Custom invoice layout vtiger işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  672,793 custom invoice layout vtiger iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Yilmaz bey merhaba, bi custom made software a ihtiyacimiz var, foreclosure olan (haciz giden) ve yerel evlerin listelendiği bi siteden -- datayı alarak Zillow platformunu da kullanarak (online emlak marketplace) bize hızlı, karsilastirmali, refine edilmis içerken sunacak bi web application. Umuyorum siz yardimci olabilirisiniz.

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...galeri ile uyumlu olmasına - Görsel alt başlık gözüksün ve gözükmesin - Son görsel geçişinden sonra konuya geri dönülmesi - ok yönü açılıp kapatılabilmesi - görsel sıra numarası açılıp kapatılabilmesi Shaifa tema için temiz kod ile yazacak diğer kodları etkilemeyecek şekilde iş yapacak arkadaşlar aramaktayız. ileri seviyede olan arkadaşlara farklı büyük projelerde sunulacaktır. EN: - Image and Ad layout How to show the image and ad section on a single page (visual bottom, top, right, left) ... The area where we can put the ad codes - Inter visual advertisement broadcast on-off - Responsive compatible - Gallery Paging color (Unlimited color) - Compatible with the visual gallery - Vi...

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  kişiye veya kuruma özel logo tasarımı

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Shop drawings for custom cabinets. Orhan benim atolyenin imalat cizimlerini yapacak birilerini ariyorum yardimci olabilirmisin.

  €287 (Avg Bid)
  €287 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Php tabanlı mysql veritabanıyla çalışan kullanıcı girişli fatura oluşturma ve pdf olarak çıktı alma yazılımı...

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We use Office 365 Business Extra at the company. We want to establish a Document Management system with existing Office 365 facilities. Ex. When Accounting in Sharepoint uploads an invoice, choose the person to send it for approval, whether that person approves or rejects it. If necessary, go to the third party for approval. The last confirmation should replace the document in the rejection list. This can be for invoices, or for other documents in a separate location. Who is waiting for approval, who can approve when, why refused, what grades have been seen, Office 365 Business Extra kullanıyoruz şirkette. Mevcut Office 365 imkanları ile Belge Yönetimi sistemi kurmak istiyoruz. Örn. Sharepoint'te Muhasebe bir fatura yüklediğinde, onaya göndereceği ...

  €213 (Avg Bid)
  €213 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Akademik bir araştırma için gereken reklam layoutlarını tasarlayacak bir illüstratör / grafik tasarımcı arıyorum. Aynı reklam layout'unun farklı hayvan illüstrasyonları ve başlıklarla 10 versiyonunun oluşturulması gerekiyor.

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Giray Bey merhaba. Magento altyapılı kapalı devre bir marketplace sitemiz var oldukça niş bir alanda. Henüz canlıda değil, birkaç problemimiz var. Yazılımcımız iflas ettiği için yeterince vakit ayıramıyor artık bize. Klasik e-ticaret yapısından bazı yönleriyle ayrılıyoruz, hukuki sebeplerle farklı ihtiyaçlarımız olabiliyor. Dolayısıyla bize özel geliştirilmiş ancak eksik yönleri olan custom eklentiler üzerinde geliştirme yapabilecek, gerektiğinde ihtiyaçlarımız doğrultusunda kendi geliştirmelerini yapabilecek birine ihtiyacımız var. Acaba bu saydıklarım sizin tecrübelerinize uygun mudur?

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Şirketimizde Odoo kullanıyoruz, Odoo özelleştirme ihtiyacımız var, tam zamanlı yardımcı olabilecek birilerini arıyoruz.

  €30 / hr (Avg Bid)
  €30 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Original custom web interface designers are required to run our office projects.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  adresindeki örnek gibi ancak daha basit bir fatura ve rapor tasarım modülü yaptırılacaktır. PHP ve MySQL veritabanı kullanılacaktır.

  €300 (Avg Bid)
  €300 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Back end developer ihtiyacım bulunmakta. 1) animasyon 2)ecommerce (magento veya django) 3)custom cms 4)tasarımın koda aktarımı database:

  €3630 (Avg Bid)
  €3630 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Vtiger crm open source yazılımının uyarlanması

  €2082 (Avg Bid)
  €2082 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Diğer ya da belirsiz PHP questions2answers scripti ile cleanstap teması kullanıyorum. Site üzerinde pluginlerle çözülemeyen (ya da temayı desteklemeyen pluginler nedeniyle) bazi fonksiyonların eklenmesi gerekiyor. Örneğin bildirim sistemi gibi. Yapılacak işler listelenecektir ancak tamamı q2a mimarisi üzerinde olacaktır.

  €1632 (Avg Bid)
  €1632 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Fatura programına benzer web + mobile uygulamaya ihtiyaç vardır. ücret karşılığında yapablen arkadaşlar iletişe geçsinler.

