Create flash cartoon character işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  180,662 create flash cartoon character iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  ...the physical absence of Samantha who exists as an anonymous artificial intelligence. Discuss in 250 words femininity in the film in the absence of a female body. the female character exists in voice, etc. 2. Konu: Anonymity in the city Bu çalışma için ekte kaynak yer almaktadır. Bu noktada biraz da günümüz koşulları ele alınarak konu bir veya 2 kaynak

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Bana bir profil resmi için ıllustrator veya cartoon resim yapılacak

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Proje bazlı outsource çalışacak freelance grafikerlere ihtiyaç vardır. İş Tanımı:Çocuk kitabı için Cartoon tasarımları ,Maskot tasarımları,Karakter tasarımları yapı[login to view URL] tasarımları yapılacak.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Flash oyun projesi için çizere ihtiyacım var. Gerçekten profesyonel bir çizime gerek yok.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  acil flash tasarımlı animasyon

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Ekteki dosyayı psd formatında ve gif formatında gönderiyoruz, sizden istediğimiz ...altına düşmesi. Çıktı almadan önce 150 sanatçı görseli 200 sanatçı olarak değiştirilmesi gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla 50 KB 'ın altına flash formatında düşüyormuş, bu yüzden sizden gif değil flash dosyası olarak istiyoru...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Previously made ​​4 Flash (SWF) file. They will do the same . Only dimensions will change and will run on local computers offline, translated in Turkish language with XML. There SWF and XML files ready.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Daha önce yapılmış 5 adet flash (swf) dosyası var. Bunların aynısı yapılacak. Sadece ölçüleri değişecek ve Türkçe diline çevrilip lokal bilgisayarlarda ofline çalıştıracağız.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Reklam ve Kampanya duyuruları için flash veya html5 hareketli banner setler hazırlanacak.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Web sitesi için banner ve flash banner tasarımları yapılacak

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Everybody has her/his own account and I would like to get text message from specific users and send an answer to that text messages w/o any number of character limitation. Each message should be private and may not be seen by other users. Each user has at most 5 message right to send per month. This info should be seen on the screen.

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Some character statue modelling with ZBrush or 3D-Max etc.

  €222 - €667
  €222 - €667
  0 teklifler

  Karakter çizimleri yapılmış bir film sahnesinin 30 sn lik kısmı basit bir flash animasyonla canlandırılacaktır. film sahnesinin sesleri kalacak bu sesler ve konuşmaları basit çizgi animasyonla yeniden tasarlanacaktır. karakterlerin hareketli olmasına gerek yoktur. Sadece yüz göz el kol hareketleri gibi ilgili alanlar hareket edecektir.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] örnek flash uygulaması

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  ... Karakterimiz ekte mevcuttur. For English; Our character must be made 3d character and an animation video for 10-12 seconds. Video has 2 parts: 1- Our character is gonna wave its hand and then welcome us. 2- Our character is gonna show 'success hand sign' and smile. Our character photo is in folder....

  €530 (Avg Bid)
  €530 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  [login to view URL] 1 - Turkish character problem; metadata , the search will be corrected by the control with all content. 2 - automatically increase the price of the item selected. Example : Selecting the current price of housing 90,000 Add price of £ 5,000 on as 95,000 3 - ads will be held for all turkey calls 4 - Structure Approximate Cost

  €567 (Avg Bid)
  €567 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba; Yeni girişimim için max 15 sn. stickman (cin ali) animasyon yaptırmak [login to view URL] hazır [login to view URL] hayata geç[login to view URL] logoda ki stickman kullanılıcak.

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  DayZ Şablon Bitti left

  Arkaplan resimini değiştirebilmek istiyorum. Play, Character yazan yerler menü olacak. Tıkladığımda sağ tarafta menü sayfası açılsın. Üye kayıt sistemi olacak. Ekran çözünürlüğüne göre menü ve arkaplan kendini boyutlandırsın. Teklifim: Toplam 20 $

  €2 - €7 / hr
  €2 - €7 / hr
  0 teklifler

  [login to view URL] sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "[login to view URL]" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yapılmış olan bir flash çalışma var, çok basit 5 adet resim sırayla [login to view URL] resimlerden bir tanesi değiş[login to view URL] olan bir resim yerine başka bir resim [login to view URL] olan flash dosyayı verebilirim onun üzeinde değişiklik olabilir ya da yeni yapılabilinir.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Flash Oyun Bitti left

  Flash Oyun Yapımında Tecrübeli basit içerikli Çok Fonksiyonel Olmayan Fakat Geliştirmeye Açık Versiyonel Oyun Yaptırılacaktır.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bana 20 adet insan karakteri lazim. Bu cizim yapabilecek arkadaslar ariyorum.rnA designer who wants to draw me 20 person charter for me.rnDrawing who can draw send me demo png.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Bir oyun sitesi için Flash menü tasarlanması gerekmektedir. Bir kaç sekme altında farklı logolar ve linkler konulacak basit bir iştir.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fikir ve senaryo verildiğinde Türkçe oyun tasarlayabilecek ve bunu facebook ile entegre edebilecek bir geliştirici/tasarlayıcı arıyorum. Detaylar anlaşıldıktan sonra konuşulacaktır. İlk çalışma beğenildikten sonra devamlı çalışılacaktır. Bu ilana başvuranlar önceden tasarladıkları oyunları linkleri ile beraber atabilirlerse sevinirim.

  €3849 (Avg Bid)
  €3849 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba Arkadaşlar, Flash Oyun sitemiz mevcut ve kendi internet sitemiz ve reklam vereceğimiz internet sitelerinde kullanmak için görsel açıdan ve animasyon açısından çok iyi profesyonel bir çalışmaya imza atacak bir uzman arıyoruz. Flash Oyun sitesi olduğumuz için Profesyonel anlamda görsel efektler ve animasyonlar olmalı. ...

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak ve kodlatmak.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game encode all .. site demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak istiyorum.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game site. demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €308 (Avg Bid)
  €308 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  [login to view URL] ve [login to view URL] markaları için Google Adwords'de kullanılmak üzere 16 farklı ölçü için birer setten 32 adet flash banner tasarımına ihtiyacımız var. Banner özellikleri detaylı olarak aşağıdaki gibidir: 320 × 50 Mobile banner 468 × 60 Banner 728 × 90 Leaderboard 250 × 250 Square 200 ×...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need the character map (CMAP) editing on my pdf files to be linked with different set of characters to that visible in the PDF file

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Read the title very well, I am making a video game and need someone to make me a 3d model this will need to be high triple A quality. The character will need to be importable into Unreal Engine. Triple A quality wanted.

  €411 (Avg Bid)
  €411 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am looking for someone to do an animation for the song "In the dark of the night" from the 1997 Anastasia movie, using the characters from Winnie the Pooh. Looking for quotes on full length and just chorus. Simple is fine, doesn't need to be movie quality, 6 or so of the characters in mind. Willing to spend a decent amount but larger cost will require a couple months to afford to ...

  €1913 (Avg Bid)
  €1913 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I want an Advertisement Tool like Powtoon Animation Software. The tool will have cartoon images that can move Voice recording and uploading of recorded audio to synchronize with the action of cartoon image.

  €1032 (Avg Bid)
  €1032 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I would like to add a small milk bottle of a well known company & animate it with the cat that is dancing. The cat dancing is a cartoon video of garfield dancing, & i want him to hold a milk bottle and dance with it.

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...dB. 5. Demodulate the received signal and regenerate the binary data. 6. Calculate the BER, and compare it to the theoretical BER. 7. Regenerate the text and compute the character error rate. Instructions: Write a report no more than 20 pages (font size 12 points, one and a half line spacing) that includes: o Overview of line coding, digital modulation

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need a cartoon drawing of a goat VERY similar to the one I am uploading. I can not use this one because it is too expensive. If it works out I will need more drawings of the same goat (with different poses) in the near future.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Estimate/predict the Letter of a given hand- written alpha/numeric character.

