Demat and trading account charges comparison işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  165,159 demat and trading account charges comparison iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İndikatör odaklı, belirli kesişimlerle işleme girip stop-take profit emirleri yerleştirebilecek, ma-ema-sma vb. indikatörler için ayarlarını değiştirebileceğim, stop ve take profit yüzdelerini ayarlayabileceğim bir arayüzü olan, farklı borsalarda kullanabileceğim bir bot yazdırmak istiyorum.

  €504 (Avg Bid)
  €504 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  trading bot Bitti left

  İndikatör odaklı, belirli kesişimlerle işleme girip stop-take profit emirleri yerleştirebilecek, ma-ema-sma vb. indikatörler için ayarlarını değiştirebileceğim, stop ve take profit yüzdelerini ayarlayabileceğim bir arayüzü olan, farklı borsalarda kullanabileceğim bir bot yazdırmak istiyorum.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Linkteki videodaki stratejiyi tradingview için al sat sinyali oluşturan strateji kodlama işi. Tradingview Pine Script dili kullanmaktadır.

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Göndereceğim linkteki videoda anlatılan stratejiyi tradingview için al sat sinyali oluşturan strateji kodlama işi. Tradingview Pine Script dili kullanmaktadır.

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhabalar. Tradingviewdeki stratejimin oluşturduğu al ve sat sinyallerini binance hesabıma iletmesi için bot ihtiyacım var. Future işlemlerde kullanmak istiyorum. İlginize teşekkür ederim.

  €208 (Avg Bid)
  €208 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhabalar. Tradingview de kullanmış olduğum stratejimin al ve sat sinyallerini binance hesabıma aktarmak istiyorum. İşlemleri future yapacak. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

  €250 (Avg Bid)
  €250 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trading Bot Bitti left

  Merhaba, Btcturk ve Icrypex uzerinden al-sat yapicak bir bota ihtiyacim var. C# oncelikli tercihim cunku uzerinde gelistirme yapmak istiyorum. Iletisime gecersek daha detayli bilgi verecegim.

  €340 (Avg Bid)
  €340 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Binance API ile belirlenmiş bir ikili işlem grubuna (örn; BTCUSDT) aşağıdaki kondisyonlara göre alım satım işlemi yapabilecek bir bot hazırlamak istiyoruz. 1-MACD alım-satım sinyalleri 2-RSI trendi Yukarıda belirtilen indikatörler ve projelerin örnekleri, internet ortamında bol miktarda mevcuttur. Projenin dili önemli değildir. Sadece bir kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duyulmaktadır. C# türevi diller önceliklidir.

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  merhaba kullandığım indikatore alarm ayarlarına birşerler eklemek istiyor. Trading view de yer almaktadır. pine editor kullanıyorlar

  €346 (Avg Bid)
  €346 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar trading üzerinden indikatör oluşturmak için eğitim ya da oluşturulması aşamasında destek olabilecek freelancerlar aranıyor.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İnstagram üzerinde hesap açıçak bir yazılım. Python c# php vb. dilin bir önemi yok request üzerinden hesap açıçak mail doğrulamasız örnek önceden hazırlanmış bir proje alta koyucağım şuanda bu projeyi geliştirip çalışanlar var. Bende hep chanell attı. Chanell atmadan hesap açabilcek bir yazılım istiyorum. Proxy özelliği olucak. Kendi proxy mi üretiyorum. Boş hesaplar açması yeterli

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar merhaba. Benim kendi geliştirmiş olduğum bir yatırım stratejim var. Bu stratejinin Python dilinde kodlanıp, script haline getirilmesi gerekiyor. Oluşturulacak bu scriptin aynı zamanda isimli sitedeki backtest platformunda da çalışıyor ve uyumlu olması gerekli. Bunun yanısıra, script oluşturulduktan sonra size göndereceğim çeşitli hisse senetlerinin geçmiş dataları üzerinde tarama yapılıp, sonuçlara dair bazı istatiksel bilgilerin rapor haline getirilmesi gerekiyor. Bunun içeriğini ve formatını da size göstereceğim.

  €308 (Avg Bid)
  €308 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Python üzerinde yazmış olduğum algoritmayı bir trading platformuna bağlayıp çalıştırmak için destek arıyorum. Borsa aracı kurum tecrübesi ve daha önce bu tür algoritmik trade yapmış kişi olması aranan özelliktir. Yapılması gerekenler : Kurulması gereken programın kurulumu, yatırım kurum ile bağlantının yapılması, yapılması gereken ek ayarlar ve programın test edilmesi.

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Algoritma kodlama konusunda becerikli kişiler ile elimde olan bir algoritmaya kodlamak istiyorum. 24 saat çalışan girdiğimiz parametrelere göre dünya borsalarında trading yapan bir bilgisayar yaratmak istiyorum. Asıl istediğim şey ise algoritmanın benim girdiğim parametreleri simüle etmesi ve kendini geliştirmesi, parametreleri kendi geliştirmesi, üzerine eklemesi. Basit olarak proje böyle

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Gizlilik Anlaşması

  Merhaba, Trizm sektörü için Gelişmiş fiyat karşılaştırma sitesi yaptırılacaktır.(Otel,Market,Seyahat,Turizm,Bankalar ve diğer bütün sektör v...edilmeyecektir) xml,rss,bot ve manuel veri girişi yapılacaktır. Sürekli yazılımsal olarak bize destek verecek arkadaş arıyoruz! İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçip detaylı projeyi benden öğrenebilirler. Tşk Hello, All sectors([url removed, login to view],Markets,Travel,Tourism,Banks,) services, products, company Advanced price comparison site/scripts be done. Web site and admin panel language will be Turkish(No Google Translate) xml, rss, boots and manual data entry will be made. Constantly looking for friends to support us Details of the project can learn fro...

  €1358 (Avg Bid)
  €1358 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Merhaba, Python üzerinden bir cyrptoexchange trading bot yapma isteğim( iki farklı exchange için )var. Konsept yukarıdaki gibi, ilgilenirseniz dönüş yapmanızı rica ederim.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Uluslararası Akaryakıt Ticaretinde daha önce tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyoruz.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  sayfalarındaki maçların hem maç özeti verilerinin () hem de maç oranları (markets (1X2 odds, CS, HT/FT, v.s.), scopes (Full Time, 1st Half, 2nd Half), subs (1, X, 2, cs, v.s.)) verilerinin (;1x2-odds;full-time) alınarak xml veya excel dosyasına ya da MS SQL veri tabanındaki tabloya kaydedilmesi gerekmektedir. Sayfa adresi içerisindeki OlGeUuft bilgisi maç kodunu (MATCH_ID) tanımlamaktadır. Şu anda kayıtlı bir tabloda yüz bin maç kodu kaydı bulunmaktadır. Hem bu tablodan hem de FlashScore sayfasından günlük maç kodları alınarak yeni verilerin üretilmesi gerekecektir.

  €405 (Avg Bid)
  €405 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Şirketimizin sosyal medya hesaplarını yönetip, farklı dönemlerde ilgi çekecek sosyal medya kampanyaları organize edebilecek, grafik tasarım yapabilen yaratıcı bir sosyal medya uzmanı arıyoruz.

  €453 (Avg Bid)
  €453 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  facebook ads account gerekli bir hafa için yapabilirse çok iyi olacak hemen olursa daha iyi olur bloke olmazsa süper olur

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €569 (Avg Bid)
  €569 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €515 (Avg Bid)
  €515 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  E-ticaret sitemiz için Facebook kapak resmi tasarlatmak istiyorum.. I would like to have a design for facebook cover page for our online trading website.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  php ıle kodlanmıs ve bırcok kısının oynıya bılecegı rpg mafya tarzı onlıne oyunda bulunmasını ıstedıgım kısaca bolumler ce...hastane vb oyuncular kendı mafya aılelerını kura bılmelı bır sehırde cesıtlı ıs objelerı bulunmalı ornegın araba objesı bu araba objesını alan aıle uyelerıne cesıt araclar gelmelı gunde 1 kereye mahsus oyuncular baska bır oyuncu ıle coklu suc yapa bılmelı 2 kısılık 4 kısılık ve 6 kısılık suclar gıbı oyuncular arasında oyuncular bırbırlerını oldurmek ıcın dedektıf kıralamalı ve olen account en bastalı ılk sevıyeden yenı bır ısım ıle yenıden sevıye kasmaya baslamalı ve scprıt gelıstırılmeye acık olmalı mobıl odeme seceneklerı konulmalı oyuncunun hesabı belırlı bır sure sonra yorulmalı

  €36 / hr (Avg Bid)
  €36 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  İM A PİANİST AND MUSİCİAN MY TWİTTER ADRES @EzginOfficial verifiy me ?