  €660 (Avg Bid)
  €660 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhaba kingAsterisk, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz. skype=mahireker--germany i need a custom reporting after this work new work email and sms sending from vicidial to customer

  €240 - €240
  €240 - €240
  0 teklifler

  we are making professional website

  €532 (Avg Bid)
  €532 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  a çok benzer bir çerçeve yapma sitesi inşa ediyoruz. Fotoğraf ve tasarımı bitmek üzere. Şu noktada magento ya da woocommerce tecrübeli developer arayışındayız. ilgilenenlerle konuyu detaylandırmak isteriz. teşekkürler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  Acil
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Php vicidial custom reporting Wè needs a custom reporting tool for vicidial

  €35 - €295
  €35 - €295
  0 teklifler

  ...() because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and the price etc. as order information) ( I can make the physical configuration of the printer) 3. The membership for the customers and this membership can be possible to make via social platforms such as Facebook, Gmail, Twitter. 4. Order status informative mail for customers when they ordered (for example:

  €1307 (Avg Bid)
  €1307 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Merhaba, Şirket için kartvizit bastırlacak ve logosnun düzeltilmesi lazım. Düzeltilecek Şirketin Logosu şudur: Benzetilmeye çalışılan logo ise şudur: Müdürün beğenisine sunulmak üzere, 3 farklı tasarım isteniyor: 1. ilk logonun üzerindeki mavi yay ikinci logodaki gibi yarısı yeşil yarısı mavi olacak (dimel yazısındaki mavi) 2. ilk logodaki üstteki mavi yayın tamamı ikinci logodaki renkteki yeşil tondan olacak 3. dimel kelimesindeki mavi ton knx logosundaki mavi ton ile aynı olacak ve üstteki şerit ise knx logosundaki tonlardaki gibi yarısı mavi yarısı yeşil olacak

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  merhaba Tansel Kaya bey, Biz su anda ekmek uretim yapan bir firmayiz. Firmamizdaki mevcut sistem atil kalmaktadir. Bu sistemi gelistirmek program express invoice'dir (). bu sisteme gunluk uretim tablosu entegre edip siparis veya faturalari bu tablodan alinti yaparak kesmek istiyoruz. Customer--->order production table---->invoice/order Ekte excel formatindaki production tablosu vardir. Tablo gunluk siparisleri icermektedir. Buradaki degerleri bahsi gecen express invoice programina aktariyoruz. Oradan siparis veya fatura ciktisi aliyoruz. ister mevcutta kullandigimiz programa ilave edin isterseniz yepyeni bir program yapin. Bu tamamiyle size kalmis. Tarafima projeyi yapip yapamiyacaginizi bildirirseniz sevinirim. Ozer Depsen Euro

  €144 - €144
  €144 - €144
  0 teklifler

  Azure SQL kullanarak kendime özel MVC Membership kurmak istiyorum. Bir çok projemde uygulayabileceğim bir yapı oluşturmak istiyorum. Register + MailAktivasyon + Login + ForgatPass + ProfilEditing olacak. Uye Tablosu kolonlarım: ID int , Name nvarchar(50), SName nvarchar(50), Email nvarchar(50), Pass nvarchar(50), GSM nvarchar(10), BonusP decimal(8,2), LastLogin, date, Banned bit, Aktivasyon nvarchar(50), gibi... Register için : Ad-Soyad-Eposta-Pass yeterli. Teamviever kullanarak bilgisayarıma bağlanabilirsiniz. Ve yavaş yavaş yaptığınız işlemlerin eğitimini verebilirsiniz. Amacım membership yapısını tam olarak kavramak ve bunun ardından MVC için ek eğitimler de almak.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Azure SQL kullanarak kendime özel MVC Membership kurmak istiyorum. Bir çok projemde uygulayabileceğim bir yapı oluşturmak istiyorum. Register + MailAktivasyon + Login + ForgatPass + ProfilEditing olacak. Uye Tablosu kolonlarım: ID int , Name nvarchar(50), SName nvarchar(50), Email nvarchar(50), Pass nvarchar(50), GSM nvarchar(10), BonusP decimal(8,2), LastLogin, date, Banned bit, Aktivasyon nvarchar(50), gibi... Register için : Ad-Soyad-Eposta-Pass yeterli. Teamviever kullanarak bilgisayarıma bağlanabilirsiniz. Ve yavaş yavaş yaptığınız işlemlerin eğitimini verebilirsiniz. Amacım membership yapısını tam olarak kavramak ve bunun ardından MVC için ek eğitimler de almak.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...website, getting approx. 2000 hits per month. We wish to transition to supply and delivery of handrail and balustrade componentry via a shopping cart. We are in the process of updating our website and have commissioned our website designer. We have the approval of supplier companies to use their products and catalogues to start a profile of products suitable for distribution, further we have our own custom fabricated products to add to this portfolio. We have a staff member whom is going on maternity leave very shortly. She has been working through, in conjunction with our website designer, the functionality and structure of the website shopping cart. We wish to continue this process which includes uploading of pricing, pictures, videos (yet to be filmed) postage and delivery ...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'convert custom indicator to EA (expert advisor) - Repost'

