Design professional looking websites işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  561,180 design professional looking websites iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Türkiye,de veya dünya geneli blog sitelerinde tanıtım yazısı dofollow Turkey blog wrbsites seo write and link dofollow

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elektrik Devre Teorisi online dersim için anlamadığım soruları çözümleriyle birlikte gereken zaman dilimi içerisinde detaylıca açıklayıp cevaplama, bu dersin online sınavları dolayısıyla göndereceğim ağır zorluktaki 7 soruyu(bazıları 2 soru) 2-3 saat içerisinde(bazen 40 dakika) gereken zamanda hazır olup hızlıca cevaplayıp çözümlerini bana gönderme, göndereceğim soruları önceden belirlenecek zaman diliminde detaylıca çözüp anlatıp cevaplamayı içeriyor. Ücret karşılıklı değerlendirilerek belirlenebilir. Yanlış çözüm olmamasını umuyorum. Uzun bir zaman diliminde gerekli olan homeworkler için de yardım isteyebilirim. This project requires to answer my questi...

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  bu proje gösterme amaçlıdır kesin alıcılar için daha profesyonel çalışmalar bulunmaktadır isteğe göre yapılır

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  web scraping Sample web site. Mysql table in price .

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  şirketimizin için professional logo tasarımı yapabilecek kişileri arıyoruz logomuz e-ticaret sitesine hitap edecek ve ismimize uygun "küfe" (küfe= söğüt ve benzeri ağaçların ince dallarından örülen, sırtta yük taşımaya yarayan, kaba ve dayanıklı, derin, büyük sepet, sırt sepeti.)olacak altında market sepeti gibi tahta tekerlekler yapılacak. daha detaylı bilgi iş yapılırken verilecek.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Çevrimiçi başvurumuzu (php, laravel, açısal1) ve REACT'e yönlendiren bir refactor alabilen bir ön uç ya da tam yığın adamı arıyoruz. Aradığımız adam eski web sitemizi YALNIZCA geliştiren, sadece makbuzlarımızla veya önerilerimizle, mükemmel kalitede kodlama ve grafiklere sahip mükemmel bir algıya sahip olmalıdır. İyi yazı tipleri, iyi renkler, harika kontrast uygulanmalıdır.

  €484 (Avg Bid)
  €484 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I'm looking for a seo expert on my website I have 10 words, they need me to upgrade my budget is between 200-500 €

  €299 (Avg Bid)
  €299 Ortalama Teklif
  79 teklifler

  Looking for android memory game designer - Hafiza geliştirici basit grafikli ve basit arayüzlü android oyun tasarlayacak yetenekli bir arkadaş arıyoruz.

  €1443 (Avg Bid)
  €1443 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Güzel görünümlü ve basit görünümlü bir kartvizit yapıyorum

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €378 (Avg Bid)
  €378 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Basic beginner projects in Autocad.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  €859 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hem bilim ve teknoloji konusunda kaynak eksikliğini gidermek hem de keyifli bir ortamda çalışmak harika olmaz mı? Türkçe bir bilim&teknoloji sitesi için yazarlar arıyoruz. Farklı yabancı kaynaklardan çeviri de yapılabilir ya da yorumlar da eklenebilir. Konular teknolojik gelişmeler (özellikle uzay teknolojisi), astronomi ve sağlık alanlarında yoğunlaşmaktadır. Sitenin en temel mantığı uzmanlık seviyesindeki bilgileri anlaşılabilir genel düzeye indirmek ve okuyucuya hap şeklinde sunabilmektir. Günde 2 makale yazılacak.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  3 Adet web sitem için çalışma yaptırmak istiyorum 15 günlük çalışma olacak. Bol tanıtım yazısı ve backlink almak istiyorum. - I want to work for 3 websites for my 15 day work. I would like to get plenty of promotional material and backlinks.

  SEO
  €275 (Avg Bid)
  €275 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  inşaat dekorasyon proje mühendislik tadilat dekorasyon fan coil mekanik havalandırma inşaat mimarlık mekanik taahhüt seo for . I have an company websites and I want to get my links on first pages of search engines.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Sizin için yüksek kalitede website tasarımı yapabilirim,size sunabilir ve üstelik destek verebilirim! I prepare amazing websites for you!

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  I want to improve an existing website theme by adding some features. The theme link is this: I want to add a review system to this theme. The review system should be connected with agent profiles and it should be filterable like those in the following websites : It may be a plugin which may be added to existing theme. It is preferable if the rating system can be also used for the properties too.

