Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  131,417 datalife engine iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I need 3D vehicle models with PBR material and maps to be used for games. Truck, Bus, Minibus Etc. Photos of the vehicles will be given and modeled on it. PBR textures will be made in substance painter. Max poly will be 50k It will have a smooth topology Coatings and PBR maps will be made It will be compatible with the game engine Detailed explanation will be made

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Su web sayfasindaki C++ ile yazimis code ile ilgili aciklamalar surdan bulunabilir: Fakat, bizim ihtiyacimiz olan bu code'un C# ve Windows Desktop Application da olmasi. Code'un buyuk ve her turlu dosyayi transfer edebilmesi gerekiyor.

  €231 (Avg Bid)
  €231 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Unreal Engine Bitti left

  Tamamlanmış bir projede revizyonlarımız var.

  €1048 (Avg Bid)
  €1048 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Ekibimize Unreal Engine programcisi arıyoruz. Uzun sure unreal uzerinde calismis ve portflyo gösterebilecek adaylar,lutfen bize mesaj atiniz.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Birkaç arkadaş başladığımız projemizde artık aramıza yeni insanlar dahil etmemiz gerektiğine karar verdik ve projemizde bizimle birlikte çalışacak kişiler aramaya başladık aradığımız nitelikler : * Web Tasarımcı * Solidity Yazılımcısı * Akıllı sözleşmeler * Unreal Engine Programcısı (C++) * Oyun Tasarımcısı Oluşturacağımız proje bir kart oyunu ile kripto para ekosistemini NFT ler aracılığı ile birleştirmek. Bunun için yukarıda aradığımız niteliklere sahip iş arkadaşları arıyoruz. Projemiz dünya çapında bir proje olmaya aday eğer ki gerekli yatırım ve özveriyi verebilirsek bu yüzden böyle bir projede ilk çalışanlarla birlikte olmak oldukça heyecan verici.

  €1683 (Avg Bid)
  €1683 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  21 Google olmak üzere 31 Sertifikaya Sahibim. Sitesinin kurucusuyum. Uluslarası şirketler dahil olmak üzere SEO uzmanı ve SEO danışmanlığı hizmetleri sundum. Site içi ve site dışı Search Engine Optimization (SEO) başlığı altındaki tüm konuları başkasına yaptırmak yerine siz kendiniz yapmak istermisiniz? böylece bir defa ödeme yapıp tüm görevleri siz yerine getirebilirsiniz. Kendi sitenize SEO çalışması yapmayı öğrenecek ve istediğiniz kelimelerde yükselmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Siz yapmak istemeseniz bile satın alacağınız işin kalitesini ölçmek ve hizmet aldığınız firmayı değerlendirmek için neler gerektiğini öğrenebilirsiniz. Online eğitim süresi : 4 saattir. Google meet üz...

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, I'm looking for an integrated engine for the video conference program. The project will be received with source codes and engine information. I also want time and budget information for each version of the program under consideration. If anyone is interested, please contact me. Thanks

  €2145 (Avg Bid)
  €2145 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  bir DATALİFE ENGİNE site siteye istediğim gibi bir döviz kuru ekleme yapamıyorum.Öncelikle belirteğim döviz kuru azerbaycan döviz kuru olmalı.Ücretli ne kadar fiyata yapa bilecek birileri var ise iletişime geçmeleri ricada bulunur.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba Sepehr T., hocam python google app engine projesi olarak image storage service assignmentim var. deadline ım çok yakın ve bütçem 100 euro ilgilenirsen lütfen dönüş yap.

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba osmanaydin, hocam benim html sayfaları üzerinden datayı alıp metin madenciliği olarak işlemem gereken bir assignmentim var. ilgilenirsen lütfen beni bilgilendir. ayrıca python google app engine içeren bir ödevim daha var . ücret için elimden gelen bu ne yazıkki.(tek assignment için)

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PROJECT DETAILS ARE IN ENGLISH: view

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  PROJE AYRINTILARI INGILIZCE DILINDE: -> okuyunuz

