Database design manufacturing company işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  251,501 database design manufacturing company iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  For the international research firm, 300 newly graduated research analysts will be recruited to establish and organize networking and inter-company connections. Works will be Home-Office. Salary is $200 + Bonus... Job Type: Full-time

  €204 (Avg Bid)
  €204 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1313 (Avg Bid)
  €1313 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We are looking for a designer who can design a logo for our new clothing store that we are about to establish.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €786 (Avg Bid)
  €786 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  logo tasarımı : sizlere eşsiz bi logo tasarlayacağım.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  "3BBtech" isimli şirketimiz için logo tasarımı arıyoruz. Şirketin çalışmaları endüstriyel 3d parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun dinamik, canlı ve teknoloji içerikli olması...parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun dinamik, canlı ve teknoloji içerikli olmasını istiyoruz. -3D Printer ile ilgili parçalar içerebilir. -Renk konusunda bir tercihimiz yok. -Tasarım bir yönü olsun, düz yazıdan ibaret olmasın We are looking for a logo design for our company named "3BBtech". The company's work is on industrial 3d part printing and machine production. We want the logo to be dynamic, lively and tech-savvy. It may contain parts...

  €51 (Avg Bid)
  Garantili
  €51
  74 girdi

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İnşaat şirketimiz için logo tasarımı istiyoruz siyah ve beyaz renk ön planda bulunursa iyi olur.

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €204 (Avg Bid)
  €204 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  merhaba, okul icin 2 tane projem var endustri muhendisligi 3. sinifim, fiyat konusunda biraz asagida kaldim ama ogrenci oldugum icin cok fazla cikamadim oncelikle bunun icin ozur diliyorum. projelerimden biri real-life business simulasyonu gibi bir sey ben cok hakim olmadigim icin kabul ederseniz size detaylari atabilirim, bir digeri ise modern manufacturing system ile ilgili manuel sistemden otomatik sisteme gecisle alakali bir sey, su an bir yardim cok isime yarardi, simdiden cok tesekkur ederim

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, şirketinin logosunu güncellemek istiyorum

  €59 (Avg Bid)
  €59 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €255 (Avg Bid)
  €255 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Şirketim için yeni oluşturulacak yeni bir web sitesine ihtiyacım var. Kurum kültürünü anlayabilecek, bu konuda ayrıntılı ve profesyonel çalışacak arkadaşlara ihtiyacım var. Başvuran adaylar önceki çalışmalarından örnekler göndersinler lütfen I need a new website to be created for my company. I need friends who can understand corporate culture and work in detail and professionally. Applicants must submit samples from their previous work.

  €1919 (Avg Bid)
  €1919 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  3 slides Printable brochure size A4

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Design a Logo for Mind Stone, Software Company'

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...change. Armada Yazilim, was founded in 1997 as a Value Added Reseller (VAR) for the CAD (Computer Aided Design), CAM (Computer Aided Manufacturing), PDM (Product Data Management) and ERP solutions with a vision to be the #1 resource provider for 3D engineering software and manufacturing productivity tools in Turkey. Our mission is to put the proper engineering tools in the hands of our customers, so they may realize a shorter time to market and a reduction in design, manufacturing and overall operational costs in every industry. We would like to be created a logo that will summarize our growth. If you like to be that person who will continue with corporate identity after logo design , then please contact us! ...

  €1852 (Avg Bid)
  €1852 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  gayrimenkul şirketimiz için bir logoya ihtiyacımız var.

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €531 (Avg Bid)
  €531 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €158 (Avg Bid)
  €158 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €471 (Avg Bid)
  €471 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €263 (Avg Bid)
  €263 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ve o özelliklere benzer resimler veritabanından eşleşerek çağırılacaktır. Aynı kişiye ait resimlerin gelmesi ılımın 2-3 saniye içersinde yüzün kime ait oldunu sorgulayıp doğru bir şekilde göstermesi beklenmektedir. .Bu yazılımda performans ve başarı yüzdesi esas alınacaktır. Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme ama&c...

  €6202 (Avg Bid)
  €6202 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have a credit card spreadsheet with approx 150 people on with approx 4-5 transactions each I would like to upload the spreadsheet into database and for it to output a template per person on individual excel files

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Required core php developer web application and should have experience php, javascript, html, css, mysql database. check attached requirement. it is ongoing project so one by one task will give.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  We are a 2.5 year old company registered with MSME & startup. We are into manufacturing of waste recycling machines. Paper recyling, organic & left over food recyling , Bio medical waste recycling , plastic recycling machines have been our main areas of manufacturing.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Simple database to link customers, parts and orders together We need a simple MS Access database to be built. it will need forms to allow engineers to get / add data from a mobile or tablet. We have a basic database in place to amend or copy

  €447 (Avg Bid)
  €447 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  We are looking for a programmer for our new software. We are vehicle experts and calculate the amount of damage for insurance companies. For this we always have to go to the garage and take pictures of the cars and the damage. In order to save time we would like the garage to be able to take the photos themselves in the future. For this we need our own user interface, e.g. own app or software that works like an app. This should also be downloadable from the app store and access will be given only to the respective contractor. Our customers will mainly be car inspectors or car repair shops. They should be given detailed instructions on how to take the photos. What position and distance. For this purpose we would like to provide an Ipad in all car repair shops. The garage can with acces...