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...ya da check işareti olabilir. O da Şu anda bu filmi izliyorum veya bu filmi izledim demek. (bu da etap 2 olabilir) (watching or unlocked or checked in the film) • Buna tıklarsa bir dialog box çıkar. Şu an bu filmi izliyorsunuz veya bu filmi izlediniz. o Solda Geri Al o Sağda Share (facebook share)  Sağ üstte Sadece Liste ikonu olup, tıklayınca favori filmlerim listesine atabilir, isterse custom listeler de ekleyebilir.  Sağ alttaki buton hiç olmayadabilir. Hatta sol üstteki bile olmasa gene olur. Ama bence sol üst olsun, en azından liste yapabilmesi özelleştirilmesi açısından. o Sağ en alt bardaki Kişiler yerine  Haberler/ İçerikler olabilir  Tüm Filmler Olabilir  Kişiler Olabilir  Favori listesine ek...

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar, Televizyon sektöründe hizmet vermekte olan şirketimizin özel bir projesi için, kendi ürettiğimiz custom ARM donanımlar üzerinde çalışacak multimedia yazılım geliştirebilecek. C , C++ bilen yazılımcı arıyoruz. İyi çalışmalar.

  €7843 (Avg Bid)
  €7843 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need you to write a research methodology. The project will follow a set layout of that below, for a specific topic will be discussed in chat. Title - Analysis of virtual reality/ design in construction with real time construction project using BIM model, case study Research question - Provide an overview of my research question, explaining why it is of academic and/or practical importance. Objectives - Describe the main objectives of my research, providing details of two or three key aspects. Research techniques - State the main research techniques (interviews, case studies, modeling etc.) and data collection procedures I might use. Timeline - Outline my proposed timetable of activities.

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...the hours of 9am to 5pm (UTC+10) Monday to Friday. Only INDIVIDUAL applicants need Apply. NO RECRUITERS OR AGENCIES. All applicants will be required for a video interview, and undergo a full background/security clearance check. Qualifications The successful candidate will: Translate UI design from Adobe XD into React components for websites Have had 3 to 5 years experience building completely custom websites - strictly no off-the-shelf themes or templates - with JavaScript frameworks (React, Node.js, etc.). Have extremely good attention to detail. Write clean code and utilise validation tools Have ample experience in responsive designing Always maintain high quality work using testing and cross-browser compatibility tools Promptly meet deadlines and milestones, and be availab...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We are manufacturing not retail We need a portfolio or brochure layout combined with the mockup Mockup requires: - 1 image has all product lines (pomade, comb, perfume, shampoo,...). - each product has a single mockup with elements and packaging for our clients can visualise their product. - Our product strength is the scent. So mockup should visualise the scent for our clients can understand our strength. We also attach the ref below about the shape of packaging, please take a look We already have logo guidelines and logo mood boards to make you understand our brand DNA and make it easy to work for you. Thank you for reading our brief.

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I have a client wanting to connect his board with QuickBooks online. The API must search for the customer in Qbo, if found use that customer, else create a new one in QBO. Then the purchase amount from the column for the project name needs to be added to the invoice. An email is to be sent to my client saying new invoice created for design name. The status will change on that Monday com line item to ordered once the client pays the Qbo invoice

  €408 (Avg Bid)
  €408 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have a starting slide pack that I like, including lots of icons, bugs and pre-set elements. I want to build off this existing slide pack to create a new, custom powerpoint template. This work would include: - take my existing slide pack, and add to it lots of new, interesting slide formats, layouts and elements - creating a new base colour scheme for the whole pack ( something simple like tones of white, black, platinum etc - but we can discuss this) - allow me to change the colour scheme to new colour schemes for different presentations (but still using the same base slide template) - change the font to something cool and simple - This would then be converted into a ee4p that I can load into efficient elements. The existing slide pack is attached.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Accounting Excel file 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for Excel invoice generator -Invoice generator -All invoice should be store in database -Automatic invoice numbering -Separate GST and year to date quarterly GST, Income and Expense report -Bar chart and Trend line should represent trend -User friendly and easy to operate -One click to store, generate PDF and send to Email option -Invoice should have High graphics with LOGO and water mark - LOGO will be provided -Easy to enter Monthly expense and categorised expense -Total invoice generator should be auto add to total revenue -Invoice should have due date and auto reminder -Automatic one click invoice status change i.e. Due, overdue and paid -Record for 1 year and every year should easy to change date and year -Constant mainta...

