Design logo brand small business işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  483,096 design logo brand small business iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba colorgraphicz, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Our company operates in the field of dibek coffee. To offer our brand gourmet special dibek coffee in Turkey and the world market. For this, we are looking for an entrepreneurial teammate who will be able to sell on e-commerce platforms.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba mevcut web sayfamı responsive yapmak istiyorum örnek için ulaşın lütfen

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Tasarım son aşamasındadır. Yapılaması gerekenler, web ve mobil sürümün görsel olarak güçlendirilmesi ve dinamik yönlendirmenin anlaşılabilir olmasıdır. Şuan ki hali adresinden gözatılabilir.

  €857 (Avg Bid)
  €857 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...seçtiklerini toplu halde sisteme eklediğimiz fiyatları ile görüp pdf çevire bilmeli veyahut tarafımıza ve kendine fiyat teklifi olarak email göndere bilmelidir. Üyelik gerektirenlerde ise kayıtlı oldukları müşteri kayıtlarında ıskonto oranları belli sistemdeki fiyatların üzerinden otomatik düşerek listesi oluşacaktır. Örnek geliştirilecek bu linkteki özellik • Sitenin admin panelinde siteye atılan marka, model ve ürün grubu, ürün alt grubu seçilerek istenilen markalar veya modelleri veya ürün grupları ve ürün alt gruplarını birden fazla seçerek pdf ve excel olarak bilgisayarımıza kaydetme işlemi yapa bilmeliyiz. • Site admin panelinde müşteri bilgileri v...

  €1409 (Avg Bid)
  €1409 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Wordpress deki kullanıcı hesapları ile giriş yapılabilen Araç KM takibi, Bakım bilgileri, Masraf giderleri, Marka Model ve Plaka tercihli uygulama/ Vehicle KM tracking, Maintenance information, Expense expenses, Brand Model and Plate preferential application, which can be logged in with user accounts on Wordpress

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  SAAS çalışacak bir iş yönetimi uygulaması için REACT.js kullanabilen fullstack bir developer ihtiyacımız vardır. (We need a full stack developer using REACT.js for a SAAS management software)

  €4827 (Avg Bid)
  €4827 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Yönetimini yaptığımız amazon satıcı hesaplarında oluşabilecek tüm işlemler için, Hesap Açılışı Suspend Listeleme Brand FBA konularında kesinlikle çok iyi seviyede tecrübeli asistana ihtiyacımız var.

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yazıdan oluşan bir marka logosu tasarlamınızı istiyorum.- I want you to design a brand logo with text.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...developed myself on web design, SEO, Digital marketing, graphic design. I have at least 5 years of agency experience and simultaneous freelance experience. What studies can we do together? > Web Design (Personal, Corporate, E-commerce, Special projects) > SEO (100 percent increase in a short time) > Graphic Design (Coolest modern designs for Social Media and Web sites) > Digital Marketing (I make your project or brand popular on all social platforms in a short time and provide the desired return.) Merhaba, çocukluğumdan beri bilgisayar ve internet ortamını kullanmaktayım ve kendimi web tasarım, SEO, Dijital pazarlama, grafik tasarım üzerinde geliştirdim. En az 5 yıllık ajans deneyimim ve eş zamanlı freelance deneyimim var. Bera...

  €9 - €46660
  €9 - €46660
  0 teklifler

  Instagram için story ve post template lerine ve bunların varyasyonlarına ihtiyacım var (Telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik cihaz ve aksesuar ürün gamı bulunan bir kuruluş için)

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I want to design a coffee package for our new brand, Mr. Kahveci. I am sending our logo.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Hi We are an e-commerce company. We do Import, Export and Marketing business. Company name: Teleport We will sell various products through the website. What do we want? 1 - A corporate logo work for the Teleport brand. 2 - Package design for a virus-blocking product. (Sample image is attached). Use the Teleport logo on the packaging design as well. We want the packaging design as a mockup. Merhaba Türkiye'de bir e-ticaret firmasıyız. İthalat, ihracat ve pazarlama işleri yapıyoruz., Şirket adı : Teleport Website üzerinden çeşitli ürünlerin satışını yapıyoruz. Ne istiyoruz ? 1 - Teleport markasına özel kurumsal bir logo çalışması. 2 - Virüs kovucu bir ür&uum...

  €117 (Avg Bid)
  Garantili
  €117
  35 girdi

  İstediğiniz şekilde logo,kartvizit,tişört tasarlayabilirim.Görselliği güzel olacak şekilde tasarlarım.Ücreti sonradan belirleyebiliriz.Lütfen iletişime geçin. I can design logo,business card,t-shirt as you wish. We can determine the pay get in contact me.

  €33 (Avg Bid)
  €33 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Google My Business'te (Maps) yüzlerce yorum verebilmemi sağlayacak bir program lazım. Bu program cihazların İP'sini, ID'sini ve gerekli tüm bilgilerini değiştirebilmeli. Ayrıca Gmail hesapları açmalı veya Gmail hesapları programa entegre edilerek onlarla yorum verilebilmeli. Özetle.

