Find small flash projects işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  249,118 find small flash projects iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Hem bilim ve teknoloji konusunda kaynak eksikliğini gidermek hem de keyifli bir ortamda çalışmak harika olmaz mı? Türkçe bir bilim&teknoloji sitesi için yazarlar arıyoruz. Farklı yabancı kaynaklardan çeviri de yapılabilir ya da yorumlar da eklenebilir. Konular teknolojik gelişmeler (özellikle uzay teknolojisi), astronomi ve sağlık alanlarında yoğunlaşmakta...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Flash oyun projesi için çizere ihtiyacım var. Gerçekten profesyonel bir çizime gerek yok.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  acil flash tasarımlı animasyon

  €247 (Avg Bid)
  €247 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Find the best brand'

  €18 - €18 / hr
  €18 - €18 / hr
  0 teklifler

  Merhaba, Ekteki dosyayı psd formatında ve gif formatında gönderiyoruz, sizden istediğimiz ...altına düşmesi. Çıktı almadan önce 150 sanatçı görseli 200 sanatçı olarak değiştirilmesi gerekiyor. Bildiğimiz kadarıyla 50 KB 'ın altına flash formatında düşüyormuş, bu yüzden sizden gif değil flash dosyası olarak istiyoru...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Previously made ​​4 Flash (SWF) file. They will do the same . Only dimensions will change and will run on local computers offline, translated in Turkish language with XML. There SWF and XML files ready.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Daha önce yapılmış 5 adet flash (swf) dosyası var. Bunların aynısı yapılacak. Sadece ölçüleri değişecek ve Türkçe diline çevrilip lokal bilgisayarlarda ofline çalıştıracağız.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Reklam ve Kampanya duyuruları için flash veya html5 hareketli banner setler hazırlanacak.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Web sitesi için banner ve flash banner tasarımları yapılacak

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Karakter çizimleri yapılmış bir film sahnesinin 30 sn lik kısmı basit bir flash animasyonla canlandırılacaktır. film sahnesinin sesleri kalacak bu sesler ve konuşmaları basit çizgi animasyonla yeniden tasarlanacaktır. karakterlerin hareketli olmasına gerek yoktur. Sadece yüz göz el kol hareketleri gibi ilgili alanlar hareket edecektir.

  €58 (Avg Bid)
  €58 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] örnek flash uygulaması

  €9 - €27
  €9 - €27
  0 teklifler

  Fenerbahçe taraftar uygulaması için metin ve görsel içerik hazırlanacaktır. Metin içerikler aşağıdaki iki örnekte verilen biçimde olmalıdır. İçerikler, Fenerbahçe ile ilgili önemli kişi ve yerler ile ilgili olabilir. Görsel içerikler metinde yazılan isimler ile uyumlu, jpg biçiminde ve 250x250 piksel boyutlarınd...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba; Yeni girişimim için max 15 sn. stickman (cin ali) animasyon yaptırmak [login to view URL] hazır [login to view URL] hayata geç[login to view URL] logoda ki stickman kullanılıcak.

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  [login to view URL] sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "[login to view URL]" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Yapılmış olan bir flash çalışma var, çok basit 5 adet resim sırayla [login to view URL] resimlerden bir tanesi değiş[login to view URL] olan bir resim yerine başka bir resim [login to view URL] olan flash dosyayı verebilirim onun üzeinde değişiklik olabilir ya da yeni yapılabilinir.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Flash Oyun Bitti left

  Flash Oyun Yapımında Tecrübeli basit içerikli Çok Fonksiyonel Olmayan Fakat Geliştirmeye Açık Versiyonel Oyun Yaptırılacaktır.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bir oyun sitesi için Flash menü tasarlanması gerekmektedir. Bir kaç sekme altında farklı logolar ve linkler konulacak basit bir iştir.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fikir ve senaryo verildiğinde Türkçe oyun tasarlayabilecek ve bunu facebook ile entegre edebilecek bir geliştirici/tasarlayıcı arıyorum. Detaylar anlaşıldıktan sonra konuşulacaktır. İlk çalışma beğenildikten sonra devamlı çalışılacaktır. Bu ilana başvuranlar önceden tasarladıkları oyunları linkleri ile beraber atabilirlerse sevinirim.

  €3852 (Avg Bid)
  €3852 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba Arkadaşlar, Flash Oyun sitemiz mevcut ve kendi internet sitemiz ve reklam vereceğimiz internet sitelerinde kullanmak için görsel açıdan ve animasyon açısından çok iyi profesyonel bir çalışmaya imza atacak bir uzman arıyoruz. Flash Oyun sitesi olduğumuz için Profesyonel anlamda görsel efektler ve animasyonlar olmalı. ...

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak ve kodlatmak.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game encode all .. site demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €494 (Avg Bid)
  €494 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Flash oyun sitesi tasarlatmak istiyorum.Örnek olarak; www.starsue.net. Bire bir aynısının olmasını istiyorum. Seo konusunda da başarılı olması gerekli. Want to design a flash game site. demo: [login to view URL] . may be the [login to view URL] to be successful in seo.. Teşekkürler. Thank You.

  €308 (Avg Bid)
  €308 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...için Google Adwords'de kullanılmak üzere 16 farklı ölçü için birer setten 32 adet flash banner tasarımına ihtiyacımız var. Banner özellikleri detaylı olarak aşağıdaki gibidir: 320 × 50 Mobile banner 468 × 60 Banner 728 × 90 Leaderboard 250 × 250 Square 200 × 200 Small square 336 × 280 Large r...