  €3858 (Avg Bid)
  €3858 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  1. To create an Effective Press Release for a Travel Company 2. Press release to be creatively written press releases 3. Write up should be not less than 800 words. 4. Press release revision to be part of Work - 2 times. 5. Press release distribution on minimum 100 media sites a. Indian PR Sites – Minimum 20 b. Asian PR Sites – Minimum 50 6. Submit the complete the Report file with live links. 7. Any broken links will be treated as Nondelivered work PLEASE POST IN YOU AGREE ON WORK & ITS RATES

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Company Intro: A drone manufacturing company with great R&D capabilities currently in the process of developing a completely 'made in India' drone for agriculture spraying and crop/soil analysis purposes and it's individual systems. We also provide educational drones to 'research and education institutes' for their research projects and laboratories. We also provide R&D specific drones that are tailor made to one purpose. We also have experience in delivery drones and 'drone delivery' management systems and peripheral/accompanying systems. Please take a look at the company intro and make a single page company profile with good graphics and images and simple information; and a multi-page company profile wi...

  €124 (Avg Bid)
  Garantili Mühürlü
  €124
  6 girdi

  We need a NEW feminine travel based logo created for a female company. Name: Razzle Dazzel Travel & Adventures Colors are darker pink and black with a gold highlight. - - this is what she has NOW that we are changing Need it to be professional but with a female touch. SAMPLES OF ONES WE LIKE: - - Feel free to use a globe, a small suitcase, an airplane - but like an ICON maybe with RD inside the icon. Thank you!

  €56 (Avg Bid)
  Garantili
  €56
  178 girdi
  Trophy icon Wrap truck for Pool Company 14 gün left

  I am looking for a design wrap for my truck a Ford Ranger 2004 I will attached pictures, the logo of the company also I will attached a sketch of the truck with a silhouette on the roof I want the design to include that on the roof of Ranger, On the sides of the truck I would like to include phone number 561 206 2387 and the phrase "Diving Deep for Our Clients" thanks again looking forward to see those great designs

  €31 (Avg Bid)
  Garantili
  €31
  6 girdi

  Develop a new website for my company with dynamic pages and great UI

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I have a small python script that extracts some website data. Takes about 1 min. I would like to have it refresh weekly and save the data to a table in my Azure SQL database. All already have an azure subscription set up etc. Figured this would work best as an azure function (windows based) . Open to alternative methods Please provide detail or suggestion in your proposal Thanks

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Our freeholder (a UK based company) need to be regularly contacted to make sure that repairs are carried out and that resolutions are reached regarding an ongoing complaint we have with them. We don't have time to manage this. We need someone to call them twice per week, write follow up emails, and transcribe and keep records of all calls and correspondence. You will act on our behalf, keeping us updated, and passing any decision making onto us.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  In that video, a product of the company must be explained. I prepared the sound for the video. Like this video :

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  develop cloud database app 6 gün left
  ONAYLI

  i am looking for database cloud app developer , used to workflow and work order management the project included : -forms -approval -conditions -reports -search -user roles -PDF print workflow goes as below: - a user ( account manager ) toke the order details . NOTIFICATION SEND TO - - user ( finical manager ) for approval with with specific data shown. NOTIFICATION SEND TO - - user ( print opreator ) with specific data shown , after procceding ( enter some data ) then NOTIFICATION SEND TO - - user ( transfer opreator ) with specific data shown , after procceding ( enter some data ) then etc...

  €2089 (Avg Bid)
  €2089 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  We want to redesign our current website making it a lot professional as we cater to ultra HNI clients in India. Should be fast, mobile responsive, and user friendly. Let me know if you want to discuss further.

  €319 (Avg Bid)
  €319 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  Name of company Oxford Street Investments To be used for all social media platforms

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  71 teklifler

  if you have a skill to build a website as my ceo of company Niraj Dewan tell you to do then contack me . I am his employee.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Simple database to link customers, parts and orders together We need a simple MS Access database to be built. it will need forms to allow engineers to get / add data from a mobile or tablet. We have a basic database in place to amend or copy

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  5-6 pages pdf company profile required for attached content and website

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  design company logo, letterhead and simple webpage to be uploded in domain with ssl, contact form and privacy policy cooky

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  101 teklifler

  Good day, we are a US based retail/wholesale furniture company in search of a small to mid sized furniture manufacturer and/or master furniture maker based out of Mexico whom we can partner up and work with directly to manufacture and produce original and custom styled OEM “wholesale” furniture products for our retail/wholesale stores here in the US on a consistent basis. Our company deals in everything ranging from dining, living, and bedroom furniture sets. We are OEM so we provide the manufacturer/builder with all raw materials, components, fixtures, screws, and etc.. everything needed to produce top quality furniture products. What my company is needing from the manufacturer is the skilled labor/manpower, resources, and tools needed to produce top qua...

  €31 - €255
  €31 - €255
  0 teklifler

  Logo design for transport trucking company in Australia called PARKINSON HAULAGE looking for a logo for our hats and shirts etc doesn’t have to over the top just something that is clean and visually understanding maybe in badge,shield,banner style darker colours black grey silver gold blue not limited to this style or colours all designs will be considered! Im a truck driver not a graphic designer! Cheers

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  93 teklifler