Example database design taxi company işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  238,094 example database design taxi company iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  For the international research firm, 300 newly graduated research analysts will be recruited to establish and organize networking and inter-company connections. Works will be Home-Office. Salary is $200 + Bonus... Job Type: Full-time

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1244 (Avg Bid)
  €1244 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We are looking for a designer who can design a logo for our new clothing store that we are about to establish.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €732 (Avg Bid)
  €732 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  logo tasarımı : sizlere eşsiz bi logo tasarlayacağım.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  "3BBtech" isimli şirketimiz için logo tasarımı arıyoruz. Şirketin çalışmaları endüstriyel 3d parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun dinamik, canlı ve teknoloji içerikli olması...parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun dinamik, canlı ve teknoloji içerikli olmasını istiyoruz. -3D Printer ile ilgili parçalar içerebilir. -Renk konusunda bir tercihimiz yok. -Tasarım bir yönü olsun, düz yazıdan ibaret olmasın We are looking for a logo design for our company named "3BBtech". The company's work is on industrial 3d part printing and machine production. We want the logo to be dynamic, lively and tech-savvy. It may contain parts...

  €48 (Avg Bid)
  Garantili
  €48
  74 girdi

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İnşaat şirketimiz için logo tasarımı istiyoruz siyah ve beyaz renk ön planda bulunursa iyi olur.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  elimde hazırda proje var projeye eklemeler yapılacak oyunda bazı oyuncular hile yapıyor buglar kapatılacak araç şaşi sorgulama taxi görevi yapıp para kazanma araç hasar kaydı sorgulama gibi şeyler eklenecek

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, şirketinin logosunu güncellemek istiyorum

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €185 (Avg Bid)
  €185 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Şirketim için yeni oluşturulacak yeni bir web sitesine ihtiyacım var. Kurum kültürünü anlayabilecek, bu konuda ayrıntılı ve profesyonel çalışacak arkadaşlara ihtiyacım var. Başvuran adaylar önceki çalışmalarından örnekler göndersinler lütfen I need a new website to be created for my company. I need friends who can understand corporate culture and work in detail and professionally. Applicants must submit samples from their previous work.

  €1818 (Avg Bid)
  €1818 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  tek bir örnek anylogic programinda yapilip raporlanicak. 2 sayfa rapor yeterli. Programa az biraz hakim olan birine, benim örnegim oldukca kolay gelicektir

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  3 slides Printable brochure size A4

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Design a Logo for Mind Stone, Software Company'

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  gayrimenkul şirketimiz için bir logoya ihtiyacımız var.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Amedia ismindeki medya şirketidir öncelikli işi taksiler üzerinde len monitörler ile reklam yayını yapılmaktadır (bkn New York Taxi)

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €504 (Avg Bid)
  €504 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €150 (Avg Bid)
  €150 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €447 (Avg Bid)
  €447 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ve o özelliklere benzer resimler veritabanından eşleşerek çağırılacaktır. Aynı kişiye ait resimlerin gelmesi ılımın 2-3 saniye içersinde yüzün kime ait oldunu sorgulayıp doğru bir şekilde göstermesi beklenmektedir. .Bu yazılımda performans ve başarı yüzdesi esas alınacaktır. Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme ama&c...

  €5876 (Avg Bid)
  €5876 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hello, I want a website where I can store information. The functions should be as this one

  €987 (Avg Bid)
  €987 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  I need unique professional designs, images, articles, and whatever I need. I want complete professional work. I have only the logo. This is a company website. Code must be clean and professional. Delivery: Complete SEO-friendly response website in HTML format without any single error and js error in console. The article must be unique and SEO friendly. If you have a better idea feel free to discuss it. No dynamic work is required. Please apply to only professional companies that will have dedicated guys for me.

  €1015 (Avg Bid)
  €1015 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  New logo design. See attached.

  €293 (Avg Bid)
  €293 Ortalama Teklif
  104 teklifler

  As a owner of small company located in eastern Europe I am currently looking for someone who can run advertising campaign and will help me out with search engine results in Google & Bing.

  €297 (Avg Bid)
  €297 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  need business leads for specific products for my company, products include: sunflower oil refrigerant gas Solar Equipments

  €393 (Avg Bid)
  €393 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  As a owner of small company located in eastern Europe I am currently looking for someone who can run advertising campaign and will help me out with search engine results in Google & Bing.

