Create macro email completed word document işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  248,312 create macro email completed word document iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kullanıcı Algoritması: 1. Figür “Front Plane” üzerine çizilecek ya da bir dış kaynaktan kopyala/yapıştır şeklinde alınacak(Makro çalıştırılmadan önce ekteki gibi bir dosya oluşmuş olacak: [URL'yi görüntülemek için giriş yapın]) 2. Makro çalıştırılacak. Makro Algoritması: 1. Dosya henüz kaydedilmemişse, makro kullanıcı...

  €27 - €227
  €27 - €227
  0 teklifler

  The project is the translation of the document from English to Russian. It's around 4.000 words. Some of them is proper noun and numbers.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  şehir seçtiğinizde hava durumuyla ilgli bilgi veren tek sayfa arayüzlük web sayfam için software design document ve software requirements specification belgelerinin hazırlanmasını istiyorum

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hello I want a document query wordpress plugin very urgent to contact me if anyone can reach As in the example time : 1 day !!! Merhabalar belge sorgulama eklentisi istiyorum cok acil yapabilecek kimse var ise bana ulasabilir Örnekteki gibi olacak

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Halen Zinbra kullaniyoruz ve G Suite' e gecis yapmak istiyoruz. Bu konuda email kurulumu yapacak ve Zimbra daki emailleri Gsuite e aktaracak bir freelancer ile calismak istiyoruz.

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €186 (Avg Bid)
  €186 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1148 (Avg Bid)
  €1148 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Türkçe kunuşabilerim

  €299 (Avg Bid)
  €299 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  [URL'yi görüntülemek için giriş yapın] moda dünyasının en yeni haberlerinin yer aldığı özgün bir blog sitesidir. Tesettür giyim sektörünün başarılı isimlerinden haberleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  €413 (Avg Bid)
  €413 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €207 (Avg Bid)
  €207 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €254 / hr (Avg Bid)
  €254 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Newsletter Gönderimi için HTML şablonu oluşturma

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Looking for someone who can check the translation of a document and proofread. Turkish document is 13,000 Words. English document is 16,000 Words. They are scripts and take around 100 mins to read.

  €195 (Avg Bid)
  €195 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  €29 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba kayako 4.67 versiyon windows vps de kurulu. Email ayarlarının yapılmasını istiyoruz.

  PHP
  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'DO some excel and macro worl'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Alışveriş sitem için 3 adet email tasarmı yaptırmak istiyorum bu maillerde değişiklik yapmak istiyorum yani bu üc maili üzerinde değişiklikler yaparak sürekli kullanmak istiyorum

  €45 - €45
  €45 - €45
  0 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz....

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  mysql veritabanımda 100 tane altalta sıralanmış email adres var. Bu adreslerin google plus ve twitter a üye olup olmadıklarını öğrenmek istiyorum. Yapılacak yazılım her çalıştığında 10 tane adresi alacak googleplus, twitter hesaplarının olup olmadığını araştıracak bulursa profil resimlerini ve profil bilgilerini kayıt edecek. Teşekkürler.

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler
  WORD EXCEL WORK 6 gün left

  I need someone with fast typing skills to type information into Excel spreadsheet  ⬇️⬇️ Focus USA Canada

  €14 - €23 / hr
  €14 - €23 / hr
  0 teklifler

  To prepare a valuation report of a 200 bedroom 4 star hotel with beach access , conference rooms, Restaurants . We can provide data on local industry , on macro economy , pictures of hotel , Financial data , a valuation report on fixed assets from a Chartered Surveyor , etc . Report to be completed in one work week .

  €785 (Avg Bid)
  €785 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Type a 10 page document in the Ms Word format. Simple typing of English paragraphs. No tables and no diagrams or figures. Document is in pdf file and is clearly visible.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  We are urgently looking for freelancers who can assist us in typing projects. We'll provide you with images and you need to type as it is on ms word. Those who have good typing speed and knowledge of ms word should bid.

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  We have some PDF files which you can just converted to Word files. There is no need to make any changes or correction such as grammatical or spelling mistakes. This is a simple task but We need someone reliable who can manage it in a good manner.

  €339 (Avg Bid)
  €339 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  You Have to Convert PDF Files In MS Word Document .

