Coffee shop logo ideas işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  352,884 coffee shop logo ideas iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Derya Selam, online shop icin fotograflar düzeltilmesi lazim. Bu konuda bize yardimci olabilirmisin ?

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Orange shop logo design Bitti left

  For my online app supermarket, I want to new logo can you use some grocery, trolley,shoping, fruit vegetable The name of our company is "Orange shop" - orange dominant color - Özellikle Yeni tasarlayacağımız telefon aplikasyonu ve genel amaçlar için logo tasarlatmak istiyoruz Firmamızın ismi “Orange shop” dur

  €181 (Avg Bid)
  Garantili
  €181
  205 girdi

  Fotoğraf üzerinde her türlü işlem edit montoj shop yapılır

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Şekerci dükkanımızın ürünlerini sergileyebileceğim, e - ticaret sitesi modelinde ürünleri pazarlayabileceğim bir web sitesi hazırlanmasına ihtiyacım var. Web sitesinin aşırı profesyonel olmasına gerek olmamakla birlikte; şekerci konseptine uygun, candy shop görünümünde, rengarenk bir konsept düşünüyorum

  €322 (Avg Bid)
  €322 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  ...calls (Mobil-PC) - Having a membership system, clients need to be able to make an appointment by making a payment after logging into their accounts. - Interviews should be limited in time, but additional time should be added by the psychologist when necessary. Reminding the client with notifications such as SMS / E-mail -Mobile Application (If required) The fee is flexible. I am waiting for your ideas and offers. Thank you for your attention. --------------------------- Merhaba Online Psikolog/Terapi sitesine ihtiyacım var. -Site üzerinden ödeme ve randevu. -Online görüşme sağlayabilme (Mobil-PC) -Üyelik sistemi olmasını danışanların hesaplarına giriş yaptıktan sonra ödeme yaparak randevu oluşturabilmeleri gerekiyor. -Görüşmeler sür...

  €1011 (Avg Bid)
  €1011 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhaba Murat Bey, Woocommerce shop icin Dropdown-Menü ve text search yazabilecek birisini ariyorum. MySQL ve PHP expertiniz varmi acaba?

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Sosyal medya hesap satış scripti olarak diğerlerine nispeten daha gelişmiş daha güzel bir scripte sahip olmak istiyorum piyasadakiler hiçb...sahip olmalıdır get ilanlar alıcı bulup satıldığında alıcı, satıcı ve sitedeki moderatör ortak bir mesajlaşmaya dahil olacak ve satış devir işlemleri beraber başlatılacak. -Get sistemine özel ilan alıcı bulduğunda satıcının sitedeki kayıtlı telefonu aranıp telesekreter ses kaydı ile siteye çağrılacak. -Gelişmiş bir site içi arama motoru olmalı birçok seçeneğe göre ilan araması yapılabilmeli -Sitede shop alanı olmalı sitenin kendi ürünleri sergilenmeli bu alanda hemen al seçeneği ile. Yapılmasını Istediğim örnek site : Eklemeyi unuttuğum birkaç nokta ...

  €8306 (Avg Bid)
  €8306 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Firmamızın logo değişimi ve yapacağımız yeni kahve sektörüne ait şık sadece bir tasarıma ihtiyacımız var. Firma adımız ŞEBNEM COFFEE Daha önce yapmış olunan tasarımlar ektedir. Our company name is ŞEBNEM COFFEE Previously made designs are attached. We want a new logo.

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  46 girdi

  Shop drawings for custom cabinets. Orhan benim atolyenin imalat cizimlerini yapacak birilerini ariyorum yardimci olabilirmisin.

  €285 (Avg Bid)
  €285 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €286 - €857
  €286 - €857
  0 teklifler

  I want to design a coffee package for our new brand, Mr. Kahveci. I am sending our logo.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Sosyal medya üzerinde aktif satış yapmaktayım. Sosya mecralardan (İnstagram twitter facebook tiktok) müşteri bulabilen arkadaşlara kar ın yarısını veriyorum. Ürünleri incelemek için:

  €860 (Avg Bid)
  €860 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Sosyal medya hesap satış scripti olarak diğerlerine nispeten daha gelişmiş daha güzel bir scripte sahip olmak istiyorum piyasadakiler hiçbiri beni tatmin etmiyor(örnek: , ilansat....sahip olmalıdır get ilanlar alıcı bulup satıldığında alıcı, satıcı ve sitedeki moderatör ortak bir mesajlaşmaya dahil olacak ve satış devir işlemleri beraber başlatılacak. -Get sistemine özel ilan alıcı bulduğunda satıcının sitedeki kayıtlı telefonu aranıp telesekreter ses kaydı ile siteye çağrılacak. -Gelişmiş bir site içi arama motoru olmalı birçok seçeneğe göre ilan araması yapılabilmeli -Sitede shop alanı olmalı sitenin kendi ürünleri sergilenmeli bu alanda hemen al seçeneği ile. Eklemeyi unuttuğum birkaç n...

  €4087 (Avg Bid)
  €4087 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Doğal ve estetik bir şekilde fotoğrafıma karın kası ve adonis ekleyebilecek birisini arıyorum. özellikle yapay ve shop durmaması önemli bir etken. yapabilecek arkadaşlar iletişime geçebilir.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Orman ürünleri ve parke ilgili site istiyorum örnek site : Site dili engelizce

  €213 (Avg Bid)
  €213 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Flutter ile yazılacak kahve falı uygulamasını tamamlanması için iş vermek istiyorum

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hi, I'd like to do a lot of research for my project. In the US and European countries start up, application etc. I want to ask you to do the market research business ideas are not in Turkey.

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba Flaat Ideas, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  İntegration Bitti left

  Sanal Shop İntegration N11 - Gitti Gidiyor - Hepsi Burada

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Yeni bir web sitesine ihtiyacım var Bunu tasarlayın ve kurun Online mağaza Online shop

  €1032 (Avg Bid)
  €1032 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Magento sistemini iyi bilen ve kute shop tema sıyla deneyimli uzman arıyorum. kategorilerin makyajlanması ve düzenlenmesi gerekli. anasayfada ki kategori modullere link verilip doğru resimler ve başlıklar konulucak. otomatik import edilen ürünlerin renk beden marka gibi varyasyonlarının tema özellikleri ile uyumlu ikonlu görüntülenmesi. benzer ürünlerin otomatik eşleştirilmesi. websitenin eksik kalan tüm düzenlemelerinin yapılması. ödeme iş bitiminde yapılacaktır. lütfen dikkate alarak teklif veriniz. teşekkürler.

  €206 (Avg Bid)
  €206 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Design a Logo Bitti left

  used photo shop and makeing logos

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...using HTML 5, Standings, Live Scores , İddaa bet Looking For Guest Authors , Programs, of the details of the Fulltime Live center live match broadcast, Highlights , Lineups , date, time, Gols , the match videos , and so on. As will be drawn on the link , all live, finished , done in the Departments will be highlighted in the search engine will be prepared in the global aspx page that , in addition Ideas page , Match Results Click. Example adding Web service access other sites able to show results in your own page , the lease payments to be made in understanding specialist . The projects ensure Must be able to develop the auction , Together With the delivery of the source code , a detailed description is added to the source code . Blowing your stay ....

  €1404 (Avg Bid)
  €1404 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  dentrealmarket Bitti left

  adında bir siteye sahibim satın almış oldum hazır bir temam var burdan inceleyebilirsiniz aldıgım temayı bu temanın hali kazırda var olan sitem üzerinde çalışmasını istiyorum

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Ajanslarında Art Director, Senior Art Director, Deputy Creative Director olarak çalıştım. Hizmet verdiği markalar arasında Arko, Duru, Nescafe, Coffee Mate , Siemens, Nurol İnşaat, Torunlar GYO, Grupama, Indesit, Hotpoint Ariston, Pizza Hut, UPS, HP, TetraPak, Aktürk İnşaat, ATM Dalaman Havalimanı, Hilton Global-TR, Teknosa, Ülker Grubu (Alpella-Bizim Yağ, Bizim Mutfak) Defne Yayınevi, Gilan, The Marmara Hotel, Vakıfbank, MasterCard, Sırma Grup, Doygun Ekmek, Yamaha, Vaillant ve Prsymian Group gibi yerli ve uluslararası markalar ve kurumlar yer almaktadır. PORTFOLYOM

  €422 (Avg Bid)
  €422 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  adlı wordpress sitemin anasayfa, slider, menüler ve içeriklerin düzenlenmesi , online shop eklentisinin eklenmesi temanın kursları satacak şekilde organize edilmesi.

  €386 (Avg Bid)
  €386 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  adlı wordpress sitemin anasayfa, slider, menüler ve içeriklerin düzenlenmesi , online shop eklentisinin eklenmesi temanın kursları satacak şekilde organize edilmesi.