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I have SVG file that should be inserted to website Thank you

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  small java and jooq expert 6 gün left
  ONAYLI

  hi, i am looking for someone who can add a field in java jooq web service. Please bid only if you know jooq and can work on teamvieawer, job can be done in 15 min by a expert

  €44 / hr (Avg Bid)
  €44 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need the abi...on a local Lowes store inventory for heavily discounted items from [login to view URL] An example would be for me to enter the Lowes store number in the script and have it go out and find all inventory/on hand items that are discounted 25% or more from MSRP on all items in that store and exporting all the information into an excel spreadsheet.

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  i am planning to open a cloth store and give the product display on a eCommerce like website but do not want to sell products online(no buy option for customers, customers can only see product's pattern color and price online and if they like the product then they can come to the store and have a physical feel of the product and they can try the product and if they like the product then they ...

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hi, for a new Shopify store I need to make some small fixes. 1. Install Language/Currency/Shipping switcher like on this online store: [login to view URL] 2. If a user selects a country which is not in the my list(EU countries) - product prices are displayed without VAT tax, with a message in the top bar "0% VAT on orders delivered outside

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Networking experts required Bulk work Must have domain knowledge and be professional.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Need to move our website from our .com domain to our .se domain and then link the .com to the .se. Today it's made the other way around. It's a single page site and it's needed to change the urls inside Wordpress and the databases. I also got a few fixes that needs to be done for SEO purposes, check file.

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  78 teklifler

  We are a startup on a tight budget and would like to find someone to provide us with a design (including renders) of our new office using only IKEA furniture mainly because we are after a Scandinavian look and feel and also because of the ease at which the products can be purchased. For more information on our goals please message me directly.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  We want need to server configure Digital Ocean on node js version 10.x and mongodb v4.0.5 with ssl certificate. Please apply if you have done this before.

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  writing projects 6 gün left

  Our company has various projects regarding software programs and tech issues. We need many quality writers for this project and are willing to pay up to 40 cents per word for high-quality work. (Removed by Freelancer.com Admin)

  €212 (Avg Bid)
  €212 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...help find 6 Thailand chicken factory’ contact info Pls help find contact info. for 6 thailand chicken factories through their factory number. These factories were newly approved to export to china by chinese government. Totally 6 [login to view URL] want to cooperate with their company and get quotation from them for chicken products. 1. Must find name

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...our galleries from our current site uploaded in to our new filterable WordPress gallery. There are 200+ projects that need to be downloaded (each project has between 2 and 12 images) and re-uploaded to the new filterable gallery, with all projects being tagged in the correct 5 categories ( vehicle make, vehicle model, vehicle type, industry type and

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  I looking for a industrial machine(thermoforming) able to make many single-dose of marmalade. In the spe...step production machine, able to tight close 20-25g of jar(look the picture). Note: I'm looking for a very low cost machine(i don't care about to manage big volumes) for a small prodution and it can be a manual machine(i don't know if it exists).

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need a new website. I need you to design and build a website for my small business.

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  We have to make small changes on a schematic and PCB. Quite simple, but they need to be done right now. Design is in KiCad. Thanks!

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  i need to put all vendor transport rate into a Microsoft access database, so i can easily pull rates per destination i need. i have list of vendor transport and their rates to every cities. however not every vendor serve to the same city. the ideal database is that i can pull rates to destination city i need and the rates will be collecting from listed vendor that have service (with some logic ei...

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  detailed description included in the attachment

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Looking for multiple, fresh & creative talent in Graphic & Web design for long term association. I manage multiple projects and I am currently in need of Bangalore (INDIA) based talented designers who have a creative bent of mind and an eye for detail. Need someone with exposure to graphic design, web design, themes, logos, branding -- all things digital

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Role: PHP developer Qualification: Any Graduate Key Skills: Codeigniter, MVC, PHP, MySQL, JQuery, Ajax, HTML, CSS, XML Experience- 4+ years

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  We are a manu...who will create 10 dialux reports with calculations of expected lux readings. We need a person who knows the Australian road classes, AGI32 and ASNZS 1158 standard. For the projects we will offer our OP luminaire, you can see the technical description at the www.luxtella.com. We don't have a project yet. Pay is on a per report basis.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need a native English speaker to write a small paragraph (2-4 lines).

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  Projects on AWS 6 gün left
  ONAYLI

  Build a Log Analytics Solution Collect, process, and analyze log data using Amazon Kinesis and Elasticsearch Service. [login to view URL]

  €182 (Avg Bid)
  €182 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Background. We have a bug on our Shopify website. Its tied to a theme we use ( District [login to view URL] ) and is triggered by mobile Safari, mobile Chrome and Safari on Mac. The bug occurs on collection pages and prevents product images loading. The bug can be viewed on the attached video where the images for the products aren't loading. Other information. The bug doesn't occur ...

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Find rule image link no watermark Example Link with watermark: [login to view URL] I remove /0x0 I have Link no watermark: [login to view URL] -----------------------------------------------------------------------------

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  There are required a high quality 3d visualizations for a small Beauty Lounge (17m2).  Total 3 visualizations.  The job is based on CAD drawings, I will provide later.  There are selected special furniture and equipment for manicure and pedicure procedures what needs to be done in 3d model as well. The largest part of models are selected from 3d

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Need help completing an assessment. It's a simple excell template for the accounts of fictitious business. asap

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I have A STEP file of a silicone cover for a product. There is a little tab on the inside ring which inserts into a USB connector. I need this little tab reduced and/or removed. This is a very simple task. I can't do it as I'm travelling without my CAD program.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Before I can consider you, we must confirm that we have good audio communication. I am trying to improve an existing website that I have had for many years. It runs on Divi and has all the Wordpress updates. We have both Staging and Live running on Kinsta. I need someone experienced in Wordpress that is willing to work closely with me for $2 per hour or without my involvement for $1 per fully im...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler