Demat and trading account charges comparison işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  362,438 demat and trading account charges comparison iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  Haber Portalı 3 gün left

  Bir haber portalı için web tasarımcısı arıyorum. Haber portalı çok detaylı olmayacak. Sadece bir haber girişi ile bu girilen haberleri aynı anda tüm sosyal medya hesaplarından yayınlayacak bir site yapacak bir kişi arıyorum. Mevcut hazır yazılımlar ço...Haber portalı çok detaylı olmayacak. Sadece bir haber girişi ile bu girilen haberleri aynı anda tüm sosyal medya hesaplarından yayınlayacak bir site yapacak bir kişi arıyorum. Mevcut hazır yazılımlar çok kapsamlı ve çok detaylı siteler. Oysa benim aradığım sadece bir bülten. I need a news website. But i dont wat complicated. Just a news, and when i enter a news from admin panel, website must send all social media account such as LinkedIn, X, Facebook and Instagra...

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  İndikatör odaklı, belirli kesişimlerle işleme girip stop-take profit emirleri yerleştirebilecek, ma-ema-sma vb. indikatörler için ayarlarını değiştirebileceğim, stop ve take profit yüzdelerini ayarlayabileceğim bir arayüzü olan, farklı borsalarda kullanabileceğim bir bot yazdırmak istiyorum.

  €497 (Avg Bid)
  €497 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  trading bot Bitti left

  İndikatör odaklı, belirli kesişimlerle işleme girip stop-take profit emirleri yerleştirebilecek, ma-ema-sma vb. indikatörler için ayarlarını değiştirebileceğim, stop ve take profit yüzdelerini ayarlayabileceğim bir arayüzü olan, farklı borsalarda kullanabileceğim bir bot yazdırmak istiyorum.

  €230 (Avg Bid)
  €230 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Linkteki videodaki stratejiyi tradingview için al sat sinyali oluşturan strateji kodlama işi. Tradingview Pine Script dili kullanmaktadır.

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Göndereceğim linkteki videoda anlatılan stratejiyi tradingview için al sat sinyali oluşturan strateji kodlama işi. Tradingview Pine Script dili kullanmaktadır.

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhabalar. Tradingviewdeki stratejimin oluşturduğu al ve sat sinyallerini binance hesabıma iletmesi için bot ihtiyacım var. Future işlemlerde kullanmak istiyorum. İlginize teşekkür ederim.

  €205 (Avg Bid)
  €205 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhabalar. Tradingview de kullanmış olduğum stratejimin al ve sat sinyallerini binance hesabıma aktarmak istiyorum. İşlemleri future yapacak. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trading Bot Bitti left

  Merhaba, Btcturk ve Icrypex uzerinden al-sat yapicak bir bota ihtiyacim var. C# oncelikli tercihim cunku uzerinde gelistirme yapmak istiyorum. Iletisime gecersek daha detayli bilgi verecegim.

  €335 (Avg Bid)
  €335 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Binance API ile belirlenmiş bir ikili işlem grubuna (örn; BTCUSDT) aşağıdaki kondisyonlara göre alım satım işlemi yapabilecek bir bot hazırlamak istiyoruz. 1-MACD alım-satım sinyalleri 2-RSI trendi Yukarıda belirtilen indikatörler ve projelerin örnekleri, internet ortamında bol miktarda mevcuttur. Projenin dili önemli değildir. Sadece bir kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duyulmaktadır. C# türevi diller önceliklidir.

  €504 (Avg Bid)
  €504 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  merhaba kullandığım indikatore alarm ayarlarına birşerler eklemek istiyor. Trading view de yer almaktadır. pine editor kullanıyorlar

  €341 (Avg Bid)
  €341 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar trading üzerinden indikatör oluşturmak için eğitim ya da oluşturulması aşamasında destek olabilecek freelancerlar aranıyor.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İnstagram üzerinde hesap açıçak bir yazılım. Python c# php vb. dilin bir önemi yok request üzerinden hesap açıçak mail doğrulamasız örnek önceden hazırlanmış bir proje alta koyucağım şuanda bu projeyi geliştirip çalışanlar var. Bende hep chanell attı. Chanell atmadan hesap açabilcek bir yazılım istiyorum. Proxy özelliği olucak. Kendi proxy mi üretiyorum. Boş hesaplar açması yeterli

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  php script Bitti left

  ...in 2 favorite accounts when tweeting will continue to throw tweets out of the txt file where delete the old tweet before the account in the 1st row throws the second tweet will have the option In the second eye of the program, in the accounts that will make rt fav comments ...... rt number ...... fav number ...... number of comments 5 seconds after the indication and the tweet. catch the tweet and it should throw the indicated rt fav and comment There will also be a manual section in the program. by typing tweet url ...... rt ..... fav ..... we can make comments Note: accounts must be absolutely username: password: enter the program in the form of mail & phone and there must be proxy support....

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trophy icon Logo ve kartvizit tasarımı Bitti left

  Yeni kuracağımız bir iş için belirlediğimiz markamıza logo ve kartvizit tasarımı istiyoruz. Detaylar aşağıdadır. Sorularınız için her...(BarışYalgın Nüzhet Erte Consulting). Firmamız çeşitli sektörlere yönelik aşağıdaki alanlarda çalışmayı amaçlamaktadır. Amacımız; ılım Satısı 2. Kurumsal Eğitimler ışmanlık hizmetlerini yerine getirmektir. Yazılım : CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) Fiyatlandırma (Pricing) Satış ve Diğer fonksiyonların entegrasyonu Proje Yönetimi Arz&Talep Planlama İzleme (Monitoring) Eğitim: Key Account Management (Büyük/Kilit Müşteri Yönetimi) Business Design (İş Tasarımı) Role Play (Vaka çalışması merkezli eğitimler) Danışmanlık : Satış Ticari Pazarlama Organizas...

  €73 (Avg Bid)
  €73
  40 girdi

  Arkadaşlar merhaba. Benim kendi geliştirmiş olduğum bir yatırım stratejim var. Bu stratejinin Python dilinde kodlanıp, script haline getirilmesi gerekiyor. Oluşturulacak bu scriptin aynı zamanda isimli sitedeki backtest platformunda da çalışıyor ve uyumlu olması gerekli. Bunun yanısıra, script oluşturulduktan sonra size göndereceğim çeşitli hisse senetlerinin geçmiş dataları üzerinde tarama yapılıp, sonuçlara dair bazı istatiksel bilgilerin rapor haline getirilmesi gerekiyor. Bunun içeriğini ve formatını da size göstereceğim.

  €303 (Avg Bid)
  €303 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Python üzerinde yazmış olduğum algoritmayı bir trading platformuna bağlayıp çalıştırmak için destek arıyorum. Borsa aracı kurum tecrübesi ve daha önce bu tür algoritmik trade yapmış kişi olması aranan özelliktir. Yapılması gerekenler : Kurulması gereken programın kurulumu, yatırım kurum ile bağlantının yapılması, yapılması gereken ek ayarlar ve programın test edilmesi.

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Algoritma kodlama konusunda becerikli kişiler ile elimde olan bir algoritmaya kodlamak istiyorum. 24 saat çalışan girdiğimiz parametrelere göre dünya borsalarında trading yapan bir bilgisayar yaratmak istiyorum. Asıl istediğim şey ise algoritmanın benim girdiğim parametreleri simüle etmesi ve kendini geliştirmesi, parametreleri kendi geliştirmesi, üzerine eklemesi. Basit olarak proje böyle

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Ebay Almanya Ortak Araniyor. business hesabı olan ve bu hesabı yönetecek, verdigimiz modelleri pazarlayabilecek. Güvenilir, ortak aramaktayız. Ayrintilar icin kontak kurunuz. Teşekkürler Hello there Looking for Ebay Germany Partner. has a business account and will manage this account, to list the models we have given. We're looking for a reliable partner. Contact for details. Thanks

  €1607 (Avg Bid)
  €1607 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Gizlilik Anlaşması

  Merhaba, Trizm sektörü için Gelişmiş fiyat karşılaştırma sitesi yaptırılacaktır.(Otel,Market,Seyahat,Turizm,Bankalar ve diğer bütün sektör v...edilmeyecektir) xml,rss,bot ve manuel veri girişi yapılacaktır. Sürekli yazılımsal olarak bize destek verecek arkadaş arıyoruz! İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçip detaylı projeyi benden öğrenebilirler. Tşk Hello, All sectors([url removed, login to view],Markets,Travel,Tourism,Banks,) services, products, company Advanced price comparison site/scripts be done. Web site and admin panel language will be Turkish(No Google Translate) xml, rss, boots and manual data entry will be made. Constantly looking for friends to support us Details of the project can learn fro...

  €1338 (Avg Bid)
  €1338 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Merhaba, Python üzerinden bir cyrptoexchange trading bot yapma isteğim( iki farklı exchange için )var. Konsept yukarıdaki gibi, ilgilenirseniz dönüş yapmanızı rica ederim.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Uluslararası Akaryakıt Ticaretinde daha önce tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyoruz.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  sayfalarındaki maçların hem maç özeti verilerinin () hem de maç oranları (markets (1X2 odds, CS, HT/FT, v.s.), scopes (Full Time, 1st Half, 2nd Half), subs (1, X, 2, cs, v.s.)) verilerinin (;1x2-odds;full-time) alınarak xml veya excel dosyasına ya da MS SQL veri tabanındaki tabloya kaydedilmesi gerekmektedir. Sayfa adresi içerisindeki OlGeUuft bilgisi maç kodunu (MATCH_ID) tanımlamaktadır. Şu anda kayıtlı bir tabloda yüz bin maç kodu kaydı bulunmaktadır. Hem bu tablodan hem de FlashScore sayfasından günlük maç kodları alınarak yeni verilerin üretilmesi gerekecektir.

  €399 (Avg Bid)
  €399 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Şirketimizin sosyal medya hesaplarını yönetip, farklı dönemlerde ilgi çekecek sosyal medya kampanyaları organize edebilecek, grafik tasarım yapabilen yaratıcı bir sosyal medya uzmanı arıyoruz.

  €446 (Avg Bid)
  €446 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  facebook ads account gerekli bir hafa için yapabilirse çok iyi olacak hemen olursa daha iyi olur bloke olmazsa süper olur

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €560 (Avg Bid)
  €560 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €507 (Avg Bid)
  €507 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  E-ticaret sitemiz için Facebook kapak resmi tasarlatmak istiyorum.. I would like to have a design for facebook cover page for our online trading website.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  php ıle kodlanmıs ve bırcok kısının oynıya bılecegı rpg mafya tarzı onlıne oyunda bulunmasını ıstedıgım kısaca bolumler ce...hastane vb oyuncular kendı mafya aılelerını kura bılmelı bır sehırde cesıtlı ıs objelerı bulunmalı ornegın araba objesı bu araba objesını alan aıle uyelerıne cesıt araclar gelmelı gunde 1 kereye mahsus oyuncular baska bır oyuncu ıle coklu suc yapa bılmelı 2 kısılık 4 kısılık ve 6 kısılık suclar gıbı oyuncular arasında oyuncular bırbırlerını oldurmek ıcın dedektıf kıralamalı ve olen account en bastalı ılk sevıyeden yenı bır ısım ıle yenıden sevıye kasmaya baslamalı ve scprıt gelıstırılmeye acık olmalı mobıl odeme seceneklerı konulmalı oyuncunun hesabı belırlı bır sure sonra yorulmalı

  €36 / hr (Avg Bid)
  €36 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  İM A PİANİST AND MUSİCİAN MY TWİTTER ADRES @EzginOfficial verifiy me ?

  €28 - €230
  €28 - €230
  0 teklifler

  Merhaba, Bütün sektörler,hizmetler,ürünler,firmalar için Gelişmiş fiyat karşılaştırma sitesi yaptırılacaktir akakce ucuzu vb Web ...Translate ile yapılan proje kabul edilmeyecektir) xml,rss,bot ve manuel veri girişi yapılacaktır. Sürekli yazılımsal olarak bize destek verecek arkadaş arıyoruz! İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler Tşk Hello, All sectors(,Markets,Travel,Tourism,Banks,) services, products, company Advanced price comparison site/scripts be done. Web site and admin panel language will be Turkish(No Google Translate) xml, rss, boots and manual data entry will be made. Constantly looking for friends to support us Details of the project can learn from my friends...