  €368 (Avg Bid)
  €368 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Wordpress Shop Bitti left

  Halen devam eden web projemiz için wordpress market kurdurmak istiyoruz. Online satış, sipariş, teklif formları oluşturmak isiyoruz.

  €189 (Avg Bid)
  €189 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'Activity Gift Shop Magento'

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Best food company 9 gün left

  Best food is a company that includes restaurants and coffee shop at Saudi Arabia

  €95 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €95
  9 girdi

  * PLEASE SEE ATTACHED IMAGES FROM OUR INSPIRATION BOARD * Hi, Logo and Water mark text that can be applied to photographs and used across all platforms. is the name but i would like to play around with by GW or Georgia Wedderburn. Yoga - Just some name ideas to play with i am open. will be a health and wellness brand and can we keep that inmind when designing the logo. Yoga is the connection of mind body and spirit. Earthly tones and simple yet chic and elegant. please find attached ideas that i have come across - fonts etc

  €155 (Avg Bid)
  Garantili
  €155
  33 girdi
  Trophy icon Need logo design 6 gün left

  -Looking to create a company logo -I added what i have in the upload box but i want a little more. Im not sure what but its needs a little more. Maybe a little depth? -I like the "GEN2" to be in bold square boxy letters with the "Plumbing Systems Inc" in a smaller font below. -I'm also open to new ideas. -The business is new contruction plumbing, NOT service plumbing Add'l notes: What do you feel is missing overall from these submissions? ​ - I’m open for the artist to be creative - incorporate a G2 some where in the design. I do like the American flag. - I might like some shadows effect Are there elements that you do not wish to see being used in the design? I didn’t like the house logos. We are construction plumbing (not service p...

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  5 girdi

  i have a catering company and i am working on an online shop and need a freelancer to finish it for me , i already purchased everything

  €236 (Avg Bid)
  €236 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Hi, I want a logo with the initials VF and the name Visual Frame with a transparent background. I am also open to other ideas related to the logo. Thank you very much.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  75 teklifler

  We need someone to help us find out if we are eligable for the above grant https://www.smallb...with our transactions and would need you to provide feedback if we qualify for the 30 or 40% decrease in income. I would provide you with our transactions and would need you to provide feedback if we qualify for the 30 or 40% decrease in income. It is about proving that we have a 30 or 40% decline in TURNOVER from 01 jan to 30 April this year. It is for two small businesses. One is an online toy shop with an average of 3-4 orders a week. And the other is a cabinet maker raising 1-2 invoices a week. So its not a big business and finding out the eligibility should be a quick and easy process. you NEED to have experience with australian taxes

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Build me a simple website that relocates traffic to my shop

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Trophy icon Book cover design 29 gün left

  I have a book that I'd like covers for. The book is called Mothe...how her life was restraining her from doing what she like run and take care of her body post birth. The book has a journey of all the above with ups and down, motivation and over come everything to be the person you like and do what you like. I was thinking of an illustration that shows someone trying to move forward while being pulled back ( It's only a suggestion and I am open to other ideas but would like it to be simple and catchy please and would need to have) The design would need to have the other name as well ( I will send it privately if you're interested to submit your design) I attached few covers that I like but please don't let my suggestion or preferences that I attached stops...

  €58 (Avg Bid)
  €58
  2 girdi

  3d design for lobby need 3 ideas

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  ...colectiva que persigue justicia y libertad, para otros son conductas que acaban para fomentar el odio y perseguir el escándalo, impidiendo la posibilidad de errar o divergir. Guiados por esta última línea argumentaría, en junio de 2020, 150 intelectuales de diferentes nacionalidades publicaron una carta en Harper’s en la cual criticaban duramente esta nueva “cultura”: La manera de derrotar malas ideas es la exposición, el argumento y la persuasión, no tratar de silenciarlas o desear expulsarlas. Como escritores necesitamos una cultura que nos deje espacio para la experimentación, la asunción de riesgos e incluso los errores. Tenemos que preservar la posibilidad de discrepar de buena fe sin consecuencias p...

  €329 (Avg Bid)
  €329 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Busco persona de mercadeo digital (Community Manager) que pueda aumentar el posicionamiento personal de un ejecutivo de negocio asociado a la tecnología y Talento Global; red social primaria (Linkedin) se requiere escribir al menos 3 artículos semanales de al menos 500 palabras. Debe preparar el plan de trabajo y posicionamiento de la marca personal con ideas y contenido innovador, divertido y de calidad que invite a la interacción Debe hacer investigaciones sobre contenido, redactar artículos y para ser publicados previa revisión. Sera un contrato por 3 meses renovables y la tarifa acordada será el fee mensual.

