Email addresses directory sites işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  291,616 email addresses directory sites iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Ticimax Platformunu kullandığımız e-ticaret sitemizin; -Blog sayfasının Hazırlanması; Blog Sayfasının Görselleri ve 10 adet Seo Uyumlu Yazı Girilmesi -Web Sitesine Email Entegrasyonu; Üye Olunduğu Zaman, Sipariş Sonrası, Kargolama Sonrası ve Kampanyalarla İlgili Mail Şablonlarının Hazırlanması -Web sitesi Sms Entegrasyonu; Sipariş Sonrası,Kargo Teslim edildiği zaman ve Kampanyalarda v.b. Bildirilmek üzere Sms şablonlarının Hazırlanması

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  excel makro bilgisi gerektirir. hergün excel ile gelen 1000+ adres datasını excel makro ile (özellikle bu program kullanılmalı) google maps'e yapıştırıp gelen koordinatları yine excel listesinin içine yapıştırmak. eğer adres arandığında birden fa...koordinatları yine excel listesinin içine yapıştırmak. eğer adres arandığında birden fazla adres geliyorsa koordinatları excel e yazmayacak. sadece bunu yapacak makro koduna ihtiyacım var. tek seferlik bir iş. excel macro knowledge required pretty simple job. There is a home or work address file coming in every day. The number of records is about 1000 lines. We want to find the coordinates of these addresses via google maps and copy them to excel. i just need macro code to do this. one time job.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Satınalmış olduğumuz Pointfinder theme kurulumu ve satınalmış olduğumuz WPML ile bunu çoklu dil olarak yüklenen her ilanda otamatik translate edilmesini sağlama

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Volt Lines ve Biserwis (isci servisi) konseptini Chariot(dolmus) konseptiyle birlestirip EcoRyde adi altinda Kanada icin gelistirmek.

  €5373 (Avg Bid)
  €5373 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Halen Zinbra kullaniyoruz ve G Suite' e gecis yapmak istiyoruz. Bu konuda email kurulumu yapacak ve Zimbra daki emailleri Gsuite e aktaracak bir freelancer ile calismak istiyoruz.

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  AiT Themes Directory + Firma rehberi olarak kullanmak istiyoruz. Acik bir databasadan kendi rehberimize sehir, kategoriler ve firmalari indirmek istiyoruz. Acik databasa JSON ve CSV destegi olup cok bir gelismis API destek sayfasi vardir. Bu transferi gerceklestirecek bir plugin aldik CSV-import-export Bu pluginin calismasi icin kaynak ve yerel databasa tabelalarinin uyusmasini gerceklestirmek lazim. Rehberimize JSON veya CSV uzerinde yukleme yapabilecek bu Plugini bize uygun hala getirebilirmisiniz? Daha detayli bilgiler icin lutfen beni arayin...

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, we need second hand web sites but plase only developer Russian or Turkish i don't know english thanks

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  The project is crawling a couple of web pages some of which are stated below and sending those crawled attributes to the server for which JS APIs are ready. Developing the code as a script compatible with Tampermonkey would be nice.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  wordpress temayı kurabilecek ve eklentilerini yükleyip sorunsuz çalışmasını sağlayacak Türkçe anlayan freelancer aranıyor.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wordpress JAVO DIRECTORY THEME kurulması vetüm özelliklerin çalışır halde teslim edilmesini istiyorum.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Newsletter Gönderimi için HTML şablonu oluşturma

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Kullanıcıların dolduracakları masraf beyan web formları ve bu formların iş akış onay süreçlerinin iş akış yönetimi ile onaylarının otomatik tamamlanacağı bir web sitesi tasarlanma işidir. Form içeriğine dosya yü kullanıcı şirfre yada active directory bilgileri ile otomatik girebilmelidir. Site açıldığında birden fazla formun olabileceği bir arayüzle karşılanmalıdır. Kullanıcılar formu akışa gönderebilir yada kendine gelen formu onaylayabilir. Onay bildirimleri otomatik mailler ile bildirilmelidir. Mail içinde forma ait bazı bilgiler ve mail üzerinden red yada onay yapılabilmelidir. Bu işi daha önce yapanlar zaten buraya yazmadığım pek çok özelliği de istediğimizi bileceklerdir.

