Comic book illustrations işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  239,098 comic book illustrations iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kitap kapağı tasarımcısı en ucuz,en uygun fiyatlı tasarımcı

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €3267 (Avg Bid)
  €3267 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €356 (Avg Bid)
  €356 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €539 (Avg Bid)
  €539 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €317 (Avg Bid)
  €317 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €467 (Avg Bid)
  €467 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €2308 - €3847
  €2308 - €3847
  0 teklifler

  I have a story to be illustrated for a weekly comic magazine. One full page, illustrated story, approximately in A3 size.

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €259 (Avg Bid)
  €259 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Notre entreprise : MERIDIUM Nous sommes une entreprise de négoce et de commerce international. Meridium fait dans l’achat et la vente : des équipements roulants et industriels; des pièces détachées des véhicules et engins min...besoin d’un infographe qui puisse réaliser un logo et une charte graphique qui respectent la vision de l’entreprise citée précédemment. De manière spécifique nous demandons : Le logo et l’ensemble des fichiers de création ; une proposition de Typographie adaptée au Logo et à l'entreprise Explication sur le nuancier de couleurs; Les éléments graphiques et les icônes; Utilisation des images, illustrations; l...

  €59 (Avg Bid)
  Garantili
  €59
  28 girdi

  Notre entreprise : UWAZY Nous sommes une entreprise évoluant dans le domaine des techn...d’un infographe qui puisse réaliser un logo et une charte graphique qui respectent la vision de l’entreprise citée précédemment . De manière spécifique nous demandons : Le logo et l’ensemble des fichiers de création ; une proposition de Typographie adaptée au Logo et à l'entreprise Explication sur le nuancier de couleurs; Les éléments graphiques et les icônes; Utilisation des images, illustrations; les interdictions à même de dégrader la nature du logo (ce qu’il ne faut pas faire avec le logo) ; Un template html et css pour le site web.

  €59 (Avg Bid)
  Garantili
  €59
  17 girdi

  Hi Serhii T., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. just order book trading spot with *10 leverage. and trading only from the order book price.

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Character illustrations for a children's storybook. It should be done as soon as possible. Details will be given later

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Trophy icon girl and a tree 9 gün left

  This is a children's book about a little girl who has a conversation with a tree. Except for a few animals and insects, (4 total) all of the illustrations will consist of only the little girl, the tree, and a rock that she eventually sits on. There are 41 total illustrations. 37 of the illustrations will look exactly the same except for the expressions, and hand placement. The child should be about 8 years old. She can be an interracial child. Preferably African American and another race. Also, the tree is not alive at first. It comes to life later.

  €394 (Avg Bid)
  Garantili
  €394
  17 girdi

  We need logo for our company name "Book 2 Park" an airport car parking company. You can use Airplane, Cars, Parking signs etc.. But you are free to draw something other than our inspiration. Looking forward to see nice logos. Thank you!

  €25 (Avg Bid)
  Garantili
  €25
  61 girdi
  Coloring Book 21 saat left
  ONAYLI

  We would like someone to illustrate a 10-12 page coloring book on apartment building fire safety. This would include information regarding fire sprinkler systems. I am attaching our logo also.

  €246 - €739
  Özellikli Acil Mühürlü
  €246 - €739
  79 teklifler
  VIISAN K21 6 gün left
  ONAYLI

  Established in 2005, Netspider Infotech India Ltd. is located at Mumbai, Maharashtra, India and a noticeable manufacturing, trading, exporting and service providing of Document Scanner, Overhead Book Scanner, MAP Scanner, Enterprise Information Management Service, Flatbed Scanner, Microform Scanner, OMR Scanners, OCR SDK, OMR Software, Translation Software, Data Capture Software, ICR Forms Processing Software, Document Imaging Solution, Data Management Service and Document Scanner Repairing Services. These products are developed and designed using progressive technology and newest machines beneath the direction of competent engineers. Our accessible products are well familiar in the industry for longer service life, clear scanning quality, user-friendly nature and excellent performa...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi, I'm looking for an EXPERT ebook illustrator to draw a line art drawing of the santa, snowman, raindeer and things related to Christmas. I need at least 60 pages for this book Illustration must at least the standard of the sample i attach. Full payment upon completion. 20 days upon project acceptance. Upon completion, you agree that I have full rights to the ebook and its content. To apply, please send me your past work sample to better evaluate your skill.

