Ethereum smart contract işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  155,466 ethereum smart contract iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kripto para birimleri artık ülkeler ve küresel büyük şirketler tarafından tanınıp kabul edildi. Bitcoin ve daha öncesinde üzerinde uğraştığım “Ethereum” gibi kripto paralar yeni dijital hayatın yükselişine yardımcı oldu. Bu yüzden metaverse tabanlı OVR,NFT alım satımı gerçekleştirmek istiyorum sizinde bildiğiniz üzere OVR “ Ethereum” tabanlı bir sanal paradır. Ethereum üzerinde bilgi ve birikimim fazla olduğu için kendime bu konuda güveniyorum bu yüzden böyle bir projeye atılmak istedim

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  I want a smart contract to be written in accordance with the project I will give through Solidity.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Node Js uzerinde yazilmis bi web sitem var pre sale yani on satis islemi yapiyorum orda matemask cuzdanina baglaniyorum ve hesaptan hesaba para gonderimi saglaniyor ancak contract hesabinda ki coinler alan kisiye gitmiyor ne gibi bi yol izlemeliyim tesekkurler ?

  €205 (Avg Bid)
  €205 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Cryptoportals Bitti left

  2 or 3 EOS Smart Contract will be write for our project. Contracts containing up to 7 8 functions will be written. We will agree on a price for each contract. Details will be discussed when we agreed.

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...used during the game. - At the end of the game, the total score should be calculated from data such as time, number of combos, abilities used, number of moves, etc. - Leveling up, reward system, etc. with the total score calculated. it would be nice. - There may be multiplayer in the future, so some things have to be forward compatible and open-ended. - Source codes. - It would be nice to make a contract that will secure both parties regarding the intellectual property right before it starts and after it ends. - I want it to be uploaded to Appstore and Playstore and adding ingame ADS if its possible -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Oyun İçeriği: 79 nokta ve 3...

  €680 (Avg Bid)
  €680 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hello, let us present you our special web designs and examples of the researches we have designed and deliver the design you liked in a beautiful way. And if you want, you can take advantage of our content such as Hosting (Site Hosting), we can help you with an appropriate budget and site support for 6 months is for you, and if you want, you can make a contract with you until a certain year

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ethereum smart contract bir iletişim uygulaması yapmak istiyoruz

  €1798 (Avg Bid)
  €1798 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I want to make a website. benzeri buradaki özellikleri kapsayan smart expo özelliği olan bir web site yaptırmak istiyorum.

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Ethereum tabanlı, solidity üzerinden istediğimiz fonksiyonları gerçekleştiren bir smart contract ve bunun kullanıcı için arayüze döküleceği bir projemiz var. Şu fonksiyonların/ smart contract özelliklerinin bizim kafamızdaki fikri gerçekleştirmek için temel olacağını düşünüyoruz: -Coin Burn -Coin Mint -Staking (reference based) - Bu ana contract ile etkileşime girerek çalışacak, taraflardan birinin ödüllendirilmesi üzerine üç alternatiften birinin, basit bir arayüz aracılığıyla user'a sonuç olarak gösterileceği bir Ethereum gaming dapp'i. Kafamızdaki timeline ve cost çerçevesinde bunu kı...

  €1897 (Avg Bid)
  €1897 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Google Smart Home ile Geofencing Oluşturulması ve Action Tetiklenmesi

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Bitcoin , ethereum ve ripple ile ödeme sistemini php 5.6 üzerinde kodlayabilecek birine ihtiyacım var.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Var olan android uygulamam için geliştirme/ güncelleme uzmanları arıyorum. Akıllı ev smart home uygulamasının var olan hatalarının giderilmesi tekrar gözden geçirilmesi bağlantı problemi sorunun çözümlenmesi gerekmektedir.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We want to sign documents using smart cards produced by ACS in iOS operating system. (Example: using bluetooth card reader) For this reason, pkcs#11 middleware is required for signing. The environment in which this middleware will be used can be QT or swift.

  €1013 (Avg Bid)
  €1013 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Selam hocam, bana ethereum gpu miner lazım. Sizin için uygun bir proje olurmu? Open source projelerden birisini kullanarakta bitirebilirsiniz.

  €37 / hr (Avg Bid)
  €37 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...7jabVGXDFh62BPF1JZ4ZbCRURWCPC Bu sitenin apileri mevcuttur. Ethereum için örnek site Bu sitede apiler mevcut. ***Ethereumda ekstara olarak. Token sayafası ve Contaract sayfaları mevcut. Token sayfası -şuan için 873 token vardır. Contract sayfası -Contract sayfası token oluşturmak için başlatılan ethereum adresidir. -Aslında ethereum adresinden farkı yoktur fakat bir iki tane ufak farkları vardır. ***bitcoin veya ethereum adresindeki her işlemi bir hash kodu vardır. Arama çubuğuna bitcoin , ethereum veya hash kodu yazıldığında istenilen bilgileri önümüze çıkarmasını

  €537 (Avg Bid)
  €537 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Takip edilebilir arı kovanı oluşturma ; güneş enerjisiyle çalışan arı kovanları herhangi ek bir enerjiye ihtiyaç duymadan gps aracığılıyla arı kovanlarının size bulunan konumu arı kovanı ısısını ve kovan içersindeki bal ağırlığını size gösterebilir tek ir kovan diğer birkaç kovan ile birleşerek grup halinde size verileri aktarabilir ek olarak kovan giriş kısmına yerleştirilen sensör aracılığıyla kovandaki arı nufüsunu size aktarabilir bu durumda kovandaki arı azalmalarının nedenlerini hastalık nedenlerini oturduğunuz yerden takip edebilirsiniz ve sezon sonunda evinize sizin kontrol altında tuttuğunuz kovanlarınızdan bal,propolis,polen vb getirilir.

  €780 (Avg Bid)
  €780 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba Zübeyir, Ethereum forku yaptıracağım Genesis block olarak sıfırıncı blocktan başlayarak. Go-ethereum gibi go-xxxx şeklinde + 2 node kurulacak. Projeyle ilgilenir misin?

  €234 (Avg Bid)
  €234 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  merhaba, örnek bir uygulama mevcut. Hem samsung hem lg için gerekiyor. Sanırım js ve css ile yapılmış ancak başka hangi dil var bilmiyorum. Örneği bilgisayara indirip inceleyebilirsiniz. işi bilen profesyonel arkadaşlar yazarsa konuyu detaylıca görüşebiliriz. Amatör ve yeni başlayanlara uygun bir iş değildir...

  €1171 (Avg Bid)
  €1171 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Smart Mimic Bitti left

  detayları yazılımcı ile paylaşacağım

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Yeni bir ürün tasarımı, ürün akıllı kilit sistemi olarak açıklanabilir. Örnek bir ürün olarak Sesame smart-lock, mul-t-lock entr ürünleri incelenebilir.

  €445 (Avg Bid)
  €445 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Şu sitedeki formu satın aldım, Satın aldığım formu şu şekilde tasarladım fakat bir türlü çalıştıramadım. Bu tasarladığım formu şu adresteki formun yerine koymak, ve formda istediğim bilgiler girilmediğinde ya da form gönderildiğinde şu sitedeki gibi uyarı vermek istiyorum. bu formdaki gibi üst kısımda eksik bilgi uyarısı ile form başarılı şekilde gönderilmiştir uyarısı verdirtmek istiyorum. Daha sonra ziyaretçi formu doldurup gönderdikten sonra, formu gönderene bir form takip numarası vermek ve sitenin belli yerlerine form sorgula kısmı ekleyerek ziyaretçinin bu

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'Touch sensor and power circuit design for a smart doorbell'

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Ekteki örnek program c# ile yazılmıştır. Ama ben delphi veya c++ ile yazılmasını istiyorum. Hiçbir antivirüs programı uyarı vermemeli. windows8 smart screen korumasına takılmamalı.