  €430 (Avg Bid)
  €430 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Logoda Sadece ALXAS İsminin Kullanılması Önemli Siyah, Gri ( gümüş tonları) ve Açık Mavi Renklerinden Oluşmalı ( örnek renkler ekte ) Maskot Kesinlikle Olmamalı

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I am looking for a php web devoloper to build several commerce websites. Magento devoloper is most preferred

  €941 (Avg Bid)
  €941 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Kamusal alanda yayın yapacağımız ekranlar için kanal ismi arı ekranlar hareketli alanlarda olacaktır. Bu ekranlarda reklam, güncel haberler ve eğlenceli videolar yayınlanacaktır. Kanal ismi için ipuçlarımız."Digital media, Mobil, Moving Media" We are looking for a channel name that will broadcast in puclic space. Some of the screens will be in the moving spaces. There will be advertisings, news and funny videos in those screens. Key words are for this channel: Digital Media, Mobility, Moving Media etc. For more information you can contact with us.

  €29 (Avg Bid)
  Acil
  €29 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Fenerbahçe taraftar uygulaması için metin ve görsel içerik hazırlanacaktır. Metin içerikler aşağıdaki iki örnekte verilen biçimde olmalıdır. İçerikler, Fenerbahçe ile ilgili önemli kişi ve yerler ile ilgili olabilir. Görsel içerikler metinde yazılan isimler ile uyumlu, jpg biçiminde ve 250x250 piksel boyutlarında teslim edilmelidir. Görseller iyi kalitede ve renkli olmalıdır. Bu proje teslim edilecek 100 farklı içerik metni ve görselini kapsamaktadır. Benzer içerik projeleri ile devam edilecektir. ÖRNEK METİN: { "id" : 1, "label" : "1", "specific" : { "image" : "", "path...

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Wordpress platformuna kurulmuş sitemizin güncellemelerini yapacak web tasarımcılar aranmaktadır. Ayrıca yılda 1 kez belirlenen şablona göre güncelleme desteği de talep edilmektedir.

  €538 (Avg Bid)
  €538 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  will pay $40 if you can solve this problem:

  €34 / hr (Avg Bid)
  €34 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  using Artix 7 implement Master UFS protocol design for the UFS Host device, Feel free to contact who's have experince on Stroage's(emmc, ufs, nand e.t.c) Skills required : Verilog , VHDL , C , C++

  €4492 (Avg Bid)
  €4492 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hello freelancer... Im looking for Pfsens networking firewall expert Network Administrator I want him to set up my network via remote desktop. I want him to make some of the network IP addresses automatically using a VPN based on my provider which is OpenVPN which I install from the marketplace Amazon. All you need to do is. 1. Setup the pfense VPN client and specific IP on the network will automatically be connected to VPN traffic. 2. You will make the VPN server serve user local port 80 which means when the client is connected to the VPN the client port 80 is automatically serving on VPN basically it will use the VPN IP address and serve port 80 on the client that connected to the VPN If you are able to do that, we will be a long-term relationship partner you will be my bu...

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi, I am Rakshit, I am doing a Textile Business, and here by I am looking for a budget friendly Logo Designer. Who can make an attractive and best quality design logo for my brand; Kangoora. If possible try to design using my brand name. One more thing try to make it more unique and flexible so that if in future If I want to include other Industries such as , Textile, Chemicals and Petrochemicals and so on, so that it may set relatively. waiting for your reply. regards, Rakshit Mehta

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  We are Looking for a Full Stack Web Developer Complete our Website system Frontend Web Developer backend developer Laravel Developer, React Developer Network System Administrator Database Management Cyber Security Expert Soap, JSON , XML Web services PHP Developer Linux server system specialist Flutter frontend

  €576 (Avg Bid)
  €576 Ortalama Teklif
  81 teklifler

  Looking for someone to list my eBay products and find trending products to drop ship on eBay from Amazon and Walmart websites as well as list them and fulfill the orders.

  €51 / hr (Avg Bid)
  €51 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Trophy icon Looking a fancy logo for my client 11 gün left

  Company Name: "Park Five Star" Business Nature: Car Parking Company At UK Airport Cars, Domestic Planes, parking signs, icons you can use anything.

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  60 girdi

  We are looking for a full time search engine marketing expert with a focus on organic search engine marketing to manage the SEO program on websites focused on selling gourmet foods online. The candidate should have a proven track record with SEO projects and increasing organic rankings and have a solid foundation in the steps and tasks required to get the job done. Candidate must speak and write English natively. You will be expected to be able to plan, manage and implement an SEO strategy. We have content writers on staff, however we expect that you will be able to write content as well as needed for SEO purposes, while also directing our primary content writers regarding content that they need to put together. The ideal candidate will have experience in the food indust...

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  53 teklifler

  Are you familiar with the payment system SILKPAY? As there is no module for this payment system we would like to find an experienced developer who is able to add this to our website via configuration and coding If you are able to carry this out then apply or do give us feedback. Thank you

  €443 (Avg Bid)
  €443 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  ...buy all their care home needs. Wippet’s like an online shopping centre where customers can find everything from wipes to wheelchairs, from furniture to food. Our requirements We are looking for a digital designer that can jump straight in to a couple of ongoing activities and new projects. A designer who is used to creating digital assets for use across all digital channels from creating websites and pages to banners and emails. We are looking for someone at least one day a week for short to medium term with at least 5 years of digital design experience in ecommerce with a commercial/sales approach to design work as well as being UK based. The ideal candidate will be used to working collaboratively and day to day will report to both the Head ...

  €42 / hr (Avg Bid)
  €42 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Looking for video expert 209 gün left
  ONAYLI

  I have a image. I need to make background video like 1min or more with the image's characters. for example: but I want to use characters from my image. you must be familiar with photoshop and making video.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler
  SEO Expert 6 gün left

  Dear sir/mam we need a SEO expert for my company long time we have multiple websites different different categories so i wont to promote our websites i need immediately SEO expert if you want to work with me so please submit proposal but before that please check my website. visit all post then decide you can complete this website one page seo and off page seo very important

  €327 (Avg Bid)
  €327 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  I have basic word game application in html, css, and javascript. I am looking for a someone who can convert this app with React, Typescript, and Tailwind CSS. Thanks, Oleh

  €63 (Avg Bid)
  €63 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I am looking for a python programmer to create meta description of certain keywords from an excel using an AI writing platform. program then needs to automate the process of reading articles from a folder and then copy paste it to wordpress and post it.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We are looking for an individual Flask developer who can help with our backend enhancements in a long term. This is a kind of SMS messaging system using OpenAI and Flask (backend API). We use Github to manage the source code and built CI/CD with heroku. Strong knowledge in Python, Flask and Open AI experience is required. Requirements: - 3+ years of Flask experience - Open AI experience - own one or two iPhone devices (mandatory) - ability to be overlapped during the US time zone at least 3 hours a day - clear communication in English Please write "I'm a human" at the beginning of your proposal so I can see you have read the job description. If not, your proposal won't be considered. Thank you

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  We are looking for HTML/CSS Developer, who can Translate designs from Design Tool.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  ...in-house used product that we believe is never finished and in demand of regular upgrades to match the requirements of its users and keep up on track with the rest of the www. - You will, potentially, be building and maintaining workflows using browser based external tools YOUR PERSONALITY - You are an experienced developer with a true passion for the web and corresponding tech to build websites / webapps - Your main priority is your performance and the delivery of a satisfying results with your work - You feel fine working independently to meet the expected outcome of the assignment - But you also play good in a team, report diligently to your direct line and escalate issues, if needed - You have the eagle eye, and no tiny detail could remain unnoticed - You a...

  €1111 (Avg Bid)
  €1111 Ortalama Teklif
  70 teklifler

  i need people who can help me in data entry for my online pharmacy

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  84 teklifler

  Hi, I am looking for a python expert who is available to work on a project today

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Need a Freelancer to create two simple and unique wordpress websites for a concern in India. We are a start up software company located in Southern India and we are a looking for a dynamic professional who can build a unique website within a week. Project value INR5000.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I need a person that is an expert using Quasar. I have an application that show too many scroll bars. My mainLayout page has a toolbar and a footer and I want that to show full screen but then it injects from the menu a page that has multiple tabs that also inject different pages. Each time a page is injected another scrollbar shows up on the right hand side. I want a cleaner interface and only have a scroll bar inside a div or q-page when needed

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We are Looking For Full time React.js Developer Minimum Experience - 2 to 3 Years Contract - 3 Months ( Can be Extended ) Shift - Indian Shift Working Days - Monday to Friday

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Hello. We are looking for an interior designer to create a design for our office. The office is relatively small, about 200 m2. We have references and we have decided on the style. We are interested in a stylish space, so that our employees feel great. Light, fresh style. With elements of loft (industrial) and minimalism. Be sure to carefully consider all applications.

  €973 (Avg Bid)
  €973 Ortalama Teklif
  68 teklifler

  We produce celebrity and TV show websites. We're looking for a great and experienced Website developer / and Malware removal expert to fix our website. We're looking for someone with the high level technical skills to work on high profile media jobs like this one. Our website hosting company recently changed our account from PHP 7.3 to PHP 8.0 and this has damaged our website. Also, the website has been infected by Malware which needs to be removed. Large parts of the website are now missing or no longer working. Fortunately we have backup files on the server which you can reference to fix the site. Here's what we need done. 1 We need all the malware removed 2 We need the website fixed and updated so that it will run on PHP 8.0 not the PHP 7.3 it wa...

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  28 teklifler