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  AWS Support 6 gün left

  Needing AWS MySQL support. I have a very large CSV file (25G+) that needs to be uploaded into an AWS MYSQL Table. I can send you the file and create an AWS Login user for you to use. If this works well then I am looking for ongoing SQL support to build some custom reports. This will be a follow on hourly project.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We want to develop our own app and website for PMWANNI project. We want to connect all the devices to our cloud server by updated firmware. please tell me how can you help me. How you can complete the project ? Also we have to discuss price

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, We've recently rebuilt our long time website and now I'm ready to go full out on SEO. We have a list of Keywords, but obviously want to start with "Custom Medals" as we have the best domain for that. I'm looking for an ongoing relationship that produces increasing results every week. I look forward to your response. Take care, Britt

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon I need a logo designed 6 gün left

  I have a business started called centerline, all lower case. I would like a simple but, applicable logo to push my business forward. I sell to oil and gas, electrical, contractors, utility locators, surveyors and irrigation contractors. I sell inverted paint, pin flags plain and custom, underground marking tape, survey ribbon, pennant flagging and fiberglass utility markers.

  €287 (Avg Bid)
  Garantili
  €287
  96 girdi
  E-Commerce expert 6 gün left
  ONAYLI

  E-commerce expert who really knows what they are doing and have wellbeing brand knowledge. NEW Shopify website is live but needs optimizing - We have used a custom IMPULSE template. I can submit a comprehensive website audit for yr specific quote. The Online store needs to be faster, efficient, rank well long term (not just short term) and very user friendly for STRONG conversions (its wont be enough to drive traffic as a mile stone) & to enhance & tweak visuals. Need a review on key wording, headings, back links, some SEO etc. Connect all SM mediums to optimize FB and Google ads etc. (having issues with few FB blocks atm) so you need to be good with FB. A monthly cost quote would be best. You need strong skills & a good history of experience to back it up. A go...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler
  Trophy icon Need Flyer for Softball Created 6 gün left

  I need a flyer for a softball team created. Attached is my current ad. I need the information the same, but I am looking for a new design/layout. Looking for a quick turnaround. Need fuller layered PSD, JPG, PNG, PDF

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  2 girdi

  I have an app that allows users to run automations similar to zapier.com. We have integrations with most major apps but are actively adding more. One of which is Gmail Triggers. The user will authenticate with their service account or via oauth and then setup a trigger so that any events can be viewed from our platform. Things like New email received will trigger this event with the body of that containing the sender, body of the email, time etc. being sent to the users webhook that was automatically created. I strongly recommend setting up a gmail trigger on (takes max of 5 minutes) to grasp the functionality I am after. Thank you

  €189 (Avg Bid)
  €189 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...applications that address this problem (or address some aspect of the problem if that is all you can find). Do not use any large-scale applications such as any social media apps, YouTube, Google Maps, Uber etc. • Critically review and analyse the strengths and weaknesses of each mobile application in respect to features, operation, and layout • Propose a new app that would present a better solution in terms of its features, and also its design and layout. Include layout diagrams of your app. You may use low fidelity rough sketches (including as photos of sketches in your document) or any other drawing. • What are the points of difference (advantages/improvements) for your solution over existing solutions? • Who is your target market? • How w...

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  hello, I have this issue, the solution is posted but its not working for me. I want to show a custom filed in the label. should be very easy if you know.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I’m... Note: prototype isn’t responsive, but the site itself should be. Site Features/Scope: Responsive (Should be built into the shopify theme, but could need tweaks) Custom Fonts and layouts (based on existing theme) Filterable product categories 2 product page templates (1 simple one with the normal checkout options, 1 alt with an “inquire for more info” button rather than a checkout interface - button would lead to contact pg) Blog layout (based on existing design) About Page Layout (based on existing design) Please bid to match the design exactly + 1-2 rounds of QA Also, please include the word "painting" as the last word in your proposal. All other bids will be ignored for not reading the listing.

  €530 (Avg Bid)
  €530 Ortalama Teklif
  28 teklifler
  Comment notification email 6 gün left
  ONAYLI

  I have a business listing WordPress theme that for some reason doesn't automatically notify listing owners when a comment has been approved on their listing, and I'd like to have that functionality. In theory, I could use a plugin like 'Better Notifications WP', and while I could trigger an email for approved comments on that custom post type, I don't have a way of targeting the listing owner (post author). The email notification would also need to include a link to the comment. So that's where you would come in! If this is something you'd like to tackle, please mention my first name only (Tim) in your bid so that I know you actually read this.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  looking for private play store as attached video for android feature phone, looking for playstore on server

  €641 (Avg Bid)
  €641 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  create the same page as showin in the xml in css html so i can add it to my website its for seat booking for each seat induvial.

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  15 teklifler