  €28 - €233
  €28 - €233
  0 teklifler

  Merhaba, Bütün sektörler,hizmetler,ürünler,firmalar için Gelişmiş fiyat karşılaştırma sitesi yaptırılacaktir akakce ucuzu vb Web ...Translate ile yapılan proje kabul edilmeyecektir) xml,rss,bot ve manuel veri girişi yapılacaktır. Sürekli yazılımsal olarak bize destek verecek arkadaş arıyoruz! İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler Tşk Hello, All sectors(,Markets,Travel,Tourism,Banks,) services, products, company Advanced price comparison site/scripts be done. Web site and admin panel language will be Turkish(No Google Translate) xml, rss, boots and manual data entry will be made. Constantly looking for friends to support us Details of the project can learn from my friends...

  €1249 (Avg Bid)
  €1249 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  DO YOU MY TWİTTER ACCOUNT VERİFİTY ME ? ACCOUNT VERİFİED? im pianist and musician

  €28 - €233
  €28 - €233
  0 teklifler

  Looking for Python developer to automate trading strategy for Alice Blue broker

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We seeks a part -time, fully-remote data entry and virtual assistant to join its team. This person will work behind the scenes entering data into our CRM, running comparison analysis, , scheduling meetings, and other various ad-hoc projects.

  €430 (Avg Bid)
  €430 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Trophy icon H ROWE INDUSTRIES 6 gün left

  Clean cut versatile logo. Classy Multi function company. Professions in employment services, trading and real estate

  €76 (Avg Bid)
  Garantili
  €76
  37 girdi

  I am looking for a person who can create a Crypto Trading Program for the Zebpay Platform using Zebpay APIs. It needs to look for the artibage opportunity within the platform between different crypto coins and trade them for a profit. API Documentation:

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello, We are looking for an American native to proofread tailoring manuals in English and adapt them for the American market. Our digital sewing magazine is designed for people who will actually make clothes following the instructions, so precise terminology and clarity are essential. It should also sound authentic. The amount of work is yet to be clarified but should be around 20 A4 pages. Excellent command of English and actual experience in sewing using patterns are a must. Ideally, you have proofread similar content before. Apply only if you match all criteria. Please, PROVIDE YOUR CHARGES PER WORD. CANDIDATES WILL BE ASKED TO PROVIDE RELEVANT (sewing) PORTFOLIO. Regards, Ekaterina

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Hello, I am looking for an HTML style web page that can displ...weather widget or news headline ticker from outside sources. Backend: We need to be able to access this webpage from a desktop or mobile phone to be able to update data. The data that will be editable from a "USER" account is: Editable Content in Column 1, 2, and 3, Rows A-F Content to be editable: Column 2: NAME Column 3: STATUS Rows: ROOM 1, NAME1, DIRTY ROOM2, NAME2, STAGING ROOM3, NAME3, IN ROOM ADMIN: Editable user permissions Editable Logo Editable Interface Editable Weather Wiget (Source Edit) Editable News Ticker (Source Edit) Webpage must log user logins, and what was edited (time/date/by who) More details can be given about project upon chat. Non-Negotiable MUSTS: Must be SS...

  €562 (Avg Bid)
  €562 Ortalama Teklif
  85 teklifler

  Using source code of app upload app to iOS App Store.

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  We are traders in Investment Grade Bonds. The availability of updated prices during the day is very scarce. We want to capitalize on that scarcity, and fill the perceived need. In addition, we'll publish once each day onto our free app trade ideas for the day, in conformity with our Trading Strategy

  €198 (Avg Bid)
  €198 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I need someone who can make an indicator into a trading bot using Python. The indicator is "Machine Larning: Lorentzian Classification by jdehorty". Please apply if you have previous experience. Thank you.