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  48 teklifler

  there are few images in which you must type those in ms word earn upto 600rs in an hour

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Office assistants perform administrative and routine clerical tasks. Their responsibilities may include organizing and managing files, acting as receptionists, scheduling meetings and appointments, and supporting other staff with organizational tasks. The role of the office staff also includes filing document and performing office machine operations. Other duties and responsibilities include steno...

  €453 (Avg Bid)
  €453 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  To get the email addresses I need, you have to go to a website and click on each contacts name individually to get the contact info and email address. There are probably around 900 contacts. This website can only be accessed by people that pay for the service. I have to give you the website and the username and password to access and tell you how to get to the information I need. Once you get...

  €429 (Avg Bid)
  €429 Ortalama Teklif
  67 teklifler

  Freelancers with good typing speed should Bid on this project.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  We are looking for a logo (and later an animation) for our new YouTube/Podcast show. In this first phase, we are looking for a logo that will define/associate our message to our brand. Later we will held another contest for the animation part. Our show is called “Työelämästä by Tomi & Jani”. Työelämästä means "about working life"...

  €100 (Avg Bid)
  Garantili
  €100
  31 girdi

  Build a macro to extract the data from word to excel as design format in excel. In the word file there are multiple tables have specific data. I need to extract few of the tables data to excel based on pre-define element as basic format.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Looking for someone to write a professional White paper for our company product in the IT sector (details will be shared during PM). An authoritative guide or report that explains the benefits of our particular technology and product. Content will be provided by our team developers. You will have access to them to make sure it is done properly. Requirements: 1) Proper English grammar skills 2) ...

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Hello there. I want you to convert this PDF file (captured images) to word file with cleaned layouts and texts.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I have an MS Word document, see attached. The document was converted from PDF via ACROBAT. The conversion resulted in simple errors (mainly two empty spaces between words...). Please edit the document so that no empty spaces are between words and the formatting is correct. Deadline ideally within next 12 hours. Budget is USD 10. THis is very simple and easy/quick-to-do work, thanks!

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Find email addresses on certain websites We will tell you what websites. Then you make a excel file... Easy find approximate 100-500 email addresses

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  I need someone to change the font icons in a word press plugin. I have the .svg files ready.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I need someone to make MS Excel tables with 7 columns and 25 raws (per table). You need to do data entry, it means you need to fill these tables with data. All data you will use to put into tables you will get from us in MS Word documents. You will get from us many MS Word docs. Columns you need to create are: full name, adress, phone number, email, website, job title and our quantity. Other detai...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  68 teklifler

  I currently have a website [URL'yi görüntülemek için giriş yapın] that need to be relocated to a new theme that is relavent to 2020 and beyond. I'm enclosing a word document that outline a number of "tasks" that needs to be completed during this transition. We have a host (user name/pw will be shared) and a new logo for the site. Thanks for your review o...

  €432 (Avg Bid)
  €432 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  the website is live working fine just need few little updates on it.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Mail Merge Macro 6 gün left

  I don't know if this is even possible, but I would like to create a macro that does the following: *Filter an Excel spreadsheet using a date column to only show spreadsheet entries that are 15 months before the current month. *Use the filtered spreadsheet email address column (and other columns) to fill in the corresponding fields in a Word template to complete a mail merge in Outlook; each ...

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I have a few documents in English that need to be translated into Spanish.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Write 1-2 paragraphs about a company, research a few of their products online, find pricing information, calculate new pricing, when required and copy paste the necessary information in word template, maintaining the format.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler
  Build me a Macro 6 gün left

  Excel Macro with info on excel that pulls data from website and places data on excel.

  €356 (Avg Bid)
  €356 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I need a python script to convert the attached file into 2 columns: state, geometry that will fit this format: [URL'yi görüntülemek için giriş yapın] If you want to stand out from the competition, and its not too difficult, send a screen shot of the completed script results. Cheers, Chris

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Create an illustration for a T-Shirt, of a "nascent soul" or "yuanying 元婴" from Chinese mythology and fantasy novels. I'm attaching several examples to give inspiration. A nascent soul is essentially an infant version of a person's soul that grows inside their body. A few key requirements. 1) MUST LOOK COOL (some of the examples are more cool than others) 2) Pleas...

  €54 (Avg Bid)
  Garantili
  €54
  1 girdi