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  I would like to hire a person who can do research on historical incidents, myths, facts, Hot topics, trending topics and technical events and provide a source for it. I will be creating youtube videos on that. This job is like searching, doing research and providing the content. The information provided must have a genuine source either it can be from any book or past published articles. I will be creating content for Indian viewers irrespective of content from the world so the language or script provided will be in Hindi. The researcher has to manage this, I can also help them in writing the script.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Hi, Our project allows user to book a slot and attend a live streaming. We need help on Calendar and video streaming service integration. Calendar API Video service API

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Book mockup phases and designa

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Hindi buddy Writer 6 gün left
  ONAYLI

  The book is a very emotional story of mother element need someone to convert my drafts (150 words) into meaningful synchronised story for the book, the work demands discussion via whatsapp and phone calls at times

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I have had my book published on Amazon and need help promoting it

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  I need a book marketer 6 gün left
  ONAYLI

  I have had my book published on Amazon and need help promoting it

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Book Promotion 6 gün left
  ONAYLI

  I would like to have this book promoted to potential readers. Christian Religion Political Social Message suitable for all audiences any persuasion Seeing Beyond 2020 Vision 2 x 11 is 22 new edition release in 2022 previous title was Seeing Beyond 2020 Vision Available on Amazon, Barnes and Noble and many more through Ingram Spark Distribution worldwide. Can use the following blurb Do you want more riddles rhymes and reasons? Well you've got it multipiled! 2 x 11 is 22 times more than you can think of!!! That is my new release of Seeing Beyond 2020 Vision 2 x 11 is 22 which is the 2022 Edition. 2022 came along and things got multiplied all over the world! So you got an updated cover and 2 more chapters, formatting improved inside, what more can you ask for? 2 x 11 is 22...

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Need 4000 word Blog Post 6 gün left
  ONAYLI

  Need a Blog post on " Guide to Writing Book Descriptions" Research Links -

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Looking for a designer to help create a book similar to that in the pics ().  I will provide the content.  Instead of a book of dates, this will be a book of sexual adventures.  Many of them are....advanced.  The way it works has my wife review the basic info and choose an event to "scratch off"  Whatever is described under the "scratch off" is what we do that evening. I need simple designs for the cover, intro page and content pages.  The design of content pages can probably be the same for each page. Only the text will vary. I will provide content for 40-50 "entries". I'm envisioning two "entries" per page.  I defer to you on the best paper size but pref...

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Website design required. We are looking for someone who has in the past designed a fun and funky site - this one is for teenagers. We are really looking for someone who can take our ideas about how we want this to look and convert it to a wireframe or digital file for our web developer to load. We like this sort of theme https://slidesgo.com/theme/onomatopoeias-agency#search-comic&position-12&results-23 and can provide you other design elements we like and wording when you comment on the project please note what format the wireframe will be delivered in and include examples of other web sites you have designed

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  129 teklifler

  I would like 12 Sketches done just black and white

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  I need a basketball book cover that illustrates the title. From love for the game to the loss of the game and the lessons I learned from losing it. The loss wasn't due to injury so that doesn't need to be illustrated.

  €30 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili
  €30
  11 girdi

  I have written the book and have own art work but I can't get the published book to look finalised and professional

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Hi FixIT Consultancy, as discussed need Silly Souls LLC book (very limited only 1/2 2021 sales and donations to enter/align in qb) then prep tax filing doc.