  €362 (Avg Bid)
  €362 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Enes Senden Yapmak İstediğim Şey Benim Bilgisayarım Bozuldu Ve İşime Devam Edemedim Neyse Benim Elimde Şu Anda Unreal Engine 4 Motoruna Uygun Sahneler Var Senden İstediğim Bu Sahneleri Sadece 1 Sahnede Birleştirmek. Yani Siz Hiç Bir Şey İlave Etmeyeceksin Sadece Benim Sahnelerimi Tek Sahnede Birlestiriceksiniz. Ücrete Geldikte Ise Az Ola Bilir Ama İnşallah Iyi Olursa Devamı Olacakdir Ve Projemde Senin İsmini De Verecegim . Sana Gerek Olan Şey Aslında Level Design. Teşekkürler Seni Bekleyeceğim.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Unreal Engine 4'te. Birbirinden ayrı haritalara sahibim ve bu haritaları birleştirmek ücret düşük olabilir, ancak gelecekte daha fazla iş olacağını unutmayın.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bazı karakterlerin 3D Modellenmesi lazım .Hangi motor olduğu pek önemli değil .Ama uygun fiyatlı ve orjinal tasarıma olabidiğince yakın olmalı .Eğer fikirle ilgili anlaşılırsa diğer karakterler içinde yardım istenecektir. Some characters need to be modeled in 3D. It doesn't matter which engine it is. But it should be affordable and as close as possible to the original design. If the idea is understood, help will be asked in the other characters. [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users] [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users]

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Hazır bir scripti Buildbox3 programıyla düzenlemesi yapılacak ve web kontrol paneli entegre edilecek. scripti aşağıda paylaşıyorum, Detaylı özellikler için iletişim kurabilirsiniz.

  €443 (Avg Bid)
  €443 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  English We have complated game engine and the missing part is a nice graphics for our mobile game. Ships traffic control on boshporus, istanbul. All graphics will be bird eye view type. No 3D or 2D dimensions! ( I addes some samples at the attached files ) 1- Base graphic for all around the boshporus from marmara sea entry to black see entry and including golden horn. 2- Harbours for passangers and houses, roads ( focus on sea but we should also show players to some staff on lands as well ) 3- Famous landmarks. ( there are plenty of them around boshborus ) 4- Ships ( containers, carriers, passanger ship and ferry ) for user control. 5- Clouds, birds ( seagul ) and V shape immigrant birds and plane also Game includes levels and each level will focus on differen...

  €767 (Avg Bid)
  €767 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Mobilya için yazılım üretilecek, Tasarımlar ve çizimler 3d ortamında hazır, kodlama yazılımcı arkadaşa kalır. Unreal engine tercih edilir. Unity da olabilir.

  €1230 (Avg Bid)
  €1230 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wordpress woocommerce, social deal engine gibi eklentileri kurup tema düzenlemesi yapılacak

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Kelime anlamıyla Tavsiye motoru olan recommendation engine projesinin temel amacı; bütün e-ticaret şirketlerinin sahip oldukları web sitelerinde kullanılabilecek ve temel olarak müşteri davranışlarına göre potansiyel müşterilere en uygun ürünleri widgetlar,display bannerlar ve e-mailing kanallarıyla müşteriye sunan bir sistem yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde artan dönüşüm oranları e-ticaret sitelerinin ciro ve karlılıklarını arttıracak, dijital pazarlama maliyetlerini düşürecek, dip toplamda ise müşterilere öncelikle interaktif ve gelişkin bir yapıda ise kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacaktır.

  €2 - €8 / hr
  €2 - €8 / hr
  0 teklifler

  ...that can be imaged . Css Ile should be created a simple design using HTML 5, Standings, Live Scores , İddaa bet Looking For Guest Authors , Programs, of the details of the Fulltime Live center live match broadcast, Highlights , Lineups , date, time, Gols , the match videos , and so on. As will be drawn on the link , all live, finished , done in the Departments will be highlighted in the search engine will be prepared in the global aspx page that , in addition Ideas page , Match Results Click. Example adding Web service access other sites able to show results in your own page , the lease payments to be made in understanding specialist . The projects ensure Must be able to develop the auction , Together With the delivery of the source code , a detailed description is added to the

