Company needs database işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  252,863 company needs database iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  For the international research firm, 300 newly graduated research analysts will be recruited to establish and organize networking and inter-company connections. Works will be Home-Office. Salary is $200 + Bonus... Job Type: Full-time

  €205 (Avg Bid)
  €205 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1320 (Avg Bid)
  €1320 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We are looking for a designer who can design a logo for our new clothing store that we are about to establish.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €791 (Avg Bid)
  €791 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  logo tasarımı : sizlere eşsiz bi logo tasarlayacağım.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  "3BBtech" isimli şirketimiz için logo tasarımı arıyoruz. Şirketin çalışmaları endüstriyel 3d parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun dinamik, canlı ve teknoloji içerikli olmasını istiyoruz. -3D Printer ile ilgili parçalar içerebilir. -Renk konusunda bir tercihimiz yok. -Tasarım bir yönü olsun, düz yazıdan ibaret olmasın We are looking for a logo design for our company named "3BBtech". The company's work is on industrial 3d part printing and machine production. We want the logo to be dynamic, lively and tech-savvy. It may contain parts related to the -3D Printer. -We have no preference for color. -It has a design aspect, let it not consist of prose Thanks, Teşekk&uu...

  €51 (Avg Bid)
  Garantili
  €51
  74 girdi

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İnşaat şirketimiz için logo tasarımı istiyoruz siyah ve beyaz renk ön planda bulunursa iyi olur.

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €205 (Avg Bid)
  €205 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, şirketinin logosunu güncellemek istiyorum

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €197 (Avg Bid)
  €197 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €256 (Avg Bid)
  €256 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Şirketim için yeni oluşturulacak yeni bir web sitesine ihtiyacım var. Kurum kültürünü anlayabilecek, bu konuda ayrıntılı ve profesyonel çalışacak arkadaşlara ihtiyacım var. Başvuran adaylar önceki çalışmalarından örnekler göndersinler lütfen I need a new website to be created for my company. I need friends who can understand corporate culture and work in detail and professionally. Applicants must submit samples from their previous work.

  €1930 (Avg Bid)
  €1930 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  3 slides Printable brochure size A4

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Design a Logo for Mind Stone, Software Company'

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  gayrimenkul şirketimiz için bir logoya ihtiyacımız var.

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €535 (Avg Bid)
  €535 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €474 (Avg Bid)
  €474 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €265 (Avg Bid)
  €265 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ve o özelliklere benzer resimler veritabanından eşleşerek çağırılacaktır. Aynı kişiye ait resimlerin gelmesi ılımın 2-3 saniye içersinde yüzün kime ait oldunu sorgulayıp doğru bir şekilde göstermesi beklenmektedir. .Bu yazılımda performans ve başarı yüzdesi esas alınacaktır. Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme ama&c...

  €6238 (Avg Bid)
  €6238 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  It took over 30 years for the first 1 million solar installations to be completed. It only took another 3 years to install the second million. Over the next 2 years another 1 million homes will go solar and there are 90 million American households to go after that! Solar technology is cheaper, better and ...clean-energy economy by 2050 comes massive investment and opportunity in the space. Installation companies are growing quickly, making them hungry for even more growth, and solar continues to accelerate even in a post-COVID world. The technology is dialed, the installation process is clean, but it’s still a challenge to find customers. Since customers that convert into sales are the lifeblood of any company, sales leads are the raw tool that unleashes massive growth for sol...

  €360 (Avg Bid)
  €360 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  ...a post-COVID world. The technology is dialed, the installation process is clean, but it’s still a challenge to find customers. Since customers that convert into sales are the lifeblood of any company, sales leads are the raw tool that unleashes massive growth for solar installers. Finding qualified customers: that’s what we do at SolarLeadFactory. About Us: SolarLeadFactory has helped nearly 2 million homeowners looking to buy solar. We have helped hundreds of solar installers grow their businesses - and aim to help hundreds more. Don't be fooled by our name: we're more than just a 'lead-gen company'. Our business is built on a proprietary software platform allowing us to deliver a best in class product and innovate constantly. We have i...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I want to import some data from another website which is not mine needed data scrapping to be done

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Draft profile & other documents for company and its directors.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  i want ethical hacker for mysql database from webistes who has not any ssl

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  not massive company so not alot of work but want a cheap member of staff, $200 a month full time work on call, Duties Include: tech support like hosting issues, website building, vpn development upgrading, php panel developement and upgrades, cpanel, plesk issues fixing if ever an issue, app development, python knowledge is useful also, 2 days a week just checking over whmcs support and topups on vpn.