  €338 (Avg Bid)
  €338 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Trophy icon Build a brand logo 13 gün left

  The brand is a partying , action sports group . The name of the brand is called Amp’d. Would like the logo very simple , maybe all capitals, could have different size letters , could be a font logo as well as a symbol show all different ideas

  €66 (Avg Bid)
  Garantili
  €66
  193 girdi

  We need you to create the graphic assets for a new skin of an existing game. The topic of this theme should be "Candy/Sweets". If you have assets to create a skin with a different topic we are open for other ideas, too. In the attachment we will provide examples for all currents assets which need to be replaced. In Summary, what we need is: 1 App Icon (optional) 2 App Banner (optional) 1 Preloader screen 4 background images (high prio) 4 level selection images (high prio) 35 game elements (high prio) 19 gui elements 1 flexible popup (high prio) If you already have a set of matching assets you're a big step ahead and can merge them into the new skin. The item with high prio as marked above need to done. But all others, esp. the optional things can be left out if it...

  €463 (Avg Bid)
  €463 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I am looking for someone to be a portrait photo editor for me. Would include culling and editing or images, colour correction skilled in photo shop and adobe lightroom, also skilled in making stunning edits

  €5 - €10 / hr
  Yerel
  €5 - €10 / hr
  0 teklifler

  Our team will launch a NFT Project very soon and need a partner/strategist who can give ideas/advice to help us with a successful launch. You will receive 1 of our NFTs after you reach the 10k in or community. We are looking to some one to work from 5 to 10h a week for 1 Month. After successfully launch is possible to move to a more permanent position or Partnership for the full project roadmap duration. Main task/responsibilities - Set up discord following our product Strategy - Define best marketing strategy to reach thousands followers - influencer strategy / Giveaways / Strategy to grow community - Twitter campaigns/posts - Instagram or other social network of choice - Games/community events - Proactive in present techniques to capture more users / buyers traction and i...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler
  Trophy icon Logo for T.H.I.N.K. trap house ink 6 gün left

  It is a tattoo shop On the logo: T.H.ink. I would like a vintage logo kind of stylish but like the example that I put at the top. I need the T and the H capital and the rest lower case. So it spells ink but also spells trap house ink if you think of anonymous. I don't know whether to put the period in between each letter or not. Whatever you for think is best. The cold I would like to have black and red preferred. You could put the THink at the top and then the meaning below if it'll fit. Thank you so much

  €9 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü Önde Gelen Yarışma
  €9
  5 girdi
  Trophy icon Design a Logo 6 gün left

  Hi there ! Off The Drive is a comparison website that allows customers to sell their car directly to a network of dealerships. I am looking for a new Logo design, something that looks premium, but also more modern than what we currently have. I have attached a logo that I quite like, so please base your designs on this, but if you have any other ideas please feel free to send them through as I am open to anything. Thanks !

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  68 girdi

  We need you to redesign this banner. Steps; 1. Just redesign logo use your creative ideas BY Changing Colors ETC….. . 2. Change The text in image to: WAER UNIVERSITY 3. Maintains image size 4. NO background Color. NEED WORKDONE ASAP WITHIN FEW Hours This project is ONLY FOR NEW FREELANCERS. JUST GET MY 5 STARS. VARIOUS INFORMATION WILL BE DISCUSSED IN CHAT

  €305 (Avg Bid)
  €305 Ortalama Teklif
  107 teklifler

  We are looking for a logo for a market research provider with the text: EOLASi The i represents insights/intelligence/information so please consider factoring this into your design in some way. We do not yet have a colour palette so open to ideas on the branding identity. Please avoid dark colours or using too many colours. The text should be crisp, clear and contemporary. You could also use a graphic too to represent insights.

  €49 (Avg Bid)
  Garantili
  €49
  138 girdi

  ... these are the current Problems: - only 8 Products should be in variants (All Pools) - all Other products need to be created in a standalone Single product - if product description is missing please google, if nothing available, I will do description - For Beleuchtung, Heizung, and Pool-Pflege schould be created an under menu point - all pictures should be created in squares, and also added my Logo, I will provide in PNG - SKU should be filled out - For Pools (new Graphics need to be created in Highresolution (if not provided by you, I will create new project only for pictures) - Where its possible re-views can be added via Plugin or whatever - all Products should be allowed by Google, currently only half is accepted by google - Shipping time in Products should be added, which w...

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  53 teklifler