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  3D Model of Character 6 gün left
  ONAYLI

  Cartoonish boy colorful and playful Refer attached image. You have to design a character with similar proportion and art style (but it should not be exact copy of attached character) You'll have to deliver 3D model of character with texture in T-pose.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Trophy icon Motivational quotes design 6 gün left

  Design motivational quotes for social media. Need custom original designs using character and cartoons. After the initial design will have new work every week for new quotes. With each custom design make sure to use my logo and Instagram page in the dropbox file. Size: 4096 x 4096 Filetype: Layered PSD [login to view URL]

  €44 (Avg Bid)
  Garantili
  €44
  12 girdi
  Trophy icon Character Design Upgrade 14 saat left

  Hello guys I have a character that need to be upgraded. I need to be the same dont change it to much but just upgrate it like make it more nice more cute. I dont have the AI files only this version.

  €219 (Avg Bid)
  Acil Garantili
  €219
  163 girdi

  I was hoping someone could help me with a project. I would like to get 8-10 cartoon images of myself in various poses for my website. Things like me writing, a yoga pose, reading a book etc - I can send over examples of what I am after. I just wonder how long it would take, how much it might cost? I would love them to be fairly accurate, fun and dynamic

  €382 (Avg Bid)
  €382 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  I am looking for someone to do an animation for the song "In the dark of the night" from the 1997 Anastasia movie, using the characters from Winnie the Pooh. Looking for quotes on full length and just chorus. Simple is fine, doesn't need to be movie quality, 6 or so of the characters in mind. Willing to spend a decent amount but larger cost will require a couple months to afford to ...

  €2245 (Avg Bid)
  €2245 Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Youtuber design 6 gün left

  ...my head, with a small pigeon with a rose in its beak on the chest area of the hoodie. Brown hair, blue eyes and a white smile. I want my character to be very enthusiastic and happy. And i want it in like a cartoon style but also a bit realistic. Roses: Red full roses with green bottoms (pretty basic). Background: I would like to see some small easter

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  *Timeline: 2 days *Must be a strong illustrator *To have an idea of the type of illustration we are looking for, please visit this link: [login to view URL]

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  2d Game Designer need, for a mobile game. The game idea and setup is ready only graphics is needed. Not a long term project. The design needed i...needed. Not a long term project. The design needed include: Characters, objects, interface, background, icons and other graphics. The game is an upward jump type of game. With character jumping up on click.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...on earth. Make sure the description is never more than 150 characters which will be enough in 1-2 sentences max. In some of the images you will find only the name of the character or the image in the picture. You can search about the same on the net to find a suitable description but NEVER copy anything from the net. If you do it will be treated as

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Estimate/predict the Letter of a given hand- written alpha/numeric character.

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon Design of Rooster 4 gün left

  Addo Platform is wanting to have a design of the Portuguese national animal (Barcelos Rooster). We are open to see different interpretations of...national animal (Barcelos Rooster). We are open to see different interpretations of the Barcelos rooster, but would like to maintain the vibrant colours. You can play with cartoon, realism, illustrative etc.

  €44 (Avg Bid)
  Garantili
  €44
  17 girdi

  ...computer training talk. Attached were some concepts, so you can get an idea. If we could incorporate an on-air symbol, or maybe glasses or a computer or something or even cartoon heads like attached that would be ideal. It must be the same color yellow as the pelican case: Open to suggestions. The Yellow Bag is a pelican case that contains an actual

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  67 teklifler

  I need a logo designed. I want to design a logo for a three-dimensional brand that is used for the appli...three-dimensional brand that is used for the application of cars like Uber application and Careem and has a design is very modern and distinctive to be noticeable within the character J (because the name of my application will start by j letter)

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  82 teklifler

  I am looking for an original illustrator of sexy girl cartoon with an object in one hand...more details later

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  31 teklifler