  €1402 (Avg Bid)
  €1402 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Is aciklamasi: Su anda Turkiye'de VPS uzerinde bulunan sitelerinin dosyalarini ve MySQL veritabanlarini GOOGLE CLOUD PLATFORM'a tasimak ve sitelerin GOOGLE C...ayarlari gerceklestirmek. Tasinacak siteler: PHP tabanli siteler (4) + Wordpress siteler (4) ONEMLI NOT : Bu islemi yapacak uzmanin GOOGLE CLOUD PLATFORM hakkinda tecrube sahibi olmasi gerekiyor. Siteleri inceleyip Google'a odenecek tahmini bir aylik gider bilgisi verebilmesi gerekiyor. MAKSIMUM BUTCE : 100 Turk Lirası ( 50 USD ) KAYNAKLAR : 1- Google Compute Engine 2- Google Cloud SQL 3- Google Cloud Storage Tum kaynaklar icin :

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want to make real estate search engine with .NET MVC 4 or 5, i need admin panel, front-end panel, Türkçe: .Net MVC 4 ya da 5 ile emlak arama motoru yaptırmak istiyoruz. Admin panel, ön taraf, ilan sayfası, ilan detay sayfaları, il ilçe kombinasyonu Tasarım yoktur.

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...detayına kadar. Bazı noktalarda online olarak veri çekmek gerekecek. Aynı zamanda bu liste üzerinden satışta yapmayı planlıyorum. Bir nevi akıllı liste olacak. Müşteriler liste üzerinden film seçebilecekler. Kafamdakinin benzer bir örneğini bir yer yaptı. Onunda adresini vereyim orayı incelerseniz nasıl bir şey istediğimi biraz olsun anlamış olursunuz sanırım. benzer liste: Bu yukarıdaki linkteki liste sanırım Excel 2013 te yapılmış bilginiz olsun. Bazı tablo dilimleyicilerini kullanmışlar çünkü. Benim istediğim anafikirde yukarıdaki linkteki gibi, benzer ama daha farklı özelliklerde ve daha iyi olması gerekiyor. Excel bilgim hiç olmadığı için bir uzmana ihtiyaç duymaktayım. Not: İçerikleri kendi...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ... catogory : oficce firnute web site language : Turkish seo work : google optimization turkish words example : offic firnuture ( ikinci el ofi mobilyası - ikinci el ofis mobilyaları - ikinci el buro mobilyası..) its importand Sample design of the website would look like I want to deliver a fully finished, ready to use website. web site must be search engine friendly, definitely. Turkish needs to get higher rankings in the search engines with keywords....

  €568 (Avg Bid)
  Özellikli
  €568 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello Paramjot, I am looking to make a multiplayer RTS game in Unreal Engine I already have a map maker and graphics designer, I just need someone who knows how to write the code for a multiplayer game. I understand that Photon Plus makes this pretty simple. We will pay you in milestones, the first milestone being, getting the backend server set up and laying the foundation for a multiplayer game. There will be many more milestones. Can you help me with this project?

  €996 (Avg Bid)
  €996 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...resources would have to be returned to the capital base in exchange for payment which can then be used for ship upgrades. You can also form a corporation and invite other players to join, once there is enough reputation for the corporation they will be able to capture neutral cities for extra benefits for the corporation and the civilization players. I have a list of about 20 assets in Unreal Engine 5 assets that I would like to use in order to accelerate developer such as: ...

  €36741 (Avg Bid)
  €36741 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  My client, House Buyers of America ([login to view URL]) is seeking an experienced copywriter with knowledge of the real estate industry and search engine optimization best practices. We have an urgent project we need to tackle by mid next week (Dec. 14th), per our SEO agency's advice. Once this project is done, we'll need a lot of ongoing help with 15-30 pieces per month. So, should this project go well, we hope it will lead into a mutually beneficial ongoing partnership. :) I represent the client as a marketing & PR consultant, so I will be your main point of contact during the project. For this particular one-off project, we need to refresh 5* existing articles on the website with new keywords (which I'll provide), and add a few hundred words. We'll also ...

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  My client, House Buyers of America () is seeking an experienced copywriter with knowledge of the real estate industry and search engine optimization best practices. We have an urgent project we need to tackle by mid next week (Dec. 14th), per our SEO agency's advice. Once this project is done, we'll need a lot of ongoing help with 15-30 pieces per month. So, should this project go well, we hope it will lead into a mutually beneficial ongoing partnership. :) I represent the client as a marketing & PR consultant, so I will be your main point of contact during the project. For this particular one-off project, we need to refresh 5* existing articles on the website with new keywords (which I'll provide), and add a few hundred words. We'll also proofread and updat...