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Inwant an android developer with an PS account to Showcase android used app

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  trading view script -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  i need to create a trading view script by using some indicators

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Hello, I want to add apple pay to my existing php order form but I am unable to generate certificates on my apple developer account. Apple's site asks me to upload a certificate generated by a MAC which I don't understand. Can you make apple pay functional on my site if I send you my () login? I need someone who has experience in implementing apple pay and generating certificates on for new developer account. Apple pay should be added to the order form located in the index page of this domain (Tracking link: ) Please specify your bid accordingly and send me some sample of sites or pages you have added apple pay so far. Thanks

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...who can promote our token and help in fundraising. Of course, hefty commission will be paid The commission can be discussed over the chat. After certain amount of fund raise the monthly salary will start which would not be less than $500 per month. Its a golden opportunity. Our website- ITO URL- About Brypto “Brypto Exchange a Licensed Exchange regulated under European commission.” We are the industry's first and most innovative blockchain exchange providing a wide range of services that integrate the important aspects of lives. Partnering in the field of Brypto Tech, Brypto Pay, Brypto Biz and Brypto World that features such as Travel, Blockchain Entertainment, Products and Services, Healthcare and Personal Insurance.

  €1915 (Avg Bid)
  €1915 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...DESCRIPTION BEFORE YOU PLACE BID Hi, I want to create my own AI tool and am looking for a developer who is an expert in: Python, Numpy, Pandas and Tensorflow or other equally good for the project. Are you capable of this and do you have knowledge of AI coding and technology, then please send me a quote of what this will cost. This is for trading/stock/crypto prices , so it has to be able to use machine learning ie. Random Forest, Gradient Boosting, Support Vector Machines, LSTM, XGBoost, LightGBM, DBN, SGD, and especially RNN (neural networks) etc. We will use the API from Alpaca. Need to make the trading bot created and fun from a server with a cron job. More details on this later. The code below should not be foreign t...

  €561 (Avg Bid)
  €561 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  need help to develop algos for share trading

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Rio Grande Trading purchased a theme from envato wpresidence and needs your services to have it installed in top conditions on the server of the host (yet to be determined) the theme comes default in English - i believe, but we need it to be in dutch (if the theme allows a second language, that will be English) i also need the domain to point to the server once the theme up and running + a few email addresses related to the domain configured i believe this is quite straight forward, but if more info is needed, please ask

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Build a system to monitor crypto market We are looking for an experienced data scientist with a deep understanding of cryptocurrency to help us build a private trading platform with algorithmic trading capabilities. The ideal candidate will have a strong background in data analysis and algorithm development, as well as a solid understanding of the cryptocurrency market. Responsibilities:

  €703 (Avg Bid)
  €703 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  We will provide various kind of services to large apartment / Villa complexes across India. There are fixed package services and also pick and choose services. There will be a One-time membership fee and for each of the services the charges will vary. We want the billing to be done through this app and invoices should be able to raise form this application, payment gate way should be there and it has to integrate with Tally software. There will be Head office with Director, CEO, CFO, VP’s, GM, Managers and executives. Who should have the super permission. The next level will be a City wise team. City Heads, Managers, Executives. The next level will be apartment / Villa complexes, which are here in after, will be referred...

  €2493 (Avg Bid)
  €2493 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  ...looking for a digital marketer who can set up and manage our Google Ad Manager 360 account and programmatic advertising campaigns on a budget. The ideal candidate will have experience in integrating multiple adapters and optimizing programmatic advertising campaigns. Responsibilities: Set up and manage Google Ad Manager 360 account Integrate multiple adapters, including DoubleClick and AppNexus Manage programmatic advertising campaigns and optimize for performance Ensure campaign accuracy and troubleshoot any issues Provide regular reports on campaign performance and suggest optimizations Requirements: Good years of experience in digital marketing and programmatic advertising Exp...

  €170 (Avg Bid)
  €170 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  My server is related to cryptocurrencies and trading. Looking for people with decent social media following to advertise my server

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We are looking for Vendor , Agency ,Channel Partners , Field Associate , Digital Marketer , / TL / freelancer for Tide. Smart business account -Opening Project . Project -Smart business account - Tide Referral code - Workat Location - All over India Payment - Weekly

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi I'm looking for an Account Manager for Amazon seller centre.. I have the account setup and have my own anti-snoring product on there however, it is currently unavailable and I need help from here. My product is Ripsnore . Please review the product and I am looking for a freelancer who can get me to the first couple of sales. Hoping to continue ongoing works with successful outcomes. Regards, Rohan

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  35 teklifler