Create stored procedure sap biztalk işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  429,233 create stored procedure sap biztalk iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €83 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €83 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  SAP S/4HANA yeni nesil akıllı bir ERP çözümüdür. Şirketlerin, dijital dünyadaki her fırsatı yakalamalarını sağlayan SAP S/4HANA ile, günümüz zorluklarının üstesinden gelmek ve yarının fırsatlarını bu günden yakalayabilmek için, gelenekselden dijitale dönmenin tam zamanı. Esneklik, hız ve ileri teknolojinin sunduğu tüm avantajları tek bir platformda buluşturan SAP S/4HANA, daha doğru kararlar almanız için gerçek zamanlı bilgiye ulaşmanızı sağlar.

  €42 / hr (Avg Bid)
  €42 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  In terms of content, there will be content like on the site of , but as a site, it must be something different. people will be able to log in to the site, create an account for themselves, and then share the products on this account, and it will be something that everyone can see. When other people buy products from a place, they will see these reviews and act accordingly. such a site in general

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba Sap C., profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Sap C., profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1194 (Avg Bid)
  €1194 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...required ,-The design should be carried on with our case -The design should be carried on with our terminals, black one prototypes devices fully working design and schematics , BOM list, PCB design (Gerber), firmware and hex file, human interface program file(please let me know if I forgot anything) , with technical data, user manual instructions test procedure. manual for us 6.3D design of PCB with component if possible ...

  €325 (Avg Bid)
  €325 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba pazartesi günü database projem var ER diagram, tables, views, stored procedures, triggers,functions,normalization gibi detaylar var yardımcı olabilir misin? microsoft sql manager üzerinden yapıyoruz.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sportingbet'ten okuyacak canlı okuyucuya ihtiyacım var. Proxy kullanılabilir. Okunan verinin saklanacağı veri yapısı işi alan yazılımcıya verilecektir. Okuyucuyu yazacağınız programlama dilini belirtiniz. Deneyimli olanlar önceliklidir. Microsoft web teknolojileri tercih edilmeyecektir. I need a live reader to read from Sportingbet. Proxy is available. The data structure in which the read-out data will be stored will be given to the programmers who work. Specify the programming language in which you will write the reader. Those who are experienced are priorities. Microsoft web technologies will not be preferred.

  €450 (Avg Bid)
  €450 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, örnek sitedeki gibi kalem simgesine basılınca açılan bir iletişim formu istiyorum. Daha sonrasında müşterilerden gönderilen mailler benim mail adresime yönlendirilecek. Örnek site: .Sağ alt köşede ki kalem butonuna basıp iletişim formunu incelemeniz gerek.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  €417 Ortalama Teklif
  69 teklifler

  Türkçe kunuşabilerim

  €306 (Avg Bid)
  €306 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  moda dünyasının en yeni haberlerinin yer aldığı özgün bir blog sitesidir. Tesettür giyim sektörünün başarılı isimlerinden haberleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  €422 (Avg Bid)
  €422 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  Merhaba, mobile platform üzerinden oynanabilen eğlenceli bir tahmin oyunu yapma amacındayız. Detaylar ekte mevcuttur Selamlar

  €505 (Avg Bid)
  €505 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  haberefendi,haber efendi haber haberciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  €5153 (Avg Bid)
  €5153 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sporla hayatı sevin

  €480 (Avg Bid)
  €480 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  wordpress kurulumları, moduller, temalar ve düzenlemeler.

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Create a Video Bitti left

  İstediğim şey tam olarak şu, Ben bir leyla ile mecnun dizisinin geçtiği kireçburnu sahilinden bir video ile kendimin yürüdüğü bir videoyu göndereceğim. Yapılacak iş beni o sahilde suyun üzerinde yürür şekilde iki videoyu birleştirmek. Suyun üzerinde yürüyeceğim yani. Ne kadar profesyonel olursa iyi olur tabi ama çok çok amatör de olmamak kaydıyla amatör de olabilir. Belki yürüyen başka bir kişi bulup sadece benim kafamı montajlamak da olabilir, her türlü geliştirmenize açığım. İstediğim şey sadece suyun üstünde yürüyen bir video.