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I have a huge database and would like to turn it into a website where you can search by name or ID number and display the data available in it. Also need it to be search engine friendly, must have a sitemap Please reply with your plan, how are you going to solve this?

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  ...pop up 3. DMCA GDPR protection needed to prevent people from copy pasting website content 4. This warning is actually not enough - I want the select copy paste functions be restricted on my website 5. Visitor Counter - For own SEO optimisation monitoring would like SEO counter 6. This website is mainly for SEO optimisation so all necessary tags, meta tags need to be optimised to help search engine bots with crawling 7. SEO Optimisation - Yoast SEO is costing $99 per year - how much help will it offer to rank this website ? If there are any Free plugins in WordPress to rank the website would like to use Six best WordPress SEO plugins in 2022 1. Yoast 2. All In One SEO Pack 3. Google XML Sitemaps 4. Squirrly SEO 5. SEOPress 6. Rank Math

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Backlinks 6 gün left

  We want to set to improve search engine optimization organically and we also want to set up SEO backlinks.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  71 teklifler

  I would like 2 structures in Maya done. The Photo is 1 of 2. The second is a very rough sketch which I can send to you. I would just like it in polygon/mesh. only .fbx. no uvs applied Both very simple. 1 is a little more complex (picture shown) I would like the Maya file as well as the .fbx

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Need an individual who was experienced in Search Engine Optimisation (SEO) and digital marketing. We will hire you on a per-month basis. And share multiple websites to rank. Keywords are ranking but we need to bring them to the first page in google search. We have a team of content writers. So, we can provide you with content as per your requirement. You need to put your effort into increasing website visitors. So, discuss with us whatever is required to increase the number of visitors. We will analyze and implement it with you. Quote your rate per month. Roles and Responsibilities >> You need to be available for work from 10 am to 8 pm daily. >> Work on various digital marketing platforms SEO, SMM, and Email Marketing. >> Reports progress to senior marketing mana...

  €505 (Avg Bid)
  €505 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Required SEO expert for Website increase ranking

  €231 (Avg Bid)
  €231 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Project goal is to have all tasks supplied in attached photo completed. If interested in job I can share the part specifications :)

  €156 (Avg Bid)
  €156 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  They need to have a spawn timer(Customizable time) Health and a leveling system (DONT SHOW LEVEL) STOP AT TOWER AND ATTACK DONT ATTACK SAME TEAM TOWER 3 IN FRONT 3 IN BACK AS GROUP FRONT 3 DO MELE DAMAGE BACK 3 DO RANGED ----------------------------------------------------- GOLD SYSTEM WITH SHOP LEVELING SYSTEM (SHOW LEVEL) ABILITY SYSTEM WITH CAST COOLDOWN AND MANA COST(Custom with each level) MINIONS GIVE X AMOUNT OF GOLD AND XP (CUSTOMIZABLE) TOWER PLACEMENT AND ATTACK ENEMY PLAYERS I am looking for a MOBA game blueprint. I need AI Minions to follow a path and attack towers/players/and other minions. I need placeable towers to do damage to enemy teams minions and players as well as be destructible. The minions need to give gold to player who kills them (Last hit) as well as e...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need modules for CMS platforms (Like WooCommerce & Magento -> we already have those). We have sample CMS modules in Laravel for those 2. You can use those to check how we've built the API's. In the engine file (CMS Module) we have 4 main functions 1. checkConnection 2. syncProducts 3. syncAttributes 4. pushOrder checkConnection - this function validates the connection to cms. Called when adding this cms or when starting a sync queue. syncProducts - this function sync syncs products & variants. also sets the attributes of each product/variant. example output of this function is given in the file. Your output should always match this structure or it will throw an error. syncAttributes - this function syncs all the attributes of the shop pushOrder - this ...

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  61 teklifler
  Search Engine Optimisation 6 gün left
  ONAYLI

  Search Engine Optimisation - for e-commerce

  €874 (Avg Bid)
  €874 Ortalama Teklif
  147 teklifler

  hi Guys I am looking for a node.js developer who has experience in google ads api. I am looking for someone who can help to get ips matrix data for campaigns, who are clicking on the google ads on search engine I am not able to retrieve the data for the google ips Please let me know if you have experience in the same.

  €317 (Avg Bid)
  €317 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hello, we are looking for an experienced game developer for Unreal Engine 5. You must have a minimum of 4 years experience in Unreal Engine and you must be familiar with UE5 blueprints and C++. Other skills such as Blender, Substance 3D, Sketchfab, 3ds Max etc. are a plus. There is different work to be done. Please let us know where you specialise in. - Character design: design unique characters for our game according to our design wishes for our FPS game - Animations: add all relevant animations to these characters. - Level/Map Design: design a unique map which is optimized using world partition and achieves a FPS rate of 70-80 depending on specific hardware and graphic settings

  €1553 (Avg Bid)
  €1553 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I'll create you the search engine

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Need someone to set up Social media campaigns need someone to set up a Google ads campaign on-page optimization and 0ff - page submissions. All initial setup for websites along with competitive research and keyword research

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  63 teklifler
  Google Search 5 gün left
  ONAYLI

  My wife needs a Google search engine on her website onthejob.education. This site consists of 100's of static webpages with relevant metadata on each page. She needs to let anyone coming to her site to search 1)metadata and 2)any content. The simplest and most frequent search would be to search for a job eg. architect or eg. data analyst or eg. vetinarian. As the site conent changes as often a daily the search data needs to be refreshed frequently. The site already has good visibility when searching in abrowser. What she needs is code to include a search box on 1 or more pages so visitors can search content. Hope this makes sense. Rob

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I'm with a search engine and AI company and we're looking for a creative front-end developer or company to redesign our website's index page (this page is similar to the front page of Google or Bing). The redesign includes a theme for light mode and a theme for dark mode. Please provide a link to a portfolio of your work if you have one. We're open to your creative ideas on this and will provide you our current website index page and code so that you have something to work off of. We're looking for a creative design that could feature animations, for example, and possibly font changes or other aspects of the site that will make it more engaging and modern. We want all the work to be done with standard HTML, vanilla JavaScript, and CSS. No frameworks. ...

  €1474 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €1474 Ortalama Teklif
  101 teklifler

  ...level and turn it into something useful in our game engine. For the right person if there could be a long-standing relationship and a lot of future work beyond this project. We are looking for someone who can design and build this level with the following principles in mind: We have a fixed top-down camera angle like animal crossing so this will have to be factored in during design We want the space to be as low poly as possible to help with performance so experience with baking, occlusion culling etc will be important We are looking for lighting to be baked in to help performance We will looking for a realism-stylised typr feel to the textures which I can happily provide references images for Someone who can work with some specific engine requirements and embed them...

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ... 4. Import products /data feed with CSV, XML, crawlers, and manually. 5. Add unlimited merchants. 6. Auto crawl live data feeds. 7. Advance product mapping features for mapping products. 8. Automatically generate SEO-friendly pages as well as dynamic with better SEO techniques. 9. Automatic Datafeed adding function. 10. Automatic sitemap generator with the ability to generate all search engine-compatible sitemaps. 11. Content management system(CMS) allows you to write/update/delete any page i.e. Meta tags, keywords, page titles, and contents of the pages. 12. Automatic meta generator (meta description, meta keywords, page titles). Advanced search abilities by price, categories, brand and manufacturer. 13. Sponsor links feature for advertisements. 14. Google analytics f...

  €8165 (Avg Bid)
  €8165 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  I would like 2 structures in Maya done. The Photo is 1 of 2. The second is a very rough sketch which I can send to you. I would just like it in polygon/mesh. only .fbx. no uvs applied Both very simple. 1 is a little more complex. I would like the Maya file as well as the .fbx

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi Webly Studio, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat. please check my latest posted project I need editing for already made ecommerce website to add categories, make search engine more accurate and add main and subcategories. Make an integrated ecommerce website that can handle thousands of products and traffic. More details will be provided in a file later. Also make SEO for the website thank you

  €284 (Avg Bid)
  €284 Ortalama Teklif
  1 teklifler