Find a book keeping job işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  380,725 find a book keeping job iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  bir hesap,cüzdan,miktar tutma programı.sadece online ödeme kabul eden,ödeyenin hesabına parayı tanımlamak.(an account, wallet, amount keeping program. To define money into the payer's account, which only accepts online payments.)

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  EN: We want to design a website, our domain is already available, the site you will design will be a cover site, a site where phone cases will be sold from the internet, and we want this site to look perfect, it must be colorful and look the same time, we want an original logo design. TR: Biz bir websitesi tasarlatmak istiyoruz hali hazırda domainimiz mevcut tasarlayacağınız site bir kılıf sitesi olacak internetten telefon kılıfı satışı yapılacak olan bir site ve bu sitenin mükemmel gözükmesini istiyoruz renkli olması ve göze güzel görünmesi şı zamanda özgün bir logo dizaynıda istiyoruz işle birlikte

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Herkese merhabalar, ekte yer alan projenin içinde hali hazırda gereken tüm bilgiler verilmiştir. 26.05.2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Proje tamamen ingilizce yapılmalıdır ve bahsi geçen şirketin lokasyonu İzmir/Türkiye olmalıdır. Şirket, cafe - restoran veya bir franchising olabilir. Projenin yapılış süres...süresinde irtibat halinde kalmak ve günlük ilerleme raporu vermek zorunludur. Zaman ayırdığınız için teşekkürler. Hello everyone, all the details about the project are attached to the file below. The due day is 26.05.2020. Project must be done in English. The company must be located in İzmir/Turkey. The business can be cafe, restaurant or any franchising, you got the point. Keeping in touch with me and report...

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, benim bir urunum var, bu urun icin youtube-da bir uygun bir youtuber bulmak

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €2927 (Avg Bid)
  €2927 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €323 (Avg Bid)
  €323 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Merhaba Shutterstock dan begendigimiz desenlerin benzerini yapip IP ihlali yapmaz hale getirip degistirecek yetenekli grafik design tecrubesi olan Turkiyede yasayan kisiler ariyoruz.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hem bilim ve teknoloji konusunda kaynak eksikliğini gidermek hem de keyifli bir ortamda çalışmak harika olmaz mı? Türkçe bir bilim&teknoloji sitesi için yazarlar arıyoruz. Farklı yabancı kaynaklardan çeviri de yapılabilir ya da yorumlar da eklenebilir. Konular teknolojik gelişmeler (özellikle uzay teknolojisi), astronomi ve sağlık alanlarında yoğunlaşmaktadır. Sitenin en temel mantığı uzmanlık seviyesindeki bilgileri anlaşılabilir genel düzeye indirmek ve okuyucuya hap şeklinde sunabilmektir. Günde 2 makale yazılacak.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €483 (Avg Bid)
  €483 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €284 (Avg Bid)
  €284 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €418 (Avg Bid)
  €418 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €18 - €18 / hr
  €18 - €18 / hr
  0 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €2068 - €3446
  €2068 - €3446
  0 teklifler

  Fenerbahçe taraftar uygulaması için metin ve görsel içerik hazırlanacaktır. Metin içerikler aşağıdaki iki örnekte verilen biçimde olmalıdır. İçerikler, Fenerbahçe ile ilgili önemli kişi ve yerler ile ilgili olabilir. Görsel içerikler metinde yazılan isimler ile uyumlu, jpg biçiminde ve 250x250 piksel boyutlarında teslim edilmelidir. Görseller iyi kalitede ve renkli olmalıdır. Bu proje teslim edilecek 100 farklı içerik metni ve görselini kapsamaktadır. Benzer içerik projeleri ile devam edilecektir. ÖRNEK METİN: { "id" : 1, "label" : "1", "specific" : { "image" : "", "path...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Maintenance of

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €232 (Avg Bid)
  €232 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Create a classic version of the Connect four game using Excel's VBA and code to allow the user to play the game. The game should follow the classic rules of the game and it should have a friendly and simple interface. It is not necessary to use any complicated coding, keeping it as simple as possible is what we are looking for. All the details an descriptions are on the Word Doc.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Logo design brief attached Entries with white background only, please upload 5-10 logos in one entry Will choose winner in 24 hours I receive 5-10 logo jobs a week, there will be future work

  €6 (Avg Bid)
  €6
  4 girdi
  Job offer 9 gün left

  Hi Chrystal, Nice to chat you

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for someone to illustrate a book for me, starting with the cover image. This will be the initial piece before I continue with the remainder of the illustration vision. I have attached an image of my aesthetic inspiration (think, winnie the poo books, cute, realist and scrappy but not cartoonish/structured). Cover Image: A balcony with white fencing around it, dark wooden floorboards up high over looking a damn with swamp hens pecking the floor A 70 year old woman with relatively good skin, dull apricot orange short hair holding a china cup of tea that is being spilt due to her leaning over the balcony yelling at the swamp hens - an emphasis should be on the woman with the remaining imagery background.

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  27 teklifler
  Publish book on Kindle 6 gün left
  ONAYLI

  We have a book ready for publishing and we need someone experienced to help with publishing on Kindle and with the print on demand service.

  €297 (Avg Bid)
  €297 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Looking for experienced sales expert who can * Convert one prospect into positive sale order of our Flip book product ( Acquiring only one customer and getting to Meet of sale goal of Unit of min 500+ in bulk ) * Should handle Closing deal, Negotiation, Presentation skills, Client relationship, Prospecting skills)

  €117 (Avg Bid)
  Yerel
  €117 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  January 5th-7th: 1. Helping collect visitor's name card & contact details, and send it to exhibitor (by email or wechat); 2. Contact exhibitor if have vistors come to booth and ask relevant information, and inform exhibitor online in time. January 8th: 1. Same job with January 5th-7th, and help move-out the exhibition.

  €1059 (Avg Bid)
  €1059 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...project please paste... Python_Full_Time_30_Nov_2021 into your Freelancer profile. I will search for... Python_Full_Time_30_Nov_2021 If your profile were to interest me then I would invite you to bid on this project thereby enabling you to bid on this project "for free" (without spending one of your bids). Please wait *patiently* for up to 48 hours for me to invite you because I do *not* have a bot; I would need to manually invite you to bid. ✻ YOU MUST LIVE IN... ✻ Albania, Bosnia and Herzegovina, Brasil, Bulgaria, Chile, Colombia, Kosovo, Mexico, Moldova, Montenegro, North Macedonia, Romania, Serbia, Uruguay, or Venezuela. ✻ EXCLUDED REGIONS ✻ I am sorry to shout but please... NO AFRICANS, NO ARGENTINIANS, NO ASIANS, NO BELARUSIANS, NO RUSSIANS, and NO UKRAI...

  €1280 (Avg Bid)
  €1280 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon Design Children's novel book cover 6 gün left

  I need a childrens (novel) book cover created. Must be an original design. The children Novel is called: Luna Love and The Glittered Pink Punked Out Rocketship. The story is based on Luna who is a 11 school girl who along with her friend Micah enter a science competition with a creation of a pink and purple rocketship (about the size of a drone) with pink and yellow glittered flames drawn all over with four small propellers coming out in all four directions I see Luna as having green eyes with brown hair, neatly dressed, but cool in style for her age. I would like to cover to feature luna and the rocketship. I would like the cover to be colourful and mainly to attract a young girl. So colours of pinks, purple, flouros and or yello...

  €94 (Avg Bid)
  Garantili
  €94
  2 girdi

  Book Title: Make Life Colorful Subtitle: Pursuing the Creative Dream Without Giving Up on Hope Make Life Colorful (MLC) is a non-fiction book, that approaches the values in life, inspiring readers to make the best of theirs by using real anecdotes that readers can connect with. Vision, Hope, Courage, and Paying it Forward are the four pillars to making life colorful and are guidelines to better understanding life’s values. Make Life Colorful is a heart-felt and pensive retelling of stories in the author’s life that show the readers why these pillars are an integral part of life and how the reader should utilize them to create the life they want and not the life they’ve settled for. The book is targeted towards parents and young adult...

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Tenemos un gran trabajo de mecanografía y estamos contratando freelancers calificados para trabajar desde su casa, es la entrada de datos, la transcripción de imágenes a palabras.

  €368 (Avg Bid)
  €368 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I started a consulting firm called New Money Management LLC. Im also creating an Ebook which is going to be owned by New Money Management LLC & its called New Money: Self Made Credit Repair.. Then the bonus book will be New Money: Self Made Funding ( Bonus ) & the last will be New Money: Self Made Business Credit. " New money is a term used to describe those who didn't inherit their wealth but earned it. Those with new money could be considered self-made millionaires or billionaires." I would like a cover that emphasizes those who didn't take the easy way. Ones who got it out the mud and broke generational curses. Self Made! Attached is the different logos of my Brand you can put " New Money Management Presents.. " & th...