  €605 (Avg Bid)
  €605 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'setup wordpress directory theme'

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba kayako 4.67 versiyon windows vps de kurulu. Email ayarlarının yapılmasını istiyoruz.

  PHP
  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Alışveriş sitem için 3 adet email tasarmı yaptırmak istiyorum bu maillerde değişiklik yapmak istiyorum yani bu üc maili üzerinde değişiklikler yaparak sürekli kullanmak istiyorum

  €44 - €44
  €44 - €44
  0 teklifler

  wordpress directory hazır temalı portalımızı iyileştirecek ve istediğimiz eklentileri kuracak, düzenleyecek ve sürekli güncellemesiyle ilgilenecek wordpress ten anlayan internet üzerinden tanıtımını yapacak aylık ödemeyle çalışan arıyorum. [Removed by Freelancer.com Admin]

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  bir wordpress directory portalını yönetecek ingilizce editörlük yapabilecek gereken eklentileri kuracak güvenliğini ve performansını takip edebilecek müşteri bilgilerini kendisi için kullanmayacak ?? bir arkadaş arıyorum

  €223 (Avg Bid)
  €223 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  mysql veritabanımda 100 tane altalta sıralanmış email adres var. Bu adreslerin google plus ve twitter a üye olup olmadıklarını öğrenmek istiyorum. Yapılacak yazılım her çalıştığında 10 tane adresi alacak googleplus, twitter hesaplarının olup olmadığını araştıracak bulursa profil resimlerini ve profil bilgilerini kayıt edecek. Teşekkürler.

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  Türkçe Üye olan kişilerin sosyal medya adresleri SQL e kaydedilecek. Bir trigger vasıtası ile o kişinin platformunda paylaşım yapılacak. Bu yapı SQL server tarafında User sosyal medya adresi - paylaşım başlığı - paylaşım linki - paylaşım gövdesi - şeklinde parametre alacak bir SQL fonksiyonuna dönüştürüp. SQL içine fonksiyon olarak aktarılmalıdır. English Addresses of persons who are members of social media will be saved to SQL. By means of a trigger that person to share platform. User SQL server side of this building social media to address - sharing the title - sharing the link - shared BODY - in the form of an SQL function will convert the parameter. As a function transferred into SQL.

  €486 (Avg Bid)
  €486 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi Anayat H., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, I need simple program which can download complete folder from s3 bucket and save it in local drive. Note : (1) Download progress need to show. (2) Should be multi threading or faster -Download folder contain around 50-100 files and approx size of folder will be 1GB. - So need efficiency in download. Thanks.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi there, As above project logo,Letterhead,email signature website build will follow

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Please create a simple PHP application that accepts a visitor’s email address and emails them random XKCD comics every five minutes. Your app should include email verification to avoid people using others’ email addresses. XKCD image should go as an email attachment as well as inline image content. You can visit programmatically to return a random comic URL and then use JSON API for details Please make sure your emails contain an unsubscribe link so a user can stop getting emails. Since this is a simple project it must be done in core PHP including API calls, recurring emails, including attachments should happen in core PHP. Please do not use any libraries.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler
  email marketing 6 gün left

  HELLO, I need someone to promote or market my etsy store to boost sales. I'm new to this stuff so, I need a professional freelancer to help me.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need an expert that can help me generate real 1000 email list and 100 leads (USA), that can help us blast an effective campaign to our targeted audience ( which is the 1000 and 100 emails generated), and 1500 email list and 200 leads (EUROPE COUNTRIES).

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  You will compile apps built with fluxstore. You will not need to design or code apps. Just configuration.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler
  email signature outlook 6 gün left
  ONAYLI

  need someone to design email signature and need them to upload too with hyperlinks to company website, facebook, twitter etc..

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  28 teklifler
  email campaign 6 gün left

  Hello professionals, We need an expert that can help us generate real 1000 email list and 100 leads (USA), that can help us blast an effective campaign to our targeted audience ( which is the 1000 and 100 emails generated), and 1500 email list and 200 leads (EUROPE COUNTRIES). We are urgently in need of this, before sending your reply message kindly go through this request to see if is what you can do.

  €62 / hr (Avg Bid)
  €62 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello! I would like help with customizing the order confirmation email that is sent out from Woocommerce.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I have a list (excel) with several business data of companies in the Seychelles. I have also a very old directory where is also some data where i haven't real access now and need also to bring that in the list. When the list is finish, i need for every entry a subpage on my wordpress project.

  €157 (Avg Bid)
  €157 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  ...P2 Enterprise Active Directory with Enterprise app, you need to configure details in the App (like login URL), set up local with instructions (needs Jira free trial running on local -> takes 30 minutes to install) plus nodejs existing app. Need to add azure auth as a new way to auth and keep the existing auths as is (Jira crowd & db login). so adding a new way to auth and get Azure groups via SAML claims. Also get groups when user has logged in but reloads page (from azure so any changes can be sent to back end 3rd app (already happening from Crowd, need to do same from Azure) Note : there are more than 1 way to do oauth and get groups in azure. We need in specific way which i can show u the screens and docs: *

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are looking for someone who is familiar with “Shane’s Tools”, Bing search engine & also “google spreadsheets”. We have an Asana task list to keep everything organized. We have a list of Keywords, we need someone to search each keyword phrase using a search engine, then scrape contact information & export the acquired info into the designated spreadsheet. [This is an Entry Level Job.] [5-10 hours of work per week.] All applicants will have to pass a short easy Job Function style test to assure that they can get the job done correctly.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I need help in implementing company wide outlook signature management. So that signatures are not stored locally on PC and are stored on one drive or somewhere where I can manage them. Also need to know what other intune policies can I use for employee.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I have an excel spreadsheet with 695 address and client names/numbers and would like this to be imput into a google map which will be used to calculate best route to visit all clients. i would like this map to be editable so i can add further addresses. I do not mind if it doesnt use google maps and happy for reccomendations.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  scrape directory sites 6 gün left
  ONAYLI

  We have about 25 educational sites that we need scraped for particular emails. Each site has an average of about 5,000 emails; the sites are relatively similar so that scraping strategies used on one will often be useful for other, similar sites. We want the data in an excel file, with name, email address and source website. This is not a manual collection project,

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Hi, I want to hire someone adept at SEO and who can rank my sites to top positions of search engines. Here is list of my sites which I want to rank for: I can pay higher rate if you are really skilled. You must check my sites before bidding. I must ensure that you are really capable to rank these sites on top of SERP.

  €25 / hr (Avg Bid)
  €25 / hr Ortalama Teklif
  58 teklifler

  I am looking for Email deliverability and Cold Email marketing specialist Long term work

  €377 (Avg Bid)
  €377 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  I need email expert 6 gün left
  ONAYLI

  If you are php mailer expert, you can bid my project. My budget is 100 usd. Don't bid over 100usd.

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  using cardbox and looking for couple extra databases with few simple fields not to familier with the creating side of car box but like the card view image which i had on contacts & addresses but want one on product done quick photoshop of layout i looking at

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  directory website with payment gateway and direct booking

  €503 (Avg Bid)
  €503 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I need help to set up the account and trigger email marketing plan.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  We need more than 50 entries in the projected table. The software used needs to write to.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  The application I want should be a combination of 3 applications: Style Seat- Should Display what the Layout should look like. Task Rabbit- Should Display the options of services and stylist along with the cost associated and scheduling. Uber- Displays the location of the trucks directory towards the client. How much would this cost?

  €45237 (Avg Bid)
  €45237 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Greetings I have a list of 290 K emails on excel sheet and I looking for expert on bulk emails sending to manage this

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I can have this done over the weekend

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need some help to write a professional email. For work. I need someone professional and experienced in business emails

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  We bought a new server and we would like to migrate the sites made with DJango to a single server, currently we have 4 servers spread out with some sites, all in DJango.

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler