar araştırması ve iş planına ihtiyacımız vardır. Proje için araştırmaları bitirmek istediğim tarih Mayıs 10 dur.

  €222 (Avg Bid)
  €222 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'A Simple Business Mobile App with Corona SDK'

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dosto, duniya me software industry, ek lauti industry he jisme profit percentage ki koi limits nahi hai. {020830685SK}Kyoki software ki kimat chahe kitni bhi ho lekin bikta 20 rs ki CD Mein. Esiliye BILL GATES pichle 20 salo se income me no. 1 hai. Ab Aap bhi full time/ part time kam karke is software industry me Kama sakte hai aur pa sakte hai holsale aur retail dono ka fayda. Yani 200% se 2000% ka profite margin. CHALLANCE: Duniya ke Kisi bhi ISO: 9001:2008 & 27001:2005 plane ya company me itna profite ho to hamari puri team kam se kam 5 lakh ke investment se apke sath kam karegi CONTECT: +91 8460003111 (Whatsup.)E-mail:

  €237 - €711
  €237 - €711
  0 teklifler

  ...yakınındaki kişileri bulma Yapılacak Platformlar Web | IOS | Android | Windows Mobile ---------------------------------------------------------------------ENGLISH--------------------------------------------------------------------------------------- marriage - dating site shall be performed, Features online camera interview picture does not show the desired person psychological analysis and compliance test phones with location services to find people near Do Platforms Web | iOS | Android | Windows Mobile...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  CFD thermal analysis 6 gün left
  ONAYLI

  We need thermal analysis to be done on of our medical devices we are planning to need a person who is skilled Hypermesh and Ansys Fluent/CFX.

  €276 (Avg Bid)
  €276 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  We need business cards and logos done

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ...strategies to help drive traffic and engagement to the website. Produce content for social media channels such as Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest, etc. Keep up to date with any social media trends. Track social media influencers. Ensure you produce a consistent brand message across all social media channels. Regularly monitor competitor social media sites and create competitor analysis reports. Contribute to the company blog. Assist with social media performance reports. Engage with social media users and respond to any mentions over Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest, etc. Writing effective SEO content for blogs, websites, and social media accounts. Coordination with the digital marketing team to report findings and recommendations. Requirement...

  €227 (Avg Bid)
  €227 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Canadian Business Writer needed for content writing. Sample: You immigrated to Canada about two years ago. Now a big textile company from your home country wants to expand in the Canadian textile market. They have hired you as a consultant as you now have the knowledge of both markets. 1. share a general comparison of Canadian Business Environment to the business environment in your home country. As a consultant, please write a summary of key similarities and differences in the business environment of both countries. (1.5- 2 pages) 4 more work..

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...employees to marketing and sales projects or client accounts as needed Implements and adheres to company policies and procedures Attends trade shows and travels to meet clients as needed Marketing and Sales Skills and Qualifications: Bachelor’s Degree in Marketing, Business or a Related Field, Customer Service, Client Relationships, Interpersonal Communication, Marketing Strategies, Product Development, Creativity, Financial Strategy, Data Tracking, Written and Verbal Communication, Organisation, Planning, Research and Analysis, People Management, Leadership...

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Please we are In need of a freelancer who is frequent in malay to translate our document from english to malay thank you.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  need to evaluate and exaplain about Three dimension for the given data and scenario , also need to calculate DCF analysis and estimate values

  €11 - €34
  €11 - €34
  0 teklifler
  Business Analyst part time 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for Business Analyst - part time to work on 1 project with my team. You should be on Teams interacting with client, understand the requirement and convert into document and share with team members. Strong communication skills it is part time job , paying fixed cost monthly. Someone looking for extra income will be good opportunity .

  €245 (Avg Bid)
  €245 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for a Power BI Developer who can create a Sales Dashboard for a student project.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Business Writing 9 gün left

  Discuss the significant strategic challenges of leadership in a global environment. Start with a description of operating a multi national business of your choice in today's business environment, the associated leadership issues and your recommendations to make leadership a strategic part of organizational decision making.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need app for buisness quotation and billing purposes with inventory

  €315 (Avg Bid)
  €315 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I am looking for a Power BI Developer who can create a Sales Dashboard for a student project.

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Weekly US only business prospects lists of 75 or 150 contacts that include a direct dial phone number NOT a corporate phone number, their business email addresses, last name, first name, title, location, and LinkedIn profile url. We will provide company names and specific titles to look for. Don't have a budget yet what is your cost per lead? Delivery time can be 3 to 5 days.

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Hi I am looking for someone who can design website for my removals business

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  18 teklifler
  Business plan 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking someone who can do a business plan for business loan.

  €416 (Avg Bid)
  €416 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I need a paper written with a word count of 500-600 words and you can choose between two different prompts regarding black consciousness and BLM I will provide prompt if interested.

  €349 (Avg Bid)
  €349 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I need a paper written with a word count of 500-600 words and you can choose between two different prompts regarding black consciousness and BLM I will provide prompt if interested.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  We have two negative reviews on google my business that is just fake. We need to remove those. Please describe the approach and time-frame it will take you to remove those. Thank you

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Business cards 6 gün left

  A Professional Business card with my name and logo, also Instagram

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Remote flexible work from anywhere on the planet. Professional skills are not required. A successful online store on the market for 10 years expands a friendly young team for long-term cooperation and is aimed at the maximum satisfaction of a...hours each. In between, another 10 hours are allocated to other days. Relatively flexible. Some days it is enough to spend 10 minutes, sometimes nothing. This is an old scheme. Your task is to radically improve it over time, even to build a fundamental new one, effective and ready for scaling; 5.2. Optional for an additional fee, part of the sales direction — price policy, marketing measures, analysis of inventory turnover, competitors, integrate new accounting and warehouse system etc., perhaps adding new products to the site if you sp...

  €19 / hr (Avg Bid)
  Özellikli
  €19 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  i have conducted a study to see if 4 variables; religiousness, conspiracy beliefs, trust in health care and government affect covid-19 vaccine unwillingness for children. i have data from my online survey. i need some help with conducting an linear regression and analysing the results from spss.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I have a transportation business, I’ve been wanting to have a program where I can control who travels, how many, to where and from where, also a website for people to pay online for their tickets

  €1104 (Avg Bid)
  €1104 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I’m looking to sell t-shirts online that raise awareness for climate action as well as the environment in a creative manner. Half of The profits I make will go towards climate action organizations and non profits looking to better the planet.

  €378 (Avg Bid)
  €378 Ortalama Teklif
  50 teklifler
  Website for my business 6 gün left
  ONAYLI

  I’m looking to sell t-shirts online that raise awareness for climate action as well as the environment in a creative manner. Half of The profits I make will go towards climate action organizations and non profits looking to better the planet.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Developing the departmental policies and operating procedures for the Business Analysis department. The policy and procedure document has to outline all of the components that are connected to the Business Analysis department as well as the procedures that are carried out by that department. It also needs to fulfill the requirements of the sections that are desired in the attached document.

  €33 (Avg Bid)
  €33 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Önde Gelen business analysis Topluluk Makaleleri