Excellent content writer required işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  669,079 excellent content writer required iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €270 (Avg Bid)
  €270 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €270 (Avg Bid)
  €270 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €265 (Avg Bid)
  €265 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €280 - €841
  €280 - €841
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €550 (Avg Bid)
  €550 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  PLEASE ONLY BID IF YOU UNDERSTAND TURKISH LANGUAGE sitesini (Açık kaynak kodludur.) kendi içinde kuracak satranç omline eğitim sitesi kurmak istiyoruz. ekte proje var 1) Satranç eğitim sitesi yapılacaktır. 2) İçerisinde java chess tabanlı uygulama olmalı. Bu uygulama açık kaynak kodlu olarak siteye gömülebilir. 3) Site eğitim (Adım) seviyeleri şeklinde düzenlenecek. 4) Satranç uygulama sitesi lichess, eğitim sitesine bağlanacak. 5) lichess açık kaynak kodlu bir sitedir. 6) Eğitim sitesi ve lichess entegre şekilde çalışmalıdır. 7) Site tamamlandıktan sonra yıllık bakım ve teknik destek anlaşması mecburidir. 8) Teklif dışında yıllık bakım ve teknik destek ücretinizide lütfen belirtin...

  €922 (Avg Bid)
  €922 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  sitesini (Açık kaynak kodludur.) kendi içinde kuracak satranç omline eğitim sitesi kurmak istiyoruz. ekte proje var 1) Satranç eğitim sitesi yapılacaktır. 2) İçerisinde java chess tabanlı uygulama olmalı. Bu uygulama açık kaynak kodlu olarak siteye gömülebilir. 3) Site eğitim (Adım) seviyeleri şeklinde düzenlenecek. 4) Satranç uygulama sitesi lichess, eğitim sitesine bağlanacak. 5) lichess açık kaynak kodlu bir sitedir. 6) Eğitim sitesi ve lichess entegre şekilde çalışmalıdır. 7) Site tamamlandıktan sonra yıllık bakım ve teknik destek anlaşması mecburidir. 8) Teklif dışında yıllık bakım ve teknik destek ücretinizide lütfen belirtin. 9) Tüm site pprojesi türkçe olarak yazıldı...

  €638 (Avg Bid)
  €638 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €3990 (Avg Bid)
  €3990 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We need someone to write 1. FAQ for our website, 2. make business related policies draft for customer, employees and our suppliers 3. Press Release Draft for new company 4. Presentation for Investor Relations.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  There are 39 services, we want some one to write content for us in descriptive manner to showcase every possible aspects related to that service. Minimum 3000+ words for each services mandatory related to service description, Market Research, Why customer prefer us, What customer should expect in return, What exactly we’ll do. Fix Price for this project and deadline must meet. Services name enclosed in excel sheet.

  €499 (Avg Bid)
  €499 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need a writer who has a study computer science (BTech / MTech / BCA / MCA / BSC / MSC / BE) NEED TO WRITE THE INTERNAL ASSIGNMENT *Need high-quality and plagiarism-free Articles.

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  WE ARE HIRING ! - NEED FREELANCERS TO COMPLETE COLD CALLS - TELESALES FOR OUR SERVICES AND PRODUCTS . IMPORTANT NOTE !!! RECORDING ( MP3 FORMAT ) WITH YOUR BID OR OTHERWISE WE WILL NOT EVALUATE YOUR BID - FREE TEXT RECORDING LIKE TRYING TO SELL SOMETHING OVER THE PHONE TO A CLIENT IN ENGLISH PLEASE ! We offer a long term co-operation - monthly euro 200 ( net ) - 4 hours per day gmt +2 monday - friday

  €30 - €250
  Yerel
  €30 - €250
  0 teklifler

  I need a NATIVE UK writer who has extensive experience in developing Business plan for UK market. Must be familiar eith local business dynamics. Please bid only if you can present your success facts and figures too.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I need a writer who has a study computer science (BTech / MTech / BCA / MCA / BSC / MSC / BE) Bid only if you have knowledge of C Programming. (Important) NEED TO WRITE THE INTERNAL ASSIGNMENT *Need high-quality and plagiarism-free Articles.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need a writer to work on writing projects. Paid per 1000 words. Serbian-speaking writers preferred.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Need a content writer to write an E-book about chess strategies of about 8000 words. Need someone who can adhere to the deadlines and can provide error free work, without spelling errors and with perfect sentence structure which is easy and interesting to read. Writer must have good research skills and perfect grammar. Don’t bid if you are not satisfied with the budget. No negotiations Write “Read” at the starting of your bid so I know you have read All the instructions

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Assistance required for PNP SCADA. Hi Angelina S., My team has developed its own HES from the ground up, but given how ubiquitous PNP Scada is in SA, we need to ensure our systems — spanning assets, tariffs, accounts, etc — are compatible. We're happy to start as soon as Monday. I envision the first 2-3 weeks as being consultative in nature, wherein you can guide us on best practice and system design/architecture. Estimated project duration: 6-12 weeks. Warm regards, Harald

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...having high volume searches and low difficulty to rank in Top10. After finding topics and SEO keywords have to provide a structure or format in which the article or blog should be written by Content Writer as it will be easier to write accordingly. For Ex. How should be Title, Meta Description to be written using keywords How many keywords & images to insert for Best SEO Also How to write that would be displayed in the featured snippet of Google. As SEO is the key part as we want articles or blogs that will generate traffic and increase the Domain Authority of website. Second Step:- We want SEO Content Writers to write according to SEO experts to ensure the blog or Article is the best SEO optimized for easier ranking. For the initial step, our requirement is...

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  ...ONLY ! Using GraphQL (Live projects) or ready to learn * YOU MUST BE ABLE TO CREATE FEATURES FOR DATING APPS (not only) REQUIRED SKILLS: Mobile App Developer main Skills: KOTLIN ( GraphQL) SALARY : :$1000-$2100 per month for the trial period RemarK: 1/after the trial period of 3 months, Skilled developer Salary $2500 usd per month 2/ after 9 months salary will become $ 3500 usd/per month with possibility to relocate to join our team in france WORK: YOU ARE ABLE TO WORK: 130-201 hours per month SALARY can increase after trial period basis on your performance. ======================= REMOTE POSITION FIRST 6 -12 months with possibility to relocate if required (must be able to work remotely : using remote tools) BE RESPECTFULL WITH YOUR BID, AVOID FAKE BID YOU MUS...

  €2036 (Avg Bid)
  €2036 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Hi Freelancers, We are looking for someone with excellent knowledge/experience in OpenVPN/Linux server. The task is to ensure that there are no DNS leaks on our server. Please do not apply for this job if you can't work through Anydesk/Teamviewer or if you don't have the relevant skills. We expect work to begin immediately and to be resolved promptly. Many thanks & we look forward to hearing from you.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Content writter 6 gün left

  Write on blog post. must not a spin content. If you write best i will provide you further projects. Lucid transition ,structured and no grammatical errors.(no. of words 500)

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Need someone who can summarise the movies. You can take a look at the script. Word limit will be 2500 words… Please bid if you think you are capable of… Need asap… You must need to deliever one script per day.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Blog writeR 6 gün left

  Looking for freelance blog writers with 6 months to 1 year of experience in this field. The pay range will be between 25 ppw to 30 ppw. Work will be frequent as we have various bulk projects on different niches. Monthly payment cycle (Only for Indian writers)

  €243 (Avg Bid)
  €243 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  we need a commission based marketer to be part of our excellent marketing team.

  €981 (Avg Bid)
  €981 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Website Content Writing 6 gün left
  ONAYLI

  Hello, I would like to hire a freelance Corporate website Content writer to write SEO-friendly site content for our newly redesigned Software company website. We are looking for a talented and creative content writer who can collaborate with our Business Analyst and UX designer and web developers to write content and provide the direction for Highly creative and plagiarism-free SEO-friendly content. Please PM me only experienced qualified freelancers.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Write articles tor my site seo based on related projects and services

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  For our upcoming event we are looking someone who can create/design for the stories, posts and reel. Some exceptional promo content. We will give to the influencer to post it

  €820 (Avg Bid)
  €820 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I am a veteran and just opened a pet supply store and am getting my certifications to do government contracts. The capabilities statement is a snapshot of Petshop Allore, LLC. My audience for this statement will be procurement officers looking for businesses that fill a specific need/role.. Using language and terminology that they are familiar with with enhance the profile.

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I am looking for someone who can help me with reviewing and writing a paper for a journal before publishing. I need a native english writer who have experience working in journal before. Thanks.

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Interspire mabrook addons specially Multiple MTA + IP Monitor

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for an expert with previous experience on Kinco HMI to create an application to read data from Modbus Serial device, visualise data in graphical / numeric format, create data logger , create reports, email reports, save data to USB drive, sync data to database , control data using MQTT commands. I am posting hour based job but could be fixed cost if required.

  €649 / hr (Avg Bid)
  €649 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler