Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  130,228 c4 engine iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Su web sayfasindaki C++ ile yazimis code ile ilgili aciklamalar surdan bulunabilir: Fakat, bizim ihtiyacimiz olan bu code'un C# ve Windows Desktop Application da olmasi. Code'un buyuk ve her turlu dosyayi transfer edebilmesi gerekiyor.

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Unreal Engine Bitti left

  Tamamlanmış bir projede revizyonlarımız var.

  €1047 (Avg Bid)
  €1047 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Ekibimize Unreal Engine programcisi arıyoruz. Uzun sure unreal uzerinde calismis ve portflyo gösterebilecek adaylar,lutfen bize mesaj atiniz.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Birkaç arkadaş başladığımız projemizde artık aramıza yeni insanlar dahil etmemiz gerektiğine karar verdik ve projemizde bizimle birlikte çalışacak kişiler aramaya başladık aradığımız nitelikler : * Web Tasarımcı * Solidity Yazılımcısı * Akıllı sözleşmeler * Unreal Engine Programcısı (C++) * Oyun Tasarımcısı Oluşturacağımız proje bir kart oyunu ile kripto para ekosistemini NFT ler aracılığı ile birleştirmek. Bunun için yukarıda aradığımız niteliklere sahip iş arkadaşları arıyoruz. Projemiz dünya çapında bir proje olmaya aday eğer ki gerekli yatırım ve özveriyi verebilirsek bu yüzden böyle bir projede ilk çalışanlarla birlikte olmak oldukça heyecan verici.

  €1682 (Avg Bid)
  €1682 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  21 Google olmak üzere 31 Sertifikaya Sahibim. Sitesinin kurucusuyum. Uluslarası şirketler dahil olmak üzere SEO uzmanı ve SEO danışmanlığı hizmetleri sundum. Site içi ve site dışı Search Engine Optimization (SEO) başlığı altındaki tüm konuları başkasına yaptırmak yerine siz kendiniz yapmak istermisiniz? böylece bir defa ödeme yapıp tüm görevleri siz yerine getirebilirsiniz. Kendi sitenize SEO çalışması yapmayı öğrenecek ve istediğiniz kelimelerde yükselmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Siz yapmak istemeseniz bile satın alacağınız işin kalitesini ölçmek ve hizmet aldığınız firmayı değerlendirmek için neler gerektiğini öğrenebilirsiniz. Online eğitim süresi : 4 saattir. Google meet üz...

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, I'm looking for an integrated engine for the video conference program. The project will be received with source codes and engine information. I also want time and budget information for each version of the program under consideration. If anyone is interested, please contact me. Thanks

  €2143 (Avg Bid)
  €2143 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  bir DATALİFE ENGİNE site siteye istediğim gibi bir döviz kuru ekleme yapamıyorum.Öncelikle belirteğim döviz kuru azerbaycan döviz kuru olmalı.Ücretli ne kadar fiyata yapa bilecek birileri var ise iletişime geçmeleri ricada bulunur.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba Sepehr T., hocam python google app engine projesi olarak image storage service assignmentim var. deadline ım çok yakın ve bütçem 100 euro ilgilenirsen lütfen dönüş yap.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba osmanaydin, hocam benim html sayfaları üzerinden datayı alıp metin madenciliği olarak işlemem gereken bir assignmentim var. ilgilenirsen lütfen beni bilgilendir. ayrıca python google app engine içeren bir ödevim daha var . ücret için elimden gelen bu ne yazıkki.(tek assignment için)

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PROJECT DETAILS ARE IN ENGLISH: view

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  PROJE AYRINTILARI INGILIZCE DILINDE: -> okuyunuz

  €431 (Avg Bid)
  €431 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Enes Senden Yapmak İstediğim Şey Benim Bilgisayarım Bozuldu Ve İşime Devam Edemedim Neyse Benim Elimde Şu Anda Unreal Engine 4 Motoruna Uygun Sahneler Var Senden İstediğim Bu Sahneleri Sadece 1 Sahnede Birleştirmek. Yani Siz Hiç Bir Şey İlave Etmeyeceksin Sadece Benim Sahnelerimi Tek Sahnede Birlestiriceksiniz. Ücrete Geldikte Ise Az Ola Bilir Ama İnşallah Iyi Olursa Devamı Olacakdir Ve Projemde Senin İsmini De Verecegim . Sana Gerek Olan Şey Aslında Level Design. Teşekkürler Seni Bekleyeceğim.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Unreal Engine 4'te. Birbirinden ayrı haritalara sahibim ve bu haritaları birleştirmek ücret düşük olabilir, ancak gelecekte daha fazla iş olacağını unutmayın.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bazı karakterlerin 3D Modellenmesi lazım .Hangi motor olduğu pek önemli değil .Ama uygun fiyatlı ve orjinal tasarıma olabidiğince yakın olmalı .Eğer fikirle ilgili anlaşılırsa diğer karakterler içinde yardım istenecektir. Some characters need to be modeled in 3D. It doesn't matter which engine it is. But it should be affordable and as close as possible to the original design. If the idea is understood, help will be asked in the other characters. [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users] [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users]

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Hazır bir scripti Buildbox3 programıyla düzenlemesi yapılacak ve web kontrol paneli entegre edilecek. scripti aşağıda paylaşıyorum, Detaylı özellikler için iletişim kurabilirsiniz.

  €442 (Avg Bid)
  €442 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  English We have complated game engine and the missing part is a nice graphics for our mobile game. Ships traffic control on boshporus, istanbul. All graphics will be bird eye view type. No 3D or 2D dimensions! ( I addes some samples at the attached files ) 1- Base graphic for all around the boshporus from marmara sea entry to black see entry and including golden horn. 2- Harbours for passangers and houses, roads ( focus on sea but we should also show players to some staff on lands as well ) 3- Famous landmarks. ( there are plenty of them around boshborus ) 4- Ships ( containers, carriers, passanger ship and ferry ) for user control. 5- Clouds, birds ( seagul ) and V shape immigrant birds and plane also Game includes levels and each level will focus on differen...

  €766 (Avg Bid)
  €766 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Mobilya için yazılım üretilecek, Tasarımlar ve çizimler 3d ortamında hazır, kodlama yazılımcı arkadaşa kalır. Unreal engine tercih edilir. Unity da olabilir.

  €1229 (Avg Bid)
  €1229 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wordpress woocommerce, social deal engine gibi eklentileri kurup tema düzenlemesi yapılacak

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Kelime anlamıyla Tavsiye motoru olan recommendation engine projesinin temel amacı; bütün e-ticaret şirketlerinin sahip oldukları web sitelerinde kullanılabilecek ve temel olarak müşteri davranışlarına göre potansiyel müşterilere en uygun ürünleri widgetlar,display bannerlar ve e-mailing kanallarıyla müşteriye sunan bir sistem yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde artan dönüşüm oranları e-ticaret sitelerinin ciro ve karlılıklarını arttıracak, dijital pazarlama maliyetlerini düşürecek, dip toplamda ise müşterilere öncelikle interaktif ve gelişkin bir yapıda ise kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacaktır.

  €2 - €8 / hr
  €2 - €8 / hr
  0 teklifler

  ...that can be imaged . Css Ile should be created a simple design using HTML 5, Standings, Live Scores , İddaa bet Looking For Guest Authors , Programs, of the details of the Fulltime Live center live match broadcast, Highlights , Lineups , date, time, Gols , the match videos , and so on. As will be drawn on the link , all live, finished , done in the Departments will be highlighted in the search engine will be prepared in the global aspx page that , in addition Ideas page , Match Results Click. Example adding Web service access other sites able to show results in your own page , the lease payments to be made in understanding specialist . The projects ensure Must be able to develop the auction , Together With the delivery of the source code , a detailed description is added to the

  €1401 (Avg Bid)
  €1401 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Is aciklamasi: Su anda Turkiye'de VPS uzerinde bulunan sitelerinin dosyalarini ve MySQL veritabanlarini GOOGLE CLOUD PLATFORM'a tasimak ve sitelerin GOOGLE C...ayarlari gerceklestirmek. Tasinacak siteler: PHP tabanli siteler (4) + Wordpress siteler (4) ONEMLI NOT : Bu islemi yapacak uzmanin GOOGLE CLOUD PLATFORM hakkinda tecrube sahibi olmasi gerekiyor. Siteleri inceleyip Google'a odenecek tahmini bir aylik gider bilgisi verebilmesi gerekiyor. MAKSIMUM BUTCE : 100 Turk Lirası ( 50 USD ) KAYNAKLAR : 1- Google Compute Engine 2- Google Cloud SQL 3- Google Cloud Storage Tum kaynaklar icin :

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want to make real estate search engine with .NET MVC 4 or 5, i need admin panel, front-end panel, Türkçe: .Net MVC 4 ya da 5 ile emlak arama motoru yaptırmak istiyoruz. Admin panel, ön taraf, ilan sayfası, ilan detay sayfaları, il ilçe kombinasyonu Tasarım yoktur.

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...detayına kadar. Bazı noktalarda online olarak veri çekmek gerekecek. Aynı zamanda bu liste üzerinden satışta yapmayı planlıyorum. Bir nevi akıllı liste olacak. Müşteriler liste üzerinden film seçebilecekler. Kafamdakinin benzer bir örneğini bir yer yaptı. Onunda adresini vereyim orayı incelerseniz nasıl bir şey istediğimi biraz olsun anlamış olursunuz sanırım. benzer liste: Bu yukarıdaki linkteki liste sanırım Excel 2013 te yapılmış bilginiz olsun. Bazı tablo dilimleyicilerini kullanmışlar çünkü. Benim istediğim anafikirde yukarıdaki linkteki gibi, benzer ama daha farklı özelliklerde ve daha iyi olması gerekiyor. Excel bilgim hiç olmadığı için bir uzmana ihtiyaç duymaktayım. Not: İçerikleri kendi...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  bwin php botu Bitti left

  Merhaba Arkadaşlar, adresindeki canlılar için bir bot istiyorum tüm verileri çekecek bir şekilde iddaa işinden anlayan arkadaşlar zaten bilir ne demek istediğimi fazla vaktinizi alacağını sanmıyorum. Süre olarak vaktimiz var ama en fazla 5-6 gün içerisinde bitmesi gereken bir proje olacaktır. Uygun tekliflerinizi bekliyorum.

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ... catogory : oficce firnute web site language : Turkish seo work : google optimization turkish words example : offic firnuture ( ikinci el ofi mobilyası - ikinci el ofis mobilyaları - ikinci el buro mobilyası..) its importand Sample design of the website would look like I want to deliver a fully finished, ready to use website. web site must be search engine friendly, definitely. Turkish needs to get higher rankings in the search engines with keywords....

  €567 (Avg Bid)
  Özellikli
  €567 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...in the process if developing a Job Agency web portal with following features. We need Full Time commitment and preference will be given for those who already dine similar projects. Target market is Australia and apart from following features , feel free to add any other addons , you may think is important. Please quote separately for the Portal Development & iOS & android Apps. a. Job Search Engine b. Job Alerts c. Online Profiler d. "Refer a Friend" Feature e. "Print This Job" Feature f. Auto Responses g. Blog – Comprising of Blog Articles relating to Interview Techniques etc h. Resume Manager i. Individual Dashboard for Company and Candidates j. Account Verification – To avoid Spam registration k. Social Logins l. Zoom Integration &ndas...

  €1714 (Avg Bid)
  €1714 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  we have setup a cluster with our website and applications, but as for some competability we go for rancher (Provider: RKE1 , Kubernetes Version: v1.21.13) unmanaged with linode as provider and choose nginx ingress and nginx backend in the provisioning, every thing work great, but we need help to configure the load balancer with linode load balancer, I attached screen shots showing the pending status of the load balancer , we need to configure it to work with the cloud provider linode load balancer along with the nginx ingress backend. a successful candidate would complete the configuration successfully, and the website should come back online. thanks Nader

  €1347 (Avg Bid)
  €1347 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I would like to combine several indicators which are readily available in tradingview, to create a 'strategy', and backtest it using the tradingview backtesting engine. To do this, I need an experienced Trading View - Pine Script coder.

  €474 (Avg Bid)
  €474 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...immediate attention. The dashboard will also be on the mobile app of the president general of that community. President-general mobile app: In the village we have four or more president generals who reports to the town president general then reports to the city president general. The good thing about this with regards to the diagram below is that for instance information gathered by the community under C4 through C4d can never get to the president general C4c and so on. But it will get to president general D4. Which we know that same information can never get to president general B3, B2 or B1. But it will get to president general A. On the village president-general app or dashboard he will be able to know the security operatives on duty for the day. There will be a chatting pl...

  €968 (Avg Bid)
  €968 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  SEO Engineer 6 gün left

  ...ranking in search engines, be responsible for the website's ranking optimization in mainstream search engines Google and Bing, and increase website traffic 2. Analyze and evaluate the keywords of the website, set keyword strategies, and improve the search ranking of keywords 3. Analyze popular search terms of industry users, optimize website content, internal links, structure, etc., analyze search engine traffic, propose optimization plans and implement them 4. Develop external links of the website and improve the comprehensive ranking index of the website 5. Through Google Analytics, track data and feedback to adjust the direction of SEO optimization 6. Set keyword strategy to improve keyword search ranking and website traffic 7. Analyze competitor websites and develop exte...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  47 teklifler
  Trophy icon Make an animation pitch 6 gün left

  The animation should show a reusable space tug. What’s a space tug? Space transporter. What’s reusable? It has black heat-shields on the lower side of it and will exchange with an engine partly. What has to be shown? Either in animation or both movie like- plus Annan toon, show the idea of launching off of spaceX falcon 9 or Starship (when it’s in space already), then go and deliver satellites, then return to earth. For this you gonna need to watch: Falcon 9 launches Falcon 9 user guide, ESPA ring, satellite launch - re entry of Blue origin or other spacecraft to earth

  €47 (Avg Bid)
  €47
  3 girdi

  I have many web projects pending that I can't finish because I don't have the time to prepare them. I need a professional with web design, copywriting, search engine optimization, content management, and social media knowledge who can gather information for and from me and coordinate this with my programmers. My starting priorities are: Finish my website. Set the starting content of 3 social media accounts (Facebook fan page, Instagram, Youtube). I need this professional to have quick online meetings with me, take note of how I want what I want, and then take care of it for me. Take notes, gather content, and hire other professionals (not from their team). Previous experience is absolutely needed. Please include the word "Eagle" first to know you have re...

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Hi, please do a game like Arcuz. If you don't know the game, please search it up on Google or play it on Armor Games, to get a feeling for it. I cannot provide anything, so no assets or such. Just music. My expectations: - 2,5 or 3D, you choose the engine (unity, unreal, whatever) - Full HD resolution - tilted top-down view - Android ready (fully functional for Google Play Store) - Hack n Slay playstyle - graphics could be either pixel art or something else - 10 areas (Hometown, Ghost River, Frozen Iceicle and so on) - Each area should contain several maps with several unique monsters - Level up system - Stat system - Stat reset - Skills - Equipment - Crafting (e.g. Elemental Stones which can increase elemental attack (weapon) or elemental defence (armour) - Cards, each mo...

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am looking for some to fix site to make search engine work and clean site maybe add some links Its a search engine site

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I have a original komet k30 135cc kart engine case. Looking to create a cnc cad program to reproduce this engine case in polystyrene.

  €939 (Avg Bid)
  €939 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I have sample code which can be seen at The explanation of the code can be found at This code is written in C++. However, I need the same code in C# and for Windows Desktop Application, The code should be able to transfer all file types and large file sizes.

  €169 (Avg Bid)
  Acil
  €169 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Take Text and Output Table to a JSON File as per the 16 examples

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  NOTE: We are requesting unreal engine as a lot of the assets required are in hand. If you can do it on Unity or even web, we can talk... So we are looking for an unreal engine developer for a long term project, and our recruitment process will go like this: A trial: This is what this initial small project is all about. We want to explore your capabilities in practice via a simple task that shows your initial know-how, device resources (which is crucial for this kind of work), punctuality, communication and speed of execution. A pilot project: That’s step two, where the serious business begins. We sign an NDA and we start working on a pilot phase of the project, which we will show to our waiting funding partners to get their feedback and notes. The project: If all i...

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I want SEO of my google my business page

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  Hello, We are looking to hire some one immediately to help us upload inventory from 3 supplier websites example product sometimes each varaint will have its own image so you will need to upload respective variant image as well to products. We have about 300-400 products in total Looking for some one to start this project immediately i will be available to guide as much as possible must be familiar with shopify and its variants for uploading products. Attached is the csv which has data provided to us by client.... Thanks - Lets get started!

  €9 - €38
  Mühürlü
  €9 - €38
  68 teklifler

  Hello bidders, I have a particular nsfw FBX model which i would need help in integrating the mesh with the ALS_AnimMan_CharacterBP Blueprint from AdvancedLocomotionSystemV. I have uploaded the FBX model and will need some help in the retargeting of the skeletal mesh.

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Unreal engine 5 developer 5 gün left
  ONAYLI

  looking for an Unreal Engine 5 developer who is capable of scripting the autonomous setup

  €559 (Avg Bid)
  €559 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...aplication doesn't need to be exactly as paypal, but the concept overall should be similar and as simple as posible. The main functionallity the app should contain are: -Payment gateway: send and recive payments, internal e-wallet. -Cryptocurrency support: Accept crypto payments, buy/sell cryptocurrency, send and recive cryptocurrency, solana cryptowallet. Features User verification Trade engine Wallet Calculations Transaction history Analytics Push notifications Payment gateways Here are some links about the ideas and integrations i described and are refering to, so I hope you can understand better what i mean. Please look at them and if you have some other alternatives or ideas on how to improve the developement for this aplication, i would really apreciate hearin...

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ** Please only apply if you have experience in this kind of project. I need assistance customizing the PostgreSQL engine. This is for a custom platform that I am currently developing. Example of customization of PostgreSQL that I need are below - Building a custom data types like currency - adding blob storage that makes it easy to upload images and have an image data type as part of a Postgresql engine

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We are seeking a Junior 3D Art Generalist to work on a new story-driven VR experience in the world of science and education. The candidate has a record of video game content creation in a professional capacity with one or more shipped titles under their belt. Your role will be to model and texture game assets (objects and/or characters), and to integrate them into the Unity game engine. You are a strong generalist, willing to take on a variety of tasks, both independently and in collaboration with other artists and game developers. The Junior 3D Artist will work closely with the project leads and the Art Director.

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  33 teklifler

  The purpose of this project is to develop a working prototype of a network monitoring and reporting Platform that receives network health and status, traffic data from several network infrastructure monit...a network monitoring and reporting Platform that receives network health and status, traffic data from several network infrastructure monitoring sources, and produces an aggregate of network status data for processing by a data analytics engine. This prototype will be known as NetWatch. The NetWatch solution will utilize data processing and analytics services via the Hadoop infrastructure, and data reporting features of the Hbase or MYSQL/Datameer tool. The prototype will be used by the Network A&E team to determine its viability as a working engine for network ...

  €7 - €18
  €7 - €18
  0 teklifler

  1. Revise existing Trading view Pinescript study alerts to format that faciliates automation through execution engine to place orders to Interactive Brokers 2. Convert existing Trading view Pinescript study to Pinescript "strategy" to allow backtesting on TradingView backtest engine. 3. Automate trade execution from TradingView to Interactive Brokers

  €613 (Avg Bid)
  €613 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Looking for SEO service for Google my business optimize to rank in local search. Gmb Optimization for Bearing dealers in Hyderabad/ Secunderabad. keyword research to top on the Google maps and search engine. i dont have website, its required for my gmb only. you can see my Gmb at “Navkar trading corporation,ranigunj, , secunderabad. looking best Gmb expert for this service. Thanks, Kumar

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I'm looking for a professional who can help me with 3 websites on monthly basis. They need to help me with Search Engine Optimisation, Graphics, uploading/downloading data, etc.

  €605 (Avg Bid)
  €605 Ortalama Teklif
  65 teklifler