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Packaging illustration Images 6 gün left

  We are upda...ON OUR PACKAGING ONLY that we need design work for. We are a food-based company that sells whole foods and nutritional products. The illustrations relate to the specific products we are selling. For the right person, we have around 25 designs needed and would start with just a few designs to make sure they are what we are looking for. Our first illustration image designs would be for our Supreme green blend - Gelatin powder - Coriander Seed Powder - The illustrations need to represent the product/ingredients, or represent what the product is for. Keeping in mind, we are a health company.

  €34 (Avg Bid)
  Garantili Önde Gelen Yarışma
  €34
  6 girdi
  Trophy icon e book cover 7 gün left

  Parenting styles for successful families

  €20 (Avg Bid)
  Garantili
  €20
  26 girdi

  This a short story that needs spot illustrations with minimal background on most of the illustrations. The story requires only 10 spot illustrations. We can discuss more details over chat. Project completion is needed within 3 weeks. We will need final project files and each character and element as separate layers within project! We will need some sketches for character approval. We will provide the story for reference. An NDA and IP agreement are required and needed with this project.

  €624 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €624 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I am looking for a Book designer to create Journals/Notebooks/ Planners to be posted on Amazon and sold. I would prefer someone with experience with selling on Amazon as well.

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Web portal that user can publish their personalized, customized book into the Amazon Direct Publishing platform. The finished product will consist of the following features: + User registration and profile setup + File control method to receive ready-to-print document + Creates a PDF or Supported File that can be used for Amazon Direct Publishing + Process the PDF or Supported File into the API + Publish the personalized and customized book + Ships the book via postal mail (FedEx, UPS & USPS) with tracking feature + Book can be distributed via e-mail to family & friends, sms / kindle / pdf / email formats supported + Portal to track each of the books that have been created and distributed + Payment gateway to include VISA, MASTERCARD, AMEX The goa...

  €4392 (Avg Bid)
  €4392 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  Our company is located in the Toronto area of ​​Canada and GTA is near Toronto. Your responsibilities will include: Answering calls. Book appointment. Distribute orders between technicians (at the moment one technician) Sell our service so that the client would work with us. Monitor customer payment. Communication with a technician. And small tasks. You must know good must love to communicate with people, be polite and friendly. We work through the workiz software. All calls, messages, orders, clients. You work through this software, it is very easy and quick to learn. When there are no calls, I'll have another assignment for you, to create a video. All very easy I will give a video of how to do it through the program all will be created for you just need to do the ste...

  €367 (Avg Bid)
  €367 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  We are looking for a full-time lead generator/appointment setter with sales experience to join our team The earning potential is $1000-$1600+ per month. We help Canadian and USA License Pharmacy company get more clients. This is an extremely important position and there is plenty of room for promotion. What this role is: - You will need to call our client's leads, qualify and then book an appointment. - You will need to call 100-150 leads per day and make those calls from 11AM-7PM EST. Requirements: - Need to send us a call recording to demonstrate your voice. Record your voice on Vocaroo and post your link on your proposal. - Must have prior experience working in a call center. - Must have a great internet connection and high-quality microphone. - Available from 10AM-8PM ...

  €592 (Avg Bid)
  €592 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Book of Memories 5 saat left
  ONAYLI

  ... should take you to a google drive folder containing the "practical" and miniature shots that we want to be composited together. The actual resolution is obviously much higher, and we didn't upload everything we have, but this should be enough to get the idea. There are three types of shots: 1. Full dolly across 2. Dolly stops in front of book store 3. Static We have both the "practical" and miniature versions of these shots, and each version of those shots were done both with anamorphic and tilt shift lenses. Additionally, all of the "practical" shots have takes both with and without the child actor in frame. Like I said, not everything we have is in that google drive, but if you are interested in seeing more, feel free to reach out

  €739 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €739 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want bike taxi app like rapido. Where customers book bike to reach the destination

  €365 (Avg Bid)
  €365 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  ITALY 2022 6 gün left
  ONAYLI

  I want to create a photo book for our latest family holiday to Italy but I am very time poor. I have kept basic notes on places that we went each day in the itinerary which I can also send through.

  €236 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €236 Ortalama Teklif
  49 teklifler