  €177 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü Önde Gelen Yarışma
  €177
  6 girdi

  ...pages 1- 129, of the book "Programming with POSIX Threads" by David R. Butenhof (This book is currently on reserve at Steacie Science Library, Call Number QA 76.76 T55 B88 1997). You are also required to read Chapter 5, pages 237-238 of the course textbook, “Operating System Concepts,” 10th Edition, by A. Silberschatz et al., on how to use POSIX unnamed semaphores. A2. You are required to download the program "alarm_cond.c" and the file "errors.h" and "README" from the directory /cs/course/3221B/assign3, and then try to compile and execute this program by following the instructions in the "README" file. (This program is explained in pages 82-88 of the book by David R. Butenhof). A3. You are require...

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  It's about the cause and effect over Sarahs key the movie and the book

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  need to develop a online book shop

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi Aveliya Three new covers for French, German and Italian for the "Happy Birthday" Book.

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I’m purchasing a self-storage facility in Valle Vista and will want to expand that facility with additional buildings. I’m looking to max out the parcel with as many storage units as possible with whatever the county requires for setbacks, internal and external traffic, parking (if needed) and storm water retention. I do not need exact measurements at this time. I think there is enough information from the scaled parcel map to draw up different mass models. There are two scenarios I would like to investigate with respects to Parcel “J”: 1) Keeping the existing building and seeing how much additional building we can get 2) Demolishing the existing building and seeing how much building we can get. I have attached a building layout docume...

  €910 (Avg Bid)
  €910 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi Fidan, richa here. You still need to update me about the Dutch translation job I did. Remember?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Build a website 6 gün left

  My business is Mark's Beer Stand and it specializes in catering gluten- free products to special events such as large public events, weddings, 21st birthday parties, military promotions, fund raisers, and graduation parties. I am in need of a booking website. The website needs to allow customers to book events, pay fees for goods and services, and have a home page where customers can see who we are and what we do. Other features need to include links to Facebook, Twitter, and Instagram. A place for contact information is also needed. I will attach the logo that needs to be included in the website.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I need to create a very simple form website, no design is needed past the basic structure. This form would take some standard query parameters with default values, and display them directly while keeping them ready for submission. The remaining query parameters would be fields in the form that need to be filled out before submission. Every submission would be sent as a json file via email. For example: would create a website where the values of idnumber and submissionname would be displayed first, and then fields for formentry1, formentry2, and formentry3 would be available to fill out, regardless of the names used instead of formentry1, formentry2, and formentry3. It should create

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hey! So the work here is pretty straightforward. I need you to create about two illustrations for my jotter brand covers. What I am building is a brand that provides notebook planners for people interested in productivity or who are already productivity freaks. I am going for a minimalistic feel, that is at the same time fun and intriguing. You will be creating two covers for a daily planner and financial tracker respectively. There is more work that will come up alongside this if you do great. In your proposal, it isn't mandatory but it would be amazing if you can share any work that you have done that is either similar to this or is just something you are proud of and you feel will appeal to me. You can also ask questions and I'll try responding. Thank y...

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Trophy icon A4 FLYER VOR BOOK HEALING 2 gün left

  The Goal is to make both : A4 flyer 300 DPI with files sources please check brief to do it. this is the follow of BOOK COVER...

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  2 girdi

  I am having problems to find someone really professional in terms of SEO. I'm tired of wasting money and having no results. So, that's what I am going to do. This is a competition. I will hire different companies/professionals to make my offpage SEO (backlinking) for a price of 25 dollars/month per site. Only 1 site per company/professional. After 3 months, the professional who perform the best will have all my sites. The sites are based in the Brazilian market. They are ".com" domains written in Portuguese. Targets: a) To make each domain achieve PA 50 in (Page Authority) b) To make 4 different keywords (for each domain) rank in page #1 google search and keep it This JOB IS ABOUT 1 domain only.

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  An E-book by women over 65 yrs or older for younger women to help them avoid making the mistakes we have made.

  €26 (Avg Bid)
  Önde Gelen Yarışma
  €26
  9 girdi

  Hi I want you to fix the hair of those photos. I want to tidy up those hair. Mainly to remove the small hair. I noticed it is hard to find someone to tidy up hair properly. Please be careful, If you do it too much it looks unnatural. I welcome your entry!

  €13 (Avg Bid)
  €13
  22 girdi