  €1404 (Avg Bid)
  €1404 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We seek for a freelancer to improve our brand in both social media and real market. Its a food brand and already active. Your references and profession education are important.

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Kurmuş olduğum web sitesinin googleda üst sıralarda çıkması

  SEO
  €269 (Avg Bid)
  €269 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Harekrushna panda

  €236 (Avg Bid)
  €236 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Özel hastane, medikal muhasebe, faturalandırma, işletme büyütme ve kuramsallaştırma danışmanlığı

  €2800 - €4666
  €2800 - €4666
  0 teklifler

  Merhaba. sitesi için öncelikle bir brand tasarımı,logo tasarımı,desktop sitesi ve mobil site tasarımı yaptırmak istiyorum. İlk aşamada sadece content içeren sayfalar olacak. Daha sonra ihtiyaç halinde tekrar sizden istekte bulunabiliyor olmam lazım. Müsait olduğunuzda görüşebilirsek memnun olurum. resitsahin@

  €187 (Avg Bid)
  €187 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hayal ettiğiniz tasarımlar,Bizimle gerçekleşiyor

  €307 (Avg Bid)
  €307 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Güven, sanat, tasarım, kişisellik, hepsi bir noktada

  €1947 (Avg Bid)
  €1947 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  yeşilköy çilingir yesilkoy cilingir anhatarci firması

  €142 - €426
  €142 - €426
  0 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €19 - €19 / hr
  €19 - €19 / hr
  0 teklifler

  Türk yada türkçe konusan web tasarimci ariyorum. Bize güzel tasarimli, admin paneli olan, kullanisli ve basit yönetilebilir bir site kurdurmak istiyoruz. Joomla, Mambo, Wordpress yada herhangi bir sistem olabilir. Aklimda olan ilerleme plani 1 - önce bize bir sistem tasarim önerisinde bulmaniz, 2 - sistem ve tasarimda anlastiktan sonra sitemize kurulum gerçeklesecek, 3 - en son site yapilanmada (kaynak,resim,vesaire gibi veri girmede) destek hizmeti almak istiyoruz. Kullanilan sistemin Norveççe, detekli olmasi gerekir. En ünlü CMS'lerde bu var diye biliyorum..

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  business card Bitti left

  business cardDakikalar içinde yetenekli freelancerlardan teklifler alın. Freelancer profil ve geribildirimlerini görüntüleyin, sonra da hemen onlarla sohbet edin! Sadece %3* komisyon ücretiyle, favori freelancerınız bugün sizin için çalışmaya başlayabilir!

  €436 (Avg Bid)
  €436 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Öncelikle sana "Hack-Auto Management" ön elemesini geçip iş simülasyon oyununu oynamaya hak kazandığını memnuniyetle bildirmek isteriz! Bu aşamadan sonra 10'lu gruplarda yarışarak 400 kişi arasından finale kalmak için kıyasıya bir mücadele seni bekliyor. Simülasyon 5 Aralık Cumartesi günü başlayacak ve 12 gün sürecek. Endişelenme her aşamada seni bilgilendireceğiz. Başvuru sırasında bize verdiğin mail adresini düzenli olarak kontrol etmen bizim için yeterli. Bu süreçte sana simülasyonu anlama konusunda yardımcı olacak ve oyunun kurallarını içeren dokümanlara aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsin. Bu dokümanları dikkatle okuman, oyunda başarılı olman konu...

  €384 (Avg Bid)
  €384 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €23 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi all. We need a market research and business plan for electrical floor heating system (with cables) in Turkey-Istanbul as soon as possible. Project deadline is 10th of May. İstanbul merkezli firmamız için elektrikli yerden ısıtma sistemleri üzerine bir pazar araştırması ve iş planına ihtiyacımız vardır. Proje için araştırmaları bitirmek istediğim tarih Mayıs 10 dur.

  €218 (Avg Bid)
  €218 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €29 (Avg Bid)
  Acil
  €29 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'A Simple Business Mobile App with Corona SDK'

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dosto, duniya me software industry, ek lauti industry he jisme profit percentage ki koi limits nahi hai. {020830685SK}Kyoki software ki kimat chahe kitni bhi ho lekin bikta 20 rs ki CD Mein. Esiliye BILL GATES pichle 20 salo se income me no. 1 hai. Ab Aap bhi full time/ part time kam karke is software industry me Kama sakte hai aur pa sakte hai holsale aur retail dono ka fayda. Yani 200% se 2000% ka profite margin. CHALLANCE: Duniya ke Kisi bhi ISO: 9001:2008 & 27001:2005 plane ya company me itna profite ho to hamari puri team kam se kam 5 lakh ke investment se apke sath kam karegi CONTECT: +91 8460003111 (Whatsup.)E-mail:

  €233 - €700
  €233 - €700
  0 teklifler

  I have an new idea. I need an Ukrainian junior software engineer for supporting my business. Requirements: - Only Ukrainian - Skill: tiny knowledge of software engineer. - Good communication skill - Sincerity and truthfulness - Age: more than 30 years old - Gender: Male

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Am in need of some copies of business cards so need someone to create me a unique business cards

  €278 (Avg Bid)
  €278 Ortalama Teklif
  50 teklifler
  Business card 6 gün left

  I'm looking for someone to create a business card for me. It should utilize a portrait layout, with specific colors as guiding points. Unfortunately, I don't have an existing logo to use. The business card should be aesthetically pleasing, with a font, font size and color that coordinate with the overall design. If the freelancer has any additional suggestions or ideas, I'm certainly open to hearing them!

  €287 (Avg Bid)
  €287 Ortalama Teklif
  58 teklifler
  Trophy icon Logo design & Business Card design 2 gün left

  I'm looking for a logo that will help me brand my name, Zak Atkins, in the medical cannabis industry. As someone who is primarily focused on patient support and education, I need a logo that evokes a sense of trust and reliability. I think a soft color like sky blue would work well for this purpose.( please see examples) Something circular in design might be right I would also like a smaller secondary logo that features my initials, ZA. This could be used on promotional materials or merchandise. I also need a business card design: In terms of the design itself, I'm open to different ideas, but I'd like to keep it clean and minimalist. My name (Zak Atkins) should be prominently featured, along with my phone number ...

  €31 (Avg Bid)
  €31
  16 girdi

  ...portfolio showcasing their skills in digital design, including web design, social media graphics, email marketing, and other digital media. As a digital designer, you will be responsible for creating visually stunning and engaging designs that promote our brand and services across various digital platforms. This is a temporary position that will only be utilised as required. Key Responsibilities: • Create visually appealing designs for web and social media platforms, including banners, graphics, and other marketing materials • Design email marketing campaigns that align with our brand and marketing strategy • Work with the marketing coordinator to develop concepts and design layouts for various digital projects • Stay up-...

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Trophy icon Logo For Clothing Line 13 gün left

  I'm looking for a logo for my new clothing line and would like it to be a combined text and graphics logo. I'm open to suggestions when it comes to the choice of colors and need the logo in multiple formats. I'm hoping to find a talented designer who can create a high-quality logo that will help make my brand recognizable. PSNM is the brand PSNM stands for promote success not murder.

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  93 girdi

  I need a graphic designer for my new, upcoming detergent brand. My brand will compete directly with market leaders, so I want my packaging design to be the best. In the attachment, I attached my logo and some images that will show my imagination. My brand name is Fressa. It's a detergent powder brand. Item Dimensions LxWxH ‏ : ‎ 14 x 22 x 25.5 Centimeters

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  31 teklifler
  PASINDUDISITH 6 gün left

  As a business owner looking to grow and establish my online presence, I am in need of experts in design and development to help me create an innovative, effective and attractive website. I have a specific goal and timeline in mind, and wish to incorporate existing design elements. I am seeking a passionate and creative team that can put their collective ideas and abilities to work, to create something extraordinary for my brand. I need a website that looks modern and cutting-edge, yet compliments my brand values, and assists my company in achieving its objectives to the highest standard. The team must also be able to effectively develop the site back-end, as well as managing all hosting and domain related activities. I look forward to discussing this proj...

  €150 (Avg Bid)
  €150 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Requirement: We need to add a Audit middleware in .net 6 from already existing Audit filter in .net 4.8.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I have an new idea. I need an Ukrainian junior software engineer for supporting my business. Requirements: - Only Ukrainian - Junior software engineer. - Good communication skill - Sincerity and truthfulness - Age: more than 30 years old

  €944 (Avg Bid)
  €944 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Want to develop a gamming app having question answer based career guidance gaming app

  €318 (Avg Bid)
  €318 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I'm looking for someone to design a new logo for my business. I'd like the logo to be a combination of both text and symbols, and it should include my company name. In terms of color palette, I'd like something specific - I'm open to ideas here! Lastly, I want the logo to include my company name. This is a great opportunity to set my business apart with a unique, eye-catching logo. If you've got the skills to create that, I look forward to seeing your designs.

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  121 teklifler

  I want to create a python script that scrapes the following product information on any e-commerce website - Product Page URL - Brand Name - Description - Price - Image URL To do so, I would like the script to prompt me to: 1. Enter the URL of a typical product page on a website. 2. Enter the brand name on the product page. 3. Enter the product description on the product page. 4. Enter the price on the product page 5. Enter the main image URL Once I enter the following information, I want the script to determine a location for each of this information Once the locations are determined, the script should scrape the same information for all other products on the same website. **Note the script should work on MAC**

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I'm a graphic designer/brand strategist working with an entrepreneur to launch a line of imported tinned fish in the US. We need illustrations (preferably watercolor) of two species of fish and two flavors to be cut out to go on labels.

  €1757 (Avg Bid)
  €1757 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  I'm in need of two unique logos to help with brand awareness and get our business noticed for the right reasons. I'm looking for an image plus text combination for the logos, using bold colors that will pop and stand out. A creative and professional designer is what I require to give us a great image and help our business grow. Budget is very limited, so please keep that in mind when submitting bids! 1) clean solar power 2) K S Lock and Keys I am open to minimal to abstract I have a $30 and need vectors/ AI. I do not want to have to do them so I offer them to you thanks

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  52 teklifler