Fedora core centosredhat işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  2,000 fedora core centosredhat iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  ...a proficient .NET Core & Vue.js developer to undertake several tasks and help me in developing an exemplary web application that will be adopted for basic usage involving ASP.NET Core Web Api & Vue.js. Key Responsibilities Include: - Domain Driven Design (project must be seperated by related Class Lib) - Developing the backend of the web application using .NET Core & Web Api - Frontend development using Vue.js - Efficient integration of APIs throughout the application - In - there are various historical data as formatted csv. I want import Historical Trades to PostgreSQL database, Daily spot and USDM CSV files can be downloaded. I want Vue.JS front end page for upload these downloaded csv files. Backend should be asp.net Core Web api. S...

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Ön Muhasebe Yazılımı Back-End .net core Front-Ent React Cari ,kasa banka işlemlerinin takip edileceği e-fatura & e-irsaliye gönderme alma fonksiyonlarının olduğu Ön muhasebe yazılımı. Proje bağlığı bu şekilde detaylar ayrıca konuşulur.

  €396 (Avg Bid)
  €396 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Word, Excell, Pdf formatındaki belgelerimi yönetebileceğim ve paylaşabileceğim, kayıt olacak üyelerin de bilgi, belge paylaşıp yorum yapabileceği, kayıtlı danışmanlardan danışmanlık hizmeti alınabileceği bir yazılım geliştirilmesini istiyorum. ,Mevcutta .NET Core 6.0 ile başlamış, yarım kalmış bir proje var.

  €1004 (Avg Bid)
  €1004 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  merhaba cimri va akakce sitesi gibi bir Yazılım programlama istiyorum programlama dili = .NET Core ya Node.js Örneklem

  €2389 (Avg Bid)
  €2389 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Dönüşüm projesinde çalışmak üzere 4-5 ay boyunca React.js ile önyüz geliştriecek yazılımcılara ihtiyacım var. Backend kısmı .NEt Core ile yazılmıştır. BE API lerini FE kısmına bağlayacak React.js ile geliştierme yapacak mnimum 4 sene tecrübeli arkadaşlara ihtiyacımız vardır. CV nizi paylaşmanızı rica ederim. Aylık fixed price şeklinde anlaşma yapılacaktır.

  €1988 (Avg Bid)
  €1988 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  Bir otelin rezarvayon ve müşteri yönetimini yöneteceğimiz bir yazılım istiyoruz. 1. Oda yönetimi * Oda Ekleme, Oda Özellikleri, Fiyat, Düzenle, Sil * Temizlik yönetimi 2. Müşteri Yönetimi * VIP, Kara Liste, Normal 3. Ödeme Yönetimi * Ödeme yapılan/yapılmay...Yönetimi * Ödeme yapılan/yapılmayan odalar, Toplam Ödeme, küşük çaplı bir muhasebe programı gibi olmalı 4 Fatura oluşturma ve e-fatura entegrasyonu (finansbank efatura sistemi ile entegre edilecek) 5. bu program ile igili unutulmuş veya yazılmamış ve proje ilerleyişinde ortaya çıkabilecek diğer özellikler. Not: Program kodları ile birlikte teslim edilecektir. Veritabanı postgresql olacak, .net core ile yazılm...

  €344 (Avg Bid)
  €344 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Proje içerisinde ● Mng Kargo ● Aras Kargo ● Sürat Kargo ● Yurt içi Kargo ● PTT Kargo Entegrasyonları bulunacaktır. Temelde 2 tane servis istiyoruz. Bu servisler aşağıdaki gibidir, 1. Siparişin Kargo Sistemine Girilmesi 2. Kargo durum bilgisinin ilgili entegrasyondan getirilmesi Projede tüm kargo entegrasyonlarının tek bir servis haline getirilmesi gerekiyor. Projemiz .Net Core API şeklinde geliştirilmesini istiyoruz. Detayları Dosya olarak yüklüyorum. İndirip, inceleyebilirsiniz.

  €438 (Avg Bid)
  €438 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  e-ticaret web ...verilecek api servislerine yapılacak istekler sonucunda gelecek verileri ve ya cevaplara göre ve sayfalardaki taleplerimize göre işlem yapılacak olup tarafımızdan yönlendirme yapılacaktır. Tüm ihtiyaç olacak veriler için api rest servisleri kullanılacaktır. tahmini olarak sayfa sayısı 20 civarı olacaktır. Sayfalardaki asenkron yapıda çalışacak olup senkron çalışacak yapılarda olacaktır. Projeyi .net core ile hazırlanmasını istiyoruz ve işin sonunda tüm kaynak kodu ile teslim almak istiyoruz projenin onay süreci için tüm kaynak kodları incelendikten sonra proje onaylanacağı için proje süresini biraz fazla girilmesinde yarar var projeyi zamanında teslim edilmesini istiyoruz verilen tekli...

  €737 (Avg Bid)
  €737 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  ParamPos Api Bitti left

  Web sitesine Sanalpos eklenicek ASP.NET Core ile yapılması şart

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  .Net Core ve Angular altyapısıyla kodlanan bir projemizde katkı sağlayacak, ilgili teknolojilerde tecrbesi olan çalışma arkadaşları arıyoruz. Havayollarına ait xml, api entegrasyonları yaptırılacaktır.

  €954 (Avg Bid)
  €954 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  admin panel Bitti left

  Selamlar; Aşağıda vermiş olduğum linkdeki angular temayı satın alacağım. Bu temayla tamamen uyumlu bir .net core 5 backhand istiyorum. Bu temanın tüm adımlarını entegre edecek birini arıyorum.

  €185 (Avg Bid)
  €185 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  online messaging system. Postgress sql should be used as database. Backhand should be written with .net core 5. front end must be at least angular 10. singular should be used. For messages sent to the ofline user, it should be kept on the rappit mq and the relevant person should be able to see the messages when online A simple messaging system. one-to-one messages should be sent, and pictures and audio files should not be sent. message can be shared. it should be like whatsapp web app as full example. All conversations sent documents should be recorded in the database.

  €28 - €231
  €28 - €231
  0 teklifler

  Aşağıda teknik detayları verilmiş olan portal projemizde konuya hakim, front end tarafında bizimle çalışabilecek tam zamanlı yazılımcılara ihtiyacımız bulunmaktadır. Tahmini süre iki aydır. Lütfen aşağıdaki konularda ileri seviye b...portal projemizde konuya hakim, front end tarafında bizimle çalışabilecek tam zamanlı yazılımcılara ihtiyacımız bulunmaktadır. Tahmini süre iki aydır. Lütfen aşağıdaki konularda ileri seviye bilgiye sahipseniz teklif veriniz. Visual Studio 2019 MCV .Net Core 3.1 In our portal project, the technical details of which are given below, we need full-time software developers who can work with us on the front end. Estimated time is two months. Please bid if you have advanced knowledge on the following subjects. Visual St...

  €1884 (Avg Bid)
  €1884 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  C# ile Devexpress XtraReports kütüphanesi kullanılarak MVC 5.0, .Net Core 3.1 projemiz içerisinde, raporların yetkili kullanıcılar tarafından, çalışma zamanlı olarak web platformunda, dizayn edilip kaydedilebilmesini istiyoruz. Kaydedilen raporların yine aynı projemiz içerisinde yetki dahilinde, web platformunda kullanıma açılmasını istiyoruz. Restful (JSON) ve doğrudan veri tabanı (SQL) kullanımı olmak üzere iki veri kaynağı ile rapor dizaynlarının ve ön izlemelerinin yapılabilmesi gerekmektedir.

  €594 (Avg Bid)
  €594 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Logo object dll ile entegrasyon sağlanması. Proje .Net Core ile servis tabanlı hazırlanmalıdır. Beklenen entegrasyonlardan bazıları: Alış ve Satış faturaları, Cari kayıt ve hareketleri, Çek hareketleri, Ödeme planlaması vb. gibi kayıtların karşılıklı olarak işlenmesi beklenmektedir.

  €450 (Avg Bid)
  €450 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Bir marketplace projesi için 3 ay max olacak şekilde desteğe ihtiyacım vardır. Ekipte iş analisti proje yöneticisi teknik müdür ve 2 yazılımcı arkadaş vardır. Fakat bu yazılımcı arkadaşların mesaileri oldukça yoğun olduğu için bu projeye adapte olacak öncelikli işinin burası olduğunu düşünerek projeye adapte olabilecek arkadaş aramaktayım. Projenin detayı ise alıcı ve satıcıların buluştuğu ayrıca toplu alıverişlerin de yapıldığı bir platform olacaktır.

  €4621 - €9241
  €4621 - €9241
  0 teklifler

  .Net Core ile hazırlanmış çok katmanlı bir web projesi için test katmanı hazırlatmak istiyoruz. Bu konuda bizlere hizmet verebilecek arkadaşlar varsa dönüşlerini bekliyoruz.

  €239 - €717
  €239 - €717
  0 teklifler

  Uçak bileti satış sistemi projemiz için projenin kullanıcı sayfaları ve admin paneli kısımlarında .net core ile kodlama yapabilcek full time freelancer destekçi arkadaşa ihtiyaçımız vardır. Ayrıca gelen arkadaşla uzun vadeli çalışma düşüncemiz bulunmaktadır sistemi canlıya aldıgımızda bug vs işlemleri için destek talebimiz olcuak. İlgilenen arkadaşlar full time freelancer olması tercih sebebidir.

  €150 (Avg Bid)
  €150 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  alışveriş sitesi istiyorum kullanıcı panelli asp.net core mvc 5 mimarisinde olmasını istiyorum.

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar Uçak bileti satış sistemi projemiz için projenin içerik sayfaları kısımlarında mvc ile kodlama yapabilcek full time destekçi arkadaşa ihtiyaçımız vardır. projenin front end kısmı ve veritabanı kısmı yapılmış sadece dinamikleştirme işi kalmıştır sadece adece fonsiyonları bağlanıp çalıştırılması gerekiyor. İlgilenen arkadaşlardan ricam full time olarak ilgilene bilcek veya günde 7 8 saat zaman ayırabilcek arkadaşlar öncelikli olucaktır tahmini projenin 30 saatlik bir işi bulunmaktadır.

  €228 (Avg Bid)
  €228 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Ben bir bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve bu konuda birden çok deneyimim bulunmaktadır. Dilerseniz size asp.net mvc veya core mimarisi c# yazılım dili kullanarak güzel bir web sitesi hazırlayabilirim eğer kabul ederseniz kısa zamanda size tam zamanlı çalışarak hizmet verebilirim. -------------------- Proje İçeriği : Yapacağım projede hem normal blog sitesi hem de admin paneli yera alacaktır dilediğiniz gibi admin, kategori, makale veya yazı şeklinde dilediğinizi bu panel üzerinden editör yardımı ile kolay bir şekilde ekleme yapacaksınız. - Fiyat yaptıracağınız web sitesine göre değişiklik göstermektedir. - Domain ve Hosting size aittir.

  €257 (Avg Bid)
  €257 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Herkese merhabalar. Hali hazırda yayına alımak üzere olan bir site için son revizelerin yapılması lazım. Front End tarafını ben kodladım. Backend tarafını da arkadaş kodladı. Ancak özel işlerinin yogunlugu dolayısıyla son revizelere bakamayacağını söyleyerek projeden ayrıldı. Site cloud sunucuda barınıyor. Digitalocen da barınıyor. Database olarak mysql kullanıldı. Server linux server.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  asp üzerine deneyimli web sitesi yapabilecek birini arıyorum

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Eticaret sitesi benzeri bir web projemiz için .net veya .net core yazılımcı arıyoruz.

  €505 (Avg Bid)
  €505 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...Magentoya .xml verisi aktariyoruz. Ancak kendisi cok mesgul oldugu icin yanimiza gelip Magento sitemizde istedigimiz degisiklikleri yapamiyor. Acaba siz bize yardimci olabilir misiniz? Istediklerimiz sunlar: 1- Mevcut Magento'daki sistemik problemler cozulecek (mesela "Catalog URL rewrites" takildi indexleme yapmiyor) 2- Web-sitesinde bizim istedigimiz degisikliklerin yapilmasi lazim. Bunun icin core php dosyalarinda degisiklikler yapilmasi gerekecek. (mesela mega-menu'deki bosluklar kisalacak, mega menulere resim eklenecek, ana sayfada altta cikan urunlerin bosluklari farkli farkli bunlar tek buruklukte olacak, vs) 3- Siparis asamalarinda degisiklikler yapilacak. 4- SEO guclendirilevek, vb... Yani aslinda site ile alakali yapilacak cok is var. Kac saat sur...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Standart araç takip core yazılımı. Canbus yok. Koordinat bilgileri,hız bilgisi ve kontak on/off bilgilerinin olması yeterli. Ekte araç takip cihazının resmi var. Projeyi yapacak developer a ulaştırılacaktır. NXP LPC1759FBD80,551 32 Bit Microcontroller

  €582 (Avg Bid)
  €582 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ———— Pen and accessories design ———— I am currently seeking a talented CAD designer to assist me with my product development project. Here's what you should know: - **Type of CAD Designs**: Product designs. The core of our work will be focusing on bringing my product concept to life through detailed, professional-grade CAD designs. - **Development Stage**: We are at the prototype stage. Therefore, the ideal candidate should have experience in taking a product from concept to a fully realized prototype. - **Final Design Files**: The final design is required in SLDPRT or SLDASM formats. This means that proficiency in SolidWorks is a must. I appreciate your attention to detail, creativity, and your ability to bring my vision t...

  €377 (Avg Bid)
  €377 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I'm in need of a .NET Core developer to create an appraisal system. This system is designed to implement multi-page functionality. The system should be robust and user-friendly, ensuring a seamless user experience. Your primary task will be to build the system according to the provided guidelines. The appraisals can be conducted by the user without the need of connecting to any existing software or databases. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in .NET Core - Experience in developing multi-page systems - Strong understanding of user authentication - Familiarity with document uploading - Competency in creating rating and feedback systems The project does not involve any integration with existing software or databases. You will be working on building the appraisal...

  €527 (Avg Bid)
  €527 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  I am in need of an Android app that can help me in monitoring the status of my machinery. Key Features: - Real-time status updates: This is the core functionality of the app. It should provide me with real-time information on the current state of my machinery. This can be critical in helping me make informed and timely decisions about my equipment. Ideal Skills and Experience: - Experience in Android development - Proficiency in real-time data integration - Previous work with monitoring applications - Understanding of equipment maintenance systems, while not essential, would be a plus I have attached files of the app for use with android studio. I need someone to make the app work.

  €218 (Avg Bid)
  €218 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  ...school inventory. - **User Login:** The site should have a secure login system for different user roles. - **Student and Employee Registration:** I need an easy-to-use system for registering students and staff. I anticipate that the website will have 6 or more user roles, so it is crucial that the developer has experience in designing and implementing complex user systems. In addition to these core features, it would be great if the website could support real-time notifications. This will help in efficient communication and management within the school. The ideal candidate will have extensive experience in web development, particularly in Javascript and Angular. Experience in designing and developing similar school management systems will be a huge advantage. A good eye for us...

  €556 (Avg Bid)
  €556 Ortalama Teklif
  88 teklifler

  Brand Identity and...ensure a cohesive and professional look: #3A0360 #6622BD #7063BF #D5CEFF Versatile Branding: The logo should be suitable for various platforms and branding materials, such as business cards, clothing tags, and storefront signs. Our Vision: 'Purely Personal' is a fashion brand that celebrates individuality and connection. We aim to create a brand identity that is modern, elegant, and reflects our core values. The logo should be simple yet impactful, making it easily recognizable and memorable. Submission Details: Concept Designs: Please submit initial concept designs for review. Revisions: Be open to feedback and willing to make revisions based on our input. Final Deliverables: Provide the final logo in multiple formats (e.g., PNG, SVG, EPS) suitable...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I'm in need of a professional who can optimize my Shopify website for speed, with a specific focus on the collection pages. Key Requirements: - The site needs to pass the Core Web Vitals assessment, ensuring a good user experience. - The selected freelancer should be able to identify and resolve issues that are slowing down the site. Prior Experience: - Experience in optimizing Shopify websites for speed. - Familiarity with Google PageSpeed Insights and its recommendations. Please provide details of your experience with similar projects when bidding.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I am looking to hire a proficient mobile app developer to create a dynamic app for both iOS and Android platforms that functions similar to Uber or Bolt and addresses primarily cab booking services. Key Features: • Cab Booking: At the core of the app should be the ability to request a cab, with necessary features such as selecting pickup and dropoff locations, estimated fare, and maintaining a record of past rides. • In-App Payment Integration: The app should support seamless in-app payment mechanisms, ensuring a cashless and convenient transaction for users. Ideal Candidate: • Proficient in cross-platform mobile app development. • Prior experience or familiarity with taxi booking apps would be advantageous. • Strong experience with in-app payment gateways...

  €660 (Avg Bid)
  €660 Ortalama Teklif
  89 teklifler

  I am in need of a skilled expert to develop and set up a computer vision program to process a batch of SD video cards. This program will undertake a couple of key tasks: - Image Classification ...on which programming language would be the best fit for this project. The ideal freelancer for this task should possess the following skills and experience: - Proficiency in Python, C++, or Java - Familiarity with Microsoft Azure or similar - Experience in image classification and object detection - Ability to create Metadata files in Excel or CSV format. Remember that while these are the core requirements, I am open to suggestions and modifications that could improve the efficacy and efficiency of the program. We will use the program to process 40-60 weeks worth of video throughout...

  €693 - €1386
  Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €693 - €1386
  12 teklifler

  ...of the day. This means you have to know Serial Comms and also how UARTS work on ESP32 and SIM7670G. You will need at least one of the Waveshare devices, and we will supply this for you. It is important to note the simultaneous connections and be able to control GPS reading and TCP Sending on the SIM7670G at the same time. This is the actual job. Key Features: - GPS and LTE Communications: The core features of the software will revolve around the efficient utilization of GPS and LTE. The software should be able to communicate with both modules and understand the data they provide. - Tracking and Navigation: The primary use case for the software is to ensure accurate tracking and navigation. The GPS data should be used to determine the current location and help navigate accurat...

  €298 (Avg Bid)
  €298 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I am on the hunt for an experienced fashion designer who specializes in men's, women and kids clothing, particularly sportswear and lifesyle wear. The core focus will be on designing workout clothes. Required Skills and Experience: - Prior experience in apparel design, particularly men's sportswear - Innovative design experience targeting workout clothing - Knowledge of current sportswear fashion trends - Ability to produce design sketches and samples The successful candidate will work with me to bring my vision to life and create a unique, modern, and stylish line of men's workout clothes. Proven experience in similar projects and a creative flair is a must. Please share your relevant portfolio samples when submitting your bid.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  With a core requirement of driving website traffic, I am seeking a social media marketing expert who can strategize and execute a campaign on Facebook, Instagram, and LinkedIn. Key Tasks: - Develop organic and paid campaigns with engaging content to boost website visits - Monitor key metrics, and optimize strategy to improve results - Effectively target and engage with business professionals Ideal Candidate: They should have proven experience in successfully driving website traffic through social media campaigns. A good understanding of various advertising strategies suitable for Facebook, Instagram, and LinkedIn platforms is a must. Furthermore, an ability to identify with and influence business professionals would be a significant advantage.

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I'm seeking a talented designer to create a vibrant and bold background for my app icon. This background should effectively enhance my brand identity and make my app stand out in the competitive market. Key requirements: - The background should be vibrant, bold and eye-catching, while maintaining the core essence of my brand. - You will be working with specific colors that I have in mind, so attention to detail and ability to follow guidelines is crucial. - The final design should be high-quality and suitable for various screen sizes and resolutions. Ideal skills and experience: - Proven experience in designing app icons and brand identities - Proficiency in working with vibrant color schemes - Strong attention to detail and ability to follow guidelines closely - A solid unde...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I am looking for ready made chat application built in .net core. Only looking for ready made projects. Features- Edit message, Delete message, Create Group, Status... I need features which is available in google chat.

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I'm looking for an experienced Instructional Designer who can create a series of training materials for our logistics company. Key Responsibilities: - Develop engaging and informative training videos, ILTs and Video Storyboards targeted towards Universal Agents. The instructional materials will focus on the following core areas: - Customer service skills - Product knowledge - Problem-solving techniques Ideal Candidate: - Proven experience in creating training materials, particularly video content. - Strong understanding of instructional design principles. - Background in logistics or customer service is a plus. - Ability to communicate complex ideas in a simple and engaging manner. Work Schedule and Availability: ﹘Must work between the hours of 5:00 AM-2:00 PM US Eastern t...

  €18 / hr (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €18 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...also ensuring the websites function flawlessly on the backend. The Ideal Candidate: • Design Guru: o Proven experience creating visually appealing and user-centric website designs in Photoshop, Figma, or similar design software. o Strong understanding of UI/UX best practices. o Ability to translate designs into functional WordPress themes. • WordPress Wizard: o Extensive experience with WordPress core functionalities, themes, and plugins. o Proficient in PHP, HTML, CSS, and JavaScript. o Experience with custom plugin development a plus. • Team Player: o Excellent communication and collaboration skills. o Ability to work independently and manage multiple projects. o A passion for learning and staying up-to-date with the latest WordPress trends. Bonus Points: • ...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  80 teklifler

  I'm in need of an intermediate level Java trainer who would help uplift my skills in this area. The selected freelancer must be proficient in: - Core Java - Java frameworks including, but not limited to, Spring and Hibernate - Advanced Java such as J2EE, JSP, Servlets In-person sessions are preferred, so facilitators who can deliver on-site training will be much appreciated. Prior experience in delivering Java-based tech training programs would be great. The perfect freelancer for this role is one who possesses precise technical knowledge, patience, as well as excellent teaching skills.

  €1158 (Avg Bid)
  €1158 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I'm on the hunt for a seasoned Vue.js Developer adept at TypeScript and SVG. Your main responsibility will be to develop high-performing, scalable, enterprise-grade applications leveraging Vue.js capabilities. Core responsibilities: - Crafting interactive UI components. - Implementing data binding and state management - Integration of APIs and backend services. Experience and Skills: - Proven Vue.js and TypeScript experience. - Familiarity with SVG. - Comprehensive understanding of , Vue Router, Vuex, and Vue CLI is a plus but not mandatory. To set your application apart from others, please provide a detailed project proposal showcasing how your skills and experiences align with the project's requirements. I am looking forward to reviewing your applications.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...vouchers, and more. Project Objectives Create an Iconic Logo: The primary objective is to design a logo that is both eye-catching and iconic, easily recognizable and memorable. Simplicity and Versatility: The logo should not be overly detailed to ensure it looks great at various sizes, especially as a small app icon on mobile devices. Brand Representation: The logo should reflect the core values of the app—health, fitness, rewards, and fun. Design Specifications Style: Modern, clean, and minimalistic. The design should be visually appealing and not overly complex. Colors: Use a color palette that evokes energy, health, and activity. Preferably, use a combination of vibrant and neutral colors. Scalability: The logo must be scalable and look good at...

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  88 teklifler

  As a thriving business with established accounts on Facebook, Instagram, and Twitter, we're searching for a skilled Social Media Manager. Our core objectives include enhancing brand visibility, boosting our website traffic, and driving conversions. Show us your portfolio. Tell us your fee for posting on all our accounts per month. Key Responsibilities: - Create and implement a comprehensive social media strategy - Generate high-quality and engaging content for all platforms - Monitor and report on key metrics regularly - Manage community engagement and respond to queries - Develop and execute paid social media campaigns Ideal Candidate: - Proven track record in managing social media for businesses - Strong understanding of different platforms and their algorithms - Ability...

  €354 (Avg Bid)
  €354 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  I'm looking for a skilled PowerPoint expert to restructure our internal presentation content. The goal is to incorporate storytelling elements to make the presentation more engaging and impactful. Key responsibilities include: - Implementing storytelling elements: I'm looking for the freelancer to introduce engaging narratives or scenarios that align with the core message we're trying to convey. - Enhancing the overall content: This involves a mix of content restructuring and visual design improvements to ensure the presentation is effective and engaging. Ideal Skills: - Proficiency in PowerPoint: The ideal freelancer should be highly skilled in PowerPoint, able to create engaging, visually appealing slides. - Storytelling acumen: Experience with incorporating sto...

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  I'm looking to develop an eye-catching logo and business cards for my gardening business, Super Garden and Yard. I'd like • The dominant colors to be green and brown representing nature and earth. A color palette that is balanced and pleasing to the eye. • Logos that incorporate elements of trees and grass as well as a shovel and rake. These symbolize the core services of the business and must be creatively integrated into the design. • Business cards that match the logo, maintaining the theme and color scheme. Ideal candidates for this project should have extensive experience in graphic design, specifically in the development of logos and business cards. A portfolio showcasing similar projects would be advantageous. Insight into branding and marketing i...

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  124 teklifler

  ...attract clients. It should reflect my professional style and offer a clear insight into my achievements and capabilities. - **Content:** I want to include various types of projects on the website, anything from design projects to software development. This means, the website should be designed in a way that can accommodate different types of visuals and content. - **Update Frequency:** While the core content might remain the same, I plan on updating the website with new achievements quarterly. Hence, the site should be designed in a way that allows for easy and regular updates. The ideal freelancer for this project should have a strong portfolio in web design, and a good understanding of user experience and client attraction. A good grasp of SEO and online marketing would be a...

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...links on attachments to match style and font. Must use attachments. please read criteria -for using a clear letter type word graphics. Use arial, calibri or similar font, in upper and lower case. this is to promote a conference - a speaker series Do not create a heading or title of the magazine. I want just the graphics I need a bold and vibrant magazine cover design that reflects the core subject of lifestyle and culture. This project should mainly feature eye-catching visuals or graphics to draw readers in. - Design Style: Vibrant and bold to reflect an exciting lifestyle and culture theme. - Key Elements: Concentrate on creating captivating visuals or graphics that bring the cover alive. Ideal skills include prior experience in creating magazine covers, ability to p...

  €28 (Avg Bid)
  Acil Garantili
  €28
  172 girdi