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...neticesinde arka planda kullanacağınız “Oracle” veritabanını oluşturunuz. 4- Her proje konusu ile ilgili olarak a. En az 4 tane tablo (Uygun veri türleri, PK/FK eşleşmeleri, otomatik sayı alanlar, uygun indexler, default ve constraintler…), b. En az 3 trigger (Insert/Update/Delete işlemlerinin en az ikisini kullanın.), c. 5 farklı çeşit rapor seçeneği oluşturunuz. (En az iki tanesini, stored procedure kullanarak yapın) d. Ekranda listelenmekte olan o anki raporun pdf/doc/xls uzantılarından en az biri şeklinde kayıt edilebilmesi özelliği yapınız.(Crystal report, fast report,… kullanabilirsiniz) 5- Uygulamanın giriş ekranında bir “kullanıcı adı ve şifre” sorusu ile güvenlik kontrolü yaptırınız. ...

  €271 (Avg Bid)
  €271 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Yeni kurulan dış ticaret şirketimizin ithalat ve ihracat üzerine yapılan faaliyetlerini kurumsal bir şekil de yansıtacak müşteriyi cezbedecek şık bir sayfa tasarımı istiyoruz Our foreign trade company import and export activities of the corporate presentation and design, we need to attract customers

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Mevcutta faaliyette olan wordpress tabanlı sitemde bulunan bir forma arama butonu eklemek istiyorum. İlgili form adres datalarını barındıran ''from/to'' mantığıyla çalışıyor. Yoğun bir adres datası olduğu için ''select'' yerine ''search box'' seçeneği eklemek istiyorum. İlgilenen arkadaşlarla detayları paylaşacağım, kolaylıklar.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ...satış firmalarına ekmek tedarik eden aracı firmamızın oluşturacağı mobil yazılımın amacı; Türkiye genelindeki tüm perakende satış mağazalarına ekmek sevkiyatı yapan tedarikçilerimizin teslimat sırasında oluşturdukları irsaliyelerin SAP sistemimizle entegre çalışan web tabanlı internet sitemize mobil arayüzde bilgi işlemek. Mağazalara karekod tanımlanacak, tedarikçi ekmek sevkiyatı sırasında irsaliye bilgilerini basit arayüzle mobil giriş yapacak, mağaza adetleri onaylıyor ise karekodu okutacak ve irsaliye bilgileri onaylanıp mağaza sistemine ayrıca aracı firmamızın SAP sistemine gönderilecek. (İrsaliye fotoğrafı da eklenecek) İlgili yazılım e-irsaliye sistemine öncülük edecektir. İnavosyon ödülü he...

  €6473 (Avg Bid)
  €6473 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ile aynı mantıkta çalışan bir web sitesi yaptırmak istiyorum. I want to create a website like

  €609 (Avg Bid)
  €609 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  bu bir denemedir ve ne oldugunu anlamak amacli bir sey

  €346 (Avg Bid)
  €346 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Create a Mobile Website Create a Mobile Website

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  premire pro,sony vegas.... video editing after effects

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  şirket sitesine yeni bir wordpress teması oluşturulması

  €914 (Avg Bid)
  €914 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kozmetik fırçaları tasarımı, fırça kılından sap kısmına kadar detaylı tasarım

  €353 (Avg Bid)
  €353 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba Wordpress projemiz içine entegre etmeye çalıştığımız php tabanlı sitenin css lerinin düzenlenmesi gerekmektedir.

  €164 (Avg Bid)
  Acil
  €164 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...yazdığımız projemizin, IOS tarafını halledebilecek çalışma arkadaşı arıyoruz. Projemiz oteller için kullanılan, geleneksel info veren statik uygulamalardan farklı bir projedir. Kullanıcılar arasında interaktif ilişkilerden, ön büro programıyla veri alışverişine kadar bir çok özelliği içinde barındırır. Uygulama MSSQL üzerinde çalışacaktır. Tüm veritabanı yapısı hazırdır. Tüm db ilişkileri, stored procedure'lerle yapılmaktadır ve hazırdır. Zaten projenin Android ayağı hazır olduğu için yapacak arkadaşın işinin olabildiğince kolaylaştığını düşünüyoruz. Rekabet ve gizlilik yüzünden projenin detaylarını ancak yüz yüze ya da telefonda görüşmede anlatabiliriz...

  €4895 (Avg Bid)
  €4895 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...know why. As it is a CRUD app, I want validation on Create New Item Page and on the Edit Page. 3. For Information: I am using Visual Studio Professional 2019 and Microsoft SQL Server Management Studio 17 for this project since this is the sample project I'm using a local Database. 4. I'm using stored Procedures not the Entity Framework, but have different files for a different stored procedure, therefore I want you to combine all the stored Procedures in One Single File and update the Code Accordingly. 5. In the same way, as you must be knowing in MVC architecture we have "Models", "Views", "And controllers" so I have several files created in each of these folders some are for authentication some are for datab...

  €7 - €17
  €7 - €17
  0 teklifler
  Data entry 6 gün left

  I am looking for a reliable data entry professional to help with a project. The task involves entering billing information accurately and quickly within 1-3 days. Experience with data entry is essential, as accuracy and the timely completion of the task is key. Familiarity with processing billing information in a secure manner is also highly preferred. Ultimately...professional to help with a project. The task involves entering billing information accurately and quickly within 1-3 days. Experience with data entry is essential, as accuracy and the timely completion of the task is key. Familiarity with processing billing information in a secure manner is also highly preferred. Ultimately, I need someone I can trust to ensure the data is properly entered, securely stored, and promptly ...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I am looking to design a new AI platform called , and we are seeking a talented designer or team to create the design for 12 unique pages of our website and help us bring our vision to life by creating a platform that will be more like software platform like Photoshop or Illustratior than a typical AI website. . Our platform offers innovative AI interface that offers the major AI tools from various AI categories like copy, art, video from some of the most popular and upcoming AI tools. We believe in a world where AI can be accessible to everyone, and that is what sets us apart. We want to create a platform that is intuitive, easy to use, and visually stunning. This is where we need your help. Please read the attached design brief we've provided, which will give you an...

  €417 (Avg Bid)
  €417
  2 girdi

  We need to create a company presentation with ppt and be able to have also PDF related to our value added services. Text will be provided. Preferably with the use of morph between slides to create a professional presentation. Company

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  70 teklifler

  I am looking for someone to design a logo for my IT training company. I would like the logo to be a combination of both text and icon-based elements. I want the logo to feature imagery as well as other elements, but am open to suggestions and different shades of colour. The logo needs to be aesthetically pleasing and should help to visually convey the services we offer. Company Name: Pro Tec Hub Note: Need final output in any Vector format like Adobe Illustrator or CorelDraw

  €6 (Avg Bid)
  €6
  44 girdi

  i want to create a social media platform for the golfers. the social media platform serve the needs of the golfers including the golf event, services and golf related products. i need to find an investor to support the development of the website and the application.

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  You have to design and generates coupon in the pdf in the selected quantity which is stored in the firestore backend

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Create menu 6 gün left

  Hello, I am looking for a freelancer to create a printed menu for me in A4 size. I need the menu to be printed on matte paper. I am open to ideas and suggestions for the design of the menu, and would appreciate drawings or sketches from a creative freelancer who can help me with this project. I am looking for someone who has experience in working with menus and who can provide a professional finished product. I look forward to working with a talented and experienced freelancer who can help me create the perfect printed menu.

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  I'm looking to have a BUSINESS NAME created and a LOGO designed for a sandwich/focaccia shop. BACKGROUND: We are three young mates with Italian/Greek backgrounds wanting to open an authentic Italian European style focaccia on the go shop. We need a contemporary name and logo that coincides with our heritage but has a Melbourne modern take on it. We will be selling in house made fresh bread, mainly focaccia, specialty coffee and fresh daily European sweets. See references attached. Open to any colour. I look forward to seeing the designs you can come up with!

  €123 (Avg Bid)
  €123
  47 girdi

  We are three young mates with Italian/Greek backgrounds wanting to open an authentic Italian European style focaccia on the go shop. We need a contemporary name and logo that coincides with our heritage but has a Melbourne modern take on it. We will be selling in house made fresh bread, mainly focaccia, speciality coffee and fresh daily European sweets.

  €55 (Avg Bid)
  €55 Ortalama Teklif
  66 teklifler

  ...year. I then would like a modal to pop up and ask them to sign up for personalized financial advice from Chat GPT and for them to sign up for an account with us. requiring First name, Email, Age, Income, and location. The interest rates change sometimes daily, but mostly monthly. There needs to be an easy way to input the interest rates or include them, most likely in a database, but could be stored locally for now. That input must be flexible to allow the mathematical rules for interest to be inputted and the bank names. Here is a video of the concept that I started to build but have no more time. I'd like the look and feel to be a responsive admin dashboard that's clean with no clutter. Using a template is totally fine, something like this would work https://...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Hello, I'm looking for someone to do up a logo for me. It has to be minimalistic, sleek yet professional as well. A logo for an environmentally friendly cleaning website could feature elements such as a leaf, a water droplet, or a green color scheme to convey a message of sustainability and eco-friendliness. Looking at these idea: A water droplet with the company name inside, perhaps incorporating shades of blue and green. A combination of a leaf and a water droplet to represent the company's commitment to both sustainability and effective cleaning. Do submit with yout experiences and portfolio and i will give you more details!

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  77 teklifler

  I am looking for a skilled programmer to design and create a blog index page and also a template for individual blogs, using ReactJS. Additionally, I have an existing design and color palate that I would like to use for the project, as well as assets such as photos and videos that are to be included. I am looking for an experienced programmer who can produce a high-quality product in a timely manner. I would like this to be completed within 24-48 hrs. Just two-page components need to be created. I'm open to you using templates from GitHub etc. Looking forward to seeing your ideas. Some inspiration would be Blog Index Pages: Individual Blog Post:

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I have setup in whatsapp business, added the number into facebook business, and have the company verified as well. Somehow in the app its still showing as 0 production numbers. Looking for someone to guide to finish this. I can do screen sharing with online discussion for this. Thank you.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Özellikli Acil Mühürlü Önde Gelen Yarışma

  Hi, i need a logo for the name "Crazy Arts". I need also a "Favicon". it should look classy and elegant. maybe with bit gold Kind regards Sascha

  €30 (Avg Bid)
  Garantili
  €30
  130 girdi

  ...offer a nice list of native connectors. Each connector will have 2 functionalities: 1. Download data from a the destination type and store as a JSON in a pgSQL DB. 2. take data and upload to the destination I need you to create the following connectors that will include any authenticication parameters needed to access the data source: SQL Server, xls/xlsx, csv, txt (deliminated), Oracle, MySQL/MariaDB, Postgres, IBM DB2, MangoDB, TeraData, DBF, Slowflake, PowerBI, Tableau, Sales Force I require your recommendations on addtional: Azure, Google and AWS DB connectors, SAP, Shopify For DBs like SQL, PG, MySQL I need the ability to read the tables, in one function which will allow me to determine which table to import or query, In addition to building, I need documentatio...

  €150 (Avg Bid)
  €150 Ortalama Teklif
  15 teklifler