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  18 teklifler
  €22 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi DIGIWICK PVT. LTD., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I require the following: •integration with external source databases •dump the data in to azure database •integrate the azure database in to power bi •documentation are preferable

  €36 / hr (Avg Bid)
  Acil
  €36 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We are a technology company dedicated to the development of e-commerce in virtual reality environments. We develop attractive and inmersive worlds where you can interact with other people and buy products and services Our name VREEM We need a logo that conveys what we are and what we do

  €51 (Avg Bid)
  Garantili
  €51
  164 girdi
  Company Introduction Video 6 gün left
  ONAYLI

  i want to create a professional company introduction video like company's aim ,about our company's service, features, benefits, etc Example YouTube video link 1- 2- 3-

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Database in MySQL - UPload Historic share prices - Upload daily share prices - create weekly and monthly data

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Company Profile 6 gün left

  Required company profile ppt to be developed from Experienced power point designer

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  33 teklifler
  Trophy icon Logotype for consulting company 6 gün left

  Newly started consulting company, renting out staff mainly within technology, engineering and transportation. Name of the company is Siama AB (where AB stands for ltd but in swedish. No need to include in the logo). Siama means "sprout" in samoan, since we help companies to acquire the competence they need to grow. *.eps or other vectorized file needed

  €250 (Avg Bid)
  Garantili
  €250
  518 girdi

  We are looking for someone to create a new logo and branding for our company Emvees Interior Decor are an interior works company dealing with all aspects of interior designing like kitchen cupboards , other decor works, glass works etc. We need a logo that will reflect and express the work we do i.e. a person should understand that this is an interior decor company just by seeing the logo. We need you to design a unique logo which will make our company stand out.

  €51 (Avg Bid)
  €51
  102 girdi

  I have a freight brokerage company and need a company logo. Freight brokers look to contract with a shipper that needs freight delivered and we find truckers for them to deliver the shipments

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  99 teklifler

  PRIFINANCE ESTONIA seeks an agent for cooperation in drafting business plans for FinTechs and EMIs (electronic money institutions) registered in UK and LITHUANIA. A candidate should demonstrate: A completed or WIP degree in Economics, Entrepreneurship or Business Administration (knowledge of or background in Law is an advantage); Understanding and knowledge of the FinTech sector (working or experience in a FinTech or banking field is an advantage); A strong command of English (B2+ or native); Lithuanian language is an advantage; Experience in, or otherwise academic record of developing and completing business plans; A candidate will perform the following tasks: Work with PRIFINANCE ESTONIA's legal and management team on projects involving the obtainment of EMI and payment institutio...

  €350 (Avg Bid)
  €350 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  We at ESPA looking someone to make our company product catalog (brochure). Including About, products and contact. Need to design 4 pages catalog focusing on the products of ESPA India TECH. Design, content, products listing, all need to done by you, we will guide and explain you once awarded. Need to follow our website to understand the products category. 4 pages will cover all the products category. You need to submit one page design using ESPA products. Don't share your existing work. will award to the one who make ESPA one page products catalog, once awarded you need to finish all the 4 pages based on our explanation there will be multiple review and modifications. Budget is INR 4000 to 5000

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ...a post-COVID world. The technology is dialed, the installation process is clean, but it’s still a challenge to find customers. Since customers that convert into sales are the lifeblood of any company, sales leads are the raw tool that unleashes massive growth for solar installers. Finding qualified customers: that’s what we do at SolarLeadFactory. About Us: SolarLeadFactory has helped nearly 2 million homeowners looking to buy solar. We have helped hundreds of solar installers grow their businesses - and aim to help hundreds more. Don't be fooled by our name: we're more than just a 'lead-gen company'. Our business is built on a proprietary software platform allowing us to deliver a best in class product and innovate constantly. We have i...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Dear All we are kindly asking to create a company logo Company Name : '' Yas facilities management ''

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  Need quality backlinks for IT Company.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  We are hiring for some youths who are interested in work through social media handle...

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I am looking for a logo that resembles a Chess KNIGHT (horse piece). Be creative and original. Use colors: black and golden. I want written on it: The Sanchez Family Interests

  €31 (Avg Bid)
  Garantili
  €31
  83 girdi

  An R&D medical device company recently awarded an NSF/SBIR grant seeks a controller or a full-charge bookkeeper thoroughly familiar with bookkeeping, accounting, compliance, and reporting rules for federal grants in general and NSF/SBIR in particular. We have a part-time bookkeeper, who enters invoices and pays bills. We seek an experienced controller to perform GAP analysis, review internal controls, and set up accounting policies and procedures, timekeeping policy, and accounting system. A substantial experience in overseeing books and accounting for companies funded by a Federal agency is a must. Experience with managing accounting for an NSF/SBIR-funded company is a strong plus.

  €40 / hr (Avg Bid)
  Yerel Özellikli
  €40 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler