Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  440,191 creative writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba Creative Web Expert, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €245 (Avg Bid)
  €245 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Creative Web Expert, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İnşaat makinaları üreten bir firmayız. Makinaların tanıtımını yaptığımız kataloğumuzu tasarlıyoruz. Elimizde daha iyi anlamanız için metinler var. Bu metinleri daha creative hale getirebilip, anlamlı bir şekilde daha etkili gösterebilecek ve bu gibi sektörlerde teknik içerik üretmiş yada üretmek isteyen arkadaşları arıyoruz! Katalog ingilizce olacak.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Uzbekistan Bitti left

  Özbekistanlıyım ve çalişmak istiyorum korece, türkçe, özbekçe biliyorum çok creative biriyim

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Yazılım ürünlerimizin Google Ads, Facebook, Instagram gibi mecralarda yayınlanacak görüntülü reklamları için creative ihtiyacımız var. Creativeler bizim göndereceğimiz sloganlarla, belirlenen boyutlarda hazırlanmalı. Ürünlerimiz için incelenebilir.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  photograper Bitti left

  Hello all, I am a creative photographer and I'd like to have a unique and an original logo that I can use for my work in photography. Please send me your portfolio to have some idea related to your works before. After that, we can discuss about the details what exactly logo will be. You can check the file to have a first idea what I expect from the designer. As you can see, the logo includes the first and last name of the photographer. In addition to that, a photographic icon is seen in the logo. Waiting for your soonest reply,

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  i need creatve project for game cover

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Bir Creative ajans için web sitesi tasarımı sadece html kabul edilecektir. psd istemiyorum. Mobil uyumlu olacaktır

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Design project Bitti left

  Bazı grafik tasarımlara ihtiyacım var Basma kalip bir Cv yi Creative cvye donusturmek istiyorum. Begendigim templateler var. Acil yapilacak.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need a cool website for our growing holding company. It should a pretty creative one. Gelişmekte olan holding şirketimize "cool" bir websitesi yaratılmasını istiyoruz. Kreatif bir çalışma olmaz ise kabul edilmeyecektir.

  €3541 (Avg Bid)
  €3541 Ortalama Teklif
  43 teklifler
  Design a Logo Bitti left

  ...süreçlerini devam ettirdim. FMV Işık Okulları, Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği ve XOXO The Mag gibi süreli yayın dergi çalışmalarını devam ettirdim. İdeCAD firmasında yaklaşık 1 yıl gibi bir süre boyunca proje odaklı çalıştım. Statik ve mimari bir program olan ''ideCAD''in yeni versiyon tasarımını, reklam lansmanlarını, ilanlarını ve tanıtım kampanyalarını sonuçlandırdım. TickTock Creative Reklam Ajansı'nda da yine proje odaklı görev aldım. Mall of Istanbul açılış sürecinde sanat yönetmeni pozisyonunda görev yaptım. Artım Elektrik, Ardıç Elektrik, Ataköy Tower kurumsal Kimlik çalışmalarını sonuçlandırdım. Freelance olarak Hizmet Vak...

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, yerel bir Creative Tasarım & Reklam ajansıyız. ihtiyacımız olan, Orta ölçekli ve büyüme potansiyeli olan firmalara, reklamcılık ve tasarımla ilgili (reklam filmi, katalog, broşür, logo, web tasarım, kurumsal kimlik, fuar standı, outdoor reklamcılık v.b. alanlarda) ihtiyacı olan hizmetleri vermek ve yeni müşterileri bularak firmamıza kazandırmak. Bünyemize yeni müşteriler kazandırmak. Firmamızın pazarlanması...

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Creative Web Bitti left

  Özgün tasarımlar ve kodlama yapılması farklı düşünceler

  €469 (Avg Bid)
  €469 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Ajanslarında Art Director, Senior Art Director, Deputy Creative Director olarak çalıştım. Hizmet verdiği markalar arasında Arko, Duru, Nescafe, Coffee Mate , Siemens, Nurol İnşaat, Torunlar GYO, Grupama, Indesit, Hotpoint Ariston, Pizza Hut, UPS, HP, TetraPak, Aktürk İnşaat, ATM Dalaman Havalimanı, Hilton Global-TR, Teknosa, Ülker Grubu (Alpella-Bizim Yağ, Bizim Mutfak) Defne Yayınevi, Gilan, The Marmara Hotel, Vakıfbank, MasterCard, Sırma Grup, Doygun Ekmek, Yamaha, Vaillant ve Prsymian Group gibi yerli ve uluslararası markalar ve kurumlar yer almaktadır. PORTFOLYOM

  €422 (Avg Bid)
  €422 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  We need a freelancer for designing creative (and unique) interfaces and creating HTML5-CSS3 pages that including all pages and features in reference web site below. Reference web site : ---------------------------------------------------------- Aşağıda belirtilen sitede bulunan tüm sayfaları ve özellikleri içerecek fakat tamamen özgün görünüme sahip, yaratıcı çizgileri olan web arayüzün dizayn edilmesi ve HTML-CSS kodlarının oluşturularak HTML sayfaları halinde tarafımıza teslim edilmesini istiyoruz. Referans site :

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €357 (Avg Bid)
  €357 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  http://www.smoot...su anda indoor & outdoor bahce malzemeleri satmaktayiz. ornegin , topraksiz tarim sistemleri / hydroponic system bitki yetistirme lambalari bitki yetistirme kabinleri havalandirma urunleri bitki besinleri en guclu oldugumuz taraflar yukarida yazdigim kategorilerdir. projede istenilenler : smooth garden logosundada gorulecegi uzerine yesil ve mavi renkleri seviyoruz ama creative ligi daha cok seviyoruz. topraksiz tarim ile ugraswtigimiz icin icinde muhakkak toprak ve su temalari olmali gozleri rahatsiz etmeyecek relax bir calisma olacak. mp4 formatinda olmasina ozen icin ekleme yaptim. yaptigim arastirmalarda bu islerin en iyi adobe after effect ile olacagi kanisina konuda uzman olanlarla is yapmayi tercih ederiz.

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Business Writing 9 gün left

  Discuss the significant strategic challenges of leadership in a global environment. Start with a description of operating a multi national business of your choice in today's business environment, the associated leadership issues and your recommendations to make leadership a strategic part of organizational decision making.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Article Writing, Content Writing, Copywriting, Ghostwriting, Research Writing...

  €400 (Avg Bid)
  €400 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need 4 Article every day each one is 2,000 Words. Example: The article should be like this type of topic and 100% Plag Free. All the articles should be well-researched and have good SEO Keywords. The budget is $40 Per Article. Newbies are highly welcomed.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Marketing agents and Writing blogs and articles .

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I need a video script writer for you to videos. I give you a topic forest script writing in Hindi.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Writing tools 6 gün left

  Check , there is a section "Free Tools" Need all those tools (Budget: ₹12500 - ₹37500 INR, Jobs: Engineering, PHP)

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  We are looking for fun loving an...looking for a new work family, then we have been waiting for you! Our team is looking to add one or more literary translators to our team to help with the crazy workload we currently have going on. We pay per word, and each novel will be around 50.000 words. We expect our translators to have fun writing for a new audience and to be passionate about books and romance, because it'll show in your work :) Requirements: The perfect candidate is - a native Italian speaker - good at creative writing and coming up with localized proverbs, shows etc - reliable - friendly and great to work with (#add heart here) Does that sound good to you? We can't wait to meet you. Please apply today with your desired rate per word and your ...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €51 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  We invite "native Chinese speakers" to participate in this recording project. Requirements for participation 1. you can come from anywhere in the world. As long as your native language is Chinese. As long as you are a native Chinese speaker, you are welcome to participate in this project.

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Creative logo designer 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I am in need of a creative logo designer with graphic design. I want a creative logo design that can be implemented for a restaurant logo and t shirts for the staff. The restaurant is still being designed and finalised. The design will be health related, so like broccoli on the logo or something healthy. Please be creative. The name is The Health Hive. I need someone fast and creative ! Thank you!

  €995 (Avg Bid)
  €995 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  I need to have a week written thesis over a few topics. I need a content writer for like 6 months. Topics will be all technical, writer might have to do a little research before writting

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Hi, I have a creative writing story. Here is what the story should include: Your Story: Your narrative should be 2-4 pages long and contain all the elements of a short story which were examined in the course such as a descriptive setting, a well-developed main character, a clear style, and lots of showing, not telling. And I need to do a few things with it: 1. I need it to be proofread. 2. Please make some suggestions on how I could improve it. 3. I will do the final editing of the story. 4. I need the following attached document completed about the story once I do the final edits. Thanks!

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Special articles writing jobs are becoming increasingly popular as more people look to supplement their income or pursue a career in freelance writing. These jobs involve creating unique, high-quality content for a variety of different clients

  €597 (Avg Bid)
  €597 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hi There, So we are Exotic Socks ! We create bright, bold, funky, colorful, controversial, funny weed socks! Our clients are 20-30 year olds. **Please See Display Case Dieline Attached** Display Case - This display case I ...funny weed socks! Our clients are 20-30 year olds. **Please See Display Case Dieline Attached** Display Case - This display case I want it to be EXTREMELY eye catching, I want it to have color paint splatter all throughout the display maybe so weed plant, we are opening to all designs we just want it to be very eyecating and colorful and want it to flow perfectly with the logo! Please be creative we are looking for fun hip colorful and eye-catching designs, imagine you were in a store and you can spot this display from a mile away because it so eye...

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I’m looking to sell t-shirts online that raise awareness for climate action as well as the environment in a creative manner. Half of The profits I make will go towards climate action organizations and non profits looking to better the planet.

  €375 (Avg Bid)
  €375 Ortalama Teklif
  44 teklifler
  Design our display case 6 gün left
  ONAYLI

  Hi There, So we are Exotic Socks ! We create bright, bold, funky, colorful, controversial, funny weed socks! Our clients are 20-30 year olds. **Please See Display Case Dieline Attached** Display Case - This display case I wa...funny weed socks! Our clients are 20-30 year olds. **Please See Display Case Dieline Attached** Display Case - This display case I want it to be EXTREMELY eye catching, I want it to have color paint splatter all throughout the display maybe so weed plant, we are opening to all designs we just want it to be very eyecating and colorful and want it to flow perfectly with the logo! Please be creative we are looking for fun hip colorful and eye-catching designs, imagine you were in a store and you can spot this display from a mile away because it so ey...

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Website for my business 6 gün left
  ONAYLI

  I’m looking to sell t-shirts online that raise awareness for climate action as well as the environment in a creative manner. Half of The profits I make will go towards climate action organizations and non profits looking to better the planet.

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Trophy icon Exhibit Hall Banner 6 gün left

  Need 2 banners in size 32 inches wide by 48 inches tall. Be creative and highlight the shoes. Logos, photos and QR coded attached. Possible phrased as follow : " Three dimentional coverage, width, length & depth - Your best fit!" " Function & Comfort never compromised - FITEC the ultimate choice"

  €95 (Avg Bid)
  Garantili
  €95
  26 girdi

  The scope of the work is translation services for images in English language and we need a freelancer who can translate from English to your native language, factoring in localisation and natural sentence structure/phrasing. The content you'll be translating is a book, whose pages have been split into 100 images. You're expected to translate these images into a single pdf document? in the order it appears.

  €282 (Avg Bid)
  €282 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Önde Gelen creative writing Topluluk Makaleleri