Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  497,523 fashion writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba Didar, 4 senedir fashion design alanında stilistlik de yapıyorum. İstersen sosyal medya hesapların için beraber çalışabiliriz

  €46 / hr (Avg Bid)
  €46 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Ingilizce çeviri gerekiyor. Makale ve araştırma yazılması lazım.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  ... We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be able to work with an SEO focus....

  €516 (Avg Bid)
  €516 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hi DidarAslan, Ben instagram ve youtube sayfamı geliştirmek istiyorum . makyaj ve saç tasarım üzerinden. Düğün Fashion da olarabilir arada . ne kadar alıyorusunuz . niye göre fiyatlama yapıp kaç zamanda instagrama takipçi çoğalır ? ben gerçek takipçi toplayıp fazla hizmet satmak istiyorum .

  €46 (Avg Bid)
  €46 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3783 (Avg Bid)
  €3783 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €195 (Avg Bid)
  €195 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Bazı web sitelerinden bilgiler kopyalayın Word writing

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €455 (Avg Bid)
  €455 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  New Born Baby Clothes Models and Designs

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Moda Tasarlama Bitti left

  moda tasarım meslek lisesi mezunuyum. yakın zamanda ise yurt dışına moda okulu yüksek lisans için'de gideceğim. moda tasarım çizimleri yapıp satıyorum. Bu yüzden satmak için buradayım :) I graduated from vocational school of fashion design. I go on to graduate school fashion recently, abroad. I sell them fashion design drawings. That's why I'm here to sell. :)

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve b...oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to ...

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €350 (Avg Bid)
  €350 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...talip kişilerdir. Tüm aşamalarına talip değillerse proje yöneticisi olarak sorumluluk o kişinin olacak ve yapamadıkları kısımları bizim adımıza proje yöneticisi takip edecektir. -------------------------------------------------------------------------------------------------------ENGLISH------------------------------------------------------------------------------------------------------- Fashion Site Motivations Want, But I want to work with plenty of detail, as well as a simple project. Today, I take what everyone else at the bottom of this store outfits blouse, pants, skirts, shoes etc.. complete lack of warning is okay as a kind of shoes to wear dresses and all the stuff we can say is a software to create combinations with new referrals electronically. ...

  €4938 (Avg Bid)
  €4938 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Trophy icon Make Icon for Logo 6 gün left

  Only make ICON for our logo. The writing GTWO is done - only create a creative icon. We attached one example icon that we like. But it belongs to another brand. Make similar, but use your own creativity. Colors for icon #EE5E12 or #00000

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  14 girdi

  I'm looking for a skilled writer to create engaging content within the podcasting niche. Requirements: - Strong writing and research skills. - Knowledgeable about podcasting - Ability to write in a clear, engaging style. - Commitment to deadlines and content guidelines. - Native English speaker Pay: $0.04 per word. Please include samples of your previous work related to podcasting or similar niches when applying. Bonus points if the samples are links to live content. Looking forward to working with you.

  €396 (Avg Bid)
  €396 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I am looking for a talented fashion designer to create a fashion brand inspired by motorsport. The main focus will be on clothing Skills and Experience: - Experience in fashion design, particularly in creating modern and edgy designs - Knowledge of motorsport and an understanding of the aesthetic and style associated with it - Ability to create designs that are both visually appealing and reflective of the modern motorsport theme - Strong attention to detail and ability to create high-quality designs - Creativity and the ability to think outside the box to bring unique and innovative designs to life - Good communication skills and the ability to collaborate with me to bring my vision to reality. If you have a passion for fashion and motorsport and are excited a...

  €416 (Avg Bid)
  €416 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Project Title: Website Copywriter Description: I am looking for a skilled copywriter to create website copy targeting industry professionals. The ideal candidate should have experience in writing casual and engaging content. Requirements: - Experience in writing website copy - Ability to adapt writing style to a casual tone - Strong understanding of the target audience (industry professionals) - Excellent research and communication skills - Attention to detail and ability to meet deadlines Skills and Experience: - Proven track record in copywriting for websites - Familiarity with industry-specific terminology and jargon - Ability to create persuasive and compelling content - Strong understanding of SEO principles and keyword integration - Experience in conducting ma...

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  45 teklifler
  etsy selling 6 gün left

  ...Work: - Setting up Etsy Shop: I require a freelancer with experience in setting up an Etsy shop to assist me in creating a professional and visually appealing shop. This includes setting up the shop layout, adding a logo and banner, and configuring payment and shipping options. - Product Descriptions: As I will be selling handmade items on Etsy, I am looking for a freelancer who has a knack for writing engaging and persuasive product descriptions. The freelancer should be able to highlight the unique features and benefits of each product and effectively convey the value to potential customers. Ideal Skills and Experience: - Experience with Etsy: The ideal freelancer should have prior experience in setting up and managing Etsy shops. Familiarity with Etsy's platform, policie...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Fashion Designer Needed for Minimalistic Swimwear Design for Retail Collection - We are seeking a talented fashion designer to assist in the design of swimwear for our upcoming retail collection. - The purpose of the swimwear design is specifically for a retail collection, targeting a wide range of customers. - Our vision for the swimwear style is minimalistic, focusing on clean lines and simplicity. - We are looking for a designer who can create sleek, modern designs that exude sophistication and elegance. - The swimwear should be comfortable, functional, and fashionable, appealing to both young and mature customers. - The preferred material for the swimwear is synthetic, as it offers durability, flexibility, and moisture-wicking properties. - The designer should have exper...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Mens fashion merchandise 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a skilled designer to help me create a clothing line for men. The focus will be on casual wear. Skills and Experience: - Strong background in fashion design, with a specific emphasis on menswear - Experience in creating casual clothing lines - Ability to understand and interpret current fashion trends - Proficiency in creating detailed sketches and technical designs - Familiarity with fabric selection and sourcing - Knowledge of manufacturing processes and ability to liaise with manufacturers Project Details: - The project involves designing more than 10 different clothing items for men. - The designer will need to create sketches and technical designs for each item, taking into consideration the desired casual style. - The clothing line should be trendy a...

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Write Report 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer to write a report on research findings. The report should be 2 pages long and should provide a concise summary of the research conducted. The ideal candidate for this project should have the following skills and experience: - Strong research and analytical skills - Excellent writing and communication skills - Proficiency in creating concise and informative reports - Knowledge of the subject matter and ability to understand and interpret research findings I will provide the guidelines and specific formatting requirements for the report. The freelancer should follow these guidelines and ensure that the report is well-organized and visually appealing.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  63 teklifler
  Content writer 6 gün left
  ONAYLI

  *Technical Content Writer will be responsible for conducting research, writing, and editing copies of marketing communications that include various blog posts, online articles, newsletters, and many others. *Generate high-quality technical documentation, encompassing user manuals, guides, and online resources, to support a wide range of IT services offered by the company. *Collaborate with multiple teams for developing content plans. *Review, edit, and proofread technical documents to maintain accuracy, consistency, and clarity. *Continuously enhance and update existing documentation to align with the latest technologies and service offerings. *Provide user support by creating troubleshooting guides and FAQs to address common user queries and issues. *Develop highly effective origin...

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  The London kidswear brand LOUD Apparel is currently seeking a fashion designer to be part of our small, friendly team to assist in the development of our collections. This is a challenging and exciting opportunity to a talented designer to join a successful children brand. The ideal candidate will have the following specifics: - Manage own time and workload efficiently, under the direction of the Senior Designer/founder of the brand. - Follow instructions and work efficiently within a specific time frame. - Be able to present own ideas and develop to fulfill fashion requirements given. - Provide designs and proposing styles for the season under work according to the Senior Designer's brief. - Prepare tech packs and artworks to be sent for production. - Assist i...

  €12 - €18 / hr
  Özellikli Mühürlü
  €12 - €18 / hr
  22 teklifler

  I am looking for a ...- Promote a product or service Project Details: - This is a new project, so there is no existing copy that needs to be revised. - The ideal candidate will have a strong understanding of persuasive writing and marketing techniques. - Experience in creating compelling and engaging web content is essential. - Knowledge of search engine optimization (SEO) best practices is a plus. - The ability to work independently and meet deadlines is crucial. - Excellent communication skills are required to ensure that the content aligns with the company's brand and messaging. If you have a passion for writing persuasive web copy and creating engaging content, I would love to hear from you. Please provide examples of your previous work and any relevant certificati...

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  50 teklifler
  wikipedia developer 6 gün left
  ONAYLI

  ...guidelines and requirements - Conduct thorough research on the topic to gather relevant information for the page - Write clear and concise content for the page - Include proper formatting, references, and citations Ideal Skills and Experience: - Extensive experience in creating and editing Wikipedia pages - Strong knowledge of Wikipedia guidelines and requirements - Excellent research and writing skills - Attention to detail and ability to ensure accuracy in all information provided - Familiarity with various subjects and topics to effectively create content for different industries or areas of interest If you are a reliable and experienced Wikipedia developer who can deliver high-quality work within a tight timeframe, please contact me with your portfolio and relev...

  €742 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €742 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...team to understand project goals and create content that meets those objectives. Ensure all content is well-researched, accurate, and adheres to our brand guidelines. Optimize content for SEO to improve visibility and reach. Requirements: Proven experience as a content creator or similar role. Strong portfolio showcasing a variety of content types (articles, blog posts, videos, etc.). Excellent writing and editing skills. Familiarity with SEO best practices. Ability to work independently and meet deadlines. Creative mindset and willingness to experiment with different content formats. How to Apply: If you are a passionate and talented content creator looking for freelance opportunities, please submit the following : Portfolio or links to previous work A brief cover letter introdu...

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Name: OUD AVENUE Project Title: Logo Design for a Perfume and Muslim Women Fashion Shop Description: - I am seeking a modern and minimalistic logo design for my perfume and Muslim women fashion shop. - The logo should convey elegance and luxury while also appealing to a playful and whimsical aesthetic. - I have a general idea of the colors I would like for the logo but I am open to suggestions and trust the designer's judgement. - The logo should not incorporate any specific elements such as a hijab or perfume bottle, as I trust the designer's creative discretion. - Ideal skills and experience for the job include: - Proficiency in logo design and branding. - Understanding of the target audience and the desired aesthetic. - Ability to create a modern and mi...

  €13 (Avg Bid)
  €13
  139 girdi
  Content writing 6 gün left

  Content Writing Project Requirements: - The client is looking for content writers who can write pieces of content with a word count of less than 500 words. - The content should be SEO optimized to ensure high search engine rankings. - The project needs to be completed within a week. Ideal Skills and Experience: - Excellent writing skills with the ability to create engaging and informative content within a limited word count. - Strong knowledge of SEO optimization techniques to ensure the content is optimized for search engines. - Ability to work efficiently and meet tight deadlines. If you possess the above skills and experience, we invite you to bid on this project and showcase your writing talents.

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  56 teklifler
  Writing Project 9 gün left

  Hello, As discussed, I will write the book for you. Thank you, Dr. Gunjan

  €1892 (Avg Bid)
  €1892 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Project Title: 10 page paper on net zero homes I am looking for a skilled writer to create about 10 page paper on net zero homes. The paper must be written in APA citation style. T...technical aspects of net zero homes. - It should cover the key concepts and mechanisms involved in achieving net zero energy consumption in homes. Timeline: - The project needs to be completed ASAP. Ideal Skills and Experience: - Strong research and writing skills. - In-depth knowledge and understanding of net zero homes and sustainable building practices. - Familiarity with APA citation style. - Ability to provide a moderately detailed analysis of the technical aspects of net zero homes. Please provide samples of previous writing work and indicate your familiarity with net zero homes ...

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I am looking for a freelancer to conduct academic research in the field of Social Sciences. The research paper should be less than 10 pages in length. I will provide specific sources and references to be included in the research. • i need someone to rewrite the paraphrase in academic style Ideal Skills and Experience: - Strong background in Social Sciences and academic resear...references to be included in the research. • i need someone to rewrite the paraphrase in academic style Ideal Skills and Experience: - Strong background in Social Sciences and academic research - Proficiency in conducting literature reviews and synthesizing information - Ability to analyze data and present findings in a clear and concise manner - Familiarity with citation styles and academic writi...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  55 teklifler
  content creator 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a content creator who can help me with daily social media posts. I am open to any theme or style for the content, and would like the posts to be created on a daily basis. Ideal Skills and Experience: - Strong writing skills to create engaging and compelling social media posts - Knowledge of different social media platforms and their best practices for content creation - Ability to create visually appealing posts with relevant images or graphics - Understanding of target audience and ability to tailor content to their interests and preferences - Experience in managing social media accounts and scheduling posts for consistent and timely delivery

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  63 teklifler
  Company magazine 6 gün left

  I am looking for a talented freelancer to help create a company magazine that will primarily target our customers. The main focus of the magazine will be to provide them with regular product updates. Key requirements for the project include: - Design and layout skills to create visually appealing and engaging magazine pages - Excellent writing skills to effectively communicate product updates and information - Ability to work with our team to gather content and create a cohesive magazine - Experience in magazine production and understanding of the target audience's preferences and interests The magazine will be released on a quarterly basis, so the freelancer should be able to meet deadlines and work efficiently to deliver each issue on time. If you have previous experien...

  €3377 (Avg Bid)
  €3377 Ortalama Teklif
  39 teklifler
  grant writing 6 gün left

  Hi. I am writing a grant application for a SA State Government Tourism Development Grant of $450,000 to assist in the building of two luxury accommodation units. A first draft of the grant application has been developed (copy attached). It now needs to edited, formatted and improved. The inclusion of some graphics etc is required. Other files such as excel financial statements, letters of support etc will need to be incorporated into one file for lodgement. I require a draft to be completed by Saturday 10 December with final lodgement due on 15 December.

  €586 (Avg Bid)
  €586 Ortalama Teklif
  57 teklifler