  €1231 (Avg Bid)
  €1231 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  DO YOU MY TWİTTER ACCOUNT VERİFİTY ME ? ACCOUNT VERİFİED? im pianist and musician

  €28 - €230
  €28 - €230
  0 teklifler

  We need a website to sell complete VPN services; including client panel, SSL supported free anonymous web based proxy, free anonymous email, server overview, features and prices, product comparion table, advantages, help, faq, troubleshooter, setup and abuse pages. Coding can be based on asp or php. We will offer free account for test drive. Our packages supported OPENVPN, L2TP/IPSEC and PPTP protocols. We prefer HTML5 and CSS3 on pages but it's not required. We would like to discuss details. Turkish: ----------- VPN satış servisimiz için bir satış web sitesine ihtiyacımız var. Web sayfası müşteri paneli, ssl destekli ücretsiz anonim web tabanlı proxy, anonim email, sistem durumu, ücretlendirme, ürün karşılaştı...

  €996 (Avg Bid)
  Özellikli
  €996 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...for a skilled web developer to build a website and an Instagram account for my book writing career. The main purpose of these platforms is to promote my books and connect with readers to build a community. Website Features: - Online Store: I would like to have an online store where readers can purchase my books and any merchandise related to them. - Blog Section: It would be great to have a blog section where I can share updates, behind-the-scenes content, and interact with my readers. - Contact Form: I need a contact form where readers can reach out to me directly for inquiries or collaborations. Design and Theme: - I am open to designer's suggestions for both the website and Instagram account. I want the design to be visu...

  €428 (Avg Bid)
  €428 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  ...focus of the app will be on search and matchmaking functionality. Platform: Android Main Features: - User Registration: Users should be able to create an account and provide necessary information for matchmaking. - Search and Matchmaking: The app should have a search function that allows users to browse through profiles and find potential matches based on their preferences. - Chat Functionality: Once a match is found, users should be able to communicate with each other through a chat feature within the app. Budget: Less than Rs.10000 Ideal Skills and Experience: - Experience in developing Android apps - Knowledge of database management for user profiles and matchmaking algorithms - Strong understanding of user experience and d...

  €154 (Avg Bid)
  €154 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Custom-built Website and Mobile Application for User Spareparts We are seeking a skilled and passionate developer to build a user-friendly website and mobile application for our used car spare parts business. Our platform will connect individual car owners, repair shops, and auto parts dealers, providing a convenient and efficient way to find, purchase, and deliver used car parts. Key Features: Website: User-friendly interface: Easy search and navigation for car models, years, and specific parts. Advanced parts search: Filter by car model, year, category, condition, and price range. Detailed part information: High-quality images, descriptions, and compatibility information. Secure payment gateway: Integration with ...

  €3902 (Avg Bid)
  €3902 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Bot programming Trading 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer who can help me with bot programming for automated trading. The bot needs to execute trades according to my simple trading strategy. Skills and experience required: - Proficiency in bot programming and automation - Experience with the specific trading platform I prefer (details will be provided to the chosen freelancer) - Understanding of simple trading strategies and how to implement them in a bot If you have the skills and experience necessary for this project, please submit your proposal. F.e. buy every 5$ this amount from this CFD. Raising or falling rates. just replacing my work. especially for trading on There is no API for this, so needs to get done within the bowser i guess

  €661 (Avg Bid)
  €661 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Simran invited for Improvement work in thenafter Host on server. Website Address - User emailid- @gmail.c Password- kaspersky Video link for Explaining 'Improvements work to be done' is below- Text contents are below- 24th October 2023 - - - - - Improvement work for 1. IN ADVERTISEMENT - (I) Change text 'Submitter's Account' by 'Creator's Account'. (II). 'Create Ad', 'Edit Ad', 'Remove Ad', 'Creator's Account' grey buttons should appear if logged in user created advertisement. OR only 'Create Ad' button should appear if user logged in user didn't created apper advertisement. (III) Thenafter Headline should appear in appearing

  €17 - €138
  €17 - €138
  0 teklifler

  ...looking for a freelancer to handle my Instagram account and assist with content scheduling and posting. The ideal candidate should have experience in managing social media accounts and be familiar with Instagram's algorithm and best practices. Tasks: - Content scheduling and posting on a weekly basis - Ensuring the content is aligned with the client's ideas and suggestions - Collaborating with the client to develop a content theme and style for the posts Skills and experience required: - Proficiency in using Instagram's scheduling tools and analytics - Strong understanding of social media marketing strategies and trends - Ability to create engaging and visually appealing content - Excell...

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  ...seamless integration with the Interactive Brokers trading functionalities. Key Requirements: Interactive Brokers API Knowledge: The ideal candidate should have experience working with the Interactive Brokers Client Portal API. Familiarity with its endpoints, authentication, and data retrieval is essential. User Authentication: Implement a secure user authentication system that allows users to log in using their Interactive Brokers credentials. Account Information: Display relevant account information such as balances, positions, and transaction history retrieved from the Interactive Brokers API. Order Placement and Management: Enable users to place, modify, and cancel orders through the website interface. Implement order status track...

  €970 (Avg Bid)
  €970 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  I am looking for a WordPress developer who can help me sort out the login and register functionality issues on my website. Currently, I am experiencing error messages during the login and register process, and I have already attempted some fixes, but they were unsuccessful. Specific requirements for the project include: - Fixing error messages during the login and register process - Ensuring that the site remains private after login and register - Implementing a functionality to restrict access to certain pages on the site The ideal candidate for this job should have: - Strong experience in WordPress development - Expertise in troubleshooting and fixing login and register issues - Knowledge of implementing privacy features, such as restr...

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I am looking for a skilled developer to build a crypto wallet that will integrate Bitcoin. The wallet interface does not have a specific design in mind, but I have some ideas that I would like to discuss with the desi...looking for a skilled developer to build a crypto wallet that will integrate Bitcoin. The wallet interface does not have a specific design in mind, but I have some ideas that I would like to discuss with the designer. The wallet will require both trading and security features. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in cryptocurrency integration and blockchain technology - Experience in designing user-friendly interfaces for crypto wallets - Knowledge of trading and security features in crypto wallets - Str...

  €704 (Avg Bid)
  €704 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...build a website for my pastry and hand-made goods shop. The ideal candidate should have experience with Shopify and be able to create a visually appealing and user-friendly website. Key Requirements: - The website should be built on the Shopify platform in all parts . - The main feature needed is a shopping cart functionality to allow customers to easily purchase items - A blog section should be included to showcase new products, recipes, and updates - A contact form should be integrated to allow customers to get in touch with any inquiries or feedback Branding: - I have some branding elements that the website needs to incorporate, such as a logo and color scheme - However, I may need some assistance in finalizing the branding elements to ensure a co...

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Company changing name and moving to new URL. Duplicate website theme & pages to new URL. Set Up SSL on new url. Must be familiar with GoDaddy. I own both domains and they are both hosted on the same GoDaddy account. New Domain will need SSL original website is new website is Read entire description before bidding, make a bid that you can stick with.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  ...Forminator registration forms to register a customer and an affiliate interfere with and override the WordPress New User registration email notification for WooCommerce New User Account and WooCommerce Affiliates for WooCommerce: Affiliate Welcome Email. Specifically, when Forminator is disabled the correct Affiliate Welcome email notification is sent out but it is noted that the new account email notification that is being sent out with Forminator disabled is not the WooCommerce new account email notification but one of these variants: 1. Dear ..., Your account on Boupon has been activated! Please find your login details below. Login page: ... Username: ... Password: Use the password that you submitted when registering your account...

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  ...important. briefly state the theories and approaches you will be using in the main body of the essay. Ethical dilemmas 400 words : Discuss why the identified dilemmas are ethical dilemmas and not ethical issues . Account for the different values that are at stake and how they conflict each other . and why the “right” decision isn’t a evident one . Context400 words: Provide relevant information to contextualise the dillema explaining for each dillema who’s problem it is and what other person or organisation is involved. Ethical considerations 900 words : Drawing on theories and academic literature, formulate different ethical considerations to deal with each ethical dillema. Go beyond decision made in film . p...

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  I have an account with Chartmill.com. I need to use Python to scrape the symbols that shows up in the result table and return the output in a dataframe.

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  64 teklifler

  I am looking for a f...to set up automatic welcome emails for my WordPress website. The ideal candidate will have experience in email marketing and WordPress development. Requirements: - Set up welcome emails for new users - welcome email upon account creation - 3 different emails - Password reset email - Order confirmation email with subscribe/ unsubscribe newsletter option - Email text provided - Create email template from scratch - Include personalized customer information in the emails Skills and Experience: - Proficiency in WordPress development - Strong understanding of email marketing best practices - Experience creating custom email templates - Knowledge of personalization techniques and tools Please provide examples of previous similar projects you h...

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  20 teklifler