Expression engine işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  140,533 expression engine iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I need 3D vehicle models with PBR material and maps to be used for games. Truck, Bus, Minibus Etc. Photos of the vehicles will be given and modeled on it. PBR textures will be made in substance painter. Max poly will be 50k It will have a smooth topology Coatings and PBR maps will be made It will be compatible with the game engine Detailed explanation will be made

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Su web sayfasindaki C++ ile yazimis code ile ilgili aciklamalar surdan bulunabilir: Fakat, bizim ihtiyacimiz olan bu code'un C# ve Windows Desktop Application da olmasi. Code'un buyuk ve her turlu dosyayi transfer edebilmesi gerekiyor.

  €232 (Avg Bid)
  €232 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Unreal Engine Bitti left

  Tamamlanmış bir projede revizyonlarımız var.

  €1051 (Avg Bid)
  €1051 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Ekibimize Unreal Engine programcisi arıyoruz. Uzun sure unreal uzerinde calismis ve portflyo gösterebilecek adaylar,lutfen bize mesaj atiniz.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Birkaç arkadaş başladığımız projemizde artık aramıza yeni insanlar dahil etmemiz gerektiğine karar verdik ve projemizde bizimle birlikte çalışacak kişiler aramaya başladık aradığımız nitelikler : * Web Tasarımcı * Solidity Yazılımcısı * Akıllı sözleşmeler * Unreal Engine Programcısı (C++) * Oyun Tasarımcısı Oluşturacağımız proje bir kart oyunu ile kripto para ekosistemini NFT ler aracılığı ile birleştirmek. Bunun için yukarıda aradığımız niteliklere sahip iş arkadaşları arıyoruz. Projemiz dünya çapında bir proje olmaya aday eğer ki gerekli yatırım ve özveriyi verebilirsek bu yüzden böyle bir projede ilk çalışanlarla birlikte olmak oldukça heyecan verici.

  €1689 (Avg Bid)
  €1689 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  21 Google olmak üzere 31 Sertifikaya Sahibim. Sitesinin kurucusuyum. Uluslarası şirketler dahil olmak üzere SEO uzmanı ve SEO danışmanlığı hizmetleri sundum. Site içi ve site dışı Search Engine Optimization (SEO) başlığı altındaki tüm konuları başkasına yaptırmak yerine siz kendiniz yapmak istermisiniz? böylece bir defa ödeme yapıp tüm görevleri siz yerine getirebilirsiniz. Kendi sitenize SEO çalışması yapmayı öğrenecek ve istediğiniz kelimelerde yükselmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Siz yapmak istemeseniz bile satın alacağınız işin kalitesini ölçmek ve hizmet aldığınız firmayı değerlendirmek için neler gerektiğini öğrenebilirsiniz. Online eğitim süresi : 4 saattir. Google meet üz...

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, I'm looking for an integrated engine for the video conference program. The project will be received with source codes and engine information. I also want time and budget information for each version of the program under consideration. If anyone is interested, please contact me. Thanks

  €2152 (Avg Bid)
  €2152 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  bir DATALİFE ENGİNE site siteye istediğim gibi bir döviz kuru ekleme yapamıyorum.Öncelikle belirteğim döviz kuru azerbaycan döviz kuru olmalı.Ücretli ne kadar fiyata yapa bilecek birileri var ise iletişime geçmeleri ricada bulunur.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba Sepehr T., hocam python google app engine projesi olarak image storage service assignmentim var. deadline ım çok yakın ve bütçem 100 euro ilgilenirsen lütfen dönüş yap.

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba osmanaydin, hocam benim html sayfaları üzerinden datayı alıp metin madenciliği olarak işlemem gereken bir assignmentim var. ilgilenirsen lütfen beni bilgilendir. ayrıca python google app engine içeren bir ödevim daha var . ücret için elimden gelen bu ne yazıkki.(tek assignment için)

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PROJECT DETAILS ARE IN ENGLISH: view

  €135 (Avg Bid)
  €135 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  PROJE AYRINTILARI INGILIZCE DILINDE: -> okuyunuz

  €363 (Avg Bid)
  €363 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Enes Senden Yapmak İstediğim Şey Benim Bilgisayarım Bozuldu Ve İşime Devam Edemedim Neyse Benim Elimde Şu Anda Unreal Engine 4 Motoruna Uygun Sahneler Var Senden İstediğim Bu Sahneleri Sadece 1 Sahnede Birleştirmek. Yani Siz Hiç Bir Şey İlave Etmeyeceksin Sadece Benim Sahnelerimi Tek Sahnede Birlestiriceksiniz. Ücrete Geldikte Ise Az Ola Bilir Ama İnşallah Iyi Olursa Devamı Olacakdir Ve Projemde Senin İsmini De Verecegim . Sana Gerek Olan Şey Aslında Level Design. Teşekkürler Seni Bekleyeceğim.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Unreal Engine 4'te. Birbirinden ayrı haritalara sahibim ve bu haritaları birleştirmek ücret düşük olabilir, ancak gelecekte daha fazla iş olacağını unutmayın.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bazı karakterlerin 3D Modellenmesi lazım .Hangi motor olduğu pek önemli değil .Ama uygun fiyatlı ve orjinal tasarıma olabidiğince yakın olmalı .Eğer fikirle ilgili anlaşılırsa diğer karakterler içinde yardım istenecektir. Some characters need to be modeled in 3D. It doesn't matter which engine it is. But it should be affordable and as close as possible to the original design. If the idea is understood, help will be asked in the other characters. [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users] [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users]

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Hazır bir scripti Buildbox3 programıyla düzenlemesi yapılacak ve web kontrol paneli entegre edilecek. scripti aşağıda paylaşıyorum, Detaylı özellikler için iletişim kurabilirsiniz.

  €444 (Avg Bid)
  €444 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  English We have complated game engine and the missing part is a nice graphics for our mobile game. Ships traffic control on boshporus, istanbul. All graphics will be bird eye view type. No 3D or 2D dimensions! ( I addes some samples at the attached files ) 1- Base graphic for all around the boshporus from marmara sea entry to black see entry and including golden horn. 2- Harbours for passangers and houses, roads ( focus on sea but we should also show players to some staff on lands as well ) 3- Famous landmarks. ( there are plenty of them around boshborus ) 4- Ships ( containers, carriers, passanger ship and ferry ) for user control. 5- Clouds, birds ( seagul ) and V shape immigrant birds and plane also Game includes levels and each level will focus on differen...

  €770 (Avg Bid)
  €770 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Mobilya için yazılım üretilecek, Tasarımlar ve çizimler 3d ortamında hazır, kodlama yazılımcı arkadaşa kalır. Unreal engine tercih edilir. Unity da olabilir.

  €1234 (Avg Bid)
  €1234 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wordpress woocommerce, social deal engine gibi eklentileri kurup tema düzenlemesi yapılacak

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Kelime anlamıyla Tavsiye motoru olan recommendation engine projesinin temel amacı; bütün e-ticaret şirketlerinin sahip oldukları web sitelerinde kullanılabilecek ve temel olarak müşteri davranışlarına göre potansiyel müşterilere en uygun ürünleri widgetlar,display bannerlar ve e-mailing kanallarıyla müşteriye sunan bir sistem yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde artan dönüşüm oranları e-ticaret sitelerinin ciro ve karlılıklarını arttıracak, dijital pazarlama maliyetlerini düşürecek, dip toplamda ise müşterilere öncelikle interaktif ve gelişkin bir yapıda ise kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacaktır.

  €2 - €8 / hr
  €2 - €8 / hr
  0 teklifler

  ...that can be imaged . Css Ile should be created a simple design using HTML 5, Standings, Live Scores , İddaa bet Looking For Guest Authors , Programs, of the details of the Fulltime Live center live match broadcast, Highlights , Lineups , date, time, Gols , the match videos , and so on. As will be drawn on the link , all live, finished , done in the Departments will be highlighted in the search engine will be prepared in the global aspx page that , in addition Ideas page , Match Results Click. Example adding Web service access other sites able to show results in your own page , the lease payments to be made in understanding specialist . The projects ensure Must be able to develop the auction , Together With the delivery of the source code , a detailed description is added to the

  €1407 (Avg Bid)
  €1407 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Is aciklamasi: Su anda Turkiye'de VPS uzerinde bulunan sitelerinin dosyalarini ve MySQL veritabanlarini GOOGLE CLOUD PLATFORM'a tasimak ve sitelerin GOOGLE C...ayarlari gerceklestirmek. Tasinacak siteler: PHP tabanli siteler (4) + Wordpress siteler (4) ONEMLI NOT : Bu islemi yapacak uzmanin GOOGLE CLOUD PLATFORM hakkinda tecrube sahibi olmasi gerekiyor. Siteleri inceleyip Google'a odenecek tahmini bir aylik gider bilgisi verebilmesi gerekiyor. MAKSIMUM BUTCE : 100 Turk Lirası ( 50 USD ) KAYNAKLAR : 1- Google Compute Engine 2- Google Cloud SQL 3- Google Cloud Storage Tum kaynaklar icin :

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want to make real estate search engine with .NET MVC 4 or 5, i need admin panel, front-end panel, Türkçe: .Net MVC 4 ya da 5 ile emlak arama motoru yaptırmak istiyoruz. Admin panel, ön taraf, ilan sayfası, ilan detay sayfaları, il ilçe kombinasyonu Tasarım yoktur.

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...detayına kadar. Bazı noktalarda online olarak veri çekmek gerekecek. Aynı zamanda bu liste üzerinden satışta yapmayı planlıyorum. Bir nevi akıllı liste olacak. Müşteriler liste üzerinden film seçebilecekler. Kafamdakinin benzer bir örneğini bir yer yaptı. Onunda adresini vereyim orayı incelerseniz nasıl bir şey istediğimi biraz olsun anlamış olursunuz sanırım. benzer liste: Bu yukarıdaki linkteki liste sanırım Excel 2013 te yapılmış bilginiz olsun. Bazı tablo dilimleyicilerini kullanmışlar çünkü. Benim istediğim anafikirde yukarıdaki linkteki gibi, benzer ama daha farklı özelliklerde ve daha iyi olması gerekiyor. Excel bilgim hiç olmadığı için bir uzmana ihtiyaç duymaktayım. Not: İçerikleri kendi...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ... catogory : oficce firnute web site language : Turkish seo work : google optimization turkish words example : offic firnuture ( ikinci el ofi mobilyası - ikinci el ofis mobilyaları - ikinci el buro mobilyası..) its importand Sample design of the website would look like I want to deliver a fully finished, ready to use website. web site must be search engine friendly, definitely. Turkish needs to get higher rankings in the search engines with keywords....

  €570 (Avg Bid)
  Özellikli
  €570 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  PLS READ BEFORE BIDDING: I am using the directorist pluing on wordpress. For SEO purposes I need to change the html title and meta using the dynamic name of the category, but the manual isn't much use. The goal is to insert a prefix to the dynamic category name in {category-name}/ example: Currently the {category-name} appears in the html title but I need to add a prefix for SEO purposes.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  - Create an engine for generating explorable worlds - Design and implement a 2D tile-based world exploration engine. By “tile-based”, we mean the worlds you generate will consist of a 2D grid of tiles. By “world exploration engine” we mean that your software will build a world, which the user will be able to explore by walking around and interacting with objects in that world. Your world will have an overhead perspective. As an example of a much more sophisticated system than you will build, the NES game “Zelda II” is (sometimes) a tile based world exploration engine that happens to be a video game. Here's the link for more information:

  €470 (Avg Bid)
  €470 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I need someone (or agency) to build me a cloud based GST billing software . Similar to the offering of or Need the mail billing engine +pdf generation + cloud storage + front end integration The design will be provided (Figma) you need to generate HTML and CSS for the billing software. User authentication will be needed as well.

  €1317 (Avg Bid)
  €1317 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Code (using Javafx programming) that demonstrates how the process of converting the given infix expression (A/B-C+D*E-A*C) to postfix (AB/C-DE*+AC*-) which can be illustrated graphically to those who may need help in understanding the concept.

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  FIx a dropdown menu (location search for home booking). The dropdown menu have to query the db for location based on city, state, country, latitude and longitude. The locations are stored in db table when a new home is published. The map engine is mapbox gl

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  ESSENTIAL DUTIES AND RESPONSIBILITIES: Architect, implement and maintain game engine pipelines and features Work with other other engineers and teams to gather project requirements and verify product satisfaction Additional duties of a similar nature or level of responsibility may be assigned. Implement new features or systems Assist in the creation of technical design documents for new systems QUALIFICATIONS: Contributed extensively to the development of at least one shipped games, on PC/Console/VR Strong C++ knowledge Minimum 3 years of software engineering experience Experience with multiple core systems, such as graphics, tools, audio, networking, memory handling, scripting, etc. Unreal Engine 4 experience Experience working with multithreaded systems

  €1521 (Avg Bid)
  €1521 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Need an individual who was experienced in Search Engine Optimisation (SEO) and digital marketing. We have an amazon affiliate website. Keywords are ranking but we need to bring them to the first page in google search. We have a team of content writers. So, we can provide you with content as per your requirement. You need to put your effort to increase website visitors. So, discuss with us whatever is required to increase the number of visitors. We will analyze and implement it with you. Quote your rate per month. Roles and Responsibilities >> Work on various digital marketing platforms SEO, SMM, and Email Marketing. >> Reports progress to senior marketing and expands company social media presence into new social media platforms, plus increases presence on existing plat...

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  We require to build an engine for extraction and data from PDF and structuring them for use. Please contact us for more details

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Hiring senior PHP developer to integrate BING places results on our meta search engine sidebar. We have a meta search engine that is built using bing web search. ( ) we are hiring a new senior developer to to join our team for this project and the successful candidate will then be up for a long term hire at our company. We want a developer to add Bing places data to appear in our search engine sidebar. We have taken a screenshot so you better understand what we are looking for. You can see an example of where bing uses places content here: Search term '33 cups ulverstone' you can see on bing search their Bing places listing comes up with phone number and address. Which is important. And also option for directions which will be our next project. 1: h...

  €330 (Avg Bid)
  €330 Ortalama Teklif
  85 teklifler

  ...passion for (and knowledge of) dogs Conversational-yet-professional writing style Efficient and enthusiastic writer who creates quality first-drafts on deadline Ability to write content that provides real value to readers (vs. rehash of other Google results) Follow the provided article briefs and style guides closely Correct grammar, typo-free, and fun-to-read copy a must Understanding of search engine optimization (SEO) appreciated but not required Open to feedback and willing to adjust content and/or writing style as needed Comfortable working 100% virtually, communicating via a project management system, and working with an editor/project manager Interested in potential longer-term writing assignments about camping-related topics Obsessive about avoiding plagiarism/duplicate c...

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  It is a node backend project. Repository is hosted on github, I need to achieve CI/CD. Project is utilizing private npm packages. Docker setup Dcoker container to be setup, that will include two service 1) Backer service 2) Mongodb Github runner setup 1) Code can be mergered only when code coverage is above 85% GCP setup Upon pushing code in master branch, it shoul build susccessful...Repository is hosted on github, I need to achieve CI/CD. Project is utilizing private npm packages. Docker setup Dcoker container to be setup, that will include two service 1) Backer service 2) Mongodb Github runner setup 1) Code can be mergered only when code coverage is above 85% GCP setup Upon pushing code in master branch, it shoul build susccessfully and get deployed on google app e...

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  design and develop a job portal website with ability for:- Jobseekers to upload their profile, resume, CV Employers to manage job postings and candidates selected from advertised job posting An admin panel for managing and editing the website Fully scalable search facility(elastic search) and scalable database Need a full stack developer with good design and...Jobseekers to upload their profile, resume, CV Employers to manage job postings and candidates selected from advertised job posting An admin panel for managing and editing the website Fully scalable search facility(elastic search) and scalable database Need a full stack developer with good design and web development and able to decide better technologies as the website will integrate with a ML/AI engine so python skills als...

  €608 (Avg Bid)
  €608 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  ...level and turn it into something useful in our game engine. For the right person if there could be a long-standing relationship and a lot of future work beyond this project. We are looking for someone who can design and build this level with the following principles in mind: We have a fixed top-down camera angle like animal crossing so this will have to be factored in during design We want the space to be as low poly as possible to help with performance so experience with baking, occlusion culling etc will be important We are looking for lighting to be baked in to help performance We will looking for a realism-stylised typr feel to the textures which I can happily provide references images for Someone who can work with some specific engine requirements and embed them...

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Search Engine for OSINT 5 gün left
  ONAYLI

  I want a website like that displays information to people. The information should be searched together by different search engines (Bing, Google, Yandex, DeepSearch, ...). It should be limited to Europe and will search country specific other company listing sites (Switzerland sample: ). It should also display social media posts like from LinkedIn, Instagram and Facebook, , Reddit like on , picuki.com. Developer must write a clean code and comment all elements. Backend and frontend must be separated. The developer should also think for himself and follow the project for a long time.

  €5048 (Avg Bid)
  €5048 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I want to create a 3D game using Godot game Engine... (with sound effects, 3d graphics, collision detection with sprite objects). NOTE: You have to design the game only in GODOT game Engine. The initial Budget is 100$. It can be negotiable. You will have 24 hours to do the work... If you already have an existing game design through Godot, then you can submit that as well (but please let me check that as well)... You will have to have submit... 1. Document explaining the Game Design... 2. Game Source Code... 3. Check the file I have attached below...

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...level and turn it into something useful in our game engine. For the right person if there could be a long-standing relationship and a lot of future work beyond this project. We are looking for someone who can design and build this level with the following principles in mind: We have a fixed top-down camera angle like animal crossing so this will have to be factored in during design We want the space to be as low poly as possible to help with performance so experience with baking, occlusion culling etc will be important We are looking for lighting to be baked in to help performance We will looking for a realism-stylised typr feel to the textures which I can happily provide references images for Someone who can work with some specific engine requirements and embed them...

  €856 (Avg Bid)
  €856 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  write outlining how you meet the essential and desirable criteria, and also why you believe you are suitable for the role as a lab shift lead

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  create a character that he can shoot, reload the bullets ,scope for target the enemies , he can pick and drop the guns by using unreal engine for MOBILE

  €849 (Avg Bid)
  €849 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  SALAHUDIN GAME 4 gün left
  ONAYLI

  I need a game developer in an unreal engine to help me with trailers, maps, character building, for upcoming AAA Salahuddin game

  €206 (Avg Bid)
  €206 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  salahudin AAA game 4 gün left
  ONAYLI

  will need a unreal engine 5 developer to help me produce initial Salahuddin constructs, such as trailer, map, character building etc

  €816 (Avg Bid)
  €816 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Looking for professionals experienced in electronics repair to restore non functional Engine Control Modules and Transmission Control Modules from heavy North American model trucks to working order. We would ship the units to you, you would repair them and then ship them back. Pay would be on a per unit basis and would start with a small number of units and could grow from there.

  €618 (Avg Bid)
  €618 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  GPS Tracking script 4 gün left
  ONAYLI

  Request for the development of a GPS Tracking script, that will be able to track real t...script, that will be able to track real time movement of vehicles while reading available data from GPS tracking devices. It must be able to create user accounts for different clients that will be added, in order to track - monitor their fleet. Also, it must have the option of receiving alerts based on pre-set values, i.e. overspeed, harsh-acceleration, high engine temperature, fuel consumption, as well as maintenance alerts for engine oil change etc based on odometer reading. Furthermore, it must have the ability to identify a driver (based on the identification received by the GPS tracker unit) and mark/grade the driver's performance. The script must also be capable to operate on...

  €831 (Avg Bid)
  €831 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  For this project we will use several Unreal Engine 5 Assets. I am looking for someone who is knowledgeable of UE5 and can assemble all this Assets together. You will be provided all the assets, you don't have to do anything from zero, so don't expect this budget to go over $300. We will assign Powers, a Fighting combo system, and obviously assign the Animations and the VFX. We will need to use the Skeleton from City Sample (a UE5 Free asset) for our character. We will need to work on this closely together and I need daily updates of your progress. The deadline is 2 weeks. Again, don't expect this budget to go over $300, because all the assets are provided to you. You just need to assemble them and modify them for our purposes.

  €208 (Avg Bid)
  €208 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...to play more). The game will be supported by ads and offer a paid plan to remove them for a year or something. Users can watch an ad to acquire more game cash, or they can purchase it. Your ideas and input on how to make this better are welcomed and will be considered. Questions for you: 1. In your opinion, what's the best "stack" for this? [ex. C# or C++ & Unity? Something else like Unreal Engine?] 2. How quickly can you get the MVP done (playable browser/iOS/Android)? (before submitting it to  store/android, of course) 3. Do you have design experience too? Please show me some of your design work. 4. How do you recommend content creation for the game page (browser?) and the ability to edit the content in the future? I'm familiar with WordPress. ...

  €520 (Avg Bid)
  €520 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Özellikli Mühürlü Gizlilik Anlaşması