  €435 (Avg Bid)
  €435 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, 8 adet farklı model telefon kapağı için ve 20 adet diğer farklı ürün için, bu ürünleri direkt farklı grafikler ile giydirebilmek için; photoshop smart object diğer bir değişle mockup ihtiyacımız bulunmaktadır. Bilgi almak isteyen kişiler ve daha önce bu şekilde çalışma yapmış olan kişiler yaptıkları örnek dosya ile enginkirtay() adresinden gönderim yapabilirler.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Exp: 1 year Job Description: *C# .net * .net MVC framework *.net entity framework *.net identify framework *Angular JS *MS SQL server, stored procedures *SQL Report Server-MS-Reports Builder

  €771 (Avg Bid)
  €771 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Want to hire some smart freelancer for web search, field sales, marketing, Internet search, Export & Import executive.

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trophy icon Design Logo - 26/05/2022 00:50 EDT 2 gün left

  Design a logo for this company. DISINI SMART WATER This is a water supply services.

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  53 girdi

  Looking for reactjs developer for longer term project. But it will be part time per week like 25-30 hours per week. Who is smart and keen to work on side project along with me please apply with in. Must have 2 year of expeirence atleast. and able to demonstrate previous project skills. I'm happy to pay for hourly. its AUD 16-18/hr and can negotiate experience.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  60 teklifler

  Hi Ehsanul--I am beginning this contract to provide you with confidence that we are honorable and will maintain our commitment to you. I will comment on the contest submissions separately but I have banked 20 hours for our next steps.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We're looking for a senior level of PHP developer with extensive experience in integrating with other platforms via a REST API to expand the existing SaaS application through more useful 3rd party services such as Google Ads, Facebook Ads, HubSpo...experience in building enterprise software - Experience integrating with other platforms via REST API - PHP, Python Expertise (100% perfect if you're versed in both of these) - Strong SQL skills, preferably PostgreSQL - Easy to write testable code Notes: - This is a full time (40 hours/week) position for Individual freelancers - You need to be available to work during the U.S time zone This contract will be extended to 1 year depending on experience. Please write "I am a human" at the top of your proposal so that I c...

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I need to build a smart home application for both Android and iOS which use Tuya SDK. Must be experience with latest Tuya SDK, had at least one successful project. Please bid with amount, time estimate and example of your last Tuya SDK project. All feature i need same app : but different UI, UX

  €1143 (Avg Bid)
  €1143 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Thirdweb.com expert 6 gün left
  ONAYLI

  Want someone that has experience with to set up marketplace where people can buy and sell ALREADY Minted NFTS - this site will NOT mint NFTs This is my workflow and see attached for changes and updates to site: My python teams' workflow: 1) my team creates and deploys contract 2) my team mints nfts 3) my team will then add the contract to the marketplace 4) the market place will display collections and items like in pdf 5) on the market place people can then buy/sell nfts from to each other I'm using this repository as the basis

  €548 (Avg Bid)
  €548 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  ...journalism in the food and drink space is preferred. • Previous experience working in an agency environment desired. Time: 3 days a week, equating to 25 hours per week. The days and hours are flexible within reason. There will be some weeks where particular days will be preferred or needed, but the hours can be completed flexibly over the week. Type of Role: Contractor with initial 3-month contract. The candidate must have their own ABN and the ability to invoice The Local Tongue Studio. Location: Flexible to applicants who reside in Australia. There will be occasional travel required in Sydney, Melbourne and Perth, but for the most part work will be done remotely. Renumeration: Commensurate with experience. ...

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Estoy Buscando alguien que me pueda desarrollar un smart contract con ciertas características con manejos de nft un sistema de referidos un NFT solo puede ser comprado con 4 transacciones al ejecutar la cuarta transacción debe emitir el un evento que diga que ya puede ciclar dicho NFT Los NFT tiene 15 tipos de rarezas diagrama de guía:

  €415 (Avg Bid)
  €415 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  ...teams into our research platform - Maintain and update project dependencies as well as fix any conflicts Qualifications: - React.js and - integrated with MUI, including emotion - Firebase and Firestore - Google Cloud Functions and Cloud Run (bonus for Kubernetes) Duration: This is a full-time position for eight months, starting immediately, with a possibility for a long-term contract. How to Apply: Direct message your answer to one of the two screening questions by forking the CodeSnadbox and implementing your solution. The link to your forked answer should be included in your message. In each CodeSandbox, you can find the question explanation in the file in the src folder. We will only invite those with the right answer to at least one of the two questions: 1-

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I need to create a clean wordpress website for an IT company. The theme must be quick to load and mobile responsive. The header and footer must be fully editable. It needs to have a master template enabling the customer to quickly and easily add new pages, landing pages, news posts and clear call to action forms...and footer must be fully editable. It needs to have a master template enabling the customer to quickly and easily add new pages, landing pages, news posts and clear call to action forms capturing sign ups. We can give samples of sites we like but it will be up to you to be creative and advise on best options for the design. Looking to work with designers that have previous experience designing smart, professional and engaging websites that are fully optimised for SEO, Goog...

  €552 (Avg Bid)
  €552 Ortalama Teklif
  197 teklifler

  I need a Texas-based attorney (or someone who is familiar with Texas law) to review a contract with a corporation based in Texas.

  €46 / hr (Avg Bid)
  Acil
  €46 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Currently have a smart contract that needs the ability to bridge from polygon to Ethereum. We plan on launching on the mainnet soon and would like some assistance with bridging the two networks. I will provide more details upon qualification and acceptance

  €215 (Avg Bid)
  €215 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  ...composition roof, 2 new roll-up doors with electric remote openers, 2 new handicap restrooms and new epoxy floors throughout. The building is secured with CCTV Security System and alarm monitoring devises with 8 high resolution camera system. This is a fantastic opportunity for an owner/user to take advantage of the location and exposure of Elk Grove's newest social hot spot. PROPERTY FACTS UNDER CONTRACT Price $848,000 Rentable Building Area 3,200 SF Price Per SF $265 No. Stories 1 Sale Type Investment or Owner User Year Built 1995 Property Type Industrial Tenancy Single Property Subtype Warehouse Clear Ceiling Height 14 FT Building Class C No. Drive In / Grade-Level Doors 2 Lot Size 0.26 AC Opportunity Zone No UTILITIES Gas - Natural Water - City Sewer - City Heating - Gas...

  €46 (Avg Bid)
  Garantili
  €46
  16 girdi

  What is Mental Poker Protocol? Read this article: I need to build a Dapp on EOS/WAX blockchain using Mental Poker Protocol to make sure it's fair, security and safe for users. What is Mental Poker Protocol? Read this article: I need to build a Dapp on EOS/WAX blockchain using Mental Poker Protocol to make sure it's fair, security and safe for users. This project have 2 parts: I. Frontend: React.js javascript function component (can work with Native React): 1. All players generate fragments of cards, send it to blockchain and then combine to a deck of cards for all players and then send the deck to blockchain by eosjs () 2. All players do steps like mental-poker protocol: encrypt cards and shuffle it, give it to others to do the same things. then: decrypt cards and encrypt wi...

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I've set up this initial repo: The attached pdf has a list of items that i want to change to the site: Skills Required: thirdweb Marketplace: to facilitate the listing o...or make offers on the NFTs on the marketplace. thirdweb NFT Collection: to create an ERC721 NFT Collection that we can list onto the marketplace. thirdweb React SDK: to enable users to connect and disconnect their wallets with our website, and access hooks such as use marketplace and useActiveListings to interact with the marketplace. thirdweb TypeScript SDK: to connect to our marketplace smart contract, create new listings, make offers and buy listings! Next JS Dynamic Routes: so we can have a dynamic route for each listing. eg. listing/1 will show listing 1.

