Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  5,000 content writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Ingilizce çeviri gerekiyor. Makale ve araştırma yazılması lazım.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €243 - €728
  €243 - €728
  0 teklifler

  ... We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be able to work with an SEO focus....

  €521 (Avg Bid)
  €521 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hello, We have an online course project. We want a lesson page which supports webrtc, real time whiteboard and also some other features. The features are; - Real Time - Adding pictures and updating the position and shape of these images - Adding files - Writing with different fonts and colors - Drawing with the mouse on the board, drawing types (thick thin silky gold polishing) - Ability to authorize students for writing - Live video / audio sharing from the camera - Authorization of cameras of students depending on the will of the teacher, if they want, students can enable their cameras too. - Live chat box - Ability to add slides and move on them and draw on them with mouse - Setting the necessary back-end of the software with comments on how to integrate. - A box to ask qu...

  €675 (Avg Bid)
  €675 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3825 (Avg Bid)
  €3825 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €150 (Avg Bid)
  €150 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €197 (Avg Bid)
  €197 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Bazı web sitelerinden bilgiler kopyalayın Word writing

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €460 (Avg Bid)
  €460 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4016 (Avg Bid)
  €4016 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve b...oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to ...

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €354 (Avg Bid)
  €354 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  As an upscale pillow business, I am on the lookout for skilled individuals who can aid us in producing top-notch body pillows. Our desired freelancer should possess the following: - Experience in manufacturing/sourcing silk, memory foam, and imitation rabbit fur products -Adding a clear, see through side pocket on one side of the pillow - Adding a digital hand made drawing, with writing on top of the drawing. - Knowledge in the fine points of standard-sized pillow construction - A clear understanding of product quality and durability I'm seeking a dynamic individual who can seamlessly integrate these three materials to create body pillows that are truly unrivaled in comfort, look, and feel. If you're adept in handling these materials and can ensure a consistent, high-qu...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...organization. This involves translating complex technical jargon into plain language that can be understood by all employees. - You must have a solid grasp of different technical writing principles, such as organization, clarity, conciseness, accuracy, and comprehensiveness. - Experience in writing for internal company use is highly desirable. You should be able to follow a specific writing style and adapt to the company's internal tone and structure. - The documentation must be clear, concise, and structured in a manner that it can be easily updated in the future. Ideal skills and experience: - Proven experience in technical writing, ideally with a focus on internal company use. - Excellent understanding of various technical concepts and the ability to...

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  As an upscale pillow business, I am on the lookout for skilled individuals who can aid us in producing top-notch body pillows. Our desired freelancer should possess the following: - Experience in manufacturing/sourcing silk, memory foam, and imitation rabbit fur products -Adding a clear, see through side pocket on one side of the pillow - Adding a digital hand made drawing, with writing on top of the drawing. - Knowledge in the fine points of standard-sized pillow construction - A clear understanding of product quality and durability I'm seeking a dynamic individual who can seamlessly integrate these three materials to create body pillows that are truly unrivaled in comfort, look, and feel. If you're adept in handling these materials and can ensure a consistent, high-qu...

  €30 (Avg Bid)
  Acil
  €30 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  ...aids. As such, some of the key skills required would include: - A formidable understanding of corporate policy structures - Expertise in creating visually engaging presentation content - An ability to create or source relevant paperwork visuals that depict our daily operations Main Responsibilities will include: - Developing a comprehensive presentation which emphasizes our company's policies and procedures - Incorporating the right visuals to complement the presentation message - Suggesting possible interactive elements that could add value to the presentation Candidates that have experience in policy writing or have worked previously in a corporate environment would be a bonus. The project will need an individual with excellent attention to detail and a professi...

  €61 (Avg Bid)
  Acil
  €61 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I need a skilled researcher who can delve into the topic of health and deliver a 500-word report as quickly as possible. This is a quantitative analysis task. Ideal Skills and Experience: - Proven research experience, preferably in the health field - Ability to conduct quantitative analysis - Strong writing skills to deliver a concise 500-word report The chosen candidate must be able to work efficiently and with a high degree of accuracy, given the tight deadline. Please only apply if you are confident in your ability to deliver quality work under pressure.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...for an experienced professional to create high-quality video content centered around Vedic Mathematics. The content will be aimed at educating students, hence should be engaging, clear and informative. Key Responsibilities and Requirements: - Develop a series of video content on Vedic Mathematics. This will involve covering a wide range of topics and concepts within the discipline. - Utilize an electronic pen and tab for creating these videos. Proficiency in using this technology is a must. - The primary objective of the videos is to provide educational support to students. Therefore, the content should be presented in a manner that is easy to understand and follow. Ideal Candidate: - Prior experience in creating educational content, particularly in ...

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I'm in need of an Excel VBA expert to assist me in my project. I require assistance in writing new code, as well as debugging existing code. Specifically, the VBA code is intended for various purposes: - Automating repetitive tasks - Performing data analysis and manipulation - Creating custom functions and macros I specifically have to macros that I've started working on and need debugging: - Replacing references to cell/range addresses in formulas by their name - Implementing Montecarlo simulations (with automatic creation of histograms and data output) The ideal freelancer would have proven expertise in Excel VBA, with a strong track record of writing efficient, maintainable code. It's crucial that the code is robust, error-free, and easy to understand, ...

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  ...with WordPress and image manipulation to properly resize and place this logo. - Adding new products to my eCommerce page: On top of that, I would like to expand my eCommerce offerings by adding three products: Product 1, Product 2, and Product 3. The ideal freelancer for this job should be well-versed with the process of adding products on a WordPress eComm site, including attaching pictures, writing compelling descriptions, and setting appropriate prices. With your bid, please provide examples of WordPress sites you've worked on, specifically any that involved eCommerce product additions. Changing the logo in the footer and header of the website is a not a big deal, it can be done within minute. Adding a Product is also not a big deal, you are not going to add a descripti...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  ...presentation should provide teachers with a variety of strategies and ideas on how to create stimulating and enjoyable activities for their students. - Fun in ESL classes: A section on making English as a Second Language classes entertaining and effective is particularly important. The slides should be visually appealing, easy to understand, and should include relevant graphics or images. The content should be well researched and provide practical, actionable insights that teachers can implement in their own classes. For this project, I'm looking for a freelancer with a strong background in education, particularly in teaching methodologies. Experience with designing engaging and interactive PowerPoint presentations is also a plus. A creative and innovative approach to the...

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  ...Document Delivery: The offer should be designed and delivered as a professional and visually appealing PDF document. - Corporate and Professional Design Theme: The commercial offer should be designed to reflect a corporate and professional image, in line with our branding. Ideal Candidate: - Prior experience in creating commercial offers, specifically targeted towards corporate clients. - Strong writing skills with the ability to craft compelling product descriptions and company background. - Proficiency in graphic design, particularly in creating PDF documents. - Understanding of corporate branding and the ability to design in a corporate and professional style....

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I am looking for a skilled writer who is fluent in Arabic and has a solid understanding of football. The primary responsibility would be to publish football topics addressing both basic football knowledge and latest updates. Tasks: - Publish well-researched articles ...articles in Arabic language based on football - Focus predominantly on football basics, also incorporating latest football news and updates - Cover extensive topics such as football rules, playing techniques as well as positions and formations Skills and Experience: - Native or Fluent Arabic speaker - Demonstrated experience in sports writing, particularly football - Understanding of football basics and ability to translate this knowledge into engaging content - Ability to adhere to deadlines and maintain att...

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  W...WON'T MESSAGE YOU without some examples of your prior marketing online courses. I'm in need of a skilled marketing professional who can assist with the content marketing for a training-based online course. The project will involve: - Crafting engaging and informative content that aligns with the course's training theme - Leveraging this content for marketing purposes, driving traffic and generating interest in the course Ideal candidates should have: - Prior experience in content marketing - An understanding of online courses and how to market them effectively - Excellent communication and writing skills to create compelling content for the course's audience Please include specific examples of similar projects you...

  €362 (Avg Bid)
  €362 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I'm looking for a talented writer to create an entertaining, light-hearted and humorous adventure fantasy book for middle school-aged children (11-14 years old). Key requirements: - The book must be engaging and entertaining for the specified age group - It should have elements ...be engaging and entertaining for the specified age group - It should have elements of adventure, fantasy and humor - This is not an educational book, but the focus is purely on entertaining the readers - The tone should be light-hearted and humorous throughout Ideal skills and experience: - Proven experience in writing children's books, particularly for middle schoolers - A passion for and understanding of adventure and fantasy genres - Ability to write engaging and humorous content t...

  €407 (Avg Bid)
  €407 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  ...engaging content for my business’ social media platforms – specifically Facebook, Instagram, and TikTok. The aim is to post compelling content on a weekly basis that effectively raises brand awareness. The target group are mainly women that have a long awaited, unfulfilled child wish. Responsibilities include: - Planning, designing, and developing engaging content that aligns with our brand's aesthetics - Consistently uploading content on a weekly basis - Tracking social engagement and adjusting strategies accordingly to maximize brand visibility Ideal candidates should have: - Prior experience in social media content creation or management - An understanding of current social trends and familiarity with each platform’s resp...

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Hello, I'm writing to invite you to join us in a new Facebook advertising project, focusing on marketing our real estate properties to the international market. With a diverse and highly potential real estate portfolio, we are seeking an experienced advertising expert with knowledge of the international market, especially on the Facebook platform, to assist us in expanding our presence and attracting customers from different countries. If you have the ability and desire to collaborate with us on this project, we would greatly appreciate hearing your thoughts and receiving support from you. Please kindly inform us of your interest and the suitable time for further discussion about the project details. Best regards

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I'm seeking a talented screenwriter to craft a compelling drama screenplay that embodies the theme of 'triumph over adversity'. The story must revolve around a woman dealing with adversity (the hero, in this narrative) and should be a testament to resilience and strength. Ideal candidates possess: - Excellent skills in dramatic writing - Proven experience with character development - Ability to formulate engaging plotlines - A strong understanding of screenplay structure This project will appeal to those with a keen interest in realistic drama and an ability to create multi-dimensional characters. The ultimate goal is to create a moving narrative that fully explores triumph against all odds.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Önde Gelen content writing Topluluk Makaleleri