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I need a specialist Wikipedia EDITOR / Senior writer to create a Wikipedia page for my company. I have all citations in place, just need a Wikipedia expert to put that into structured content for Wikipedia approval. Also, the writer should have considerable amount of experience into create and publishing Wikipedia content.

  €880 (Avg Bid)
  €880 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Dear, We are a tile trading company and we need someone to draw 2D landscaping plans. We provide you with PDF house and pool plans including the measurements + measurements of the tiles that will be used for the project including joint (for example 3MM). You look for an aesthetically fitting solution depending on the lay out. We have waterjet machines to cut the tiles on the correct measurements. You will try to find a good balance between esthetics and cutting waste. We will help you finding that balance as it might be subjective at first. For example we can't deliver pieces that are 70% smaller than the tile itself and the joints should align perfectly between the swimmling pool borders and certain visualy striking anchor points somewhere else in the architectu...

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi we have a fintech app to be developed along with web we are looking for reliable company to take over this project for long run Indian companies preferred Thanks

  €356 (Avg Bid)
  €356 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  We need a logo redesign! It should be simple and modern and in SVG. See attached the old logo, it should be based on the old logo. All copyrights must be transferred to us.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  It maintains all the information about any vehicle that is administered in a transport company with the sufficient details including the details of: the vehicle’s owner, contact number and the Insurance details along with all the available transport services that is provided by the company. Users of the system include admin, manager of each branch as well as the normal visitors. Admin after being logged in can search, update, create or delete manager’s details of each branch. The admin can search trucks and monitor their status and see visitor queries. The manager can view and manipulate truck status, the branch trucks and the information. Users can view trucks, check services and ask queries. SSL can be used so that secured access can be gran...

  €286 (Avg Bid)
  €286 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  We have a website with 250 000+ static pages, which are exported into DB. We'd like these pages imported into Wordpress. We have field like page name, meta description, URL and we need these fields to be mapped and create the exact same pages in Wordpress. Exported files by the client are extremely large - 250-270MB each CSV and total is more than 2.5GB database. We have 10x250MB CSV files which need to be imported into Wordpress. The client has provided names for each column, but I can't really open and confirm. So you really should know how to work with large databases. We will provide our own Wordpress where we need the DB to be imported.

  €529 (Avg Bid)
  €529 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  To install SQL Server 2016 in linux VMs Installation in a Private cloud. Installation on NVME drives wil logs and data on separate location Database LB and HA environment essential. Add existing databases to the new instance Good Knowledge on Database replication, Indexing and Log Truncation

  €261 (Avg Bid)
  €261 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Company Profile writer 6 gün left
  ONAYLI

  we are into Automobile related services i.e. cleaning, Car servicing. We want a writer to write a professional company profile covering company details, services details, contact details etc. Content should be well written and should be original. It should cover decent and latest style & colors combination. Also should comprise of pictures and diagram for better understanding. Our team will give you an idea and you have to work on it completely. Work should be completed in maximum 2 working days.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hi, I need support with some database issues with QGIS. I need a trigger for update timestamp for spatial features. In my database I've varchar field with datastamp. Default value of the column is NOW(). It woks perfect with new record. If I split spatial feature in QGIS - value of my column in new features values doesn't change. Now, I expect from you to make new trigger which will change timestamp in both features after split.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  we need wikipidea page for our company so we need to help for create this

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Trophy icon Logo design for my company 6 gün left

  Please do a minimalistic logo design for my company: StartUp Keller The logo should be "StartUp" on top and "Keller" underneath. It should be similiar to the logo I have attached. Black on white or white on black.

  €10 (Avg Bid)
  €10
  32 girdi

  We run a bed and mattress retail website. Our current aim is to increase our social media following/engagement through social media content strategy. I am looking to work with a creative freelancer who has a vision and can work with us to execute that vision. The company is: Instagram link: You will be required to work with a marketing budget to increase following/engagement and ultimately conversions to sales through the website. We require: • Dedicated Account Management • Social Ads specialist to manage campaigns • Performance driven campaigns continuously improved and optimised to deliver results • Weekly meeting to review performance vs agreed KPI’s Content strategy includes but is not limited to: 1. Niche influencer partnerships

  €803 (Avg Bid)
  €803 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Content and images provided. Need to design 8-10 pages professional company profile. size A5.

  €48 (Avg Bid)
  Garantili
  €48
  7 girdi

  Taxi booking project Check the Links you will get an idea. We're buy this and you neeed to setup all backend things. Fees $50 to $80

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  9 teklifler