  €217 (Avg Bid)
  €217 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  We are searching for someone who is passionate about this sport and can help write original scripts for our channel. Your task would be to write an ORIGINAL script for the video based on the video title. For example, "Is Chelsea actually worth $3,000,000,000? ' To develop your script, yo...minutes speaking time) and we pay $15 per script produced. They will have to be copyright free and pass Copyscape 100%. Also, if you’ve ever written any scripts for YouTube videos, please attach samples of your work. If you are chosen, we will provide you with a title and you would produce a test script. You will be paid script by script during the initial phase before we commit to a full contract. examples:

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Looking for bilingual (Spanish and English) client intake specialists for Dallas' premier personal injury law firm. Remote position! Earn $5-$10 per contract signed (specialist sign around 20-30 per week) We offer GREAT base pay PLUS bonuses (weekly and monthly bonuses!) No experience necessary. We will train you so that you excel in this position. We are looking for long-term members to add to our growing firm. Shifts available! 2 days off M-F – 1:00 p.m. – 10:00 p.m. CST M-F – 2:00 p.m. – 11:00 p.m. CST Sat-W – 1:00 p.m. – 10:00 p.m. CST Sat-W – 11:00 p.m. – 8:00 a.m. CST Thur-Sun – 9:00 p.m. – 9:00 a.m. CST Please include your hourly rate for 40 hour work weeks.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  i need token contract with simple tax features

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Looking for full time smart contract developer to join our team Responsibilities Drive high-level decisions about the prePO smart contract architecture Write well-documented, performant, clean, and re-usable Solidity code Collaborate with designers, frontenders, and other developers Work at a rapid pace with a large amount of ownership and autonomy Benefits Sharpen your skillsets from other senior high-performing individuals Fully remote work with flexible working hours Team game nights, team off-sites, and sponsored conference trips Competitive pay with performance bonuses and tokens for long-term contributors Dedicated budgets for learning & development and health & fitness Join a force for good - prePO has made a pledge to dedicate at least 2% of t...

  €79 / hr (Avg Bid)
  €79 / hr Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Requirement of the project are: 2D LAYOUT ARCHITECTURAL DESIGN 3D INTERIOR DESIGN OF BOTH DAY AND NIGHT 3D ELEVATION DESIGN OF BOTH DAY AND NIGHT Min. 1 YEAR EXPERIENCE MUST HAVE KNOW;EDGE AND CAN USE AUTOCAD AND SKETCHUP

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I think It will take about 2~3 hours for Expert Have to know about code efficiency, gas optimization, swap, proxy, mapping, I have code sample. I will provide it via private chat Please start bid with "expert".

  €593 (Avg Bid)
  €593 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We are looking for ETL Developer Minimum Experience- 3 Years Shift- Indian Shift Contract- 6 Months (Can be Extended ) Working Days- Monday to Friday

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  READ CAREFULLY: "ATTENTION: WE ARE NOT INTERESTED IN AGENCIES OR BROKERS" 1/ You are NATIVE APP developer 2/ You work with GRAPHQL 3/ You able to create features for DATING APPS 4/ You ready to start asap for a Long term job 5/ You are ready to work with remote tools and or sharing your screen 6/ long term contract BID YOUR on MONTHLY SALARY ONLY ! Using GraphQL (Live projects) or ready to learn * YOU MUST BE ABLE TO CREATE FEATURES FOR DATING APPS (not only) REQUIRED SKILLS: Mobile App Developer main Skills: KOTLIN ( GraphQL) SALARY : :$1000-$2100 per month for the trial period RemarK: 1/after the trial period of 3 months, Skilled developer Salary $2500 usd per month 2/ after 9 months salary will become $ 3500 usd/per month with possibility to relocate to joi...

  €2373 (Avg Bid)
  €2373 Ortalama Teklif
  34 teklifler