Charity website content writing işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  370,192 charity website content writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €250 - €750
  €250 - €750
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €169 (Avg Bid)
  €169 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €203 (Avg Bid)
  €203 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €475 (Avg Bid)
  €475 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4139 (Avg Bid)
  €4139 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €364 (Avg Bid)
  €364 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  should have excellent knowledge of 3d printing technology and there process. looking for mechanical background with a master's degree knowledge in powder bed fusion technology, micro scaling printing, slm approaches are required

  €411 (Avg Bid)
  €411 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  designing and implementing a content delivery network for video streaming

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Net Zero concept thesis description for MSc_1000 words

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  This will be kind of internship where being student you have to create technical content on various topics. Must have skill 1. Machine learning 2. NLP 3. Data science 4. Good technical writing skills Monthly stipend will be 5000 INR.

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I am looking for someone with experience writing articles and blogs for kitchen related websites. Right now I need 3 informative articles and each 1K words. This project is long term and ongoing. More details on chat.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Youtube content 6 gün left

  I am working as a software engineer me and my friend started youtube channel I am looking for dedicated content creator and work for money work for passion it will pay we started with less budget if dedicated ppl they can join

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I need a fast and well experienced freelancer who can deliver a good job and deliver a perfect job in return.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Create Content and Graphics for a newly built website, this will include; company profiles, capability statements, work experiences, etc.

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  46 teklifler
  content writing 6 gün left

  I need a good freelancers who have skills in content writing

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I am looking for someone with experience writing articles and blogs for kitchen related websites. Right now I need 3 informative articles and each 1K words. This project is long term and ongoing. More details on chat.

  €285 (Avg Bid)
  €285 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Writers with a lot of experience with know that writing a blog with hundreds of words is possible within 10 minutes. That is not something I am saying, but that is what is promising. See the video titled "Can You Write a High-Quality Blog Post in 10 Min. with Jasper?!": I am searching for a team of specialists who can generate hundreds of blogs per week. The blogs must be written by the tool and afterwards checked by a grammar and plagiarism tool. We are searching for long-term cooperation, where we invest in building a team of enthusiastic writers who want to generate high-quality, modern and easy-to-read blogs intelligently. We are searching for a team we can hire full-time. What if you don't have a

  €337 (Avg Bid)
  €337 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  looking for a highly skilled Resume and content writer for the USA visa documents. should have exposure to life science or the pharma industry.

  €18 - €148
  Mühürlü
  €18 - €148
  3 teklifler

  the task is about adding content to a html5-website. the content can be copied from our old website site. The max Budget for this small task is $20. more details will be provided after bidding thank you

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  81 teklifler

  This project is to write 1 blog article of 1400 words.

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Content Writing 6 gün left

  Content Writing self storage india | | We need content writers. Requirements: 1. SEO friendly 2. Plagiarism free 3. Easily understandable and quality rich These are our blogs, we need content for this niche. Interested writers can send samples on our niche.

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  The project consists of designing and implementing a Content Delivery Network (CDN). The designed and implemented CDN should allow end-users to stream videos from different content providers. The main components of the systems are the origin servers (servers belonging to the content providers and which contains the original videos), the replica servers (servers belonging to the CDN providers and from which the videos are streamed), the controller (software module belonging to the CDN provider and which selects the server which will serve each end-user request).

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Branded content developer 6 gün left
  ONAYLI

  We are promoting a wedding planning app. We need someone to help with fully branding the business. Step 1 -Analyse brand purpose, personality and create brand identity -Develop Canva brand kit/template for various campaign -Social medial profile designs(Facebook & Instagram). Step 2 -Develop high quality content/social media ad posts for social media according to brand kit Ad post templates required forfollowing brandawareness campaigns:- --Tips and tricks --Values of the brand --Quotes and proverbs --Latest trends --Curiousity builders --Teach WP process --Industry speak Happy to work on a monthly fee. Handover all designs in native as well as image format. We are currently using Canva for social media posting. Also support if the brandkit needs to be improved.

  €244 (Avg Bid)
  €244 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Report writing 6 gün left
  ONAYLI

  Hello I a looking for assistance is writing a financial analysis report

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  56 teklifler
  Copywriter 6 gün left

  Through our diversity and inclusion strategy, we have made a commitment to increase the diversity of our charity and we welcome candidates from a wide variety of backgrounds and experiences.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Seek a freelancer who can Proactively and holistically leads and partners with various business teams to guide the development and management of a portfolio of solutions. Align Information and Technology teams to the concepts and understanding of the business goals, objectives.

  €467 (Avg Bid)
  €467 Ortalama Teklif
  16 teklifler
  Content writer 6 gün left

  Need content writers for my youtube

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler
  Word press customization 6 gün left
  ONAYLI

  I have a project for a charity, which includes the facility to donate online and "reserve" a set of "products" similar to events. The full technical brief is incomplete at this moment - However, I would love to discuss some options with a developer.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  97 teklifler
  Content writer for website 6 gün left
  ONAYLI

  Need Content writer for below pages- 1. sundarban package tour 2. sundarban national park 3. largest mangrove forest in the world 4. Places to visit in sundarban 5. How to reach Sundarban 6. Right time to Visit in Sundarban Ref: Target Keyword with SEO Friendly- sundarban sundarban national park sundarban tour sunderban sunderban national park sundarban tour package sundarban forest largest mangrove forest in the world sonar bangla sundarban hotel sonar bangla sundarban sundarbans mangrove forest sunderban jungle sundarban resort sundarban royal bengal tiger sunderban forest sunderban tiger camp royal sundarban wild resort sundarban package sundarban trip sundarban world heritage site sundarban area sunderban resort sundarban tour package 2021 largest

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  The task is to find words and phrases of a sample speech audio file within another provided speech audio file. This should be done on sound wave level using python librosa, or similar. Resulting csv file should include proximity values for each match.

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  1 teklifler